Pozostałe

Obawy przed przeprowadzką do obcego kraju

Każda przeprowadzka jest stresującym wydarzeniem. Nawet zmiana miejsca zamieszkania w tym samym mieście, budzi w nas poczucie lęku przed nieznanym. Co jednak mają powiedzieć osoby, które zdecydowały się na dalszą podróż i planują osiedlić się w całkowicie obcym dla nich kraju? Tutaj problem wydaje się być zdecydowanie większy, a wyzwanie nieco potężniejsze.

europa

Nowy kraj, nowa kultura

Obawy przed przeprowadzką do obcego krajuPierwsza, chyba najbardziej istotna rzecz, to język. Znajomość języka, jakim posługują się ludzie w danym kraju to ogromne ułatwienie. Wyobraźmy sobie sytuacje, kiedy znaleźliśmy się na lotnisku i zgubiliśmy ważne dokumenty. Załatwienie podstawowych formalności zajmie nam w takim przypadku wiele godzin, ponieważ niezbędna będzie pomoc osób trzecich. Znając język, możemy szybciej i sprawniej poradzić sobie w takiej sytuacji, oraz w wielu innych.

 


Warto więc rozpocząć naukę języka urzędowego danego kraju, zanim zdecydujemy się na przeprowadzkę. Jest raczej mało prawdopodobne, że nauczymy się w miesiąc posługiwać danym językiem w stopniu zaawansowanym. Nikt tego od nas nie wymaga, ale warto poznać podstawowe zwroty w codziennych, życiowych sytuacjach. Tak przygotowani, będziemy mieli dużo łatwiej zacząć życie w obcym kraju.

 

Polacy na emigracji

Jeśli nie posiadamy rodziny, ani przyjaciół w obcym kraju, dzięki którym będziemy mogli łatwiej przejść przez pierwsze, trudne tygodnie pobytu i asymilacji, warto rozejrzeć się za swoimi rodakami na obczyźnie, aby nawiązać kontakty. Oczywiście mogą to być zarówno kontakty biznesowe, jak i towarzyskie. Jak nawiązać kontakt z Polakami w kraju, do którego zamierzasz się przeprowadzić? Jest na to kilka sposobów:

  • Lokalne fora dyskusyjne,
  • Spotkania integracyjne,
  • Polskie gazety lokalne,
  • Polskie lokale gastronomiczne ( pub’y, bary, dyskoteki, restauracje ).

 

Odwiedzając takie miejsca i przeglądając odpowiednie media, na pewno z łatwością nawiążemy kontakt z naszymi rodakami w obcym kraju. To również bardzo dobry sposób na znalezienie pracy. Każda osoba, która jest na emigracji, doskonale zdaje sobie sprawę, jak ciężko jest znaleźć na samym początku dobrą pracę. Jeśli nieco się wysilimy, to znajdziemy osoby, które chętnie pomogą nam rozpocząć nowe życie.

 

Czas przeprowadzki

Kiedy już nadszedł dzień, kiedy to wyruszamy „w świat”, powinniśmy działać zdecydowanie. Jeśli nie jesteśmy w stanie przewieźć swoich rzeczy na własną rękę, to możemy skorzystać z usług firmy transportowej, które specjalizuje się w przeprowadzkach. Zapytaliśmy Adama Chodzińskiego, właściciela firmy Taxi-Bagaż, organizującej przeprowadzki międzykrajowe, jak wygląda taka przeprowadzka: Przede wszystkim, należy przygotować wszystkie swoje rzeczy już miesiąc przed dniem przeprowadzki. Dokładnie spakować ważne dokumenty, umowy i kosztowności. Następnie przejść do rzeczy mniej istotnych. Jak długo trwa transport mienia, zależy oczywiście od odległości.

 

To nie jest tak, że mieszkanie w innym kraju to całkowicie inny świat. Może jedynie w przypadku, gdy chemy przenieść się z bogatego, europejskiego kraju, do np. Biedniejszych krajów Afryki. W dużej większości przypadków wygląda to oczywiście odwrotnie, ponieważ większość ludzi pragnie dobrobytu i spokojnego życia. Doskonale zdają sobie z tego sprawę uchodźcy, którzy aktualnie przyjeżdżają masowo do Europy. Ich głównym celem, są oczywiście kraje zachodnie, ponieważ tam ich standard życie ulegnie znacznej poprawie.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

III wojna światowa Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Reset cywilizacji 2024 – cykliczny koniec świata

post-image

Dla jednych temat zbliżającego się końca świata stał się równie przejadły, jak wczorajsza pizza. Inni nadal śledzą najświeższe doniesienia, o ewentualnym armagedonie. Nie ma się jednak co dziwić. W naszą naturę wpisany jest koniec. Umieramy. Skoro tak, to dlaczego świat ma być wolny od tej ostateczności? Dlaczego on miałby trwać wiecznie, skoro wszystko się kiedyś kończy? Pustkę po 2012 roku wypełnił reset cywilizacji 2024. I wcale nie wygląda to dobrze. Perspektywy są naprawdę katastroficzne i co najgorsze, nie jest to dla świata (a raczej dla cywilizacji człowieka) żadna nowość!

Reset cywilizacji co 676 lat

Na polskim gruncie hipotezę resetu cywilizacji głoszą tacy badacze dziejów jak Artur Lalak czy Grzegorz Skwarek. Na Youtube można znaleźć wiele ciekawych wykładów i wywiadów, w których dzielą się swoimi wnioskami. Nie są one niestety zbyt optymistyczne. Badacze Ci uważają, że liczne źródła wskazują na kataklizmy, które wyniszczały całe cywilizacje. Co najgorsze, taki…


Może Cię zainteresować:

Read More
[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

post-image

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane…

Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More