Zakazana wiedza

Kod Biblii – zaszyfrowana wiedza

Kod Biblii

Kod Biblii - zaszyfrowana wiedzaCzy jest możliwe, że Biblia oprócz swojej normalnej treści, skrywa również inną, nie taką oczywistą i sprytnie ukrytą przez Boga? Istniej spore grono osób, które twierdzi, że tak właśnie jest, a sam Kod Biblii jest przedmiotem ich długoletnich badań. Czy Biblia faktycznie może być czymś więcej niż tylko religijną opowieścią o początkach i dziejach ludzkości?

Spór między zwolennikami Kodu Biblii, a sceptykami jego istnienia, trwa już jakiś czas. Zagadnienie Kodu Biblii, dla szerokiego grona ludzi, odsłonił Michael Drosnin. W 1995 roku wydał on książkę pt. Kod Biblii, w której dowodził istnienia w Starym Testamencie zaszyfrowanych informacji, dotyczących przeszłości i przyszłości całego świata. Argumentem popierającym teorie Drosnina, miał być przewidziany przez niego zamach na izraelskiego premiera Icchaka Rabina, o którym Drosnin wiedzę zaczerpnął właśnie z Biblii. Co prawda premier zginął, ale czy faktycznie Kod Biblii to przepowiedział?


Czym właściwie jest Kod Biblii?

Współczesny Kod Biblii oparty jest na hebrajskim tekście Starego Testamentu, czyli Tory, nazywanej również pięcioksiągiem Mojżesza. Badacze zajmujący się rozszyfrowywaniem biblijnego kodu, wprowadzili cały Stary Testament do komputera. Co istotne tekst został wprowadzony jednym ciągiem, bez żadnych przerw i w sumie dał szereg złożony z 304805 liter. Badacze następnie za pomocą specjalnych programów i różnych algorytmów, przystąpili do analiza treści Biblii.

Najczęściej Kod Biblii bada się poprzez przeszukiwanie równoodległe. Określa się szukaną frazę i wpisuje odpowiedni algorytm wyszukiwania, na przykład co 25 liter lub co 3000 liter itd. Kiedy program trafi na wyszukiwaną frazę, badacz zaczyna analizować jej otoczenie, czyli interpretować znaczenie wersu, w którym fraza się znajduje. Interpretacja ta dotyczy rzeczywistego znaczenia tekstu.

W ten sposób badacze Kodu Biblii zdołali rozszyfrować m. in. takie wydarzenia jak: wybuch II wojny światowej, holokaust, upadek komunizmu, śmierć Kenndy’ego czy zamach bombowy w Oklahoma City.

Jednak jak się okazuje, sceptycy teorii sądzą, że analizując w podobny sposób inne książki, można uzyskać ten sam efekt. Zwolennicy Kodu Biblii odpowiadają na takie sugestie w prosty sposób, że oczywiście można znaleźć w innych książkach za pomocą programów pewne informacje, jednak kontekst wersu, w którym zostaną odnalezione, nie jest w ogóle powiązanych z daną frazą czy wydarzeniem. A w przypadku Kodu Biblii, tak właśnie jest!

Kod Biblii, czyli nic nowego

Jeśli spojrzymy na zjawisko Kodu Biblii w większym spectrum, wtedy jasno zobaczymy, że samo zagadnienie istnienia ukrytych treści w Piśmie Świętym, nie jest niczym nowym. Od setek lat badaniem biblijnego kodu zajmuje się gematria, tajna nauka kabalistyczna.

Kabalistyczny Kod Biblii przedstawia się nieco inaczej niż współczesny. Jest to kod matematyczny, w którym poszczególne liczby są przypisane do danych liter alfabetu hebrajskiego. Od samych początków kabały, wielcy kabalistyczni uczeni, dążą do odnalezienia w Piśmie Świętym boskiej liczby, która według nich jest równocześnie imieniem naszego Stwórcy. Rozszyfrowanie i poznanie imienia Boga, jest równoznaczne z pojęciem wszelkiej istoty rzeczy.

Kod Biblii i co dalej?

Nie można ukryć faktu, że jakimś dziwnym trafem, badaczom udaje się znaleźć w Starym Testamencie różne istotne informacje, które pasują do ważnych wydarzeń w dziejach ludzkości . Dla wszystkich wierzących w to, że Biblia jest pismem natchnionym przez Boga czy księgą z zapieczętowaną boską wiedzą, te dowody są wystarczające. Są i tacy, którzy wierzą, że wiadomości w Biblii zostały zaszyfrowane przez istoty pozaziemskie. Jaka jest prawda? Zapewne jeśli Kod Biblii jest prawdziwy, tkwi ona w samej treści Pisma i jak na razie, czeka na rozszyfrowanie.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

[Materiał zewnętrzny]

Serwer dedykowany – dla kogo i ile trzeba za niego zapłacić?

post-image

Nie lubisz dzielić się z innymi? Zamiast standardowego hostingu współdzielonego, który jest od dawna podstawowym rodzajem usług hostingowych wybieranych przez posiadaczy stron www, warto postawić na bardziej niezawodny i profesjonalny serwer dedykowany.

Wyższa jakość

Chcąc scharakteryzować mechanizm działania tytułowego serwera najprościej jak się da, warto podkreślić przede wszystkim, iż w odróżnieniu od wcześniej wspomnianego we wstępie hostingu współdzielonego, jest to zupełnie oddzielny komputer, jaki funkcjonuje wyłącznie dla nas, naszych potrzeb i zgodnie z naszymi wymogami i preferencjami. To nasze prywatne urządzenie, jakie wykorzystujemy na własny użytek i nikt nie ma prawa w nie ingerować. Posiadanie serwera dedykowanego jest polecane wszystkim, którzy cenią solidność, liczą na bezawaryjność i są profesjonalistami. Na urządzeniu wykupowanym do indywidualnego zarządzania od firm hostingowych typu Linuxpl.com, właściciel może przechowywać dowolne pliki, nanosić interesujące do zmiany, wprowadzać niczym nieograniczone modyfikacje, samodzielnie z niego korzystać i nim zarządzać. W zasadzie, patrząc chociażby na ogromną swobodę z jaką wiąże się…


Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More
Zagrożenia na Ziemii

Wulkan w Niemczech zagrożeniem dla Polski

post-image

Wulkan Lacher See zlokalizowany jest w zachodnich Niemczech, w Nadrenii. Grupa naukowców jest w posiadaniu niezbitych dowodów na to, że wulkan powoli budzi się do życia.  Wkrótce może nastąpić jego erupcja. Obawy o losy ludzkości są niemałe. Ostatnim razem, kiedy ponad 10 tysięcy lat temu doszło do wybuchu tego wulkanu, okazało się to katastrofą na skalę całego kontynentu europejskiego.

Malowniczy teren pełen tajemnic

Lacher See to stosunkowo niewielkie jezioro mieszczące się w odległości około 40 kilometrów od miasta Bonn. Okoliczni mieszkańcy chętnie spędzają swój wolny czas na wędkowaniu, spacerach z rodziną czy pływaniu łódkami. Nie wszyscy jednak wiedzą, że to niewielkie jeziorko powstało w wyniku potężnej erupcji wulkanu. Miała ona miejsce dokładnie 13 tysięcy lat temu. W rezultacie z wulkanu wydobyło się kilkaset metrów sześciennych pumeksu oraz popiołu. Ciekawostką jest, że dno jeziora Lacher See pokrywa obecnie aż 7 kilometrów sześciennych lawy.


Wulkan nadal żyje

Ostatnio naukowcy coraz częściej przestrzegają odwiedzających jezioro przed…

Może Cię zainteresować:

Read More