Zakazana wiedza

Piramidy w Bośni

Kiedy w 2005 roku badacz piramid Semir Osmanagić obwieścił odkrycie piramidy w Bośni, naukowy świat nabrał wody w usta. Przez bardzo długi czas temat bośniackich piramid był całkowicie ignorowany, a dostępne informacje publikowano jedynie na stronie samego projektu i w mediach alternatywnych. Po jakimś czasie środowiska archeologiczne zdecydowały, że żadnych piramid w Bośni nie ma, a Osmanagić to zwykły oszołom, który pragnie wzbudzić tanią sensację.

Jak jest naprawdę? I czy możemy w pełni ufać środowiskom naukowym, które od lat blokują postęp i na siłę próbują zachować obecny stan wiedzy, nie dopuszczając możliwości weryfikacji dziejów zarówno naszej cywilizacji, jak i wszystkich poprzednich. Jakby nie było, istnienie piramid w Europie burzy całkowicie obraz promowanej przeszłości ziemskich cywilizacji. Jeżeli odkrycie w Bośni jest prawdziwe możliwe, że całą znaną nam historię trzeba będzie napisać od nowa.


Czy wiemy czym są piramidy?

Żeby zrozumieć cały kontrowersyjny kontekst odkrycia piramid w Bośni, ważne jest aby sobie uświadomić, czym w ogóle są piramidy. Do dzisiaj naukowcy nie mają jednej obranej teorii, która w 100 procentach byłaby w stanie określić cel istnienia piramid i to w jaki sposób były one wznoszone.

Dla wielu z nas wydaje się niepojęte, że w czasach kiedy szczytem technologii – według naszej wiedzy historycznej – była prymitywna obróbki metalu i powszechnie używanie narzędzi drewnianych, można było wznosić budowle, które nawet współczesnym konstruktorom przysporzyłby nie lada problemu. A jednak wznoszono takie budowle i to nie tylko w Egipcie, ale także w Ameryce Południowej.

Co najlepsze, budowle te nie były postawione w przypadkowych miejscach, a ich umiejscowienie wskazuje na zaawansowaną wiedzę astronomiczną, jaką musieli dysponować ich budowniczowie.

Główną wiedzę dotyczącą piramid egipskich czerpiemy tak naprawdę z przekazów greckiego historyka – Herodota – który żył w latach 484 p. n. e. – 426 p. n. e. Nie trudno policzyć, że od przyjętych historycznie czasów budowy Wielkiej Piramidy dzieliło go prawie 2 tysiące lat. Nie jest więc w żaden sposób możliwe, żeby jego przekazy mogły mieć faktyczną wartość historyczną, jeśli tylko zobaczymy, ile my sami jesteśmy w stanie powiedzieć na temat czasów odległych od współczesnych o jakieś 2 tysiące lat. A możemy powiedzieć tak naprawdę bardzo niewiele i większość z tego, to jedynie teorie i domysły, a także nieliczne przekazy pisemne, które mogą de facto być zwykłymi bajkami i przekłamaniami.

Jedak pomimo wszystko i tak przecież aktualnie dysponujemy o wiele bardziej rozwiniętymi naukami i technologiami badawczymi niż żyjący w starożytności Herodot, a jak widać nadal wiemy bardzo niewiele. Podsumowując zatem, grecki historyk nie jest zbyt wartościowym i miarodajnym źródłem wiedzy na temat egipskich piramid. A my w rzeczywistości nie mamy bladego pojęcia, poza zwykłymi domysłami, czym tak naprawdę były piramidy i jakie faktycznie miały przeznaczenie lub zastosowanie.

Kto i po co stawiał piramidy?

Jednak ogólnie uważa się, że w zależności od miejsca, w którym budowano piramidy (Egipt czy Ameryka Południowa) pełniły one rolę grobowców lub świątyń. Co prawda w egipskich piramidach znajdowały się mumie faraonów, jednak zastanawiające jest to skąd w ogóle wzięła się koncepcja budowy tego typu konstrukcji i skąd Egipcjanie mieli wiedzę dotyczącą techniki jej budowy, a także jak poznali właściwości elektromagnetycznego piramid, nie znając nawet elektryczności?

A może koncepcja grobowców narodziła się w umysłach Egipcjan na długo po wybudowaniu piramid, które wcześniej pełniły zupełnie inną rolę, nieznaną nawet samym Egipcjanom. O takiej możliwości świadczyć może nowe datowanie piramid, na dużo późniejsze czasy niż sądzono dotychczas, oscylujące w granicach 12 tys lat p. n. e.

W licznych teoriach wyszydzanych przez środowiska akademickie, piramidy uważa się za portale energetyczne czy międzywymiarowe lub nadajniki służące do kontaktu międzygalaktycznego. Niektórzy zaś twierdzą, że piramidy są częścią konstrukcji matrixa, pomagającą utrzymać jego iluzję. Są i tacy, którzy uważają piramidy za pozostałości po swojego rodzaju elektrowniach, które wybudowała jakaś bardzo zaawansowana starożytna cywilizacja.

Piramidy w Bośni – fakty i sprzeciw archeologów

Pierwsza bośniacka piramida została odkryta 2005 roku w mieście Visoko, mieszczącym się około 30 km od stolicy państwa – Sarajewa. Semir Osmanagić, który nota bene już od przeszło piętnastu lat zajmował się badaniem piramid w Ameryce Południowej ustalił, że boki piramidy zorientowane są zgodnie z czterema kierunkami świata, a ich kąt nachylenia wynosi 45 stopni. Budowla ta mierzy prawie 220 metrów, co czynią ją jedną z największych piramid na świecie. Jednak to nie wszystko!

Z czasem w pobliżu piramidy zlokalizowano dwie inne, które podobnie jak pierwszą, początkowo brano za zwykłe wzgórza. Za sprawą podobieństwa odkrytych budowli do znanych piramid z Ameryki Południowej (budowle w Teotihuacan w Meksyku), Osmanagić nazwał je Piramidą Słońca, Piramidą Księżyca, a trzecią najmniejszą – piramidą Smoka.

Badania w największej piramidzie potwierdziły istnienie ponad 180 metrowego korytarza biegnącego wgłąb budowli. Tunel ten charakteryzuje się nadzwyczajną wentylacją i specyficznym mikroklimatem. W tajemniczym korytarzu znalezione zostały kamienie pokryte nieznanym wcześniej pismem.

Według badań rosyjskiej grupy badawczej metodą węgla C14, głębsze warstwy piramidy datowane są na 25 tysięcy lat. Jest to fenomenalne odkrycie, które całkowicie zmienia oblicze znanej nam historii.

Dodatkowo badania elektromagnetyczne wykazały, że piramida emituje sygnał elektromagnetyczny o częstotliwości 28 kHz i średnicy około 4 metrów, którego częstotliwość zwiększa się wraz ze wzrostem odległości od piramidy.

Przeprowadzone dotychczas badania zdają się potwierdzać, że odkryte budowle to piramidy, w dodatku bardzo wyjątkowe. Jednak z powodu ostracyzmu, jaki zafundowało naukowe środowisk archeologiczne Osmanagićowi i jego bośniackim piramidom, żaden archeolog, któremu zależy na karierze naukowej, nie może współpracować z badaczem. Tym którzy się na to zdecydowali zagrożono jawnym złamaniem kariery i brakiem możliwości powrotu na swoje uniwersytety czy placówki badawcze.

Piramidy w Bośni – co mogą oznaczać?

A co oznacza fakt istnienia tak starych piramid, dodatkowo umiejscowionych w Europie Środkowej? Zmienia to całkowicie obraz naszej przeszłości oraz przeświadczenia o tym, że jesteśmy obecnie najbardziej rozwiniętą cywilizacją, która kiedykolwiek istniała na Ziemi.

Jeżeli piramidy bośniackie są tym, na co zdają się wyglądać, to cała podstawa nauk historycznych, opierająca się na pochodzeniu naszej cywilizacji od Sumeru i Mezopotamii, może być całkowicie błędna.

Jeśli okaże się, że ponad 20 tys lat temu istniały wysoko rozwinięte cywilizacje, które posiadały wiedzę bardziej kompletną i rozbudowaną niż my obecnie, powstaną nowe pytania nie tylko o nasze pochodzenie, ale także o to, jak mogło dojść do tego, że cywilizacje te niemalże całkowicie zniknęły z powierzchni Ziemi i do dzisiejszego dnia są dla nas niezgłębioną tajemnicą.

Może Cię zainteresować:

1 Komentarz
  1. Przyrodnik 2 lata ago

    Zawsze ktoś się znajdzie, żeby to zbadać…

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Religia Wiedza Tajemna

Kim jest Bóg według Biblii?

post-image

W jednym z największych bastionów katolicyzmu wiedza o tym, kim jest Bóg według Biblii, powinna być szeroko znana. Powinna, ale czy tak jest? Pomimo tego, że w Polsce ochrzczonych jest niemalże 33 milionów ludzi, a deklarację przynależności do Kościoła Katolickiego składa ok. 95 procent Polaków, to duża część wiernych zna Biblię raczej pobieżnie albo i wcale. No ale szczerze powiedziawszy, kto by tam miał czas, na dociekanie natury biblijnego Boga. Ksiądz w kościele zapewnia, że Bóg nas kocha, bo po prostu jest miłościwy. Czy tak jest faktycznie? Jakiego Boga przedstawia Biblia? Sprawdźmy!

Wierzę w to, że jest duża grupa osób, którym choć raz w życiu przeszło przez myśl, dlaczego tak miłościwy Bóg, wymyślił tak okrutny sposób odkupienia naszych win (a raczej win Adama i Ewy) i pozwolił zabić swojego syna. Co prawda, syn zmartwychwstał, jednak przeżycie horroru w czasie drogi krzyżowej nie podlega żadnej wątpliwości. Dlaczego Bóg rozegrał…


Może Cię zainteresować:

Read More
Astrologia Koniec świata Zakazana wiedza

Rok 2020 – czas na nowe początki i wielkie zmiany!

post-image

Każdy nowy rok niesie ze sobą nowe energie i zmiany. Jednak jak pokazuje astrologia, rok 2020 będzie pod tym względem rokiem wyjątkowym. Nad naszymi głowami będzie się bowiem rozgrywać wspólny i znamienny w skutkach taniec, wyjątkowych planet Układu Słonecznego. Zasieje on energetyczne ziarna, których plony będziemy zbierać przez wiele następnych lat. Co dokładnie będzie się działo w 2020 roku? Jak przygotować się do rozpoczęcia nowych cykli?

Koniunkcja Saturna, Jowisza i Plutona – taniec nad przepaścią

Zjawiskiem, które czyni rok 2020 tak wyjątkowym, będą koniunkcje trzech planet: Jowisza, Saturna i Plutona. Co to oznacza? Koniunkcjami w astrologii określa się spotkanie konkretnych ciał niebieskich w tym samym stopniu danego znaku zodiaku. Uważa się to za zakończenie pewnego cyklu i rozpoczęcie nowego. W tym roku mamy do czynienia z koniunkcjami, które dotyczą wymienionych powyżej planet. Kończą one i rozpoczynają długie, bo liczące od kilkunastu do kilkudziesięciu lat cykle. Dlatego…


Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Reset cywilizacji 2024 – cykliczny koniec świata

post-image

Dla jednych temat zbliżającego się końca świata stał się równie przejadły, jak wczorajsza pizza. Inni nadal śledzą najświeższe doniesienia, o ewentualnym armagedonie. Nie ma się jednak co dziwić. W naszą naturę wpisany jest koniec. Umieramy. Skoro tak, to dlaczego świat ma być wolny od tej ostateczności? Dlaczego on miałby trwać wiecznie, skoro wszystko się kiedyś kończy? Pustkę po 2012 roku wypełnił reset cywilizacji 2024. I wcale nie wygląda to dobrze. Perspektywy są naprawdę katastroficzne i co najgorsze, nie jest to dla świata (a raczej dla cywilizacji człowieka) żadna nowość!

Reset cywilizacji co 676 lat

Na polskim gruncie hipotezę resetu cywilizacji głoszą tacy badacze dziejów jak Artur Lalak czy Grzegorz Skwarek. Na Youtube można znaleźć wiele ciekawych wykładów i wywiadów, w których dzielą się swoimi wnioskami. Nie są one niestety zbyt optymistyczne. Badacze Ci uważają, że liczne źródła wskazują na kataklizmy, które wyniszczały całe cywilizacje. Co najgorsze, taki…


Może Cię zainteresować:

Read More
[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

post-image

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane…

Może Cię zainteresować:

Read More