Pozostałe

Zaginione miasta i cywilizacje, miasta starożytnych cywilizacji

starozytne miasta

Miasto z Białego Marmuru

Archeolodzy mają bardzo trudną a zarazem fascynująca pracę. Jednym z ich celów poszukiwań było tajemnicze Białe Miasto leżące w regionie Mosquito, które znajduje się między Hondurasem a Nikaraguą, w Ameryce Środkowej. O tym tajemniczym miejscu krążyło wiele legend, jednak nikt nie mógł go odnaleźć. Miasto to nazywano Białym Miastem, miastem z Białego Marmuru lub Miastem Małpiego Boga. Poszukiwacze poznali wiele opowieści dotyczących tego regionu i cały czas przypuszczali, że  region Mosquita kryje ruiny potężnego miasta.

Mieszkańcy Białego Miasta Mosquitii wzorowali się na swoich sąsiadach Majach, budując podobne budowle i osadę. W końcu, w ogromnej gęstwinie lasu deszczowego członkowie ekspedycji odkryli ruiny miasta, zamieszkiwanego przez nieznaną cywilizację, która do tej pory nie ma swojej nazwy.


W jednym miejscu odnaleziono ponad dwieście cennych obiektów. Miejsce to musiało być rodzajem ołtarza, gdzie składano ofiary i dary. Właśnie tutaj  wszystkie rzeczy  były starannie ułożone na powierzchni wykonanej z czerwonej gliny. Wiele przedmiotów zdobionych było rzeźbami, często występowała postać jaguara, dlatego też miasto to również ma kolejną nazwę „Miasto jaguara”. Znajduje się tam również kamienny posąg tego zwierzęcia.  Wiele z tych cennych darów było celowo porozbijanych, świadczy to o znanym rytuale rozbijania naczyń i różnych przedmiotów przed wkładaniem ich do grobów.

W tym miejscy dokonywano obrzędu „zamknięcia”, poprzedzającego całkowite opuszczenie miasta. Rozbijane naczynia miały uwolnić tutejsze duchy. Archeolodzy odkryli tam wiele placów, nasypów i piramid. Uczestnicy wyprawy sporządzili dokładne notatki, jednakże nie jest ujawnione publicznie położenie tego miasta, by nie narazić znalezisko na kradzieże, ponieważ wszystkie obiekty pozostały na miejscu.

Tajemnicze miasto Inków

Miasto Machu Picchu to słynne miasto Inków. Prawdopodobnie powstało w XV wieku za panowania Pachacuti Inca Yupanqui. W górnej części znajdowała się Świątynia Słońca, Pałac Królewski oraz Grobowiec Królewski.

W drugiej, dolnej części znajdowały się domy tutejszej ludności. Miejsce to było zamieszkiwane przez około 1500 ludzi. Budynki wykonane były z kamienia, budowano z nich również kamienne mury. W ogrodach uprawiano ziemniaki, kukurydzę i inne warzywa. W mieście tym znajduje się Świątynia Trzech Okien, Wieża Słońca – w tych budowlach, obserwując słońce obliczano różne daty.

Święte miasto Khmerów

Angkor jest pozostałością po dawnej stolicy Imperium Khmerskiego. Całość tego kompleksu miejskiego zajmuje ponad 400 km kwadratowych. Ciągle trwają tutaj badania archeologiczne, miasto stanowi niezwykłą atrakcję dla turystów.

Na teranie miasta znajduje się świątynia hinduistyczna Angkor Wat. Angkor oznacza „Święte Miasto”. Cały kompleks posiadał budynki mieszkalne, świątynie, sieć infrastrukturalną, pałace. W królestwie Khmerów najpierw najważniejszy był hinduizm, właśnie tam wybudowano jedną z największych świątyń hinduistycznych na świecie.

Biblijny Babilon

Wymieniając tajemnicze miasta, nie można pominąć Babilonu. Babilon przedstawiony jest w Apokalipsie świętego Jana jako symbol zła.

Został on założony przed czterema tysiącami lat przed naszą erą przez Akadów w Mezopotamii nad Eufratem. Najpierw była to mała osada, która rozrosła się w znaczące miasto. Babilon stał się ważnym ośrodkiem około 1790 roku przed naszą erą, wtedy to został wybrany na siedzibę królów imperium babilońskiego. To Hammurabi rozbudował miasto.

Niestety na początku VII wieku p.n.e. asyryjski król Sennacheryb nakazał zniszczyć miasto, tak też się stało. Babilon jednak później został odbudowany. Życie rozkwitło w nim na nowo. Nieopodal miasta wznoszą się resztki murów słynnej wieży Babel.

Jak mówi Biblia, była to olbrzymia budowla, którą wznosili ludzie. Miała ona sięgać aż do nieba. Miała być znakiem dla ludzkości, by ta się nie rozproszyła po ziemi. Bóg jednak zobaczył tą budowlę i postanowił pomieszać ludziom języki. W ten sposób nie mogli się porozumiewać i nie dokończyli wieży. Tak też Pan Bóg rozproszył ludzkość po ziemi.

Kartagina – bogactwo starożytnej krainy

Kartagina została założona w 814 r p.n.e. przez Fenicjan. W III w.p.n.e. była ona bardzo ważnym miastem ze względu na handel i politykę. W tym czasie nastąpił rozkwit tego miasta. W wyniku wojen z Rzymem Kartagina została zniszczona, później odbudowana jako kolonia rzymska. Zarządzali nią również Bizantyjczycy, Wandalowie, Arabowie, w XVI wieku władało nią Imperium Otomańskie.

Kartagina przechodziła z rąk do rąk w wyniku licznych konfliktów zbrojnych. Kartagina miała swoją bogata kulturę i historię. Mieszkańcy uprawiali winogrona, oliwki z których produkowano przeróżne wyroby. Mieli dobrze rozwiniętą sieć handlową oraz strategicznie rozmieszczone porty. Około 500 r.p.n.e. handel biżuterią, tkaninami i klejnotami kwitł i zapewniał mieszkańcom dostatek.

Kartagińczycy byli również doskonałymi żeglarzami, sami budowali statki, posiadali swoją flotę morską. Niestety zawistni Rzymianie przyczynili się do upadku tej wspaniałej kultury, podbili bowiem Kartaginę i zniszczyli ją.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Iluminaci Zagrożenia na Ziemii

Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

post-image

Oglądając wiadomości na temat trwającej epidemii koronowirusa, słyszymy najczęściej informacje o nowych zachorowaniach i kolejnych ofiarach. Nie jest to zbyt budujące, a przecież teraz jak nigdy wcześniej, potrzebujemy też wiadomości pokrzepiających, które pozwolą nam rozładować te wszystkie negatywne emocje strachu o nadchodzące jutro. Śledźmy zatem samodzielnie najnowsze dane na temat koronowirusa!

Na stronie https://www.worldometers.info/coronavirus/ znajdują się nie tylko aktualne statystyki zachorowań i ofiar, ale także już wyleczonych osób. Warto samodzielnie kontrolować sytuację, ponieważ media głównego nurtu wolą nas trzymać w ryzach, poprzez donoszenie przede wszystkim o negatywnych konsekwencjach epidemii CONVID 19, pomijając często, ile osób już jest zdrowych.


Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

Koronawirus – nie jest najgorzej!

Polskie statystyki zachorowań nadal nie są najgorsze. Ostatni duży wzrost nastąpił przede wszystkim po przybyciu do kraju osób przebywających wcześniej za granicą. Jeśli kwarantanna zadziała, jest szansa, że nie będzie już tak gwałtownego…

Może Cię zainteresować:

Read More
Iluminaci Zakazana wiedza

Czy to koniec elit rządzących światem? Może NWO będzie inne, niż myśleliśmy! Co mówi nam QAnon?

post-image

Świat żyje koronawirusem. My nim też żyjemy. Zamknięci w swoich domach. Przestraszeni o to, co będzie z naszym życiem, zdrowiem, pracą. A co jeśli to wszystko jest tak naprawdę przykrywką do zupełnie innych działań? Kim jest QAnon? I czy tak jak twierdzi, mamy tak naprawdę do czynienia nie z triumfem, ale z definitywnym końcem Iluminati?

Qanon – kto to taki?

Qanon (określany także jako Q) pojawił się w 2017 roku i poprzez amerykańskie fora i strony internetowe, zaczął ogłaszać zbliżającą się operację, mającą na celu zdemaskowanie i aresztowanie członków skorumpowanych grup, które poprzez szereg nacisków kontrolują działanie instytucji państwowych na całym świecie.


Już od kilku lat Qanon przygotowywał swoich odbiorców na wielką czystkę wśród czarnych elit (zob. elity bankowe), znanych jako Iluminati. Czy na naszych oczach odbywa się likwidacja najbardziej szkodliwej, bezwzględnej i okrutnej grupy ludzi, która już od bardzo dawna dzierży władzę nad światem i…

Może Cię zainteresować:

Read More
Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

post-image

Kwarantanna trwa. Rząd już wprowadził stan zagrożenia epidemiologicznego w kraju. Lada dzień może zostać wprowadzony stan wyjątkowy. Już w niedzielę zostaną zamknięte granice kraju. Zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób, odwołano imprezy masowe i pozamykano szkoły, teatry, kina, muzea i inne obiekty kulturalne. Zamknięte są już galerie handlowe. Otwarte w nich są jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie. Restauracje i bary też zostały zamknięte. Co będzie dalej? Jak się zachować w tym całym zamieszaniu?

Rozsądek i empatia w czasie pandemii

Dwutygodniowa kwarantanna trwa. A Polacy to zapobiegliwy naród. W sytuacjach kryzysowych potrafimy się dobrze zabezpieczyć i przygotować na najgorsze. Okazuje się jednak, że aż za dobrze. Robienie zapasów na kilka dni w czasie kwarantanny jest oczywiście mądrym posunięciem. Jednak wykupywanie wszystkiego w hurtowych ilościach i doprowadzenie do opustoszenia sklepów, już niekoniecznie. Tak wyglądają supermarkety z pustymi półkami w niektórych miejscach w Polsce:


Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

Może Cię zainteresować:

Read More
Zakazana wiedza

Koronawirus – o co tutaj chodzi?

post-image

Wydarzenia ostatniego czasu są nad wyraz niepokojące. I nie chodzi tylko o samego koronawirusa SARS-CoV-2. Ważne jest  to, co tak naprawdę powoduje ta pandemia w sferze wolności społecznej i gospodarczej, do czego jest wykorzystywana i przez kogo. Czy mamy już do czynienia z początkiem końca i wstępem do wielkiego resetu cywilizacji, którym ma być koronawirus?

Koronawirus – statystyki, zachorowania, zgony

Koronawirusy nie są niczym nowym, znane są od dawna. Do grona tego typu cząstek zakaźnych należy znany nam beta-koronowirus SARS (epidemia z 2002 r.) czy MERS (epidemia z 2012 r.). Ten, z którym mamy obecnie do czynienia, to nowy wirus SARS-CoV-2, który powoduje chorobę zakaźną układu oddechowego COVID-19. I nie jest tak, że ta choroba jest bardzo groźna. Śmiertelność wynosi około 3,4 procenta i dotyczy z reguły osób o słabej odporności, spowodowanej najczęściej przewlekłymi chorobami oraz osób starszych.


Na dzień 12.03.2020 zanotowano wystąpienie koronowirusa w…

Może Cię zainteresować:

Read More