Religia

Kim był Jezus Chrystus?

Kim był Jezus Chrystus

Zbliżające się Święta Wielkanocy to dobry czas na refleksje. Niedługo będziemy upamiętniać śmierć i zmartwychwstanie protoplasty religii chrześcijańskiej. Co jednak o nim wiemy? Kim był Jezus Chrystus. Skąd czerpiemy wiedzę na jego temat? Dlaczego Jezus musiał umrzeć?

Jezus Narodziny Mesjasza

Jezus był synem Maryi Dziewicy, wychowywanym przez matkę i jej męża Józefa. To gdzie się urodził, wydaje się sprawą oczywistą, przyjmuje się bowiem, że miało to miejsce w Betlejem. Wielu badaczy wskazuje jednak, że miejsce narodzin Jezusa to raczej Nazaret, czyli miasto, w którym wychował się Jezus. Narodziny Jezusa zostały zwiastowane Maryi przez archanioła Gabriela, który powiadomił Maryję o tym, że powije Syna Bożego, którego nazwie Jezusem i będzie on nowym panem domu Jakubowego.


Kim był Jezus Chrystus?Kim był Jezus Chrystus? Zapowiadany Mesjasz

Jezus był dla Izraelitów kimś, kogo spodziewano się od dawna. Stary Testament w swoich proroctwach zapowiadał przyjście na świat Mesjasza, czyli boskiego pomazańca, który miał do wykonania na Ziemi bardzo poważne zadanie. Słowa Mesjasz w hebrajskim oznacza Chrystus, dlatego też taki przydomek zyskał Jezus.

Niestety, jak wiemy z Nowego Testamentu, nie wszyscy Izraelici uwierzyli, że Jezus jest ich wyczekiwanym mesjaszem. Jedynie część z nich podążyła ścieżką wyznaczoną przez swojego zbawiciela. A i tak, jak pokazuje historia, bardzo szybko z niej zboczyła, stając przeciwnie praktycznie do wszystkich jego nauk.

Fakty o Jezusie

Wiedzę o Jezusie czerpiemy nie tylko z Biblii głównego kanonu, czyli czterech Ewangelii, dziejów Apostolskich, 26 listów i Apokalipsy św. Jana. Jest to dość dobrze udokumentowana postać również przez źródła pozachrześcijańskie. O tym, że Jezus był twórcą religii chrześcijańskiej, traktowanej początkowo jako sekta, znajdziemy wzmianki m. in. u:

  • Józefa Flawiusza – żydowskiego historyka z I w. n. e.

  • Tacyta – rzymskiego historyka z I w. n. e.

Na uwagę zasługuje również list Syryjczyka Mara Bar Serapion datowany na 70 r. n.e., który napisał z więzienia do swojego syna, zachęcając go do szukania mądrości i wymieniając Jezusa obok filozofów takich jak Sokrates czy Pitagoras.

O Jezusie istnieją również wzmianki w Talmudzie, czyli żydowskim komentarzu do Tory. Oprócz tego znajdujemy również inne źródła. W tym apokryficzne pisma i Ewangelie, które nie zostały włączone przez Kościół do głównego kanonu pism świętych (Ewangelia Judasza, Ewangelia Tomasza itd.). Oprócz tego za dowód istnienia Jezusa uznaje się Całun Turyński.

Nie znaczy to jednak, że istnienie Jezusa nie jest kwestionowane. Mogła być to bowiem postać fikcyjna lub postać stworzona na bazie życia kilku różnych osób, połączona w jedno, aby lepiej służyć celom propagowania rozwijającej się religii chrześcijańskiej.

Kim był Jezus Chrystus?

Jaki był Jezus Chrystus?

Kim był Jezus Chrystus? Nawet w kanonicznej Biblii ujawnia nam się postać człowieka niezwykle ciepłego z olbrzymimi pokładami miłości do ludzi. Jest to spora odmiana, po okrutnym biblijnym Jahwe. Jezus całym swoim życiem dawał świadectwo miłosierdzia do bliźnich. Pomagał ludziom, uzdrawiał ich, kochał ich i lubił z nimi przebywać. W centrum jego nauk była pokora i docenienie drugiego człowieka, ujrzenie w nim odbicia Boga. Poza tym Jezus hołdował skromnemu życiu, nie dla niego były zbytki i materializm, które potępiał.

W apokryfach widzimy Jezusa nieco bardziej ludzkiego, który był zdolny obdarzyć swoją miłością drugą kobietę. Według niektórych badaczy tematu Jezus miał nawet dziecko z Marią Magdaleną, które dało początek dynastii Merowingów (zob. Święty Graal, Święta Krew).

Kim był Jezus Chrystus?

Dlaczego Jezus musiał umrzeć?

Pytanie, które jest dla wielu osób zasadniczym i powoduje olbrzymie spięcie wewnętrzne, nawet w przypadku mocno wierzących brzmi: dlaczego Jezus Chrystus musiał umrzeć? I to w tak okrutny i bolesny sposób? Wszyscy wiemy, na jakiej górze ukrzyżowano Jezusa, bo Golgota jest przecież dzisiaj synonimem prawdziwej udręki. Według wiary chrześcijańskiej śmierć Jezusa na krzyżu była jednak potrzebna do zbawienia ludzkości. Była to zatem ofiara, forma odkupienia za grzechy.

Niektórzy teologowie tłumaczą to koniecznością przejścia przez proces zniszczenia, aby móc się odrodzić w nowej, czystej i doskonalszej postaci. Jezus przecież na sam koniec zmartwychwstał i wstąpił do nieba, także wszystko to się w sumie skończyło prawdziwym happy endem. No biorąc pod uwagę skłonności Jahwe do takich działań, to nie odbiega to bardzo od jego charakteru i umiłowania do krwawych jatek. Jakby nie było, wziął jednak do siebie z powrotem swojego syna, już całego i zdrowego, tak że nie mamy na co narzekać.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Iluminaci Zagrożenia na Ziemii

Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

post-image

Oglądając wiadomości na temat trwającej epidemii koronowirusa, słyszymy najczęściej informacje o nowych zachorowaniach i kolejnych ofiarach. Nie jest to zbyt budujące, a przecież teraz jak nigdy wcześniej, potrzebujemy też wiadomości pokrzepiających, które pozwolą nam rozładować te wszystkie negatywne emocje strachu o nadchodzące jutro. Śledźmy zatem samodzielnie najnowsze dane na temat koronowirusa!

Na stronie https://www.worldometers.info/coronavirus/ znajdują się nie tylko aktualne statystyki zachorowań i ofiar, ale także już wyleczonych osób. Warto samodzielnie kontrolować sytuację, ponieważ media głównego nurtu wolą nas trzymać w ryzach, poprzez donoszenie przede wszystkim o negatywnych konsekwencjach epidemii CONVID 19, pomijając często, ile osób już jest zdrowych.


Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

Koronawirus – nie jest najgorzej!

Polskie statystyki zachorowań nadal nie są najgorsze. Ostatni duży wzrost nastąpił przede wszystkim po przybyciu do kraju osób przebywających wcześniej za granicą. Jeśli kwarantanna zadziała, jest szansa, że nie będzie już tak gwałtownego…

Może Cię zainteresować:

Read More
Iluminaci Zakazana wiedza

Czy to koniec elit rządzących światem? Może NWO będzie inne, niż myśleliśmy! Co mówi nam QAnon?

post-image

Świat żyje koronawirusem. My nim też żyjemy. Zamknięci w swoich domach. Przestraszeni o to, co będzie z naszym życiem, zdrowiem, pracą. A co jeśli to wszystko jest tak naprawdę przykrywką do zupełnie innych działań? Kim jest QAnon? I czy tak jak twierdzi, mamy tak naprawdę do czynienia nie z triumfem, ale z definitywnym końcem Iluminati?

Qanon – kto to taki?

Qanon (określany także jako Q) pojawił się w 2017 roku i poprzez amerykańskie fora i strony internetowe, zaczął ogłaszać zbliżającą się operację, mającą na celu zdemaskowanie i aresztowanie członków skorumpowanych grup, które poprzez szereg nacisków kontrolują działanie instytucji państwowych na całym świecie.


Już od kilku lat Qanon przygotowywał swoich odbiorców na wielką czystkę wśród czarnych elit (zob. elity bankowe), znanych jako Iluminati. Czy na naszych oczach odbywa się likwidacja najbardziej szkodliwej, bezwzględnej i okrutnej grupy ludzi, która już od bardzo dawna dzierży władzę nad światem i…

Może Cię zainteresować:

Read More
Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

post-image

Kwarantanna trwa. Rząd już wprowadził stan zagrożenia epidemiologicznego w kraju. Lada dzień może zostać wprowadzony stan wyjątkowy. Już w niedzielę zostaną zamknięte granice kraju. Zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób, odwołano imprezy masowe i pozamykano szkoły, teatry, kina, muzea i inne obiekty kulturalne. Zamknięte są już galerie handlowe. Otwarte w nich są jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie. Restauracje i bary też zostały zamknięte. Co będzie dalej? Jak się zachować w tym całym zamieszaniu?

Rozsądek i empatia w czasie pandemii

Dwutygodniowa kwarantanna trwa. A Polacy to zapobiegliwy naród. W sytuacjach kryzysowych potrafimy się dobrze zabezpieczyć i przygotować na najgorsze. Okazuje się jednak, że aż za dobrze. Robienie zapasów na kilka dni w czasie kwarantanny jest oczywiście mądrym posunięciem. Jednak wykupywanie wszystkiego w hurtowych ilościach i doprowadzenie do opustoszenia sklepów, już niekoniecznie. Tak wyglądają supermarkety z pustymi półkami w niektórych miejscach w Polsce:


Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

Może Cię zainteresować:

Read More
Zakazana wiedza

Koronawirus – o co tutaj chodzi?

post-image

Wydarzenia ostatniego czasu są nad wyraz niepokojące. I nie chodzi tylko o samego koronawirusa SARS-CoV-2. Ważne jest  to, co tak naprawdę powoduje ta pandemia w sferze wolności społecznej i gospodarczej, do czego jest wykorzystywana i przez kogo. Czy mamy już do czynienia z początkiem końca i wstępem do wielkiego resetu cywilizacji, którym ma być koronawirus?

Koronawirus – statystyki, zachorowania, zgony

Koronawirusy nie są niczym nowym, znane są od dawna. Do grona tego typu cząstek zakaźnych należy znany nam beta-koronowirus SARS (epidemia z 2002 r.) czy MERS (epidemia z 2012 r.). Ten, z którym mamy obecnie do czynienia, to nowy wirus SARS-CoV-2, który powoduje chorobę zakaźną układu oddechowego COVID-19. I nie jest tak, że ta choroba jest bardzo groźna. Śmiertelność wynosi około 3,4 procenta i dotyczy z reguły osób o słabej odporności, spowodowanej najczęściej przewlekłymi chorobami oraz osób starszych.


Na dzień 12.03.2020 zanotowano wystąpienie koronowirusa w…

Może Cię zainteresować:

Read More