Zakazana wiedza

Kod Biblii – zaszyfrowana wiedza

Kod Biblii

Kod Biblii - zaszyfrowana wiedzaCzy jest możliwe, że Biblia oprócz swojej normalnej treści, skrywa również inną, nie taką oczywistą i sprytnie ukrytą przez Boga? Istniej spore grono osób, które twierdzi, że tak właśnie jest, a sam Kod Biblii jest przedmiotem ich długoletnich badań. Czy Biblia faktycznie może być czymś więcej niż tylko religijną opowieścią o początkach i dziejach ludzkości?

Spór między zwolennikami Kodu Biblii, a sceptykami jego istnienia, trwa już jakiś czas. Zagadnienie Kodu Biblii, dla szerokiego grona ludzi, odsłonił Michael Drosnin. W 1995 roku wydał on książkę pt. Kod Biblii, w której dowodził istnienia w Starym Testamencie zaszyfrowanych informacji, dotyczących przeszłości i przyszłości całego świata. Argumentem popierającym teorie Drosnina, miał być przewidziany przez niego zamach na izraelskiego premiera Icchaka Rabina, o którym Drosnin wiedzę zaczerpnął właśnie z Biblii. Co prawda premier zginął, ale czy faktycznie Kod Biblii to przepowiedział?


Czym właściwie jest Kod Biblii?

Współczesny Kod Biblii oparty jest na hebrajskim tekście Starego Testamentu, czyli Tory, nazywanej również pięcioksiągiem Mojżesza. Badacze zajmujący się rozszyfrowywaniem biblijnego kodu, wprowadzili cały Stary Testament do komputera. Co istotne tekst został wprowadzony jednym ciągiem, bez żadnych przerw i w sumie dał szereg złożony z 304805 liter. Badacze następnie za pomocą specjalnych programów i różnych algorytmów, przystąpili do analiza treści Biblii.

Najczęściej Kod Biblii bada się poprzez przeszukiwanie równoodległe. Określa się szukaną frazę i wpisuje odpowiedni algorytm wyszukiwania, na przykład co 25 liter lub co 3000 liter itd. Kiedy program trafi na wyszukiwaną frazę, badacz zaczyna analizować jej otoczenie, czyli interpretować znaczenie wersu, w którym fraza się znajduje. Interpretacja ta dotyczy rzeczywistego znaczenia tekstu.

W ten sposób badacze Kodu Biblii zdołali rozszyfrować m. in. takie wydarzenia jak: wybuch II wojny światowej, holokaust, upadek komunizmu, śmierć Kenndy’ego czy zamach bombowy w Oklahoma City.

Jednak jak się okazuje, sceptycy teorii sądzą, że analizując w podobny sposób inne książki, można uzyskać ten sam efekt. Zwolennicy Kodu Biblii odpowiadają na takie sugestie w prosty sposób, że oczywiście można znaleźć w innych książkach za pomocą programów pewne informacje, jednak kontekst wersu, w którym zostaną odnalezione, nie jest w ogóle powiązanych z daną frazą czy wydarzeniem. A w przypadku Kodu Biblii, tak właśnie jest!

Kod Biblii, czyli nic nowego

Jeśli spojrzymy na zjawisko Kodu Biblii w większym spectrum, wtedy jasno zobaczymy, że samo zagadnienie istnienia ukrytych treści w Piśmie Świętym, nie jest niczym nowym. Od setek lat badaniem biblijnego kodu zajmuje się gematria, tajna nauka kabalistyczna.

Kabalistyczny Kod Biblii przedstawia się nieco inaczej niż współczesny. Jest to kod matematyczny, w którym poszczególne liczby są przypisane do danych liter alfabetu hebrajskiego. Od samych początków kabały, wielcy kabalistyczni uczeni, dążą do odnalezienia w Piśmie Świętym boskiej liczby, która według nich jest równocześnie imieniem naszego Stwórcy. Rozszyfrowanie i poznanie imienia Boga, jest równoznaczne z pojęciem wszelkiej istoty rzeczy.

Kod Biblii i co dalej?

Nie można ukryć faktu, że jakimś dziwnym trafem, badaczom udaje się znaleźć w Starym Testamencie różne istotne informacje, które pasują do ważnych wydarzeń w dziejach ludzkości . Dla wszystkich wierzących w to, że Biblia jest pismem natchnionym przez Boga czy księgą z zapieczętowaną boską wiedzą, te dowody są wystarczające. Są i tacy, którzy wierzą, że wiadomości w Biblii zostały zaszyfrowane przez istoty pozaziemskie. Jaka jest prawda? Zapewne jeśli Kod Biblii jest prawdziwy, tkwi ona w samej treści Pisma i jak na razie, czeka na rozszyfrowanie.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

III wojna światowa Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Reset cywilizacji 2024 – cykliczny koniec świata

post-image

Dla jednych temat zbliżającego się końca świata stał się równie przejadły, jak wczorajsza pizza. Inni nadal śledzą najświeższe doniesienia, o ewentualnym armagedonie. Nie ma się jednak co dziwić. W naszą naturę wpisany jest koniec. Umieramy. Skoro tak, to dlaczego świat ma być wolny od tej ostateczności? Dlaczego on miałby trwać wiecznie, skoro wszystko się kiedyś kończy? Pustkę po 2012 roku wypełnił reset cywilizacji 2024. I wcale nie wygląda to dobrze. Perspektywy są naprawdę katastroficzne i co najgorsze, nie jest to dla świata (a raczej dla cywilizacji człowieka) żadna nowość!

Reset cywilizacji co 676 lat

Na polskim gruncie hipotezę resetu cywilizacji głoszą tacy badacze dziejów jak Artur Lalak czy Grzegorz Skwarek. Na Youtube można znaleźć wiele ciekawych wykładów i wywiadów, w których dzielą się swoimi wnioskami. Nie są one niestety zbyt optymistyczne. Badacze Ci uważają, że liczne źródła wskazują na kataklizmy, które wyniszczały całe cywilizacje. Co najgorsze, taki…


Może Cię zainteresować:

Read More
[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

post-image

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane…

Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More