Według kalendarza majów w tym roku miał nastąpić rychły koniec świata!

Tak jednak się nie stanie, dlaczego?
W ruinach Xultun – jednego ze starożytnych miast w Gwatemali – amerykańscy archeolodzy odkryli najstarszy znany kalendarz Majów, pochodzący z IX w.


Naukowcy twierdzą, że owy najstarszy kalendarz wcale nie służył do stwierdzenia daty końca światy. Na znalezionym kalendarzu widnieją między innymi planety takie jak Mars i Wenus.

Uczeni zapewniają nas, że wszystkie kalendarze majów były zwykłymi kalendarzami służącymi do pomiaru czasu.

Początkowa teoria głosiła, że Majowie korzystają z cyklów zwanymi "baktunami", a rok 2012 stanowi ostatni taki cykl. Naukowcy natomiast zapewniają, że Majowie korzystali z cyklów, ale cyklów znacznie większych niż "baktuny".
Dzięki temu kalendarz będzie mógł być używany jeszcze przez wiele milionów lat.

Dom, na którego ścianach odkryto najnowszy kalendarz, stanowił część dużego kompleksu mieszkalnego.
Choć dawny ośrodek majański Xultun, leżący dziś głęboko w lesie deszczowym, odkryto już niemal wiek temu, na zbadanie wciąż czeka ogromna jego większość – zauważył Saturno.

Pozostaje zadać sobie pytanie, czy naukowcy mają rację?

admin21 grudnia 2012Koniec świataMajowieWedług kalendarza majów w tym roku miał nastąpić rychły koniec świata! Tak jednak się nie stanie, dlaczego? W ruinach Xultun - jednego ze starożytnych miast w Gwatemali - amerykańscy archeolodzy odkryli najstarszy znany kalendarz Majów, pochodzący z IX w. Naukowcy twierdzą, że owy najstarszy kalendarz wcale nie służył do stwierdzenia daty końca...KONIEC ŚWIATA, PRZEPOWIEDNIE, CUDA, APOKALIPSA, ZJAWISKA PARANOMALNE, UFO, DUCHY, TEORIE SPISKOWE