Pozostałe

Jak dokonać zmian i osiągnąć życiowe sukcesy?

Rozmowa kwalifikacyjna

Bardzo wiele osób w Sylwestra tworzy listę nowych postanowień. Najczęściej są one jednak krótkoterminowe i szybko o nich zapominamy. Wszystko zależy od nas samych i naszego charakteru. Niektóre osoby potrafią dopiąć swego, są zacięte i dążą do celu. Zdarzają się też osoby, które nie lubią zmian, cenią sobie stabilizację i spokój.

Jeżeli chcemy dokonać zmian w naszym życiu należy:


  • Wyznaczyć sobie określony cel, do którego będziemy dążyć.
  • Musimy ustalić sobie warunki realizacji danego celu, musimy się zorganizować i trzymać się planu.
  • Dobrym sposobem do osiągnięcia danego celu jest metoda drobnych kroków. Małe przedsięwzięcia budzą mniejszy strach niż duże działania. Najlepiej zaplanować sobie kolejne kroki, by powoli dochodzić do głównego celu.
  • Należy przygotować się do realizacji zadań, zgromadzić siły, energię i zaangażować swoją kreatywność.
  • Jednym z motywujących aspektów do dokonywania życiowych zmian może być autorytet godny do naśladowania. Osoba, która będzie nam imponować swoimi zaletami i osiągnięciami.

Ludzie, którzy chcą coś zmienić w życiu, kierują się różnymi przyczynami. Może to być np. niezadowolenie z dotychczasowego życia osobistego czy zawodowego. Niektóre osoby dokonują diametralnych zmian, bo chcą całkowicie odmienić życie. Mogą to być zmiany związane z pracą, miejscem zamieszkania, rodziną, zainteresowaniem, czy zawodem.

Jak dokonać zmian i osiągnąć życiowe sukcesy?
Edukacja

Wiele osób jest niezadowolonych ze swojej pracy, dlatego bardzo często podnoszą one swoje kwalifikacje, rozpoczynają kursy, studia czy szkolenia.

Mowa ciała mówi  o nas

Ludzie porozumiewają się za pomocą słów, jest to komunikacja werbalna. Komunikacja niewerbalna jest równie ważna  jak słowna. Mowa ciała może nam więcej przekazać  niż słowa rozmówcy. Nie zawsze  słowa idą w parze z prawdą.  Natomiast gesty i mimika obrazują prawdziwe emocje i intencje danego człowieka. Osoby znające mowę ciała potrafią rozszyfrować rozmówcę i jego zamiary. Z gestów i mimiki twarzy można wyczytać co dana osoba czasem chce ukryć, czy mówi prawdę.

Sam uścisk dłoni może wiele zdradzać o naszych intencjach. Mocny uścisk, objęcie dłonią dłoni drugiej osoby może oznaczać chęć opieki, sympatię i serdeczność, dotyczy pozytywnych emocji. Jeśli uścisk dłoni następuje z energicznym potrząsaniem, może wyrażać nadzieję na dobry interes, zazwyczaj towarzyszy spotkaniom zawodowym.

Nasz wizerunek świadczy o nas

Sposób w jaki podajemy dłoń drugiej osobie może zdradzać  nasze intencje, może świadczyć o dużym poziomie energii, czy braku nieśmiałości. Podobno mocny uścisk kobiety ma związek z większym potencjałem inteligencji. Ogólnie mocny uścisk dłoni świadczy o dużym poziomie energii i otwartości.  „Miękka dłoń” podczas jej podawania świadczy zazwyczaj o niepewności czy  nieśmiałości, które są niezbyt pożądane. Uścisk  bardzo mocny  świadczy o gwałtowności i zmienności nastrojów.

Mowa ciała a nasz sukces- efekt pierwszego wrażenia

Najlepiej podawać rękę energicznie i pewnie, zrobimy w ten sposób dobre wrażenie. Bardzo dobrze jest posiadać wiedzę na temat mowy ciała, możemy dzięki temu właściwie kreować swój wizerunek.

Jak dokonać zmian i osiągnąć życiowe sukcesy?
Efekt pierwszego wrażenia

Korzystne gesty rąk to np. gest wieżyczki. Opuszki palców obu rąk są złączone. Osoba z takim gestem sprawia wrażenie eksperta w danej dziedzinie, a także intelektualisty. Otwarte dłonie są symbolem otwartości i prawdy. Bardzo ważny jest również kontakt wzrokowy i rodzaj ekspresji. Osoby, które ciągle utrzymują kontakt wzrokowy, patrzą prosto w oczy, mówią zdecydowanym i  ożywionym głosem, uznawane są za bardziej inteligentne, niż osoby uciekające wzrokiem.

Oprócz właściwego zachowania, istotny jest również odpowiedni strój, który będzie dostosowany do okazji. Jeśli mamy rozmowę kwalifikacyjną, powinniśmy ubrać się elegancko i z gustem.

Właściwy strój doda nam pewności siebie, która jest w takiej sytuacji pożądana. Oczywiście zbyt duża pewność  siebie jest źle odbierana i może nam to zaszkodzić. Wszystko powinno być wyważone.

Pierwsze wrażenie ma duży wpływ na postrzeganie naszej osoby. Jeżeli ktoś się nie spodoba w pierwszym momencie, to obdarzymy go mniejszym zaufaniem. Natomiast jeśli kogoś obdarzymy  aprobatą, to dłużej go oceniamy, później dopuszczamy do głosu drugie wrażenie, najlepiej by również było tak dobre jak pierwsze. Działa tutaj tzw. efekt aureoli. Na podstawie pierwszego wrażenia poznane osoby będą nam przypisywały kolejne pozytywne cechy.

Osoby uśmiechnięte są zawsze odbierane pozytywnie, dlatego należy pamiętać, by nie iść na jakiekolwiek spotkanie z ponurą miną, która daje pierwsze złe sygnały. Osoby sympatyczne, szczere są po prostu lubiane, to się da od razu wyczuć. Oczywiście nasze nastawienie do danej sytuacji jest ważne i wyczuwalne, więc warto postarać się, by sprawiało ono pozytywne wrażenie. Aktywne słuchanie to kolejny ważny aspekt różnych zawodowych spotkań. To jak uczestniczymy w rozmowie, świadczy o nas. Oprócz mówienia musimy umieć innych słuchać, a nie udawać że słuchamy. Odpowiednie podtrzymywanie rozmowy jest istotne.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

[Materiał zewnętrzny]

Serwer dedykowany – dla kogo i ile trzeba za niego zapłacić?

post-image

Nie lubisz dzielić się z innymi? Zamiast standardowego hostingu współdzielonego, który jest od dawna podstawowym rodzajem usług hostingowych wybieranych przez posiadaczy stron www, warto postawić na bardziej niezawodny i profesjonalny serwer dedykowany.

Wyższa jakość

Chcąc scharakteryzować mechanizm działania tytułowego serwera najprościej jak się da, warto podkreślić przede wszystkim, iż w odróżnieniu od wcześniej wspomnianego we wstępie hostingu współdzielonego, jest to zupełnie oddzielny komputer, jaki funkcjonuje wyłącznie dla nas, naszych potrzeb i zgodnie z naszymi wymogami i preferencjami. To nasze prywatne urządzenie, jakie wykorzystujemy na własny użytek i nikt nie ma prawa w nie ingerować. Posiadanie serwera dedykowanego jest polecane wszystkim, którzy cenią solidność, liczą na bezawaryjność i są profesjonalistami. Na urządzeniu wykupowanym do indywidualnego zarządzania od firm hostingowych typu Linuxpl.com, właściciel może przechowywać dowolne pliki, nanosić interesujące do zmiany, wprowadzać niczym nieograniczone modyfikacje, samodzielnie z niego korzystać i nim zarządzać. W zasadzie, patrząc chociażby na ogromną swobodę z jaką wiąże się…


Może Cię zainteresować:

Read More
Pozostałe

Czym kierować się podczas wybierania kantoru internetowego?

post-image

Wymiana walut przez Internet jest coraz bardziej opłacalna. Jednak wiele osób nie wie, jaki kantor internetowy wybrać. Obecnie oferta na rynku jest bardzo szeroka i nietrudno jest się pogubić. Na co więc warto zwrócić w tym przypadku uwagę. Co ma największe znaczenie – wysokość kursu waluty, wysokość ewentualnych opłat dodatkowych, a może łatwość obsługi i opina dotychczasowych klientów?

Wysokość kursów walut

Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, że pierwszym parametrem, na który zwracają uwagę klienci poszukujący kantoru internetowego jest kurs danej waluty. W końcu nie ma co przepłacać. Warto jednak pamiętać, że wysokość kursu to nie wszystko. W rzeczywistości niejednokrotnie widniejące w wyszukiwarkach i porównywarkach kantorów atrakcyjne kursy nie mają nic wspólnego z faktycznymi warunkami cenowymi.


Wielkość oferty

Najlepiej postawić na kantor, który oferuje większą ilość walut, a nie tylko euro, funty czy dolary. W końcu nigdy nie wiadomo, czy w przyszłości nie zajdzie potrzeba wymienienia złotówek na ruble, korony bądź forinty….

Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More