Zakazana wiedza

Syreny legenda czy prawda?

Syreny jako stworzenia morskie dało się zobaczyć jedynie w filmach. Dlatego też wiele osób zadaje sobie pytanie – syreny legenda czy prawda? Temat dotyczący syren jest jednak bardzo popularny i wzmianki o nich występują w przeróżnych kulturach. Dlatego też ich sprawą zajęli się naukowcy, którzy starali się wyszukać dowody na istnienie tych niezwykłych stworzeń i udowodnić, że faktycznie istnieją bądź istniały w przeszłości.

Syreny prawda czy mit?

Syreny legenda czy prawda?
Syreny prawda czy mit

Obecnie na świecie pojawiły się nowe dowody mające potwierdzać istnienie syren. Jednym z nich jest między innymi odkrycie przez naukowców szczątków podwodnych stworzeń, które bardzo mocno przypominały w swojej budowie istoty ludzkie. Po tym wydarzeniu rozgorzała jeszcze bardziej zaciekła dyskusja na temat – syreny prawda czy mit. Zdobyto również liczne nagrania głosowe, które sugerowały, iż pod wodą znajdują się również inne stworzenia niż znane nam do tej pory ryby.


Głębiny morza Grenlandzkiego

Najnowszy film dotyczący istnienia syren został wyemitowany na antenie Animal Planet i przedstawiał podróż łodzią podwodną w głębiny Morza Grenlandzkiego. To właśnie na obszarze tego morza, naukowcy znajdujący się w łodzi podwodnej, natrafili na istoty przypominające filmowe syreny. Według filmu jedna z syren podpłynęła nawet do łodzi i dotknęła ręką jej szyby oraz wydała dźwięk, który już wcześniej został zarejestrowany przez innych badaczy. Wszystko to wskazywałoby na to, że syreny to prawda, a nie legenda. Ciężko jednak uznać film wyemitowany w Animal Planet za w pełni wiarygodny, ponieważ nie został on w żaden sposób poparty przez środowiska naukowe.

Dokument o syrenach:

Kolejne dowody

Kolejnym dowodem na to, że syreny to prawda, a nie mit miała być znaleziona ulotka cyrku z XIX wieku z syreną, którą rzekomo można będzie podziwiać w cyrku. Na tym jednak wszystkie dowody się kończą. Jest ich więc niewiele, ale według niektórych mogą być one uznane za naprawdę warte zainteresowania.

Syreny legenda czy prawda opinie

Syreny legenda czy prawda?
Syreny prawda czy mit – opinie

Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie – syreny mit czy legenda? Opinie na temat tego, czy syreny to legenda, czy prawda są nadal bardzo podzielone. Niektóre osoby po obejrzeniu filmu wyemitowanego przez Animal Planet stwierdziły, że syreny faktycznie istnieją, a dla innych film ten był zwykłą bajką, która miała na celu tylko i wyłącznie przyciągnąć widzów przed telewizor (film ten pobił rekord oglądalności na Animal Planet). Zarejestrowane odgłosy, szczątki czy ulotka cyrkowa również nie są 100% dowodami w sprawie istnienia syren z tego względu, że żadne poważne instytucje badawcze nie potwierdziły tego, że faktycznie są to dowody wskazujące na istnienie syren. Póki co więc kwestia ta pozostaje w pełni otwarta i prawdopodobnie jeszcze przez bardzo długi czas, syreny będzie można podziwiać jedynie na ekranie telewizora. Być może jednak kiedyś stworzenia te istniały, ponieważ podczas ewolucji człowieka bardzo możliwe jest, że niektóre istoty wybrały tereny morskie i to właśnie do życia w nich się przystosowały.

Może Cię zainteresować:

1 Komentarz
  1. Dariusz A. Wiszowaty 2 lata ago

    Czy syreny faktycznie istnieją? Wielu naukowców w XIX wieku uważało za mit istnienie olbrzymich głowonogów – tu: kałamarnic olbrzymich. Dopóki przedstawicielki tego gatunku nie udało się faktycznie złowić. Zarówno rząd USA jak i instytucje rządowe tego kraju ukrywają wiele rzeczy, a nierzadko okłamują zarówno społeczeństwo własnego kraju jak i inne kraje na temat różnych rzeczy. Choćby tzw.: Strefa 51. Jeśli chodzi o syreny to wcale w ich istnienie nie wątpię. Choćby z tego powodu, że i sam miałem w swej młodości takie spotkanie (było to około 1978 roku, w okolicach Mrzeżyna nad Bałtykiem). Z tego spotkania wiele szczegółów zapamiętałem. Między innymi to, że ich ogon to nic innego jak przedłużony faktyczny (tu: szczątkowy u ludzi) ogon. A ilustracje przedstawiające syrenę z podkurczonym w kształcie błyskawicy ogonem można i nawet trzeba uznać z całkowicie błędne. Drugi ważny szczegół, to iż ich dłonie pomiędzy drugim a piątym palcem posiadają błonę pławną. Między kciukiem a drugim palcem tej błony niestety nie ma. Po trzecie, i to chyba najważniejsze: potrafią oddychać zarówno powietrzem atmosferycznym jak też pod wodą. Gdyż posiadają skrzela. Których wlot znajduje się w okolicach szyi. A wylot po obu bokach ciała w okolicy bioder. Co na podobieństwo silników samolotów. Nie mam pojęcia dlaczego właśnie tak. Prócz tego jest wiele innych szczegółów, jak choćby płetwy boczne poniżej bioder to nic innego jak przekształcone kończyny dolne. W internecie znajduje się szkic bardzo wiernie oddający ten opis.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More
Pozostałe

Czy rozwój sztucznej inteligencji oznacza kres dla ludzkości?

post-image

Coraz częściej zewsząd słyszy się o sztucznej inteligencji. Co rusz powstają nowe systemy, dzięki którym tworzy się inteligentne maszyny. Wzorem dla wielu inżynierów jest stworzenie czegoś, co umysłem dorówna człowiekowi. Czy jest to zagrożenie dla ludzkości?

Pierwsze wzmianki

Śmiałe stwierdzenie wysnuł naukowiec amerykańskiego pochodzenia Stuart Armstrong, który podczas konferencji Singularity Summit w 2012 roku głośno oznajmił, że do 2040 roku powstające maszyny będą w stanie myśleć logicznie i racjonalnie jak człowiek. Informacja ta zszokowała publiczność, która jednak przyjęła te słowa z powątpiewaniem.


Dziś już nikt nie wątpi w słowa naukowca. Przekonuje do nich Elon Reeve Musk, który jako właściciel takich przedsiębiorstw jak PayPal czy Tesla, zauważa istniejące zagrożenie dla każdego człowieka.

Inteligencja o globalnym zasięgu

Maszyny ze sztuczną inteligencją nie zabijają co prawda ludzi, o co silne obawy wyraził Musk. Wykorzystuje się je w globalnej sieci, jaką jest Internet. Systemy wyposażone są w algorytmy, które umożliwiają nabywanie wiedzy na temat tego, co się widzi….

Może Cię zainteresować:

Read More