Wiedza Tajemna

Sekty w Polsce, ich rodzaje i lista

sekty w polsce
Sekty w Polsce, ich rodzaje i lista
Sekty w Polsce i na świecie

Sekty jak wskazuje sama nazwa z języka łacińskiego są sposobem postępowania, kierunkiem, zasadami. Najwięcej sekt w Polsce powstało przedziale lat 1987-1996. Głównie związane jest to ze zmianami ustrojowymi i przystępniejszymi przepisami prawnymi pozwalającymi na zalegalizowanie nowych wyznań. Do 1998 roku wystarczyło tylko 15 wyznawców, aby zarejestrować sektę. Po roku 1998 związek musi zrzeszać już co najmniej 100 osób, aby mógł złożyć wniosek o rejestrację. W latach dziewięćdziesiątych zalegalizowało się ponad 100 sekt w Polsce. Byli to m.in. Kościół Reformowany Adwentystów Dnia Siódmego, Instytut Wiedzy o Tożsamości „Misja Czaitanii”. Zaistniały również wspólnoty o egzotycznych nazwach: Zachodni Zakon Sufi (sekta związana z ruchem New Age ) , Związek Garuda w Polsce zrzeszających ludzi zainspirowanych starotybetańską praktyką bon.

Najgroźniejsze sekty w Polsce, rodzaje i lista sekt:

Sekty w Polsce, ich rodzaje i lista
Rodzaje sekt
 1. Kościół Scjentologiczny. Wymieniony jako pierwszy na liście sekt religijnych w Poslce. Uznany został przez Parlament Europejski za jedną z najgroźniejszych sekt nie a Polsce już, a w Europie. Rozwija się bardzo szybko i ma coraz więcej zwolenników, w tym wiele znanych osób (John Travolta, Tom Cruise, Will Smith). Promują się jako grupa, ktora pomaga rozwinąć się duchowo. Terapia uwalniania się ze złych wspomnień prowadzona jest na zasadzie psychomanipulacji.
 2. Kościół Zjednoczeniowy Moona. Sekta, która ma na celu zbudowanie Królestwa Bożego na Ziemi. Według wiernych sekcie Jezus nie dokończył swojej misji, ponieważ nie założył Prawdziwej Rodziny. Wierzą oni, że tę misję ukończenia dzieła Jezusa otrzymał Sun Myung Moon.
 3. Światowy Kościół Twórcy. Jest na liście najgroźniejszych sekt na świecie. Od1973 ze Stanów Zjednoczonych, gdzie powstała  szybko urosła w wyznawców i w 90. latach pojawiła się w Polsce. Ideologia sekty jest kontynuacją zamysłu Adolfa Hitlera. Wyznawcy mówią o konieczności wybuchu Świętej Wojny Rasowej, aby zlikwidować ze świata Żydów, Murzynów i rasy „błotne”.
 4. Sataniści. Rozpoczęli działalność w 1966 roku, wtedy Sandor Anton La Vey powołał Kościół Szatana, a w 1968 roku wydał Biblię Szatana. Wyznawcy wierzą, że nie dobro rządzi światem ale zło. W dodatku w to, że zło zawsze zwycięża dobro, dlatego nie warto oddawać czci słabszemu Bogu, tylko silniejszemu Szatanowi.

Satanistyczna sekta dzieli się na (lista sekt w Polsce):

 • Lucyferian – czczą Lucyfera, ogłaszającego bunt przeciwko Bogu.
 • Satanistów niszczących ośrodki kultu religijnego i cmentarze. Podczas tzw. „czarnych mszy” składają ofiary ze zwierząt.
 • Satanistów odprawiających „czarne msze”, w czasie których popełniają czyny orgiastyczne.
Sekty w Polsce, ich rodzaje i lista
Jak funkcjonuje sekta

Znakiem rozpoznawczym sekt satanistycznych jest odwrócenie krzyża, a ich zasady to:


 • okazuj mściwość wobec innych ludzi, grzechy dają zadowolenie,
 • człowiek jest niczym innym jak tylko zwierzęciem

Największe skupiska ten jednej z najgroźniejszych sekt w Polsce są w Szczecinie, Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu.

W Polsce mamy ok. 300 sekt. Szacuje się, że mają 300 000 wyznawców, ale ponad milion osób jest pod ich głębokim wpływem. Sekty nie muszą być złe. Ze względu na historię i wiele wydarzeń sekty już zawsze będą się źle kojarzyły i wzbudzały strach.

Może Cię zainteresować:

21 komentarzy
 1. Verita 1 tydzień ago

  Wyznawcy sekt doprowadzają do wojen światowych i mordują na nich ludzi. Sekty religijno polityczne są najgroźniejsze m.inn islamskie i katolickie.

 2. asaf 3 miesiące ago

  Zapomniał ktoś dodać, że jedną z najniebezpieczniejszych sekt jest kościół katolicki

 3. Czesław 6 miesięcy ago

  Absolutnie, trzymać się i swe rodziny z daleka od sekty Świadków Jehowy.
  Jest to totalitarna, destrukcyjna rozbijająca rodziny, dobrze zorganizowana grupa przestępczą, bo jak można inaczej określić tych, którzy ukrywają ohydne praktyki seksualne na dzieciach.
  To całe grono BIZNESMENÓW Z WARWICK, powinno siedzieć za współudział, w obrzydliwym przestępstwie.
  Długo i dużo by pisać. Byłem w tym szambie ponad 30 lat i pedofilia którą ukrywają, mnie rozjechała.
  Na rok 2003, zarejestrowanych w tajnych aktach biura głównego w Brooklynie, było ponad 22 700 oprawców i nie ma tu jakiegokolwiek miejsca na tłumaczenie czegokolwiek.
  W roku 2015 mleko się rozlało w Australii wyciągając na światło dzienne, 1006 pedofilów, którzy okaleczyli na całe życie, około 1800 dzieci.
  O wyprowadzaniu pieniędzy do rajów podatkowych nie piszę.
  Biznesmeni z Warwick, okradają zbory, poprzez co rusz nowe zbory, o budowie tak zwanych sal królestwa nie piszę.
  Zbór taką salę buduje, właściciel siedzi w Warwick.
  Jest zorganizowana do tego bardzo dobrze, międzynarodowa grupa przestępczą.
  Jedynie Putin miał energię by ich zdelegalizować.
  Strzeżcie swe rodziny przed tą sektą.
  I na koniec, dziwi mnie, że autor tego artykułu nic o świadkach nie wspomniał.

 4. Rzymianin 8 miesięcy ago

  Ja gdy ktoś wpaja mi o nadchodzącym końcu świata (np. w ciągu 40 lat) i że on jest tego pewny to proponuje spisania umowy u Notariusza że własność jego mieszkania po jego dzieciach przejdzie na moje wnuczki (np. za 50 lat). Jeszcze nikt z tych pewnych się na to nie zgodził a jestem pewny że i w przyszłości nie znajdę.

 5. Gość 9 miesięcy ago

  Nie jest normalne, żeby wierzyć sekcie, no ale niektórzy przypadkowo przejdą na złą drogę…

 6. Gość 9 miesięcy ago

  Lombard Życie Pod Zastaw

 7. Gość 9 miesięcy ago

  Mają złe zdania…

 8. Sylwia 12 miesięcy ago

  Ciekawa jest też teoria o powiązaniu działalności sekt z wywiadem amerykańskm: https://sekty.pl/sekty-jako-narzedzie-obcych-sluzb-wywiadowczych/

 9. ada 1 rok ago

  Najwieksza i najgorsza sektom jest glupota.Wyloczenie mozgu i wierzyc we wszystko i wszystkim. Ale bez wiary w nic sie nieda, kazdy wierzy w cos lub kogos.

 10. Karol 2 lata ago

  Na tej liście brakuje najgroźniejszej i najbardziej destrukcyjnej sekty czyli „Światków Jechowy”.

 11. Ewela 2 lata ago

  Jeśli ktoś odczówa potrzebę przynależenia do jakiejś grupy/organizacji typu kościół, sekta czy coś innego to jego sprawa moim zdaniem prawdziwa wiara nie zależy od ilości wizyt wbkościele, wysokości darowizny na kościół ale od tego jakim jest się człowiekiem tak na codzień. Kościół i sekty wykożystują ludzi i głównie chodzi o kasę lub zaspokojenie jakiś swoich urojonych potrzeb w sektach

 12. Cullen 3 lata ago

  Witam. Ostrzegam wszystkich ludzi którzy sympatyzują ze Świadkami Jehowy lub mają zamiar przyłączyć się formalnie do nich. Dodam że na początku jest miło, fajnie odnoszą się do ludzi z troską (udawaną), lecz po chrzcie wszystko się zmienia. Trzeba silnie akceptować nauki ich przywódców których uważają na równych z Bogiem, robią ludziom wodę z mózgu. Nie można mieć żadnych wątpliwości, i badać na własną rękę prawdy zawartej w Piśmie Świętym, lecz wierzyć w nauki STRAŻNICY, które są jedynie ludzkimi interpretacjami. Proszę pamiętać że to są świetnie wyszkoleni psychomanipulanci (nie mówią ludziom wielu rzeczy o organizacji, min. fałszywym proroctwie roku 1975), i ze szczególną nienawiścią traktują swoich byłych członków. Radzę szczególnie uważać na starsze małżeństwo świadków – Józefa Szejbuta i jego żonę Zofię z Ciechanowa. Ze wszystkich ludzi pod słońcem oni najbardziej mnie oszukali. Kto chce wiedzieć więcej proszę pisać na email cullen.crisp@onet.pl

 13. gabi 3 lata ago

  tez czasami mi sie wydaje ze nasza wiara to jakas sekta a dlaczego tak mowie to posluchajcie dokladnie 18 lat do tylu zostalam sama z 2 malych dzieci bez pracy i meza I jak co roku ksiadz chodzil po koledzie wlorzylam do koperty 20 zl ksiadz w delikatny sposob otworzyl koperte spojrzal na mnie i powiedzial ze malo wiec w beszczelny sposob zabralam mu koperte z rak i beszczelnie wyprosilam.teraz wierze tyko w boga a ksierza to jedna wielka sekta kto wiecej da

 14. qwe1rty 3 lata ago

  Nie zapominajmy o największej i najbardziej zdeprawowanej sekcie tzn KRK z główną siedzibą w watykanie.

 15. admin 4 lata ago
 16. essi 4 lata ago

  jake robi rzeczy ?

 17. Łukasz 4 lata ago

  @Grigori
  Każda religia i instytucja religijna potrafi uzależnić. Kwestia tutaj jak bardzo ludzie w to wejdą, wszędzie można znaleźć fanatyków lub ludzi, którzy nie widza po za tym świata…

 18. Grigori 4 lata ago

  A takie coś jak uzaleznienie od kosciola? Jak myślicie, czy to tez taki współczesny rodzaj sekty, jaki działa dziś na Świecie?

 19. admin 4 lata ago

  Co do artykułu to postaramy się coś opublikować na temat sekt oraz tego jak z nich wychodzić itp

 20. admin 4 lata ago

  My nie pomożemy, ale może tutaj znajdziesz pomoc: http://www.effatha.org.pl/pomoc/punkty.htm są tam linki / dane do organizacji walczących z sektami.

 21. Adamos36 4 lata ago

  Bardzo proszę o informacje o organizacji Jezus bez religii.Mój przyjaciel jest pod ogromnym wpływem tej organizacji…Robi dziwne rzeczy…Błagam pomóżcie mu!!!

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like