Pozostałe

Czy grozi nam epidemia?

Czy grozi nam epidemia?Już od kilku lat w mediach przewija się temat potencjalnej epidemii. Bohaterkami na przemiennie bywają świńska grypa, ptasia grypa lub budząca grozę Ebola. Teraz swoje pięć minut sławy ma wirus Zika – chociaż tak naprawdę nikt nie wie o co chodzi, oprócz małych głów noworodków w Brazylii. Ale WHO pracuje już nad szczepionką. Epidemia jest jak widmo, którego się boimy. Czy natura znowu napuści na nas mikro zbirów?

Wszelkiego rodzaju epidemie i pomory nie są jakąś nowością i czymś dziwnym w świecie natury. Jak to się mówi, równowaga musi być. I kiedy czegoś jest za dużo, trzeba się tego pozbyć.


Drobnoustroje już dawno temu pokazały, że mogą wykończyć nawet połowę populacji w stosunkowo krótkim czasie. Bez żadnej litości.

Człowiek od zawsze walczył z chorobami i ich śmiertelnymi skutkami. Historia jednak pokazuje, że kiedy natura się uparła, byliśmy bezradni. Dzisiaj lekarze i farmaceuci szprycują nas szczepionkami. Jedni uważają, że jest to procedura ochronna, inni widzą w tym ogólnoświatowy spisek. Zapewne prawda, jak zawsze, leży gdzieś po środku.

Wiele chorób zakaźnych w krajach zachodnich zostało dzisiaj praktycznie wyeliminowanych. Na ile jest to efekt rozwoju cywilizacji i zwykłej higieny, a na ile skutek przyjmowania szczepionek, tak naprawdę nie wiadomo. Ale natura nie daje się oszukać i ciągle próbuje sił. Możliwe, że już niedługo uderzy z podwójną siłą. Przecież już tak robiła nieraz i nie dwa.

Największe epidemie w historii

W przeszłości wielkie epidemie zmieniały oblicze świata. Do najbardziej znanych i niezwykle brzemiennych w skutkach była średniowieczna epidemia Dżumy, która wybuchła w XIV wieku w Europie. Choroba, którą ochrzczono jako Czarna Śmierć, w początkowym stadium zabiła w Europie ok. 50 milionów ludzi. Jednak jej żniwa były o wiele bardziej krwawe.

Czy grozi nam epidemia?Po rozprzestrzenieniu się na cały ówcześnie znany świat – od Afryki Północnej, Europy Wschodniej aż do Chin, w ciągu kilkudziesięciu lat, Morowa Zaraza wykończyła prawie 200 milionów ludzi. Zmieniając tym samym całkowicie oblicze średniowiecznego świata.

Po pierwszym wybuchu epidemii, Dżuma powracała co jakiś czas, przypominając ludziom o ich bezradności w obliczu Czarnej Śmierci. Trwało to aż do XVIII wieku w Europie i XIX w Chinach, gdzie uderzyła w swoim ostatnim zmasowanym ataku.

Dżuma znalazła kilka godnych następczyń, takich jak Cholera czy Żółta febra, które siały spustoszenie na całym świecie w XIX wieku. Ale żadna następna epidemia nie zabiła tak dużej części populacji, jak uczyniła to Morowa Zaraza.

Jedynie grypa hiszpanka, która uderzyła na początku XX wieku i zabiła w samej Europie 20 milionów ludzi, a na całym świecie prawdopodobnie nawet ok. 100 milionów osób, przypomniała nam o tym, jak słabi jesteśmy w starciu z agresywnymi mikrobami.

Zagrożenie epidemiologiczne

Wirus HIV i AIDS

Współcześnie za najbardziej rozpowszechnioną chorobę zakaźną uważa się AIDS, który wywołany jest przez zakażenie wirusem HIV – przynajmniej tak twierdzi współczesna medycyna, jednak wątpliwości wzbudza fakt, że u wielu osób ze zdiagnozowanym AIDS, nie występuje zakażenie wirusem HIVprzeczytaj artykuł o oszustwie HIV i AIDS.

Patrząc na śmiertelność pod względem zachorowań, we współczesnym świecie, to niestety największe osiągnięcia w tej dziedzinie ma zupełnie niezakaźna choroba, jaką jest rak. Ale czy można mówić o epidemii raka, skoro tak naprawdę nie jest to choroba zaraźliwa?

Gorączka krwotoczna Ebola

Strach i skojarzenia z ogólnoświatową groźną epidemią budzi z pewnością wirus Ebola. Czyli gorączka krwotoczna. Choroba ta została pierwszy raz zdiagnozowana w Afryce. Pomimo faktu, że w ogólny rozrachunku Ebola wcale nie zabiła, aż tak wielu ludzi, jak na przykład co roku czynią powikłania po zwykłej grypie. To niepokój wzbudza bardzo wysoka śmiertelność w przypadku zakażenia.

Gorączką krwotoczną, spowodowaną przez wirus Ebola, można zakazić się poprzez wydzieliny ustrojowe oraz bezpośrednie dotykanie rzeczy zakażonego. Ebola nie przenosi się przez powietrze, tak jak ma to miejsce w przypadku wirusa grypy.

Wirus Zika

Tajemniczy wirus Zika, przenoszony przez komary, który ponoć powoduje rodzenie się dzieci z małymi głowami. Trudno coś więcej powiedzieć na ten temat, ponieważ jeśli się go zgłębi, wydaje się być zwykłym absurdem. A cała teoria WHO mocno naciąganą kampanią szczepionkową. Zakażenie wirusem Zika przebiega w większości przypadków bezobjawowo, ewentualnie przypomina lekką grypę. Dotychczas nie stwierdzono żadnych powszechnych, groźnych skutków ubocznych.

Aż nagle powiązano wirus z pojawianiem się na świcie dzieci z małogłowiem. Ale jak się okazuje powiązanie to wcale nie jest takie oczywiste – przeczytaj więcej o wirusie Zika

Epidemia jakiej jeszcze nie było

Słuchamy ciągle o świńskiej grypie, ptasie grypie, wirusie Ebola czy nowym wirusie Zika. Jesteśmy ciągle atakowani medialnymi doniesieniami o konieczności szczepienia się, na coraz to nowsze choroby.

A nie zauważamy jednego. Klimat Europy się zmienia. Jest coraz cieplej. I właśnie to może spowodować wyklucie się czegoś całkiem nowego. Czegoś zupełnie dla nas niespodziewanego.

Nie ulega wątpliwości, że staliśmy się dla Ziemi, jako planety, niezwykle uciążliwi. Odwróciliśmy się od niej. Staliśmy się szarańczą. Dzisiaj to my jesteśmy najbardziej szkodliwym wirusem. A Ziemia może szykować sobie na nas szczepionkę.

W 2014 roku w telewizji internetowej Tagen TV, pojawił się bardzo ciekawy wywiad z jasnowidzem. Jasnowidz ten przewidział śmierć Oleksego oraz katastrofę samolotu nad Ukrainą.

Niestety przepowiedział również wybuch śmiertelnej epidemii, która nawiedzi całą Europę. Według niego epidemia będzie porównywalna do hiszpanki, a nawet gorsza.

Jasnowidz porusza dokładnie temat epidemii w 11 minucie poniższego nagrania:

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

post-image

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane…

Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More