Pozostałe

Czy grozi nam epidemia?

Czy grozi nam epidemia?Już od kilku lat w mediach przewija się temat potencjalnej epidemii. Bohaterkami na przemiennie bywają świńska grypa, ptasia grypa lub budząca grozę Ebola. Teraz swoje pięć minut sławy ma wirus Zika – chociaż tak naprawdę nikt nie wie o co chodzi, oprócz małych głów noworodków w Brazylii. Ale WHO pracuje już nad szczepionką. Epidemia jest jak widmo, którego się boimy. Czy natura znowu napuści na nas mikro zbirów?

Wszelkiego rodzaju epidemie i pomory nie są jakąś nowością i czymś dziwnym w świecie natury. Jak to się mówi, równowaga musi być. I kiedy czegoś jest za dużo, trzeba się tego pozbyć.


Drobnoustroje już dawno temu pokazały, że mogą wykończyć nawet połowę populacji w stosunkowo krótkim czasie. Bez żadnej litości.

Człowiek od zawsze walczył z chorobami i ich śmiertelnymi skutkami. Historia jednak pokazuje, że kiedy natura się uparła, byliśmy bezradni. Dzisiaj lekarze i farmaceuci szprycują nas szczepionkami. Jedni uważają, że jest to procedura ochronna, inni widzą w tym ogólnoświatowy spisek. Zapewne prawda, jak zawsze, leży gdzieś po środku.

Wiele chorób zakaźnych w krajach zachodnich zostało dzisiaj praktycznie wyeliminowanych. Na ile jest to efekt rozwoju cywilizacji i zwykłej higieny, a na ile skutek przyjmowania szczepionek, tak naprawdę nie wiadomo. Ale natura nie daje się oszukać i ciągle próbuje sił. Możliwe, że już niedługo uderzy z podwójną siłą. Przecież już tak robiła nieraz i nie dwa.

Największe epidemie w historii

W przeszłości wielkie epidemie zmieniały oblicze świata. Do najbardziej znanych i niezwykle brzemiennych w skutkach była średniowieczna epidemia Dżumy, która wybuchła w XIV wieku w Europie. Choroba, którą ochrzczono jako Czarna Śmierć, w początkowym stadium zabiła w Europie ok. 50 milionów ludzi. Jednak jej żniwa były o wiele bardziej krwawe.

Czy grozi nam epidemia?Po rozprzestrzenieniu się na cały ówcześnie znany świat – od Afryki Północnej, Europy Wschodniej aż do Chin, w ciągu kilkudziesięciu lat, Morowa Zaraza wykończyła prawie 200 milionów ludzi. Zmieniając tym samym całkowicie oblicze średniowiecznego świata.

Po pierwszym wybuchu epidemii, Dżuma powracała co jakiś czas, przypominając ludziom o ich bezradności w obliczu Czarnej Śmierci. Trwało to aż do XVIII wieku w Europie i XIX w Chinach, gdzie uderzyła w swoim ostatnim zmasowanym ataku.

Dżuma znalazła kilka godnych następczyń, takich jak Cholera czy Żółta febra, które siały spustoszenie na całym świecie w XIX wieku. Ale żadna następna epidemia nie zabiła tak dużej części populacji, jak uczyniła to Morowa Zaraza.

Jedynie grypa hiszpanka, która uderzyła na początku XX wieku i zabiła w samej Europie 20 milionów ludzi, a na całym świecie prawdopodobnie nawet ok. 100 milionów osób, przypomniała nam o tym, jak słabi jesteśmy w starciu z agresywnymi mikrobami.

Zagrożenie epidemiologiczne

Wirus HIV i AIDS

Współcześnie za najbardziej rozpowszechnioną chorobę zakaźną uważa się AIDS, który wywołany jest przez zakażenie wirusem HIV – przynajmniej tak twierdzi współczesna medycyna, jednak wątpliwości wzbudza fakt, że u wielu osób ze zdiagnozowanym AIDS, nie występuje zakażenie wirusem HIVprzeczytaj artykuł o oszustwie HIV i AIDS.

Patrząc na śmiertelność pod względem zachorowań, we współczesnym świecie, to niestety największe osiągnięcia w tej dziedzinie ma zupełnie niezakaźna choroba, jaką jest rak. Ale czy można mówić o epidemii raka, skoro tak naprawdę nie jest to choroba zaraźliwa?

Gorączka krwotoczna Ebola

Strach i skojarzenia z ogólnoświatową groźną epidemią budzi z pewnością wirus Ebola. Czyli gorączka krwotoczna. Choroba ta została pierwszy raz zdiagnozowana w Afryce. Pomimo faktu, że w ogólny rozrachunku Ebola wcale nie zabiła, aż tak wielu ludzi, jak na przykład co roku czynią powikłania po zwykłej grypie. To niepokój wzbudza bardzo wysoka śmiertelność w przypadku zakażenia.

Gorączką krwotoczną, spowodowaną przez wirus Ebola, można zakazić się poprzez wydzieliny ustrojowe oraz bezpośrednie dotykanie rzeczy zakażonego. Ebola nie przenosi się przez powietrze, tak jak ma to miejsce w przypadku wirusa grypy.

Wirus Zika

Tajemniczy wirus Zika, przenoszony przez komary, który ponoć powoduje rodzenie się dzieci z małymi głowami. Trudno coś więcej powiedzieć na ten temat, ponieważ jeśli się go zgłębi, wydaje się być zwykłym absurdem. A cała teoria WHO mocno naciąganą kampanią szczepionkową. Zakażenie wirusem Zika przebiega w większości przypadków bezobjawowo, ewentualnie przypomina lekką grypę. Dotychczas nie stwierdzono żadnych powszechnych, groźnych skutków ubocznych.

Aż nagle powiązano wirus z pojawianiem się na świcie dzieci z małogłowiem. Ale jak się okazuje powiązanie to wcale nie jest takie oczywiste – przeczytaj więcej o wirusie Zika

Epidemia jakiej jeszcze nie było

Słuchamy ciągle o świńskiej grypie, ptasie grypie, wirusie Ebola czy nowym wirusie Zika. Jesteśmy ciągle atakowani medialnymi doniesieniami o konieczności szczepienia się, na coraz to nowsze choroby.

A nie zauważamy jednego. Klimat Europy się zmienia. Jest coraz cieplej. I właśnie to może spowodować wyklucie się czegoś całkiem nowego. Czegoś zupełnie dla nas niespodziewanego.

Nie ulega wątpliwości, że staliśmy się dla Ziemi, jako planety, niezwykle uciążliwi. Odwróciliśmy się od niej. Staliśmy się szarańczą. Dzisiaj to my jesteśmy najbardziej szkodliwym wirusem. A Ziemia może szykować sobie na nas szczepionkę.

W 2014 roku w telewizji internetowej Tagen TV, pojawił się bardzo ciekawy wywiad z jasnowidzem. Jasnowidz ten przewidział śmierć Oleksego oraz katastrofę samolotu nad Ukrainą.

Niestety przepowiedział również wybuch śmiertelnej epidemii, która nawiedzi całą Europę. Według niego epidemia będzie porównywalna do hiszpanki, a nawet gorsza.

Jasnowidz porusza dokładnie temat epidemii w 11 minucie poniższego nagrania:

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Religia Wiedza Tajemna

Kim jest Bóg według Biblii?

post-image

W jednym z największych bastionów katolicyzmu wiedza o tym, kim jest Bóg według Biblii, powinna być szeroko znana. Powinna, ale czy tak jest? Pomimo tego, że w Polsce ochrzczonych jest niemalże 33 milionów ludzi, a deklarację przynależności do Kościoła Katolickiego składa ok. 95 procent Polaków, to duża część wiernych zna Biblię raczej pobieżnie albo i wcale. No ale szczerze powiedziawszy, kto by tam miał czas, na dociekanie natury biblijnego Boga. Ksiądz w kościele zapewnia, że Bóg nas kocha, bo po prostu jest miłościwy. Czy tak jest faktycznie? Jakiego Boga przedstawia Biblia? Sprawdźmy!

Wierzę w to, że jest duża grupa osób, którym choć raz w życiu przeszło przez myśl, dlaczego tak miłościwy Bóg, wymyślił tak okrutny sposób odkupienia naszych win (a raczej win Adama i Ewy) i pozwolił zabić swojego syna. Co prawda, syn zmartwychwstał, jednak przeżycie horroru w czasie drogi krzyżowej nie podlega żadnej wątpliwości. Dlaczego Bóg rozegrał…


Może Cię zainteresować:

Read More
Astrologia Koniec świata Zakazana wiedza

Rok 2020 – czas na nowe początki i wielkie zmiany!

post-image

Każdy nowy rok niesie ze sobą nowe energie i zmiany. Jednak jak pokazuje astrologia, rok 2020 będzie pod tym względem rokiem wyjątkowym. Nad naszymi głowami będzie się bowiem rozgrywać wspólny i znamienny w skutkach taniec, wyjątkowych planet Układu Słonecznego. Zasieje on energetyczne ziarna, których plony będziemy zbierać przez wiele następnych lat. Co dokładnie będzie się działo w 2020 roku? Jak przygotować się do rozpoczęcia nowych cykli?

Koniunkcja Saturna, Jowisza i Plutona – taniec nad przepaścią

Zjawiskiem, które czyni rok 2020 tak wyjątkowym, będą koniunkcje trzech planet: Jowisza, Saturna i Plutona. Co to oznacza? Koniunkcjami w astrologii określa się spotkanie konkretnych ciał niebieskich w tym samym stopniu danego znaku zodiaku. Uważa się to za zakończenie pewnego cyklu i rozpoczęcie nowego. W tym roku mamy do czynienia z koniunkcjami, które dotyczą wymienionych powyżej planet. Kończą one i rozpoczynają długie, bo liczące od kilkunastu do kilkudziesięciu lat cykle. Dlatego…


Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Reset cywilizacji 2024 – cykliczny koniec świata

post-image

Dla jednych temat zbliżającego się końca świata stał się równie przejadły, jak wczorajsza pizza. Inni nadal śledzą najświeższe doniesienia, o ewentualnym armagedonie. Nie ma się jednak co dziwić. W naszą naturę wpisany jest koniec. Umieramy. Skoro tak, to dlaczego świat ma być wolny od tej ostateczności? Dlaczego on miałby trwać wiecznie, skoro wszystko się kiedyś kończy? Pustkę po 2012 roku wypełnił reset cywilizacji 2024. I wcale nie wygląda to dobrze. Perspektywy są naprawdę katastroficzne i co najgorsze, nie jest to dla świata (a raczej dla cywilizacji człowieka) żadna nowość!

Reset cywilizacji co 676 lat

Na polskim gruncie hipotezę resetu cywilizacji głoszą tacy badacze dziejów jak Artur Lalak czy Grzegorz Skwarek. Na Youtube można znaleźć wiele ciekawych wykładów i wywiadów, w których dzielą się swoimi wnioskami. Nie są one niestety zbyt optymistyczne. Badacze Ci uważają, że liczne źródła wskazują na kataklizmy, które wyniszczały całe cywilizacje. Co najgorsze, taki…


Może Cię zainteresować:

Read More
[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

post-image

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane…

Może Cię zainteresować:

Read More