Astrologia

Niezwykłe zjawiska pogodowe i przyrodnicze

landscape-1706067_640

Niezwykłe zjawiska pogodowe i przyrodnicze

Przyroda budzi prawie w każdym zachwyt. Jest niezwykła, zadziwiająca. Zdarza się, że jesteśmy świadkami niezwykłych zjawisk pogodowych, które trudno wytłumaczyć. Jakie zjawiska pogodowe możemy wyróżnić i co je powoduje? O to one:


  1. Wulkany budzą w człowieku pokorę a także ukazują potęgę natury. Z wulkanami wiążą się pioruny. To ciekawe zjawisko związane jest z jonizacją elektrostatyczną, która jest efektem gęstej pary, która zawiera różne cząsteczki. Jedne z wulkanicznych piorunów tworzą się w chmurach na skutek tarcia pyłu wulkanicznego. Drugi rodzaj piorunów to pioruny tryskające z krateru.
  2. Chmury zwane Morning Glory są zjawiskiem  spektakularnym. Występują w Australii Północnej. Tak chmura może mieć nawet 1000 km długości, wysokość może sięgać 2 km, może poruszać się z prędkością sześćdziesięciu kilometrów na godzinę.
  3. Tornada są nam znanymi zjawiskami w przyrodzie, jednak od zwykłych tornad należy odróżnić tornada wody, występują one na powierzchni wód. Takie tornada składają się z kropel wody, wytworzonych przez kondensację. Trąba wodna składa się z kropel wytworzonych przez kondensację. W początkowej fazie w dużym stopniu są przeźroczyste i zauważamy je po śladach pozostawionych na wodzie.
  4. Wiry ognia to również zadziwiające zjawisko atmosferyczne. Może wystąpić jeżeli kolumna ciepłego powietrza zetknie się z ogniem na ziemi. Takie tornada mogą mieć kilka metrów średnicy. Wyrywają one drzewa, które spotkają na swojej drodze, niszczą domy.
  5. Bąble na zachmurzonym niebie to chmury „mammatus”. Związane są one z nadciągnięciem lub odejściem burzy. Takie chmury widziane były min. nad stanem Indiana. Sprawiają one niesamowite wrażenie zawieszonych, puszystych kul na niebie.
  6. Potężny zasięg tsunami jest niemożliwy do opanowania. Jest to żywioł, który  niszczy wszystko co napotka na swojej drodze. Tsunami wywołane jest wybuchem wulkanu, trzęsieniem ziemi  czy też osuwiskiem ziemi. Jest to olbrzymia fala oceaniczna. Rozchodzi się ona pierścieniowo od miejsca wstrząsu. Na morzu może być niezauważalna, ujawnia się dopiero przy linii brzegowej, może osiągnąć kilkadziesiąt metrów wysokości. W 2004 roku fala tsunami zabiła dwieście trzydzieści tysięcy mieszkańców Indonezji.
  7. Wiry wodne są bardzo niebezpieczne i zdradliwe. Morze często wygląda spokojnie, jednak nierzadko w głębinach występują prądy, które mogą wciągnąć śmiałków. Jednym z najbardziej silnych wirów jest  norweski wir Saltstraumen. Na południowym Atlantyku występują ogromne wiry, zasysają wszystko co napotkają na swojej drodze. Zostały one znalezione w okolicach pola magnetycznego Ziemi zwanego SAA.

Zadziwiające oblicza przyrody

Zorza polarna

Niezwykłe zjawiska pogodowe i przyrodnicze
Zorza polarna

Niesamowite wrażenie robi na człowieku zorza polarna. Występuje w strefach zorzowych, które są pasami znajdującymi się wokół obydwu biegunów. Niebo na północy Kanady i Norwegii jest czyste i ciemne, zorza tam prezentuje się najlepiej. Na półkuli północnej zorze można zobaczyć najczęściej w październiku, lutym i marcu.  W Europie zorzę można obserwować w Islandii, Norwegii i Laponii.

Zorze polarne są zjawiskiem świetlnym, które powstają w wyniku burz magnetycznych na Słońcu. Tworzy się wiatr słoneczny, który działa  na pole magnetyczne Ziemi. Zorza pojawia się w postaci kolorowych, świetlnych promieni i łuków.

Niezwykłe zjawiska pogodowe i przyrodnicze
tęczowe drzewa, źródło: http://dziwowisko.pl/

Tęczowe drzewa

Tęczowe drzewa to niezwykłe okazy, nazywają się tęczowymi eukaliptusami. Mają one wielobarwną korę, prezentują się wyjątkowo egzotycznie. Występują w Nowej Gwinei, Nowej Anglii, na Filipinach.

Te wielobarwne kolory są efektem sezonowego zrzucania kory przez drzewa. Gdy drzewo zrzuca wierzchnią warstwę jest zielone, później kora dojrzewa i przybiera różnobarwne kolory. Jest drzewem hodowlanym, służy do produkcji papieru.

Zaćmienie słońca i dwa słońca

Niezwykłe zjawiska pogodowe i przyrodnicze
zaćmienie słońca

Spektakularnym widowiskiem jest zaćmienie Słońca. Ziemia, Księżyc i Słońce znajdują się wtedy w jednej linii. Bardzo ciekawie wygląda zaćmienie Słońca obrączkowe lub całkowite.

Pierwszą fazą zaćmienia jest zaćmienie częściowe, następnie początek zaćmienia całkowitego, wtedy cała tarcza Słońca jest zasłonięta przez Księżyc, a  następnie występuje koniec zaćmienia całkowitego, wtedy to widoczne jest częściowo Słońce. Zaćmienie Słońca występuje nawet  dwa razy w ciągu roku. Najczęściej obserwujemy zaćmienie częściowe.

Zadziwiające zjawisko to słońca poboczne, można go obserwować w różnych miejscach na świecie. Powstaje ono w wyniku załamania się promieni słonecznych na kryształkach lodu, które znajdują się w chmurach. Powstają wtedy świetliste poświaty po obu stronach Słońca.

Okrągły piorun

Niezwykłe zjawiska pogodowe i przyrodnicze
piorun kulisty

Bardzo ciekawym zjawiskiem jest okrągły piorun, przybiera postać płonącej kuli, mieni się jasnymi kolorami. Może mieć wielkość piłki do koszykówki lub przybiera mniejsze rozmiary. Podobno często leci poziomo nad powierzchnią ziemi, czasem zatrzymuje się lub zmienia kierunek.

Stanowią dużą zagadkę, ponieważ do końca nie wiadomo czy faktycznie występują w kulistej postaci, czy jest wytworem naszego mózgu. Naukowcy odkryli bowiem, że pole magnetyczne wyładowań jakie towarzyszy burzy, może powodować powstawanie w ludzkim mózgu wrażeń świetlistych kul.

Dolina motyli

Niezwykłe zjawiska pogodowe i przyrodnicze
dolina motyli

Niezwykłym miejscem, gdzie zaobserwujemy mnóstwo motyli jest Dolina Motyli na Rodos. Występuje tam min. rzadki gatunek motyli  Panaxia Quadripunctaria. Motyle są tam wszędzie, masowo siadają na gałęziach drzew, efekt jest niesamowity.

Biała tęcza

Niezwykłe zjawiska pogodowe i przyrodnicze
Biała tęcza, źródło: http://odkrywcy.pl

Zjawisko białej tęczy zostało zaobserwowane nad biegunem północnym.

Jasna smuga była bardzo regularna, w kształcie tradycyjnej tęczy. Ten właśnie łuk powstał w wyniku wielokrotnego rozproszenia światła na powierzchni wody.

Drobinki deszczu w tym przypadku nie mają więcej niż 0,05 mm średnicy, dlatego barwy są niedostrzegalne. Zwykła tęcza powstaje, gdy krople deszczu mają średnice co najmniej 0,5 mm. Wtedy kolory są widoczne.

 

Świecące organizmy w przyrodzie

Niezwykłe zjawiska pogodowe i przyrodnicze
Świecące zwierze morskie

Morska iskra

Morska iskra to zjawisko, które można obserwować nocą. W wodzie morskiej widać świecące glony, jest to gatunek, który ma zdolności bioluminescencji. Glony te posiadają pewien enzym, który powoduje świecenie. Również świetliki posiadają ten enzym a także, niektóre ryby, skorupiaki czy mięczaki.

Świecące grzyby

Prawie na całej kuli ziemskiej można spotkać grzyby, które wykorzystują zjawisko bioluminescencji, przez co emitują światło. Świecące grzyby często występują w lasach tropikalnych. Niektóre grzyby odpowiadają za świecenie drzew między innymi w Wielkiej Brytanii.

Świecący ryby

Około sto osiemdziesiąt gatunków ryb korzysta biofluorescencji, jest to zjawisko polegające na pochłanianiu światła i przekształcaniu go oraz  emitowaniu go przez np. ryby, koralowce czy meduzy.

Pochłaniają one niebieskie światło i przekształcają je np. w zielone, żółte czy pomarańczowe. Na lądzie zjawisko emitowania światła wykorzystują motyle i papugi.

Ciekawym gatunkiem kałamarnicy jest Watasenia scintillan, której ciało wytwarza bardzo silne światło, emitowane jest ono fotofonami. Dzięki tej zdolności kałamarnica oślepia ofiary i usidla je.

Pisząca gąsienica

Oprócz pięknych motyli warto wymienić niezwykły rodzaj gąsienicy ćmy jedwabnika, która nazywa się Rhodinia fugax. Gąsienica ta, jeśli ktoś jej np. przeszkadza, głośno piszczy. Taka reakcja gąsienicy na stres jest bardzo ciekawa i budząca zainteresowanie.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Iluminaci Zagrożenia na Ziemii

Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

post-image

Oglądając wiadomości na temat trwającej epidemii koronowirusa, słyszymy najczęściej informacje o nowych zachorowaniach i kolejnych ofiarach. Nie jest to zbyt budujące, a przecież teraz jak nigdy wcześniej, potrzebujemy też wiadomości pokrzepiających, które pozwolą nam rozładować te wszystkie negatywne emocje strachu o nadchodzące jutro. Śledźmy zatem samodzielnie najnowsze dane na temat koronowirusa!

Na stronie https://www.worldometers.info/coronavirus/ znajdują się nie tylko aktualne statystyki zachorowań i ofiar, ale także już wyleczonych osób. Warto samodzielnie kontrolować sytuację, ponieważ media głównego nurtu wolą nas trzymać w ryzach, poprzez donoszenie przede wszystkim o negatywnych konsekwencjach epidemii CONVID 19, pomijając często, ile osób już jest zdrowych.


Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

Koronawirus – nie jest najgorzej!

Polskie statystyki zachorowań nadal nie są najgorsze. Ostatni duży wzrost nastąpił przede wszystkim po przybyciu do kraju osób przebywających wcześniej za granicą. Jeśli kwarantanna zadziała, jest szansa, że nie będzie już tak gwałtownego…

Może Cię zainteresować:

Read More
Iluminaci Zakazana wiedza

Czy to koniec elit rządzących światem? Może NWO będzie inne, niż myśleliśmy! Co mówi nam QAnon?

post-image

Świat żyje koronawirusem. My nim też żyjemy. Zamknięci w swoich domach. Przestraszeni o to, co będzie z naszym życiem, zdrowiem, pracą. A co jeśli to wszystko jest tak naprawdę przykrywką do zupełnie innych działań? Kim jest QAnon? I czy tak jak twierdzi, mamy tak naprawdę do czynienia nie z triumfem, ale z definitywnym końcem Iluminati?

Qanon – kto to taki?

Qanon (określany także jako Q) pojawił się w 2017 roku i poprzez amerykańskie fora i strony internetowe, zaczął ogłaszać zbliżającą się operację, mającą na celu zdemaskowanie i aresztowanie członków skorumpowanych grup, które poprzez szereg nacisków kontrolują działanie instytucji państwowych na całym świecie.


Już od kilku lat Qanon przygotowywał swoich odbiorców na wielką czystkę wśród czarnych elit (zob. elity bankowe), znanych jako Iluminati. Czy na naszych oczach odbywa się likwidacja najbardziej szkodliwej, bezwzględnej i okrutnej grupy ludzi, która już od bardzo dawna dzierży władzę nad światem i…

Może Cię zainteresować:

Read More
Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

post-image

Kwarantanna trwa. Rząd już wprowadził stan zagrożenia epidemiologicznego w kraju. Lada dzień może zostać wprowadzony stan wyjątkowy. Już w niedzielę zostaną zamknięte granice kraju. Zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób, odwołano imprezy masowe i pozamykano szkoły, teatry, kina, muzea i inne obiekty kulturalne. Zamknięte są już galerie handlowe. Otwarte w nich są jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie. Restauracje i bary też zostały zamknięte. Co będzie dalej? Jak się zachować w tym całym zamieszaniu?

Rozsądek i empatia w czasie pandemii

Dwutygodniowa kwarantanna trwa. A Polacy to zapobiegliwy naród. W sytuacjach kryzysowych potrafimy się dobrze zabezpieczyć i przygotować na najgorsze. Okazuje się jednak, że aż za dobrze. Robienie zapasów na kilka dni w czasie kwarantanny jest oczywiście mądrym posunięciem. Jednak wykupywanie wszystkiego w hurtowych ilościach i doprowadzenie do opustoszenia sklepów, już niekoniecznie. Tak wyglądają supermarkety z pustymi półkami w niektórych miejscach w Polsce:


Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

Może Cię zainteresować:

Read More
Zakazana wiedza

Koronawirus – o co tutaj chodzi?

post-image

Wydarzenia ostatniego czasu są nad wyraz niepokojące. I nie chodzi tylko o samego koronawirusa SARS-CoV-2. Ważne jest  to, co tak naprawdę powoduje ta pandemia w sferze wolności społecznej i gospodarczej, do czego jest wykorzystywana i przez kogo. Czy mamy już do czynienia z początkiem końca i wstępem do wielkiego resetu cywilizacji, którym ma być koronawirus?

Koronawirus – statystyki, zachorowania, zgony

Koronawirusy nie są niczym nowym, znane są od dawna. Do grona tego typu cząstek zakaźnych należy znany nam beta-koronowirus SARS (epidemia z 2002 r.) czy MERS (epidemia z 2012 r.). Ten, z którym mamy obecnie do czynienia, to nowy wirus SARS-CoV-2, który powoduje chorobę zakaźną układu oddechowego COVID-19. I nie jest tak, że ta choroba jest bardzo groźna. Śmiertelność wynosi około 3,4 procenta i dotyczy z reguły osób o słabej odporności, spowodowanej najczęściej przewlekłymi chorobami oraz osób starszych.


Na dzień 12.03.2020 zanotowano wystąpienie koronowirusa w…

Może Cię zainteresować:

Read More