Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiedza Tajemna

Sekty w Polsce, ich rodzaje i lista

sekty w polsce
sekty w polsce
Sekty w Polsce, ich rodzaje i lista

Sekty w Polsce i na świecie

Sekty jak wskazuje sama nazwa z języka łacińskiego są sposobem postępowania, kierunkiem, zasadami. Najwięcej sekt w Polsce powstało przedziale lat 1987-1996. Głównie związane jest to ze zmianami ustrojowymi i przystępniejszymi przepisami prawnymi pozwalającymi na zalegalizowanie nowych wyznań. Do 1998 roku wystarczyło tylko 15 wyznawców, aby zarejestrować sektę. Po roku 1998 związek musi zrzeszać już co najmniej 100 osób, aby mógł złożyć wniosek o rejestrację. W latach dziewięćdziesiątych zalegalizowało się ponad 100 sekt w Polsce. Byli to m.in. Kościół Reformowany Adwentystów Dnia Siódmego, Instytut Wiedzy o Tożsamości „Misja Czaitanii”. Zaistniały również wspólnoty o egzotycznych nazwach: Zachodni Zakon Sufi (sekta związana z ruchem New Age ) , Związek Garuda w Polsce zrzeszających ludzi zainspirowanych starotybetańską praktyką bon.

Najgroźniejsze sekty w Polsce, rodzaje i lista sekt:

Sekty w Polsce, ich rodzaje i lista

Rodzaje sekt

 1. Kościół Scjentologiczny. Wymieniony jako pierwszy na liście sekt religijnych w Poslce. Uznany został przez Parlament Europejski za jedną z najgroźniejszych sekt nie a Polsce już, a w Europie. Rozwija się bardzo szybko i ma coraz więcej zwolenników, w tym wiele znanych osób (John Travolta, Tom Cruise, Will Smith). Promują się jako grupa, ktora pomaga rozwinąć się duchowo. Terapia uwalniania się ze złych wspomnień prowadzona jest na zasadzie psychomanipulacji.
 2. Kościół Zjednoczeniowy Moona. Sekta, która ma na celu zbudowanie Królestwa Bożego na Ziemi. Według wiernych sekcie Jezus nie dokończył swojej misji, ponieważ nie założył Prawdziwej Rodziny. Wierzą oni, że tę misję ukończenia dzieła Jezusa otrzymał Sun Myung Moon.
 3. Światowy Kościół Twórcy. Jest na liście najgroźniejszych sekt na świecie. Od1973 ze Stanów Zjednoczonych, gdzie powstała  szybko urosła w wyznawców i w 90. latach pojawiła się w Polsce. Ideologia sekty jest kontynuacją zamysłu Adolfa Hitlera. Wyznawcy mówią o konieczności wybuchu Świętej Wojny Rasowej, aby zlikwidować ze świata Żydów, Murzynów i rasy „błotne”.
 4. Sataniści. Rozpoczęli działalność w 1966 roku, wtedy Sandor Anton La Vey powołał Kościół Szatana, a w 1968 roku wydał Biblię Szatana. Wyznawcy wierzą, że nie dobro rządzi światem ale zło. W dodatku w to, że zło zawsze zwycięża dobro, dlatego nie warto oddawać czci słabszemu Bogu, tylko silniejszemu Szatanowi.

Satanistyczna sekta dzieli się na (lista sekt w Polsce):

 • Lucyferian – czczą Lucyfera, ogłaszającego bunt przeciwko Bogu.
 • Satanistów niszczących ośrodki kultu religijnego i cmentarze. Podczas tzw. „czarnych mszy” składają ofiary ze zwierząt.
 • Satanistów odprawiających „czarne msze”, w czasie których popełniają czyny orgiastyczne.
Sekty w Polsce, ich rodzaje i lista

Jak funkcjonuje sekta

Znakiem rozpoznawczym sekt satanistycznych jest odwrócenie krzyża, a ich zasady to:

 • okazuj mściwość wobec innych ludzi, grzechy dają zadowolenie,
 • człowiek jest niczym innym jak tylko zwierzęciem

Największe skupiska ten jednej z najgroźniejszych sekt w Polsce są w Szczecinie, Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu.

W Polsce mamy ok. 300 sekt. Szacuje się, że mają 300 000 wyznawców, ale ponad milion osób jest pod ich głębokim wpływem. Sekty nie muszą być złe. Ze względu na historię i wiele wydarzeń sekty już zawsze będą się źle kojarzyły i wzbudzały strach.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. Verita

  22 listopada, 2020 at 2:39 pm

  Wyznawcy sekt doprowadzają do wojen światowych i mordują na nich ludzi. Sekty religijno polityczne są najgroźniejsze m.inn islamskie i katolickie.

 2. asaf

  6 września, 2020 at 8:17 am

  Zapomniał ktoś dodać, że jedną z najniebezpieczniejszych sekt jest kościół katolicki

 3. Czesław

  12 czerwca, 2020 at 11:10 pm

  Absolutnie, trzymać się i swe rodziny z daleka od sekty Świadków Jehowy.
  Jest to totalitarna, destrukcyjna rozbijająca rodziny, dobrze zorganizowana grupa przestępczą, bo jak można inaczej określić tych, którzy ukrywają ohydne praktyki seksualne na dzieciach.
  To całe grono BIZNESMENÓW Z WARWICK, powinno siedzieć za współudział, w obrzydliwym przestępstwie.
  Długo i dużo by pisać. Byłem w tym szambie ponad 30 lat i pedofilia którą ukrywają, mnie rozjechała.
  Na rok 2003, zarejestrowanych w tajnych aktach biura głównego w Brooklynie, było ponad 22 700 oprawców i nie ma tu jakiegokolwiek miejsca na tłumaczenie czegokolwiek.
  W roku 2015 mleko się rozlało w Australii wyciągając na światło dzienne, 1006 pedofilów, którzy okaleczyli na całe życie, około 1800 dzieci.
  O wyprowadzaniu pieniędzy do rajów podatkowych nie piszę.
  Biznesmeni z Warwick, okradają zbory, poprzez co rusz nowe zbory, o budowie tak zwanych sal królestwa nie piszę.
  Zbór taką salę buduje, właściciel siedzi w Warwick.
  Jest zorganizowana do tego bardzo dobrze, międzynarodowa grupa przestępczą.
  Jedynie Putin miał energię by ich zdelegalizować.
  Strzeżcie swe rodziny przed tą sektą.
  I na koniec, dziwi mnie, że autor tego artykułu nic o świadkach nie wspomniał.

 4. Rzymianin

  25 marca, 2020 at 6:36 pm

  Ja gdy ktoś wpaja mi o nadchodzącym końcu świata (np. w ciągu 40 lat) i że on jest tego pewny to proponuje spisania umowy u Notariusza że własność jego mieszkania po jego dzieciach przejdzie na moje wnuczki (np. za 50 lat). Jeszcze nikt z tych pewnych się na to nie zgodził a jestem pewny że i w przyszłości nie znajdę.

 5. Gość

  6 marca, 2020 at 1:38 am

  Nie jest normalne, żeby wierzyć sekcie, no ale niektórzy przypadkowo przejdą na złą drogę…

 6. Gość

  6 marca, 2020 at 1:34 am

  Lombard Życie Pod Zastaw

 7. Gość

  6 marca, 2020 at 1:32 am

  Mają złe zdania…

 8. Sylwia

  7 grudnia, 2019 at 6:05 am

  Ciekawa jest też teoria o powiązaniu działalności sekt z wywiadem amerykańskm: https://sekty.pl/sekty-jako-narzedzie-obcych-sluzb-wywiadowczych/

 9. ada

  13 października, 2019 at 6:44 pm

  Najwieksza i najgorsza sektom jest glupota.Wyloczenie mozgu i wierzyc we wszystko i wszystkim. Ale bez wiary w nic sie nieda, kazdy wierzy w cos lub kogos.

 10. Karol

  7 maja, 2019 at 8:19 am

  Na tej liście brakuje najgroźniejszej i najbardziej destrukcyjnej sekty czyli „Światków Jechowy”.

 11. Ewela

  16 czerwca, 2018 at 9:24 pm

  Jeśli ktoś odczówa potrzebę przynależenia do jakiejś grupy/organizacji typu kościół, sekta czy coś innego to jego sprawa moim zdaniem prawdziwa wiara nie zależy od ilości wizyt wbkościele, wysokości darowizny na kościół ale od tego jakim jest się człowiekiem tak na codzień. Kościół i sekty wykożystują ludzi i głównie chodzi o kasę lub zaspokojenie jakiś swoich urojonych potrzeb w sektach

 12. Cullen

  11 maja, 2018 at 1:22 pm

  Witam. Ostrzegam wszystkich ludzi którzy sympatyzują ze Świadkami Jehowy lub mają zamiar przyłączyć się formalnie do nich. Dodam że na początku jest miło, fajnie odnoszą się do ludzi z troską (udawaną), lecz po chrzcie wszystko się zmienia. Trzeba silnie akceptować nauki ich przywódców których uważają na równych z Bogiem, robią ludziom wodę z mózgu. Nie można mieć żadnych wątpliwości, i badać na własną rękę prawdy zawartej w Piśmie Świętym, lecz wierzyć w nauki STRAŻNICY, które są jedynie ludzkimi interpretacjami. Proszę pamiętać że to są świetnie wyszkoleni psychomanipulanci (nie mówią ludziom wielu rzeczy o organizacji, min. fałszywym proroctwie roku 1975), i ze szczególną nienawiścią traktują swoich byłych członków. Radzę szczególnie uważać na starsze małżeństwo świadków – Józefa Szejbuta i jego żonę Zofię z Ciechanowa. Ze wszystkich ludzi pod słońcem oni najbardziej mnie oszukali. Kto chce wiedzieć więcej proszę pisać na email cullen.crisp@onet.pl

 13. gabi

  7 stycznia, 2018 at 7:21 am

  tez czasami mi sie wydaje ze nasza wiara to jakas sekta a dlaczego tak mowie to posluchajcie dokladnie 18 lat do tylu zostalam sama z 2 malych dzieci bez pracy i meza I jak co roku ksiadz chodzil po koledzie wlorzylam do koperty 20 zl ksiadz w delikatny sposob otworzyl koperte spojrzal na mnie i powiedzial ze malo wiec w beszczelny sposob zabralam mu koperte z rak i beszczelnie wyprosilam.teraz wierze tyko w boga a ksierza to jedna wielka sekta kto wiecej da

 14. qwe1rty

  20 lipca, 2017 at 7:56 am

  Nie zapominajmy o największej i najbardziej zdeprawowanej sekcie tzn KRK z główną siedzibą w watykanie.

 15. admin

  5 stycznia, 2017 at 1:14 pm

 16. essi

  5 stycznia, 2017 at 12:31 pm

  jake robi rzeczy ?

 17. Łukasz

  1 sierpnia, 2016 at 6:30 am

  @Grigori
  Każda religia i instytucja religijna potrafi uzależnić. Kwestia tutaj jak bardzo ludzie w to wejdą, wszędzie można znaleźć fanatyków lub ludzi, którzy nie widza po za tym świata…

 18. Grigori

  23 czerwca, 2016 at 7:18 pm

  A takie coś jak uzaleznienie od kosciola? Jak myślicie, czy to tez taki współczesny rodzaj sekty, jaki działa dziś na Świecie?

 19. admin

  20 czerwca, 2016 at 2:01 pm

  Co do artykułu to postaramy się coś opublikować na temat sekt oraz tego jak z nich wychodzić itp

 20. admin

  20 czerwca, 2016 at 2:00 pm

  My nie pomożemy, ale może tutaj znajdziesz pomoc: http://www.effatha.org.pl/pomoc/punkty.htm są tam linki / dane do organizacji walczących z sektami.

 21. Adamos36

  17 czerwca, 2016 at 6:45 am

  Bardzo proszę o informacje o organizacji Jezus bez religii.Mój przyjaciel jest pod ogromnym wpływem tej organizacji…Robi dziwne rzeczy…Błagam pomóżcie mu!!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

TOP miesiąca:

Najnowsze wpisy

Iluminaci

Gospodarka globalna, transformacja energetyczna i społeczeństwa międzykulturowe… Czy taka ma być recepta na nowy porządek światowy? Czy w takim „porządku” będzie jeszcze miejsce dla...

UFO

W Polsce temat UFO jest od wielu lat szeroko dyskutowany. Rzekome obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających były zgłaszane w całym kraju i często towarzyszyły im...

Religia

Religie istnieją od wieków, a każda z nich ma unikalną historię. Od najwcześniejszych znanych praktyk duchowych po współczesne religie, oto niektóre z najbardziej starożytnych...

Religia

Religia jest ważnym elementem kultury ludzkiej, który wpływa na wszystkie aspekty życia. Zróżnicowanie religijne ludności świata jest jednym z najbardziej widocznych i znaczących aspektów...

Koniec świata

Biblia jest dla wielu ludzi źródłem pociechy i inspiracji. Dla niektórych jest również źródłem strachu i lęku. Biblia mówi o końcu świata, wydarzeniu, które...

Koniec świata

 Koncepcja końca świata jest znana od wieków, a w historii pojawiło się wiele proroctw i przepowiedni. Od Nostradamusa po Babę Wangę, ludzie spekulowali na...

Facebook

Może Cię zainteresować

Reklama