Pozostałe

Czym tak naprawdę są feromony ?

Czym tak naprawdę są feromony

Jak skutecznie uwodzić. Jak uwodzić, żeby uwieść. Oto jest pytanie zadawane przez wielu. Nie trzeba również mówić o tym, że jedni cieszą się powodzeniem większym, inny mniejszym, a niestety niektórzy w ogóle. Od pewnego czasu mówi się o tym, jak wielką rolę w uwodzeniu odgrywają feromony.

Czym tak naprawdę są feromony ?Tajemnicze związki chemiczne mają czynić ludzi atrakcyjniejszymi. Tyle w skrócie. A ponieważ ta skrótowa informacja brzmi ciekawie warto bliżej przyjrzeć się temu czym w istocie są feromony.


Feromony to substancje chemiczne mające formę lotną. Za ich pomocą organizmy żywe – rośliny, zwierzęta, owady komunikują się między sobą. Istoty żywe za pomocą feromonów oznaczają jakiś teren, wysyłają sobie komunikaty, sygnalizują swoją obecność, wabią się itp. Samiec wysyła odpowiednie sygnały samicy. Za sprawą feromonów zwierzęta i owady mogą komunikować się na znaczne odległości. W porządku, ale co to ma wspólnego z ludźmi? Dobre pytanie. Aż do przełomowego roku 1986, w którym to naukowcy z USA udowodnili, że feromony ludzkie istnieją, powszechnie sądzono inaczej. Uważano, że człowiek nie wydziela feromonów, a generalnie w świecie ludzi substancje te nie pełnią żadnej funkcji. Ale odkrycia amerykańskich, a potem innych naukowców ukazały coś innego.

Człowiek wydziela pewne niewielkie ilości feromonów, ale są to ilości tak niewielkie, że nie są świadomie rejestrowane. A człowiek nie posługuje się nimi tak, jak robią to zwierzęta. Oznacza to, że człowiek nie może świadomie ich wysyłać w stronę drugiego człowieka. Ale może to robić nieświadomie.Kiedy mówimy o ludzkich feromonach mamy na myśli substancje, takie jak androsteron, androstenol oraz androsternon. Występują one w wydzielinach ciała, a więc w wydzielinach, w śluzie oraz w pocie. Feromony mogą być również wytwarzane w warunkach laboratoryjnych.

Działalność feromonów nie jest rejestrowana przez świadome zmysły człowieka. One oddziałują na sferę podświadomą. Feromony z założenia mają wpływ na dobór partnera. W istocie – ten, kto wydziela silniejsze jest atrakcyjniejszy. Samiec wydzielający mocniejsze feromony staje się samcem alfa. Feromony mogą być wytwarzane w laboratoriach. A więc można je zakupić i spryskać się nimi. A to już plus. W ten sposób można trochę dopomóc szczęściu oraz naturze. I mogą tego dokonać zarówno panowie, jak również panie.

A zatem wiemy mniej więcej czym są feromony. I jak widać one działają. Osobną sprawą jest to co tak naprawdę decyduje o atrakcyjności. Zwykle traktujemy sprawę powierzchownie – wygląd, przyjemność z obcowania z drugą osobą, dotyk itp. Ale to nie takie proste. Od pewnego czasu uważa się, że najważniejszy organ w podnieceniu to mózg. I jest w tym coś. Czy zdenerwowani poddalibyście się łatwo igraszkom miłosnym? Wpierw się trzeba wyluzować.

Osoba, która spryska się feromonami, lub która wydziela mocniejsze jest postrzegana jako atrakcyjniejsza. A może to właśnie feromony decydują o tym, czy jest się atrakcyjnym czy też nie? To skomplikowana sprawa, na którą tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi.

Portal ZapachFeromowów.com.pl wsparł nas merytorycznie.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like