Pozostałe

Czym tak naprawdę są feromony ?

Czym tak naprawdę są feromony

Jak skutecznie uwodzić. Jak uwodzić, żeby uwieść. Oto jest pytanie zadawane przez wielu. Nie trzeba również mówić o tym, że jedni cieszą się powodzeniem większym, inny mniejszym, a niestety niektórzy w ogóle. Od pewnego czasu mówi się o tym, jak wielką rolę w uwodzeniu odgrywają feromony.

Czym tak naprawdę są feromony ?Tajemnicze związki chemiczne mają czynić ludzi atrakcyjniejszymi. Tyle w skrócie. A ponieważ ta skrótowa informacja brzmi ciekawie warto bliżej przyjrzeć się temu czym w istocie są feromony.


Feromony to substancje chemiczne mające formę lotną. Za ich pomocą organizmy żywe – rośliny, zwierzęta, owady komunikują się między sobą. Istoty żywe za pomocą feromonów oznaczają jakiś teren, wysyłają sobie komunikaty, sygnalizują swoją obecność, wabią się itp. Samiec wysyła odpowiednie sygnały samicy. Za sprawą feromonów zwierzęta i owady mogą komunikować się na znaczne odległości. W porządku, ale co to ma wspólnego z ludźmi? Dobre pytanie. Aż do przełomowego roku 1986, w którym to naukowcy z USA udowodnili, że feromony ludzkie istnieją, powszechnie sądzono inaczej. Uważano, że człowiek nie wydziela feromonów, a generalnie w świecie ludzi substancje te nie pełnią żadnej funkcji. Ale odkrycia amerykańskich, a potem innych naukowców ukazały coś innego.

Człowiek wydziela pewne niewielkie ilości feromonów, ale są to ilości tak niewielkie, że nie są świadomie rejestrowane. A człowiek nie posługuje się nimi tak, jak robią to zwierzęta. Oznacza to, że człowiek nie może świadomie ich wysyłać w stronę drugiego człowieka. Ale może to robić nieświadomie.Kiedy mówimy o ludzkich feromonach mamy na myśli substancje, takie jak androsteron, androstenol oraz androsternon. Występują one w wydzielinach ciała, a więc w wydzielinach, w śluzie oraz w pocie. Feromony mogą być również wytwarzane w warunkach laboratoryjnych.

Działalność feromonów nie jest rejestrowana przez świadome zmysły człowieka. One oddziałują na sferę podświadomą. Feromony z założenia mają wpływ na dobór partnera. W istocie – ten, kto wydziela silniejsze jest atrakcyjniejszy. Samiec wydzielający mocniejsze feromony staje się samcem alfa. Feromony mogą być wytwarzane w laboratoriach. A więc można je zakupić i spryskać się nimi. A to już plus. W ten sposób można trochę dopomóc szczęściu oraz naturze. I mogą tego dokonać zarówno panowie, jak również panie.

A zatem wiemy mniej więcej czym są feromony. I jak widać one działają. Osobną sprawą jest to co tak naprawdę decyduje o atrakcyjności. Zwykle traktujemy sprawę powierzchownie – wygląd, przyjemność z obcowania z drugą osobą, dotyk itp. Ale to nie takie proste. Od pewnego czasu uważa się, że najważniejszy organ w podnieceniu to mózg. I jest w tym coś. Czy zdenerwowani poddalibyście się łatwo igraszkom miłosnym? Wpierw się trzeba wyluzować.

Osoba, która spryska się feromonami, lub która wydziela mocniejsze jest postrzegana jako atrakcyjniejsza. A może to właśnie feromony decydują o tym, czy jest się atrakcyjnym czy też nie? To skomplikowana sprawa, na którą tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi.

Portal ZapachFeromowów.com.pl wsparł nas merytorycznie.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Pozostałe [Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

post-image

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane…

Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More