Connect with us

Hi, what are you looking for?

[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.

Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane linie produkcyjne, stanowiące ostatnie etapy przygotowania asortymentu przed wysyłką.

Przykłady kartoniarek

Wśród kartoniarek można wyróżnić kilka ich typów, między innymi kartoniarki jednostkowe i służące do tworzenia wspomnianych już opakowań zbiorczych. Dodatkowymi elementami całej linii pakującej są maszyny składające i zaklejające kartony albo umieszczające w nich przekładki.

Kartoniarka jednostkowa jest urządzeniem dedykowanym do pakowania pojedynczych produktów w małe kartoniki, na przykład artykułów medycznych czy kosmetyków. Przykładem tego typu urządzenia może być automatyczna kartoniarka jednostkowa APC-50, która została zbudowana na zasadzie karuzeli. Dzięki temu zajmuje ona niewielką powierzchnię, a odznacza się szybką i wydajną pracą.

Jakie korzyści płyną z zastosowania kartoniarek?

Zastępując pracę ludzkich rąk, kartoniarki mogą w istotny sposób przyspieszyć proces pakowania produktów. Ręczne składanie opakowań, umieszczanie w nich towarów, zaklejanie i etykietowanie jest znacznie bardziej czasochłonne i wymaga nakładów związanych zarówno z uwagą pracowników, jak i kosztami pracodawców.

W przypadku zautomatyzowania procesu, jest on szybszy i wydajniejszy, a jedna maszyna może zastąpić nawet kilkunastu pracowników. W efekcie nakłady pieniężne związane z jej zakupem i eksploatacją w szybki sposób się zwracają, a wręcz automatyczne pakowanie jest mniej obciążające finansowo niż ręczne.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Oprócz korzyści związanych z szybkością, wydajnością i oszczędnością, niebagatelnym argumentem przemawiającym za użyciem maszyny jest powtarzalność i precyzja jej pracy. Urządzenie zawsze pakuje i zakleja kartony w taki sam sposób, podczas gdy ludzie mogą robić to w sposób niedoskonały. Dzięki zastosowaniu kartoniarki opakowanie wygląda więc bardziej schludnie i profesjonalnie, a zatem budzi większe zaufania kontrahentów i klientów.

ZOBACZ / NAPISZ KOMENTARZ

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

TOP miesiąca:

Najnowsze wpisy

[Materiał zewnętrzny]

Zbliżająca się Pierwsza Komunia Święta to szczególny czas nie tylko dla dzieci komunijnych, ale również na ich rodziców, na których ciąży obowiązek odpowiedniego przygotowania...

Pozostałe

Sprawdź, co o pandemii uważają polscy publicyści, dziennikarze, psycholog oraz LEKARZE. W filmie redaktorów portalu PCh24.pl pt. Nowa Nienormalność do głosu doszli Ci, którzy...

Pozostałe

Wielka Piramida w Gizie jako jeden z cudów świata jest obiektem zainteresowania wielu naukowców. W ostatnim czasie badacze ujawnili, że Piramida ma zdolność koncentrowania...

Koniec świata

Lęk to najpewniej jedna z tych emocji, która wielu z nas towarzyszy już od kilku miesięcy. Boimy się o zdrowie swoje i swoich najbliższych....

Pozostałe

Źródła zakazanej wiedzy – gdzie ich szukać? Już od jakiegoś czasu mówi się o globalnym przebudzeniu i gwałtownym wzroście świadomości ludzi. Czy faktycznie tak...

Pozostałe

Historia to nauka, a co za tym idzie, jest czymś, co może być środkiem do wyjaśniania świata. Bada ona przeszłość w wielu kontekstach i...

Facebook

Może Cię zainteresować

Reklama