[Materiał zewnętrzny]

Serwer dedykowany – dla kogo i ile trzeba za niego zapłacić?

White man using computer laptop at waterfall

Nie lubisz dzielić się z innymi? Zamiast standardowego hostingu współdzielonego, który jest od dawna podstawowym rodzajem usług hostingowych wybieranych przez posiadaczy stron www, warto postawić na bardziej niezawodny i profesjonalny serwer dedykowany.

Wyższa jakość

Chcąc scharakteryzować mechanizm działania tytułowego serwera najprościej jak się da, warto podkreślić przede wszystkim, iż w odróżnieniu od wcześniej wspomnianego we wstępie hostingu współdzielonego, jest to zupełnie oddzielny komputer, jaki funkcjonuje wyłącznie dla nas, naszych potrzeb i zgodnie z naszymi wymogami i preferencjami. To nasze prywatne urządzenie, jakie wykorzystujemy na własny użytek i nikt nie ma prawa w nie ingerować. Posiadanie serwera dedykowanego jest polecane wszystkim, którzy cenią solidność, liczą na bezawaryjność i są profesjonalistami. Na urządzeniu wykupowanym do indywidualnego zarządzania od firm hostingowych typu Linuxpl.com, właściciel może przechowywać dowolne pliki, nanosić interesujące do zmiany, wprowadzać niczym nieograniczone modyfikacje, samodzielnie z niego korzystać i nim zarządzać. W zasadzie, patrząc chociażby na ogromną swobodę z jaką wiąże się użytkowanie serwera dedykowanego, należy go wyróżnić, zdecydowanie plasując na pierwszym miejscu w hierarchii optymalnych rozwiązań hostingowych. Nie ma porównania między jakością zapewnianą w ramach typowego współdzielonego serwera, a serwera dedykowanego, który stanowi gwarancję nielimitowanej przestrzeni dyskowej.  Opisywana forma hostingowania jest bez wątpienia najbardziej wydajna, najsilniej zaawansowana i najlepiej rozwinięta. Jedyna wada jaka wiąże się z użytkowaniem serwera dedykowanego to konieczność dysponowania administratorami bądź posiadania kompleksowej wiedzy technicznej, aby móc samodzielnie pełnić funkcję administratora.


Wyższe koszty

Jak to z reguły bywa, im większa jakość produktu, czy usługi, tym automatycznie większy wydatek. Podobnie jest z serwerem dedykowanym, który na tle innych możliwych dziś do nabycia form hostingowania takich jak przykładowo hosting współdzielony, czy VPS, określany jest jako opcja najdroższa. I rzeczywiście, kwestie finansowe są często uznawane za największy – i o ile ktoś posiada wiedzę techniczną i może zarządzać serwerem osobiście – jedyny minus wynikający z postawienia na to rozwiązanie hostingowe. Ile zatem trzeba zapłacić za serwer dedykowany? Ciężko jest w takim przypadku generalizować, bowiem cena ostateczna jaką klient firmy hostingowej wyda za omawiany typ urządzenia jest naprawdę różnorodna u rozmaitych marek, ale na pewno zawsze będzie to wyższa kwota niż za wszelkie inne pozycje hostingowe dostępne w ofercie. Dla przykładu i ogólnego rozeznania w temacie, wyżej wspomniana firma Linuxupl.com proponuje serwery dedykowane w przedziale cenowym między 250  a 900 zł miesięcznie.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like