[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane linie produkcyjne, stanowiące ostatnie etapy przygotowania asortymentu przed wysyłką.

Przykłady kartoniarek

Wśród kartoniarek można wyróżnić kilka ich typów, między innymi kartoniarki jednostkowe i służące do tworzenia wspomnianych już opakowań zbiorczych. Dodatkowymi elementami całej linii pakującej są maszyny składające i zaklejające kartony albo umieszczające w nich przekładki.

Kartoniarka jednostkowa jest urządzeniem dedykowanym do pakowania pojedynczych produktów w małe kartoniki, na przykład artykułów medycznych czy kosmetyków. Przykładem tego typu urządzenia może być automatyczna kartoniarka jednostkowa APC-50, która została zbudowana na zasadzie karuzeli. Dzięki temu zajmuje ona niewielką powierzchnię, a odznacza się szybką i wydajną pracą.

Jakie korzyści płyną z zastosowania kartoniarek?

Zastępując pracę ludzkich rąk, kartoniarki mogą w istotny sposób przyspieszyć proces pakowania produktów. Ręczne składanie opakowań, umieszczanie w nich towarów, zaklejanie i etykietowanie jest znacznie bardziej czasochłonne i wymaga nakładów związanych zarówno z uwagą pracowników, jak i kosztami pracodawców.

W przypadku zautomatyzowania procesu, jest on szybszy i wydajniejszy, a jedna maszyna może zastąpić nawet kilkunastu pracowników. W efekcie nakłady pieniężne związane z jej zakupem i eksploatacją w szybki sposób się zwracają, a wręcz automatyczne pakowanie jest mniej obciążające finansowo niż ręczne.

Oprócz korzyści związanych z szybkością, wydajnością i oszczędnością, niebagatelnym argumentem przemawiającym za użyciem maszyny jest powtarzalność i precyzja jej pracy. Urządzenie zawsze pakuje i zakleja kartony w taki sam sposób, podczas gdy ludzie mogą robić to w sposób niedoskonały. Dzięki zastosowaniu kartoniarki opakowanie wygląda więc bardziej schludnie i profesjonalnie, a zatem budzi większe zaufania kontrahentów i klientów.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like