Pozostałe

Obawy przed przeprowadzką do obcego kraju

Każda przeprowadzka jest stresującym wydarzeniem. Nawet zmiana miejsca zamieszkania w tym samym mieście, budzi w nas poczucie lęku przed nieznanym. Co jednak mają powiedzieć osoby, które zdecydowały się na dalszą podróż i planują osiedlić się w całkowicie obcym dla nich kraju? Tutaj problem wydaje się być zdecydowanie większy, a wyzwanie nieco potężniejsze.

europa

Nowy kraj, nowa kultura

Obawy przed przeprowadzką do obcego krajuPierwsza, chyba najbardziej istotna rzecz, to język. Znajomość języka, jakim posługują się ludzie w danym kraju to ogromne ułatwienie. Wyobraźmy sobie sytuacje, kiedy znaleźliśmy się na lotnisku i zgubiliśmy ważne dokumenty. Załatwienie podstawowych formalności zajmie nam w takim przypadku wiele godzin, ponieważ niezbędna będzie pomoc osób trzecich. Znając język, możemy szybciej i sprawniej poradzić sobie w takiej sytuacji, oraz w wielu innych.

 


Warto więc rozpocząć naukę języka urzędowego danego kraju, zanim zdecydujemy się na przeprowadzkę. Jest raczej mało prawdopodobne, że nauczymy się w miesiąc posługiwać danym językiem w stopniu zaawansowanym. Nikt tego od nas nie wymaga, ale warto poznać podstawowe zwroty w codziennych, życiowych sytuacjach. Tak przygotowani, będziemy mieli dużo łatwiej zacząć życie w obcym kraju.

 

Polacy na emigracji

Jeśli nie posiadamy rodziny, ani przyjaciół w obcym kraju, dzięki którym będziemy mogli łatwiej przejść przez pierwsze, trudne tygodnie pobytu i asymilacji, warto rozejrzeć się za swoimi rodakami na obczyźnie, aby nawiązać kontakty. Oczywiście mogą to być zarówno kontakty biznesowe, jak i towarzyskie. Jak nawiązać kontakt z Polakami w kraju, do którego zamierzasz się przeprowadzić? Jest na to kilka sposobów:

  • Lokalne fora dyskusyjne,
  • Spotkania integracyjne,
  • Polskie gazety lokalne,
  • Polskie lokale gastronomiczne ( pub’y, bary, dyskoteki, restauracje ).

 

Odwiedzając takie miejsca i przeglądając odpowiednie media, na pewno z łatwością nawiążemy kontakt z naszymi rodakami w obcym kraju. To również bardzo dobry sposób na znalezienie pracy. Każda osoba, która jest na emigracji, doskonale zdaje sobie sprawę, jak ciężko jest znaleźć na samym początku dobrą pracę. Jeśli nieco się wysilimy, to znajdziemy osoby, które chętnie pomogą nam rozpocząć nowe życie.

 

Czas przeprowadzki

Kiedy już nadszedł dzień, kiedy to wyruszamy „w świat”, powinniśmy działać zdecydowanie. Jeśli nie jesteśmy w stanie przewieźć swoich rzeczy na własną rękę, to możemy skorzystać z usług firmy transportowej, które specjalizuje się w przeprowadzkach. Zapytaliśmy Adama Chodzińskiego, właściciela firmy Taxi-Bagaż, organizującej przeprowadzki międzykrajowe, jak wygląda taka przeprowadzka: Przede wszystkim, należy przygotować wszystkie swoje rzeczy już miesiąc przed dniem przeprowadzki. Dokładnie spakować ważne dokumenty, umowy i kosztowności. Następnie przejść do rzeczy mniej istotnych. Jak długo trwa transport mienia, zależy oczywiście od odległości.

 

To nie jest tak, że mieszkanie w innym kraju to całkowicie inny świat. Może jedynie w przypadku, gdy chemy przenieść się z bogatego, europejskiego kraju, do np. Biedniejszych krajów Afryki. W dużej większości przypadków wygląda to oczywiście odwrotnie, ponieważ większość ludzi pragnie dobrobytu i spokojnego życia. Doskonale zdają sobie z tego sprawę uchodźcy, którzy aktualnie przyjeżdżają masowo do Europy. Ich głównym celem, są oczywiście kraje zachodnie, ponieważ tam ich standard życie ulegnie znacznej poprawie.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More
Pozostałe

Czy rozwój sztucznej inteligencji oznacza kres dla ludzkości?

post-image

Coraz częściej zewsząd słyszy się o sztucznej inteligencji. Co rusz powstają nowe systemy, dzięki którym tworzy się inteligentne maszyny. Wzorem dla wielu inżynierów jest stworzenie czegoś, co umysłem dorówna człowiekowi. Czy jest to zagrożenie dla ludzkości?

Pierwsze wzmianki

Śmiałe stwierdzenie wysnuł naukowiec amerykańskiego pochodzenia Stuart Armstrong, który podczas konferencji Singularity Summit w 2012 roku głośno oznajmił, że do 2040 roku powstające maszyny będą w stanie myśleć logicznie i racjonalnie jak człowiek. Informacja ta zszokowała publiczność, która jednak przyjęła te słowa z powątpiewaniem.


Dziś już nikt nie wątpi w słowa naukowca. Przekonuje do nich Elon Reeve Musk, który jako właściciel takich przedsiębiorstw jak PayPal czy Tesla, zauważa istniejące zagrożenie dla każdego człowieka.

Inteligencja o globalnym zasięgu

Maszyny ze sztuczną inteligencją nie zabijają co prawda ludzi, o co silne obawy wyraził Musk. Wykorzystuje się je w globalnej sieci, jaką jest Internet. Systemy wyposażone są w algorytmy, które umożliwiają nabywanie wiedzy na temat tego, co się widzi….

Może Cię zainteresować:

Read More