Pozostałe

Jak dokonać zmian i osiągnąć życiowe sukcesy?

Rozmowa kwalifikacyjna

Bardzo wiele osób w Sylwestra tworzy listę nowych postanowień. Najczęściej są one jednak krótkoterminowe i szybko o nich zapominamy. Wszystko zależy od nas samych i naszego charakteru. Niektóre osoby potrafią dopiąć swego, są zacięte i dążą do celu. Zdarzają się też osoby, które nie lubią zmian, cenią sobie stabilizację i spokój.

Jeżeli chcemy dokonać zmian w naszym życiu należy:


  • Wyznaczyć sobie określony cel, do którego będziemy dążyć.
  • Musimy ustalić sobie warunki realizacji danego celu, musimy się zorganizować i trzymać się planu.
  • Dobrym sposobem do osiągnięcia danego celu jest metoda drobnych kroków. Małe przedsięwzięcia budzą mniejszy strach niż duże działania. Najlepiej zaplanować sobie kolejne kroki, by powoli dochodzić do głównego celu.
  • Należy przygotować się do realizacji zadań, zgromadzić siły, energię i zaangażować swoją kreatywność.
  • Jednym z motywujących aspektów do dokonywania życiowych zmian może być autorytet godny do naśladowania. Osoba, która będzie nam imponować swoimi zaletami i osiągnięciami.

Ludzie, którzy chcą coś zmienić w życiu, kierują się różnymi przyczynami. Może to być np. niezadowolenie z dotychczasowego życia osobistego czy zawodowego. Niektóre osoby dokonują diametralnych zmian, bo chcą całkowicie odmienić życie. Mogą to być zmiany związane z pracą, miejscem zamieszkania, rodziną, zainteresowaniem, czy zawodem.

Jak dokonać zmian i osiągnąć życiowe sukcesy?
Edukacja

Wiele osób jest niezadowolonych ze swojej pracy, dlatego bardzo często podnoszą one swoje kwalifikacje, rozpoczynają kursy, studia czy szkolenia.

Mowa ciała mówi  o nas

Ludzie porozumiewają się za pomocą słów, jest to komunikacja werbalna. Komunikacja niewerbalna jest równie ważna  jak słowna. Mowa ciała może nam więcej przekazać  niż słowa rozmówcy. Nie zawsze  słowa idą w parze z prawdą.  Natomiast gesty i mimika obrazują prawdziwe emocje i intencje danego człowieka. Osoby znające mowę ciała potrafią rozszyfrować rozmówcę i jego zamiary. Z gestów i mimiki twarzy można wyczytać co dana osoba czasem chce ukryć, czy mówi prawdę.

Sam uścisk dłoni może wiele zdradzać o naszych intencjach. Mocny uścisk, objęcie dłonią dłoni drugiej osoby może oznaczać chęć opieki, sympatię i serdeczność, dotyczy pozytywnych emocji. Jeśli uścisk dłoni następuje z energicznym potrząsaniem, może wyrażać nadzieję na dobry interes, zazwyczaj towarzyszy spotkaniom zawodowym.

Nasz wizerunek świadczy o nas

Sposób w jaki podajemy dłoń drugiej osobie może zdradzać  nasze intencje, może świadczyć o dużym poziomie energii, czy braku nieśmiałości. Podobno mocny uścisk kobiety ma związek z większym potencjałem inteligencji. Ogólnie mocny uścisk dłoni świadczy o dużym poziomie energii i otwartości.  „Miękka dłoń” podczas jej podawania świadczy zazwyczaj o niepewności czy  nieśmiałości, które są niezbyt pożądane. Uścisk  bardzo mocny  świadczy o gwałtowności i zmienności nastrojów.

Mowa ciała a nasz sukces- efekt pierwszego wrażenia

Najlepiej podawać rękę energicznie i pewnie, zrobimy w ten sposób dobre wrażenie. Bardzo dobrze jest posiadać wiedzę na temat mowy ciała, możemy dzięki temu właściwie kreować swój wizerunek.

Jak dokonać zmian i osiągnąć życiowe sukcesy?
Efekt pierwszego wrażenia

Korzystne gesty rąk to np. gest wieżyczki. Opuszki palców obu rąk są złączone. Osoba z takim gestem sprawia wrażenie eksperta w danej dziedzinie, a także intelektualisty. Otwarte dłonie są symbolem otwartości i prawdy. Bardzo ważny jest również kontakt wzrokowy i rodzaj ekspresji. Osoby, które ciągle utrzymują kontakt wzrokowy, patrzą prosto w oczy, mówią zdecydowanym i  ożywionym głosem, uznawane są za bardziej inteligentne, niż osoby uciekające wzrokiem.

Oprócz właściwego zachowania, istotny jest również odpowiedni strój, który będzie dostosowany do okazji. Jeśli mamy rozmowę kwalifikacyjną, powinniśmy ubrać się elegancko i z gustem.

Właściwy strój doda nam pewności siebie, która jest w takiej sytuacji pożądana. Oczywiście zbyt duża pewność  siebie jest źle odbierana i może nam to zaszkodzić. Wszystko powinno być wyważone.

Pierwsze wrażenie ma duży wpływ na postrzeganie naszej osoby. Jeżeli ktoś się nie spodoba w pierwszym momencie, to obdarzymy go mniejszym zaufaniem. Natomiast jeśli kogoś obdarzymy  aprobatą, to dłużej go oceniamy, później dopuszczamy do głosu drugie wrażenie, najlepiej by również było tak dobre jak pierwsze. Działa tutaj tzw. efekt aureoli. Na podstawie pierwszego wrażenia poznane osoby będą nam przypisywały kolejne pozytywne cechy.

Osoby uśmiechnięte są zawsze odbierane pozytywnie, dlatego należy pamiętać, by nie iść na jakiekolwiek spotkanie z ponurą miną, która daje pierwsze złe sygnały. Osoby sympatyczne, szczere są po prostu lubiane, to się da od razu wyczuć. Oczywiście nasze nastawienie do danej sytuacji jest ważne i wyczuwalne, więc warto postarać się, by sprawiało ono pozytywne wrażenie. Aktywne słuchanie to kolejny ważny aspekt różnych zawodowych spotkań. To jak uczestniczymy w rozmowie, świadczy o nas. Oprócz mówienia musimy umieć innych słuchać, a nie udawać że słuchamy. Odpowiednie podtrzymywanie rozmowy jest istotne.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Religia Wiedza Tajemna

Kim jest Bóg według Biblii?

post-image

W jednym z największych bastionów katolicyzmu wiedza o tym, kim jest Bóg według Biblii, powinna być szeroko znana. Powinna, ale czy tak jest? Pomimo tego, że w Polsce ochrzczonych jest niemalże 33 milionów ludzi, a deklarację przynależności do Kościoła Katolickiego składa ok. 95 procent Polaków, to duża część wiernych zna Biblię raczej pobieżnie albo i wcale. No ale szczerze powiedziawszy, kto by tam miał czas, na dociekanie natury biblijnego Boga. Ksiądz w kościele zapewnia, że Bóg nas kocha, bo po prostu jest miłościwy. Czy tak jest faktycznie? Jakiego Boga przedstawia Biblia? Sprawdźmy!

Wierzę w to, że jest duża grupa osób, którym choć raz w życiu przeszło przez myśl, dlaczego tak miłościwy Bóg, wymyślił tak okrutny sposób odkupienia naszych win (a raczej win Adama i Ewy) i pozwolił zabić swojego syna. Co prawda, syn zmartwychwstał, jednak przeżycie horroru w czasie drogi krzyżowej nie podlega żadnej wątpliwości. Dlaczego Bóg rozegrał…


Może Cię zainteresować:

Read More
Astrologia Koniec świata Zakazana wiedza

Rok 2020 – czas na nowe początki i wielkie zmiany!

post-image

Każdy nowy rok niesie ze sobą nowe energie i zmiany. Jednak jak pokazuje astrologia, rok 2020 będzie pod tym względem rokiem wyjątkowym. Nad naszymi głowami będzie się bowiem rozgrywać wspólny i znamienny w skutkach taniec, wyjątkowych planet Układu Słonecznego. Zasieje on energetyczne ziarna, których plony będziemy zbierać przez wiele następnych lat. Co dokładnie będzie się działo w 2020 roku? Jak przygotować się do rozpoczęcia nowych cykli?

Koniunkcja Saturna, Jowisza i Plutona – taniec nad przepaścią

Zjawiskiem, które czyni rok 2020 tak wyjątkowym, będą koniunkcje trzech planet: Jowisza, Saturna i Plutona. Co to oznacza? Koniunkcjami w astrologii określa się spotkanie konkretnych ciał niebieskich w tym samym stopniu danego znaku zodiaku. Uważa się to za zakończenie pewnego cyklu i rozpoczęcie nowego. W tym roku mamy do czynienia z koniunkcjami, które dotyczą wymienionych powyżej planet. Kończą one i rozpoczynają długie, bo liczące od kilkunastu do kilkudziesięciu lat cykle. Dlatego…


Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Reset cywilizacji 2024 – cykliczny koniec świata

post-image

Dla jednych temat zbliżającego się końca świata stał się równie przejadły, jak wczorajsza pizza. Inni nadal śledzą najświeższe doniesienia, o ewentualnym armagedonie. Nie ma się jednak co dziwić. W naszą naturę wpisany jest koniec. Umieramy. Skoro tak, to dlaczego świat ma być wolny od tej ostateczności? Dlaczego on miałby trwać wiecznie, skoro wszystko się kiedyś kończy? Pustkę po 2012 roku wypełnił reset cywilizacji 2024. I wcale nie wygląda to dobrze. Perspektywy są naprawdę katastroficzne i co najgorsze, nie jest to dla świata (a raczej dla cywilizacji człowieka) żadna nowość!

Reset cywilizacji co 676 lat

Na polskim gruncie hipotezę resetu cywilizacji głoszą tacy badacze dziejów jak Artur Lalak czy Grzegorz Skwarek. Na Youtube można znaleźć wiele ciekawych wykładów i wywiadów, w których dzielą się swoimi wnioskami. Nie są one niestety zbyt optymistyczne. Badacze Ci uważają, że liczne źródła wskazują na kataklizmy, które wyniszczały całe cywilizacje. Co najgorsze, taki…


Może Cię zainteresować:

Read More
[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

post-image

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane…

Może Cię zainteresować:

Read More