Connect with us

Hi, what are you looking for?

Pozostałe

Jak dokonać zmian i osiągnąć życiowe sukcesy?

Rozmowa kwalifikacyjna
Efekt pierwszego wrażenia

Bardzo wiele osób w Sylwestra tworzy listę nowych postanowień. Najczęściej są one jednak krótkoterminowe i szybko o nich zapominamy. Wszystko zależy od nas samych i naszego charakteru. Niektóre osoby potrafią dopiąć swego, są zacięte i dążą do celu. Zdarzają się też osoby, które nie lubią zmian, cenią sobie stabilizację i spokój.

Jeżeli chcemy dokonać zmian w naszym życiu należy:

  • Wyznaczyć sobie określony cel, do którego będziemy dążyć.
  • Musimy ustalić sobie warunki realizacji danego celu, musimy się zorganizować i trzymać się planu.
  • Dobrym sposobem do osiągnięcia danego celu jest metoda drobnych kroków. Małe przedsięwzięcia budzą mniejszy strach niż duże działania. Najlepiej zaplanować sobie kolejne kroki, by powoli dochodzić do głównego celu.
  • Należy przygotować się do realizacji zadań, zgromadzić siły, energię i zaangażować swoją kreatywność.
  • Jednym z motywujących aspektów do dokonywania życiowych zmian może być autorytet godny do naśladowania. Osoba, która będzie nam imponować swoimi zaletami i osiągnięciami.

Ludzie, którzy chcą coś zmienić w życiu, kierują się różnymi przyczynami. Może to być np. niezadowolenie z dotychczasowego życia osobistego czy zawodowego. Niektóre osoby dokonują diametralnych zmian, bo chcą całkowicie odmienić życie. Mogą to być zmiany związane z pracą, miejscem zamieszkania, rodziną, zainteresowaniem, czy zawodem.

Jak dokonać zmian i osiągnąć życiowe sukcesy?

Edukacja

Wiele osób jest niezadowolonych ze swojej pracy, dlatego bardzo często podnoszą one swoje kwalifikacje, rozpoczynają kursy, studia czy szkolenia.

Mowa ciała mówi  o nas

Ludzie porozumiewają się za pomocą słów, jest to komunikacja werbalna. Komunikacja niewerbalna jest równie ważna  jak słowna. Mowa ciała może nam więcej przekazać  niż słowa rozmówcy. Nie zawsze  słowa idą w parze z prawdą.  Natomiast gesty i mimika obrazują prawdziwe emocje i intencje danego człowieka. Osoby znające mowę ciała potrafią rozszyfrować rozmówcę i jego zamiary. Z gestów i mimiki twarzy można wyczytać co dana osoba czasem chce ukryć, czy mówi prawdę.

Sam uścisk dłoni może wiele zdradzać o naszych intencjach. Mocny uścisk, objęcie dłonią dłoni drugiej osoby może oznaczać chęć opieki, sympatię i serdeczność, dotyczy pozytywnych emocji. Jeśli uścisk dłoni następuje z energicznym potrząsaniem, może wyrażać nadzieję na dobry interes, zazwyczaj towarzyszy spotkaniom zawodowym.

Nasz wizerunek świadczy o nas

Sposób w jaki podajemy dłoń drugiej osobie może zdradzać  nasze intencje, może świadczyć o dużym poziomie energii, czy braku nieśmiałości. Podobno mocny uścisk kobiety ma związek z większym potencjałem inteligencji. Ogólnie mocny uścisk dłoni świadczy o dużym poziomie energii i otwartości.  „Miękka dłoń” podczas jej podawania świadczy zazwyczaj o niepewności czy  nieśmiałości, które są niezbyt pożądane. Uścisk  bardzo mocny  świadczy o gwałtowności i zmienności nastrojów.

Mowa ciała a nasz sukces- efekt pierwszego wrażenia

Najlepiej podawać rękę energicznie i pewnie, zrobimy w ten sposób dobre wrażenie. Bardzo dobrze jest posiadać wiedzę na temat mowy ciała, możemy dzięki temu właściwie kreować swój wizerunek.

Jak dokonać zmian i osiągnąć życiowe sukcesy?

Efekt pierwszego wrażenia

Korzystne gesty rąk to np. gest wieżyczki. Opuszki palców obu rąk są złączone. Osoba z takim gestem sprawia wrażenie eksperta w danej dziedzinie, a także intelektualisty. Otwarte dłonie są symbolem otwartości i prawdy. Bardzo ważny jest również kontakt wzrokowy i rodzaj ekspresji. Osoby, które ciągle utrzymują kontakt wzrokowy, patrzą prosto w oczy, mówią zdecydowanym i  ożywionym głosem, uznawane są za bardziej inteligentne, niż osoby uciekające wzrokiem.

Oprócz właściwego zachowania, istotny jest również odpowiedni strój, który będzie dostosowany do okazji. Jeśli mamy rozmowę kwalifikacyjną, powinniśmy ubrać się elegancko i z gustem.

Właściwy strój doda nam pewności siebie, która jest w takiej sytuacji pożądana. Oczywiście zbyt duża pewność  siebie jest źle odbierana i może nam to zaszkodzić. Wszystko powinno być wyważone.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Pierwsze wrażenie ma duży wpływ na postrzeganie naszej osoby. Jeżeli ktoś się nie spodoba w pierwszym momencie, to obdarzymy go mniejszym zaufaniem. Natomiast jeśli kogoś obdarzymy  aprobatą, to dłużej go oceniamy, później dopuszczamy do głosu drugie wrażenie, najlepiej by również było tak dobre jak pierwsze. Działa tutaj tzw. efekt aureoli. Na podstawie pierwszego wrażenia poznane osoby będą nam przypisywały kolejne pozytywne cechy.

Osoby uśmiechnięte są zawsze odbierane pozytywnie, dlatego należy pamiętać, by nie iść na jakiekolwiek spotkanie z ponurą miną, która daje pierwsze złe sygnały. Osoby sympatyczne, szczere są po prostu lubiane, to się da od razu wyczuć. Oczywiście nasze nastawienie do danej sytuacji jest ważne i wyczuwalne, więc warto postarać się, by sprawiało ono pozytywne wrażenie. Aktywne słuchanie to kolejny ważny aspekt różnych zawodowych spotkań. To jak uczestniczymy w rozmowie, świadczy o nas. Oprócz mówienia musimy umieć innych słuchać, a nie udawać że słuchamy. Odpowiednie podtrzymywanie rozmowy jest istotne.

ZOBACZ / NAPISZ KOMENTARZ

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

TOP miesiąca:

Najnowsze wpisy

Iluminaci

Gospodarka globalna, transformacja energetyczna i społeczeństwa międzykulturowe… Czy taka ma być recepta na nowy porządek światowy? Czy w takim „porządku” będzie jeszcze miejsce dla...

UFO

W Polsce temat UFO jest od wielu lat szeroko dyskutowany. Rzekome obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających były zgłaszane w całym kraju i często towarzyszyły im...

Religia

Religie istnieją od wieków, a każda z nich ma unikalną historię. Od najwcześniejszych znanych praktyk duchowych po współczesne religie, oto niektóre z najbardziej starożytnych...

Religia

Religia jest ważnym elementem kultury ludzkiej, który wpływa na wszystkie aspekty życia. Zróżnicowanie religijne ludności świata jest jednym z najbardziej widocznych i znaczących aspektów...

Koniec świata

Biblia jest dla wielu ludzi źródłem pociechy i inspiracji. Dla niektórych jest również źródłem strachu i lęku. Biblia mówi o końcu świata, wydarzeniu, które...

Koniec świata

 Koncepcja końca świata jest znana od wieków, a w historii pojawiło się wiele proroctw i przepowiedni. Od Nostradamusa po Babę Wangę, ludzie spekulowali na...

Facebook

Może Cię zainteresować

Reklama