Oczywiście nie ma najmniejszych nawet wątpliwości co do tego, że w przypadku dokonywania wyboru konkretnej dekoracji do domu czy mieszkania kierujemy się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami i gustem. Jednak pojawiają się różnego rodzaju mody w tym zakresie i bardzo często także i one mają spore znaczenie. Ma to także odzwierciedlenie w kwestii kolorystyki, na którą się decydujemy. Zdarza się niekiedy, że ktoś wprost uwielbia dana barwę, stara się zatem ze wszystkich sił otaczać właśnie nią. Jednak czasami bywa, że w sklepach pojawia się po prostu wiele ozdób w danej gamie kolorystycznej i właśnie dlatego pojawiają się one i w naszych czterech ścianach. Wraz ze specjalistami sprawdzimy dziś, czy lepszym rozwiązaniem okazują się być naścienne ozdoby reprezentujące jasną czy też ciemną gamą barw!

Jakie obrazy wybierają Polacy?

Pracownicy wiodącego sklepu z akcesoriami dekoracyjnymi https://www.fototap.pl/ nie mają najmniejszych nawet wątpliwości co do tego, że wszystko jest tu uzależnione od koloru ścian w danym wnętrzu oraz użytych mebli i akcesoriów. Okazuje się bowiem, że chociaż w przeważającej ilości przypadków Polacy kierują się jednak zasadą jasne-ciemne, ciemne-jasne (czyli gdy mają jasne ściany, stosują na nich ozdoby ciemnych barw – i odwrotnie), to jednak i od niej zdarza się sporo wyjątków. Co konkretnie mają oni ma myśli?


Ostatnimi czasy pojawił się bowiem pewien trend, zgodnie z którym niektórzy z Polaków decydują się na urządzanie przestrzeni w sposób monochromatyczny. To właśnie dlatego coraz częściej spotyka się takie pomieszczenia, w których bezapelacyjnie króluje biel czy też rozbielona szarość. W takich przypadkach zdecydowanie rządzi i króluje jasna gama kolorów. Okazuje się bowiem, że gdybyśmy zdecydowali się na barwy ciemne, całość prezentowałaby się nazbyt przytłaczająco i na pewno nie okazałaby się być takim wnętrzem, w którym chciałoby się przebywać.

Fototapety na ścianę – jakie kolory wiodą prym?

Jeśli zaś chodzi o fototapety (które notabene są ostatnimi czasy najpopularniejszymi ozdobami naściennymi w naszym kraju), trudno będzie tu wprowadzić wyraźne rozgraniczenie i wybrać, jakie barwy cieszą się największym powodzeniem. W tym przypadku bowiem wszystko uzależnione jest od tego, jak wygląda całość pomieszczenia i jakie barwy tak naprawdę będą się w nim dobrze i ciekawie komponowały. Bardzo wiele modeli związanych jest chociażby ze światem natury, zatem nierzadko w roli koloru wiodącego pojawia się tu zieleń. Nie brak jednak i morskich odniesień, ponadto zaś niebo niezwykle często pojawia się na powierzchni tego typu naściennych ozdób, zatem i błękit cieszy się sporym powodzeniem.

Polacy nierzadko wybierają również fototapety przedstawiające czarno-białe panoramy miast, zatem i w tym przypadku barwy jasne i ciemne współistnieją obok siebie.

Jednak jeśli ktoś pragnie w optymalny sposób powiększyć optycznie dana przestrzeń, jak najbardziej powinien postawić jednak na fototapety barwy jasnej. Jeszcze lepszym rozwiązaniem okaże się tu z pewnością połączenie dwóch cech owych ozdób. Gdy bowiem będą one jednocześnie jasne i stworzone w technologii 3d, efekt powiększenia wnętrza okaże się być jeszcze bardziej widoczny.

Tapety – co się sprawdzi?

Jeśli zaś w grę wchodzą fototapety (które wszak są przez Polaków bardzo doceniane i ostatnimi czasy przeżywają swój wieli renesans), jasna gama kolorystyczna okaże się być odpowiednim rozwiązaniem w przypadku zastosowania ciemnych mebli, pry tych jaśniejszych natomiast pozwolić sobie można na nieco więcej barw ciemniejszych. Pamiętamy jednak, aby zanadto wnętrza ciemnymi kolorami nie przytłoczyć, bowiem zwłaszcza podczas trwania przygnębiających dla wielu z nas jesienno – zimowych miesięcy tego typu przestrzenie naprawdę prezentują się nazbyt smutno i nie ma sensu pozwalać sobie na taki właśnie efekt w swoim domu czy też mieszkaniu.

Tak naprawdę nie do końca od kolorystyki zależy to, czy dana naścienna ozdoba okaże się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę czy raczej strzałą kula w płot. Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji warto bowiem mieć na uwadze cały szereg czynników. Pamiętać należy między innymi o tym, że dane printy muszą być dopasowane do stylu i klimatu panującego na danej przestrzeni. Wielkość konkretnej ozdoby także nie jest bez znaczenia, na przykład bardzo duży obraz powieszony na ścianie niewielkiego pokoiku na pewno by go przytłoczył, zaś samotny mały obrazek w wielkim salonie także nie byłby z całą pewnością zbyt fortunnym rozwiązaniem.

Bawmy się zatem kolorami, wybierając te, wśród których najlepiej się czujemy!

https://www.koniecswiata.org/wp-content/uploads/2018/03/fototapety_fototap_pl_27.jpghttps://www.koniecswiata.org/wp-content/uploads/2018/03/fototapety_fototap_pl_27-150x150.jpgadminPozostałe[Materiał zewnętrzny]Oczywiście nie ma najmniejszych nawet wątpliwości co do tego, że w przypadku dokonywania wyboru konkretnej dekoracji do domu czy mieszkania kierujemy się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami i gustem. Jednak pojawiają się różnego rodzaju mody w tym zakresie i bardzo często także i one mają spore znaczenie. Ma to także...KONIEC ŚWIATA, PRZEPOWIEDNIE, CUDA, APOKALIPSA, ZJAWISKA PARANOMALNE, UFO, DUCHY, TEORIE SPISKOWE