Religia Wiedza Tajemna

Kim jest Bóg według Biblii?

W jednym z największych bastionów katolicyzmu wiedza o tym, kim jest Bóg według Biblii, powinna być szeroko znana. Powinna, ale czy tak jest? Pomimo tego, że w Polsce ochrzczonych jest niemalże 33 milionów ludzi, a deklarację przynależności do Kościoła Katolickiego składa ok. 95 procent Polaków, to duża część wiernych zna Biblię raczej pobieżnie albo i wcale. No ale szczerze powiedziawszy, kto by tam miał czas, na dociekanie natury biblijnego Boga. Ksiądz w kościele zapewnia, że Bóg nas kocha, bo po prostu jest miłościwy. Czy tak jest faktycznie? Jakiego Boga przedstawia Biblia? Sprawdźmy!

Wierzę w to, że jest duża grupa osób, którym choć raz w życiu przeszło przez myśl, dlaczego tak miłościwy Bóg, wymyślił tak okrutny sposób odkupienia naszych win (a raczej win Adama i Ewy) i pozwolił zabić swojego syna. Co prawda, syn zmartwychwstał, jednak przeżycie horroru w czasie drogi krzyżowej nie podlega żadnej wątpliwości. Dlaczego Bóg rozegrał to w taki sposób? Kim on jest? I o co mu chodzi? Teologia nie odpowiada jasno na te pytania. Wystarczy jednak przeczytać Biblię i nawet nie trzeba czytać pomiędzy jej wierszami, wszystko podane jest jak na tacy. Kim jest Bóg według Biblii?


Kim jest Bóg według Biblii?
Biblia

Bóg jako wszechmocny stwórca

Już księga rodzaju (Genesis) mówi nam dokładnie, kim jest Bóg. Jest on stwórcą. Bóg stworzył niebo i ziemię, i wszystko dookoła nas. A na swoje podobieństwo stworzył człowieka. No i już to niestety nie brzmi zbyt optymistycznie, no bo sami wiemy, jacy jesteśmy. A jak ktoś nie wie, to niech się rozejrzy po świecie, którego jesteśmy współtwórcami. I co?

Bóg w Biblii, oprócz tego, że jest stwórcą, zdolnym do realizacji tak epickiego dzieła, jak Ziemia, jej fauna i flora, jest też wszechmocny, co nie raz i nie dwa pokazuje. Potrafił przybrać postać płonącego krzaka, stworzył dekalog – kwintesencję moralności. A jak się zdenerwował, to z łatwością zniszczył Sodomę i Gomorę. A kiedy trzeba było, to i cały świat zatopił.

Wyprowadził żydów z ziemi egipskiej i dokonywał wielu różnych cudów zarówno w Starym Testamencie (tutaj zazwyczaj określano je jako znaki), jak i w Nowym Testamencie (tutaj dokonywał cudów już za pośrednictwem Jezusa Chrystusa). Nie można mu zatem odmówić wszechmocy. Kiedy chce, to potrafi wszystko. Niestety bywa przy tym najczęściej okrutny, przynajmniej tak rysuje się charakter JHWH, czyli Jahwe ze Starego Testamentu.

Kim jest Bóg według Biblii?

Kim jest Bóg według Biblii – boska schizofrenia

Jak wiadomo, cała Biblia składa się z dwóch części, czyli Starego i Nowego Testamentu, a dokładniej z:

  • Tory (Pięcioksiąg), świętego pisma Izraelitów

  • Nowego Testamentu, w skład którego wchodzą cztery Ewangelie, Dzieje Apostolskie, Księga Objawienia i 21 listów.

Jakie oblicza Boga rysują się w opowieściach biblijnych? To zależy, którą część Biblii czytamy.

Bóg w Starym Testamencie

Jeśli ktoś pokusi się na przeczytanie całej Biblii, może dostrzec pewną niekonsekwencję w obrazie Boga rysowanego przez chrześcijaństwo a faktycznym boskim zachowaniu. W Starym Testamencie spotykamy Boga niezwykle bezwzględnego i mściwego. Oko za oko i ząb za ząb to dla niego standard. Poza tym lubi okrutne żarty, takie jak np. zmuszanie Abrahama do złożenia ofiary ze swojego syna, żeby pod sam koniec powiedzieć, że wcale nie musi tego robić. Tak sobie chciał po prostu sprawdzić, czy Abraham jest mu wierny. To jest jednak nic, kiedy zagłębimy się w biblijne historie!

Na karcie Starego Testamentu znajdziemy wiele opowieści, które mrożą krew w żyłach. Badacz Biblii Steven Wells szacuje, że w rzeziach i mordach dokonywanych z udziałem, współudziałem lub za aprobatą boską, mogło zginać nawet 25 milionów ludzi. Zobacz tutaj – za co i jak zabijał Bóg w Biblii. Niestety mało ludzi czyta tę wyjątkową księgę. Może gdyby uległo to zmianie, z oczu niektórych opadłyby przysłowiowe klapki.

Kim jest Bóg według Biblii?Co ciekawe, Bóg biblijny ze Starego Testamentu nie stroni też od hazardu. Założył się nawet z Szatanem o wiarę i oddanie swojego ulubieńca – Hioba. Biedna ofiara zakładu musiała przejść przez piekło trądu, ubóstwa i samotności, aby Bóg mógł zwyciężyć i dowieść Szatanowi, że Hiob pozostanie mu wierny, co by się nie działo. No cóż… nie wspominam już o Ablu i Kainie, kto ciekawy, niech dokładnie przeczyta tę historię, bo może się zdziwić, kto sprowokował to całe bratobójstwo!

Bóg w Nowym Testamencie

Przez całe swoje życie Jezus Chrystus próbował robić Bogu dobry PR. Miłość do bliźniego, bezinteresowna pomoc, cuda uzdrawiania. Naprawdę wydawało się, że możemy zapomnieć o przeszłości. Niestety na sam koniec Bóg musiał przypomnieć o swoim umiłowaniu dla okrutnych rozwiązań.

Ktoś powie, że to nie Bóg ukrzyżował Jezusa. Jednak, jak sam Jezus mówił, taki był boski plan odkupienia ludzi, poprzez ofiarę. A że ofiara ta była brutalną kaźnią… I tak Bóg pokazał, że miłe jest mu cierpienie swoich dzieci, co dzisiejszy Kościół Katolicki doskonale wykorzystuje w propagowaniu powszechnej martyrologii.

I znowu można dostrzec schizofrenię, to jak to w końcu jest. Bóg nas kocha – tak jak mówi Kościół? Czy jednak nie? Bóg nam pomaga, czy nas karze? Kim jest ten biblijny Bóg i kim my jesteśmy dla niego? Niestety na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Zastanówmy się zatem i zdecydujmy świadomie, w jakiego Boga wierzymy i w jakiego Boga chcemy wierzyć! Zróbmy to, żeby móc patrzeć spokojnie w lustro, z wiedzą, że zostaliśmy ponoć stworzeni na jego podobieństwo.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Iluminaci Zagrożenia na Ziemii

Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

post-image

Oglądając wiadomości na temat trwającej epidemii koronowirusa, słyszymy najczęściej informacje o nowych zachorowaniach i kolejnych ofiarach. Nie jest to zbyt budujące, a przecież teraz jak nigdy wcześniej, potrzebujemy też wiadomości pokrzepiających, które pozwolą nam rozładować te wszystkie negatywne emocje strachu o nadchodzące jutro. Śledźmy zatem samodzielnie najnowsze dane na temat koronowirusa!

Na stronie https://www.worldometers.info/coronavirus/ znajdują się nie tylko aktualne statystyki zachorowań i ofiar, ale także już wyleczonych osób. Warto samodzielnie kontrolować sytuację, ponieważ media głównego nurtu wolą nas trzymać w ryzach, poprzez donoszenie przede wszystkim o negatywnych konsekwencjach epidemii CONVID 19, pomijając często, ile osób już jest zdrowych.


Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

Koronawirus – nie jest najgorzej!

Polskie statystyki zachorowań nadal nie są najgorsze. Ostatni duży wzrost nastąpił przede wszystkim po przybyciu do kraju osób przebywających wcześniej za granicą. Jeśli kwarantanna zadziała, jest szansa, że nie będzie już tak gwałtownego…

Może Cię zainteresować:

Read More
Iluminaci Zakazana wiedza

Czy to koniec elit rządzących światem? Może NWO będzie inne, niż myśleliśmy! Co mówi nam QAnon?

post-image

Świat żyje koronawirusem. My nim też żyjemy. Zamknięci w swoich domach. Przestraszeni o to, co będzie z naszym życiem, zdrowiem, pracą. A co jeśli to wszystko jest tak naprawdę przykrywką do zupełnie innych działań? Kim jest QAnon? I czy tak jak twierdzi, mamy tak naprawdę do czynienia nie z triumfem, ale z definitywnym końcem Iluminati?

Qanon – kto to taki?

Qanon (określany także jako Q) pojawił się w 2017 roku i poprzez amerykańskie fora i strony internetowe, zaczął ogłaszać zbliżającą się operację, mającą na celu zdemaskowanie i aresztowanie członków skorumpowanych grup, które poprzez szereg nacisków kontrolują działanie instytucji państwowych na całym świecie.


Już od kilku lat Qanon przygotowywał swoich odbiorców na wielką czystkę wśród czarnych elit (zob. elity bankowe), znanych jako Iluminati. Czy na naszych oczach odbywa się likwidacja najbardziej szkodliwej, bezwzględnej i okrutnej grupy ludzi, która już od bardzo dawna dzierży władzę nad światem i…

Może Cię zainteresować:

Read More
Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

post-image

Kwarantanna trwa. Rząd już wprowadził stan zagrożenia epidemiologicznego w kraju. Lada dzień może zostać wprowadzony stan wyjątkowy. Już w niedzielę zostaną zamknięte granice kraju. Zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób, odwołano imprezy masowe i pozamykano szkoły, teatry, kina, muzea i inne obiekty kulturalne. Zamknięte są już galerie handlowe. Otwarte w nich są jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie. Restauracje i bary też zostały zamknięte. Co będzie dalej? Jak się zachować w tym całym zamieszaniu?

Rozsądek i empatia w czasie pandemii

Dwutygodniowa kwarantanna trwa. A Polacy to zapobiegliwy naród. W sytuacjach kryzysowych potrafimy się dobrze zabezpieczyć i przygotować na najgorsze. Okazuje się jednak, że aż za dobrze. Robienie zapasów na kilka dni w czasie kwarantanny jest oczywiście mądrym posunięciem. Jednak wykupywanie wszystkiego w hurtowych ilościach i doprowadzenie do opustoszenia sklepów, już niekoniecznie. Tak wyglądają supermarkety z pustymi półkami w niektórych miejscach w Polsce:


Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

Może Cię zainteresować:

Read More
Zakazana wiedza

Koronawirus – o co tutaj chodzi?

post-image

Wydarzenia ostatniego czasu są nad wyraz niepokojące. I nie chodzi tylko o samego koronawirusa SARS-CoV-2. Ważne jest  to, co tak naprawdę powoduje ta pandemia w sferze wolności społecznej i gospodarczej, do czego jest wykorzystywana i przez kogo. Czy mamy już do czynienia z początkiem końca i wstępem do wielkiego resetu cywilizacji, którym ma być koronawirus?

Koronawirus – statystyki, zachorowania, zgony

Koronawirusy nie są niczym nowym, znane są od dawna. Do grona tego typu cząstek zakaźnych należy znany nam beta-koronowirus SARS (epidemia z 2002 r.) czy MERS (epidemia z 2012 r.). Ten, z którym mamy obecnie do czynienia, to nowy wirus SARS-CoV-2, który powoduje chorobę zakaźną układu oddechowego COVID-19. I nie jest tak, że ta choroba jest bardzo groźna. Śmiertelność wynosi około 3,4 procenta i dotyczy z reguły osób o słabej odporności, spowodowanej najczęściej przewlekłymi chorobami oraz osób starszych.


Na dzień 12.03.2020 zanotowano wystąpienie koronowirusa w…

Może Cię zainteresować:

Read More