Wiedza Tajemna

Templariusze, Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa

templariusze
Templariusze, Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa
Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona

W 1129 roku została ustalona reguła zakonu templariuszy „Ubogich Rycerzy Chrystusa”. Data powstania zakonu nie jest dokładnie ustalona, mówi się, że około 1120 roku. Król Jerozolimy podarował Templariuszom część swojego pałacu oraz kościół na wzgórzu świątynnym. Rycerze składali śluby ubóstwa, mimo tej reguły, ich majątek szybko się powiększał. Byli oni najbogatszym zakonem wśród zakonów krzyżowych. Ich głównym zadaniem była ochrona pielgrzymów przed rabusiami. Ich znakiem rozpoznawczym był czerwony krzyż na białym płaszczu.

Ten elitarny zakon był obdarowywany przywilejami przez papieży, chcieli bowiem uczynić z niego własne narzędzie, które nie będzie podlegało władzy świeckiej. Kandydaci do zakonu musieli przejść wiele prób. Musieli być skłonni  do poświęceń, w służbie zakonu. Dzień rozpoczynali śpiewaniem psalmów dwie godziny przed wschodem słońca.


W większości Templariusze byli ludźmi bez święceń kapłańskich, głównych ich zadaniem było działanie na rzecz wspólnoty wiernych. To dzięki nim chrześcijanie utrzymali się na Bliskim Wschodzie do XIII wieku.

Templariusze, Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa
templariusze

Według legend Templariusze prowadzili w Jerozolimie wykopaliska. Niektórzy uważają, że odnaleźli Święty Graal, Całun Turyński oraz ogromny skarb żydowski, który miał być ukryty w Świątyni Salomona.

Templariusze zmonopolizowali transport na wschód, posiadali rozbudowaną flotę. To oni budowali szpitale i hospicja. Dysponowali sporym majątkiem, a przez to udzielali władcom pożyczek.

„Pionierzy bankowości”

W 1128 roku templariusze otrzymali regułę zakonną, którą przygotował opat cystersów – Bernard Clairvaux. Dzięki niemu zakon był znany na całym świecie, zbierano dla nich datki.

Półwysep Iberyjski był drugim terenem, gdzie działali templariusze. Trzecim obszarem, gdzie występowali była chrześcijańska Europa. Zbierali oni tutaj fundusze na ewentualną wojnę, wiele osób darowało im liczne dobra, zakon rósł w potęgę materialną. Byli uważani za pionierów bankowości.

Król Francji Filip IV Piękny na początku czternastego wieku chciał zlikwidować zakon. Sam bowiem miał u nich wielkie długi. Umożliwiło mu to wprowadzenia na tron papieski swojego kandydata, biskupa Bordeaux. Postanowił realizować swój plan i oskarżyć  zakonników o herezję. Zakonnicy poddali się bez walki, jednak wiele ksiąg zostało zniszczonych, a ich skarby ukryte.

Templariuszy torturowano i zapisywano zeznania, które często były wymuszane na nich. Wielu z nich spłonęło na stosach, również Wielki Mistrza Zakonu Jakub de Molay. Przed swoją śmiercią rzucił klątwę na papieża oraz na króla Filipa. Papież miał stanąć przed Sądem Bożym w 40 dni od śmierci mistrza, a król do roku. Tak też się stało, klątwa została wypełniona.

Na temat Templariuszy powstało wiele legend. Niektóre z nich są bardzo krzywdzące, mogą być efektem zarzutów króla Filipa IV, czy też wymuszaniem fałszywych zeznań podczas okrutnych tortur. Oskarżani byli o rozpustę, bluźnierstwa i herezję.  Istniało wiele legend mówiących o ogromnych bogactwach, które zostały ukryte przed królem Francji.

Niektórzy twierdzą, iż templariusze przetrwali 500 lat i są twórcami masonerii.

Niektórzy Templariusze schronili się w Portugalii, zresztą wielu z nich przebywało tam już od XII wieku, cieszyli się szacunkiem ówczesnych władców. W 1317 roku papież Jan XXII zgodził się na utworzenie w miejsce Templariuszy czysto portugalskiego Zakonu Chrystusa. Zakon ten miał możliwość organizowania wielu dalekich wypraw morskich.  Mistrzem zakonu był bowiem Henryk Żeglarz, brat króla Jana I. Portugalczycy dotarli do zachodnich wybrzeży Afryki. Zapuszczali się coraz dalej. Templariusze mieli dostęp do wielu europejskich portów. Istnieje teoria, że to właśnie oni pierwsi dotarli przed Kolumbem do Ameryki.

Pod wpływem Templariuszy w Lizbonie  powstały stocznie, gdzie budowano wspaniałe statki. To oni przejęli wiele nowinek technicznych od Arabów, dzięki temu Portugalczycy ulepszali urządzenia nawigacyjne i mapy.

Zakon Szpitalny Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego

Kolejnym zakonem rycerskim jest Zakon Krzyżacki czyli Zakon Szpitalny Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego. Powstanie jego datuje się na lata około 1189 roku a 1190. Zakon posiadał swoje ziemie w Europie oraz liczne przywileje, jakie otrzymywali o od papiestwa. Posiadali min. niezależność od lokalnych struktur kościelnych, mieli również wpływy z odpustów.

Na czele zakonu krzyżackiego stał wielki mistrz. Jedną z reguł zakonu był zakaz posiadania bogactw. Nie zakazywano tutaj obecności kobiet, siostry prowadziły życie kontemplacyjne, a pół-siostry zajmowały się chorymi. W zakonie znajdowali się również pół-bracia, którzy odmawiali mniej modlitw. Kandydaci do zakonu musieli składać śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Bracia pracowali na rzecz zakonu, statut określał ile mogli posiadać dóbr i ile wydawać. Wszyscy mieli działać na korzyść zakonu.

Państwo krzyżackie w Prusach istniało od XIII wieku do 1525 r. i do 1561 w Inflantach. Później zakon krzyżacki istniał tylko na terenie Niemiec.

Zakon krzyżacki w Polsce

Początki zakonu krzyżackiego w Polsce to lata 1228. Rycerze zakonni zakładali grody. W 1237 roku Krzyżacy połączyli się z zakonem braci rycerskim Braci Chrystusa, zwanym Zakonem Kawalerów Mieczowych. Krzyżowcy zbudowali Kłajpedę i Królewiec, podbili również Jaćwież – Sudowia.

Współcześnie również istnieje zakon krzyżacki. W XIX wieku miał swoją siedzibę w stolicy Austrii, później był przeniesiony na tereny byłej Czechosłowacji, od 1947 r. działa w Austrii, również w Niemczech , Słowenii, Belgii, we Włoszech, w Czechach i na Słowacji. Zakonnicy prowadzą tutaj działalność duszpasterską, oświatową i charytatywną. Zakon podzielony jest na pięć prowincji: austriacką, włoską, niemiecką, oraz czesko – słowacką i słoweńską.

Ich ubiór stanowi czarna sutanna z pasem oraz biały płaszcz z czarnym krzyżem na ramieniu.

Główna postacią w zakonie jest wielki mistrz, wybierany na okres sześciu lat. Posiada on godność opata. Stolica Apostolska nadała mu prawo do używania mitry i pastorału biskupiego.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Iluminaci Zagrożenia na Ziemii

Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

post-image

Oglądając wiadomości na temat trwającej epidemii koronowirusa, słyszymy najczęściej informacje o nowych zachorowaniach i kolejnych ofiarach. Nie jest to zbyt budujące, a przecież teraz jak nigdy wcześniej, potrzebujemy też wiadomości pokrzepiających, które pozwolą nam rozładować te wszystkie negatywne emocje strachu o nadchodzące jutro. Śledźmy zatem samodzielnie najnowsze dane na temat koronowirusa!

Na stronie https://www.worldometers.info/coronavirus/ znajdują się nie tylko aktualne statystyki zachorowań i ofiar, ale także już wyleczonych osób. Warto samodzielnie kontrolować sytuację, ponieważ media głównego nurtu wolą nas trzymać w ryzach, poprzez donoszenie przede wszystkim o negatywnych konsekwencjach epidemii CONVID 19, pomijając często, ile osób już jest zdrowych.


Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

Koronawirus – nie jest najgorzej!

Polskie statystyki zachorowań nadal nie są najgorsze. Ostatni duży wzrost nastąpił przede wszystkim po przybyciu do kraju osób przebywających wcześniej za granicą. Jeśli kwarantanna zadziała, jest szansa, że nie będzie już tak gwałtownego…

Może Cię zainteresować:

Read More
Iluminaci Zakazana wiedza

Czy to koniec elit rządzących światem? Może NWO będzie inne, niż myśleliśmy! Co mówi nam QAnon?

post-image

Świat żyje koronawirusem. My nim też żyjemy. Zamknięci w swoich domach. Przestraszeni o to, co będzie z naszym życiem, zdrowiem, pracą. A co jeśli to wszystko jest tak naprawdę przykrywką do zupełnie innych działań? Kim jest QAnon? I czy tak jak twierdzi, mamy tak naprawdę do czynienia nie z triumfem, ale z definitywnym końcem Iluminati?

Qanon – kto to taki?

Qanon (określany także jako Q) pojawił się w 2017 roku i poprzez amerykańskie fora i strony internetowe, zaczął ogłaszać zbliżającą się operację, mającą na celu zdemaskowanie i aresztowanie członków skorumpowanych grup, które poprzez szereg nacisków kontrolują działanie instytucji państwowych na całym świecie.


Już od kilku lat Qanon przygotowywał swoich odbiorców na wielką czystkę wśród czarnych elit (zob. elity bankowe), znanych jako Iluminati. Czy na naszych oczach odbywa się likwidacja najbardziej szkodliwej, bezwzględnej i okrutnej grupy ludzi, która już od bardzo dawna dzierży władzę nad światem i…

Może Cię zainteresować:

Read More
Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

post-image

Kwarantanna trwa. Rząd już wprowadził stan zagrożenia epidemiologicznego w kraju. Lada dzień może zostać wprowadzony stan wyjątkowy. Już w niedzielę zostaną zamknięte granice kraju. Zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób, odwołano imprezy masowe i pozamykano szkoły, teatry, kina, muzea i inne obiekty kulturalne. Zamknięte są już galerie handlowe. Otwarte w nich są jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie. Restauracje i bary też zostały zamknięte. Co będzie dalej? Jak się zachować w tym całym zamieszaniu?

Rozsądek i empatia w czasie pandemii

Dwutygodniowa kwarantanna trwa. A Polacy to zapobiegliwy naród. W sytuacjach kryzysowych potrafimy się dobrze zabezpieczyć i przygotować na najgorsze. Okazuje się jednak, że aż za dobrze. Robienie zapasów na kilka dni w czasie kwarantanny jest oczywiście mądrym posunięciem. Jednak wykupywanie wszystkiego w hurtowych ilościach i doprowadzenie do opustoszenia sklepów, już niekoniecznie. Tak wyglądają supermarkety z pustymi półkami w niektórych miejscach w Polsce:


Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

Może Cię zainteresować:

Read More
Zakazana wiedza

Koronawirus – o co tutaj chodzi?

post-image

Wydarzenia ostatniego czasu są nad wyraz niepokojące. I nie chodzi tylko o samego koronawirusa SARS-CoV-2. Ważne jest  to, co tak naprawdę powoduje ta pandemia w sferze wolności społecznej i gospodarczej, do czego jest wykorzystywana i przez kogo. Czy mamy już do czynienia z początkiem końca i wstępem do wielkiego resetu cywilizacji, którym ma być koronawirus?

Koronawirus – statystyki, zachorowania, zgony

Koronawirusy nie są niczym nowym, znane są od dawna. Do grona tego typu cząstek zakaźnych należy znany nam beta-koronowirus SARS (epidemia z 2002 r.) czy MERS (epidemia z 2012 r.). Ten, z którym mamy obecnie do czynienia, to nowy wirus SARS-CoV-2, który powoduje chorobę zakaźną układu oddechowego COVID-19. I nie jest tak, że ta choroba jest bardzo groźna. Śmiertelność wynosi około 3,4 procenta i dotyczy z reguły osób o słabej odporności, spowodowanej najczęściej przewlekłymi chorobami oraz osób starszych.


Na dzień 12.03.2020 zanotowano wystąpienie koronowirusa w…

Może Cię zainteresować:

Read More