Zakazana wiedza

Syreny legenda czy prawda?

Syreny jako stworzenia morskie dało się zobaczyć jedynie w filmach. Dlatego też wiele osób zadaje sobie pytanie – syreny legenda czy prawda? Temat dotyczący syren jest jednak bardzo popularny i wzmianki o nich występują w przeróżnych kulturach. Dlatego też ich sprawą zajęli się naukowcy, którzy starali się wyszukać dowody na istnienie tych niezwykłych stworzeń i udowodnić, że faktycznie istnieją bądź istniały w przeszłości.

Syreny prawda czy mit?

Syreny legenda czy prawda?
Syreny prawda czy mit

Obecnie na świecie pojawiły się nowe dowody mające potwierdzać istnienie syren. Jednym z nich jest między innymi odkrycie przez naukowców szczątków podwodnych stworzeń, które bardzo mocno przypominały w swojej budowie istoty ludzkie. Po tym wydarzeniu rozgorzała jeszcze bardziej zaciekła dyskusja na temat – syreny prawda czy mit. Zdobyto również liczne nagrania głosowe, które sugerowały, iż pod wodą znajdują się również inne stworzenia niż znane nam do tej pory ryby.


Głębiny morza Grenlandzkiego

Najnowszy film dotyczący istnienia syren został wyemitowany na antenie Animal Planet i przedstawiał podróż łodzią podwodną w głębiny Morza Grenlandzkiego. To właśnie na obszarze tego morza, naukowcy znajdujący się w łodzi podwodnej, natrafili na istoty przypominające filmowe syreny. Według filmu jedna z syren podpłynęła nawet do łodzi i dotknęła ręką jej szyby oraz wydała dźwięk, który już wcześniej został zarejestrowany przez innych badaczy. Wszystko to wskazywałoby na to, że syreny to prawda, a nie legenda. Ciężko jednak uznać film wyemitowany w Animal Planet za w pełni wiarygodny, ponieważ nie został on w żaden sposób poparty przez środowiska naukowe.

Dokument o syrenach:

Kolejne dowody

Kolejnym dowodem na to, że syreny to prawda, a nie mit miała być znaleziona ulotka cyrku z XIX wieku z syreną, którą rzekomo można będzie podziwiać w cyrku. Na tym jednak wszystkie dowody się kończą. Jest ich więc niewiele, ale według niektórych mogą być one uznane za naprawdę warte zainteresowania.

Syreny legenda czy prawda opinie

Syreny legenda czy prawda?
Syreny prawda czy mit – opinie

Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie – syreny mit czy legenda? Opinie na temat tego, czy syreny to legenda, czy prawda są nadal bardzo podzielone. Niektóre osoby po obejrzeniu filmu wyemitowanego przez Animal Planet stwierdziły, że syreny faktycznie istnieją, a dla innych film ten był zwykłą bajką, która miała na celu tylko i wyłącznie przyciągnąć widzów przed telewizor (film ten pobił rekord oglądalności na Animal Planet). Zarejestrowane odgłosy, szczątki czy ulotka cyrkowa również nie są 100% dowodami w sprawie istnienia syren z tego względu, że żadne poważne instytucje badawcze nie potwierdziły tego, że faktycznie są to dowody wskazujące na istnienie syren. Póki co więc kwestia ta pozostaje w pełni otwarta i prawdopodobnie jeszcze przez bardzo długi czas, syreny będzie można podziwiać jedynie na ekranie telewizora. Być może jednak kiedyś stworzenia te istniały, ponieważ podczas ewolucji człowieka bardzo możliwe jest, że niektóre istoty wybrały tereny morskie i to właśnie do życia w nich się przystosowały.

Może Cię zainteresować:

1 Komentarz
  1. Dariusz A. Wiszowaty 3 lata ago

    Czy syreny faktycznie istnieją? Wielu naukowców w XIX wieku uważało za mit istnienie olbrzymich głowonogów – tu: kałamarnic olbrzymich. Dopóki przedstawicielki tego gatunku nie udało się faktycznie złowić. Zarówno rząd USA jak i instytucje rządowe tego kraju ukrywają wiele rzeczy, a nierzadko okłamują zarówno społeczeństwo własnego kraju jak i inne kraje na temat różnych rzeczy. Choćby tzw.: Strefa 51. Jeśli chodzi o syreny to wcale w ich istnienie nie wątpię. Choćby z tego powodu, że i sam miałem w swej młodości takie spotkanie (było to około 1978 roku, w okolicach Mrzeżyna nad Bałtykiem). Z tego spotkania wiele szczegółów zapamiętałem. Między innymi to, że ich ogon to nic innego jak przedłużony faktyczny (tu: szczątkowy u ludzi) ogon. A ilustracje przedstawiające syrenę z podkurczonym w kształcie błyskawicy ogonem można i nawet trzeba uznać z całkowicie błędne. Drugi ważny szczegół, to iż ich dłonie pomiędzy drugim a piątym palcem posiadają błonę pławną. Między kciukiem a drugim palcem tej błony niestety nie ma. Po trzecie, i to chyba najważniejsze: potrafią oddychać zarówno powietrzem atmosferycznym jak też pod wodą. Gdyż posiadają skrzela. Których wlot znajduje się w okolicach szyi. A wylot po obu bokach ciała w okolicy bioder. Co na podobieństwo silników samolotów. Nie mam pojęcia dlaczego właśnie tak. Prócz tego jest wiele innych szczegółów, jak choćby płetwy boczne poniżej bioder to nic innego jak przekształcone kończyny dolne. W internecie znajduje się szkic bardzo wiernie oddający ten opis.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Religia Wiedza Tajemna

Kim jest Bóg według Biblii?

post-image

W jednym z największych bastionów katolicyzmu wiedza o tym, kim jest Bóg według Biblii, powinna być szeroko znana. Powinna, ale czy tak jest? Pomimo tego, że w Polsce ochrzczonych jest niemalże 33 milionów ludzi, a deklarację przynależności do Kościoła Katolickiego składa ok. 95 procent Polaków, to duża część wiernych zna Biblię raczej pobieżnie albo i wcale. No ale szczerze powiedziawszy, kto by tam miał czas, na dociekanie natury biblijnego Boga. Ksiądz w kościele zapewnia, że Bóg nas kocha, bo po prostu jest miłościwy. Czy tak jest faktycznie? Jakiego Boga przedstawia Biblia? Sprawdźmy!

Wierzę w to, że jest duża grupa osób, którym choć raz w życiu przeszło przez myśl, dlaczego tak miłościwy Bóg, wymyślił tak okrutny sposób odkupienia naszych win (a raczej win Adama i Ewy) i pozwolił zabić swojego syna. Co prawda, syn zmartwychwstał, jednak przeżycie horroru w czasie drogi krzyżowej nie podlega żadnej wątpliwości. Dlaczego Bóg rozegrał…


Może Cię zainteresować:

Read More
Astrologia Koniec świata Zakazana wiedza

Rok 2020 – czas na nowe początki i wielkie zmiany!

post-image

Każdy nowy rok niesie ze sobą nowe energie i zmiany. Jednak jak pokazuje astrologia, rok 2020 będzie pod tym względem rokiem wyjątkowym. Nad naszymi głowami będzie się bowiem rozgrywać wspólny i znamienny w skutkach taniec, wyjątkowych planet Układu Słonecznego. Zasieje on energetyczne ziarna, których plony będziemy zbierać przez wiele następnych lat. Co dokładnie będzie się działo w 2020 roku? Jak przygotować się do rozpoczęcia nowych cykli?

Koniunkcja Saturna, Jowisza i Plutona – taniec nad przepaścią

Zjawiskiem, które czyni rok 2020 tak wyjątkowym, będą koniunkcje trzech planet: Jowisza, Saturna i Plutona. Co to oznacza? Koniunkcjami w astrologii określa się spotkanie konkretnych ciał niebieskich w tym samym stopniu danego znaku zodiaku. Uważa się to za zakończenie pewnego cyklu i rozpoczęcie nowego. W tym roku mamy do czynienia z koniunkcjami, które dotyczą wymienionych powyżej planet. Kończą one i rozpoczynają długie, bo liczące od kilkunastu do kilkudziesięciu lat cykle. Dlatego…


Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Reset cywilizacji 2024 – cykliczny koniec świata

post-image

Dla jednych temat zbliżającego się końca świata stał się równie przejadły, jak wczorajsza pizza. Inni nadal śledzą najświeższe doniesienia, o ewentualnym armagedonie. Nie ma się jednak co dziwić. W naszą naturę wpisany jest koniec. Umieramy. Skoro tak, to dlaczego świat ma być wolny od tej ostateczności? Dlaczego on miałby trwać wiecznie, skoro wszystko się kiedyś kończy? Pustkę po 2012 roku wypełnił reset cywilizacji 2024. I wcale nie wygląda to dobrze. Perspektywy są naprawdę katastroficzne i co najgorsze, nie jest to dla świata (a raczej dla cywilizacji człowieka) żadna nowość!

Reset cywilizacji co 676 lat

Na polskim gruncie hipotezę resetu cywilizacji głoszą tacy badacze dziejów jak Artur Lalak czy Grzegorz Skwarek. Na Youtube można znaleźć wiele ciekawych wykładów i wywiadów, w których dzielą się swoimi wnioskami. Nie są one niestety zbyt optymistyczne. Badacze Ci uważają, że liczne źródła wskazują na kataklizmy, które wyniszczały całe cywilizacje. Co najgorsze, taki…


Może Cię zainteresować:

Read More
[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

post-image

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane…

Może Cię zainteresować:

Read More