Pozostałe

Protest byłych Świadków Jehowy – Warszawa 1-2 lipca pod stadionem Legii – poznaj prawdziwe oblicze Strażnicy!

Strażnica - Świadkowie Jehowy

Protest byłych Świadków Jehowy – Warszawa 1-2 lipca pod stadionem Legii – poznaj prawdziwe oblicze Strażnicy!W dniach 1-2 lipca na warszawskim stadionie Legii odbędzie się doroczny kongres Świadków Jehowy. Równocześnie byli członkowie tego kontrowersyjnego związku wyznaniowego postanowili zorganizować spotkanie informacyjne, mające na celu pokazanie jakim zagrożeniem jest, ta zdawać by się mogło pokojowa organizacja, która w rzeczywistości posiada wszystkie znamiona sekty i wpływa niezwykle destrukcyjnie na życie i psychikę swoich wyznawców.

Organizatorzy spotkania działają z ramienia Centrum Edukacji i Obywatelskich Inicjatyw Społecznych. Protest poprowadzą osoby, które były długoletnimi członkami zgromadzenia i którym udało się od wewnątrz zobaczyć prawdziwe oblicze organizacji. Niektórzy z nich odeszli ze zgromadzenia, niektórzy jednak muszą tkwić w nim nadal, by nie stracić kontaktu z najbliższymi. Wewnętrzne prawa Świadków Jehowy zabraniają utrzymywania kontaktu z odstępcami. Ostracyzm jest całkowity i katastrofalny dla osoby odchodzącej. Rodzice latami nie odzywają się do własnych dzieci. Rodziny rozpadają się, a odstępca traci wszystkich bliskich i znajomych należących do Świadków Jehowy.


Jest to doskonała taktyka, za sprawą której zbory uzależniają całe życie swoich wyznawców od organizacji. W ten sposób skutecznie i trwale przywiązują do siebie wszystkich członków zgromadzenia. Jest to działania charakterystyczne dla wszystkich sekt. Na świecie do wyznawców Świadków Jehowy należy obecnie prawie 8 milionów ludzi.

Krótka historia i metody działania

Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy to związek wyznaniowy założony w USA w XIX wieku, który znany jest wszystkim z szeroko zakrojonych akcji ewangelizacyjnych sprowadzających się współcześnie do chodzenia po prywatnych domach i kolportażu gazetek o znamiennym tytule Strażnica. Z pozoru Świadkowie Jehowy wydają się sympatyczni i pokojowo nastawieni. Jednak wystarczy chwila rozmowy, by zobaczyć ślepy upór znamionujący ich przekonania. Już na tym etapie można zobaczyć z jak silną manipulacją i indoktrynacją mamy do czynienia.

Samo spojrzenie na historię powstania związku oraz jego ewolucję pokazuje, jak efektywnie organizacja pozbawiała swoich wyznawców jakiejkolwiek możliwości samodzielnego myślenia i decyzyjności. Zakazy i nakazy, które przez lata się zmieniały, w jednym pozostają takie same, zawsze ingerują we wszystkie sfery życia wyznawców.

A jeżeli ktoś myśli o Świadkach Jehowy jak o badaczach pisma świętego, to się głęboko myli. Szeregowy wyznawca nie ma w rzeczywistości prawa analizować i interpretować biblii, od tego są tzw. pomazańcy, grupa natchnionych duchem świętym mężczyzn, którzy przez członków zgromadzenia są niemal czczeni. Interpretacja biblii odbywa się przez pryzmat Strażnicy i tylko taka interpretacja jest właściwa, inne uważane są za odstępstwa.

Szkodliwe praktyki

Cała organizacja wręcz chorobliwie dąży do odcięcia swoich wyznawców od możliwości kształcenia się na wyższych uczelniach oraz samodzielnego myślenia. Forsowane są poglądy o szkodliwości świeckich uczelni wyższych. Przez co członkowie Świadków Jehowy należą do najgorzej wykształconej grupy religijnej. Dobry Świadek Jehowy to ktoś, kto umie czytać i pisać oraz posiada jakiś wyuczony zawód typu fryzjer czy tokarz. Według Strażnicy nic więcej nie trzeba.

Jednak do najbardziej okrutnych i bestialskich praktyk należy ingerencja w życie i zdrowie swoich wyznawców. Ustalane przez Ciało Kierownicze (zarząd Towarzystwa Strażnicy, czyli kierownictwo całej organizacji) reguły są niezwykle destruktywne, krzywdzące i często niezgodne z prawem. Do najbardziej kontrowersyjnych zasad należy zakaz transfuzji krwi, który w sytuacjach krytycznych może doprowadzić do śmierci wyznawcy. Równie kontrowersyjne jest marginalizowanie i tuszowanie zjawiska pedofilii w szeregach zgromadzenia. Więcej informacji na temat protestu oraz mrocznego oblicza Świadków Jehowy można przeczytać na stronie http://www.przerywamymilczenie.pl/.

Zapraszamy na spotkanie pod stadionem Legii w Warszawie 1 lipca, gdzie będzie można zdobyć bardziej szczegółowe informacje i poznać historie ludzi, którzy przez wiele lat mieli do czynienia z tą szkodliwą i destrukcyjną organizacją. Zapraszamy również byłych świadków, a także osoby, które zastanawiają się nad rezygnacją z członkostwa w zgromadzeniu. Jesteśmy po to, aby się wspierać, tym bardziej że wielu z nas pozostawiło w szeregach Świadków Jehowy wielu swoich bliskich i znajomych. Spotkanie rozpocznie się o 8 rano.

Może Cię zainteresować:

5 komentarzy
 1. egon 2 lata ago

  yhm, rzekłeś, niech zgadnę, mówisz językami? Nie jesteś świadom niczego, jesteś jak to mówią zwykłym „trollem internetowym” pisać o niczym. Napisz co z pedo**** u was tak skrzętnie krytymi, napisz o 10-ciu latach bycia w ONZ, napisz o inwestowaniu środków zboru w zakłady zbrojeniowe zakłady produkujące papierosy czy w końcu inwestycje w banki krwi. Pisałeś o wykluczonych, wskaż proszę gdzie w Biblii jest mowa o komitecie sądowniczym, proszę wskaż. Pismo udziela informacji w tym temacie, wszystkie sprawy odbywały się jawnie, czy to w starożytnym Izraelu, czy w czasach Pawła gdzie jawnie pisał o sprawie przynoszące ujmę Bogu. Takie bzdury co piszesz możesz sprzedawać now przyjętym, albo zainteresowanym, nie tym którzy po 20-tu czy 30-tu latach bycia w organizacji sami z niej wystąpili, po wykryciu PERFIDNEJ HIPOKRYZJI. Wiesz jak Rutherford doszedł do władzy, tak władzy był autokratą, a z siedmiu członków Zarządu, czterech którzy (większość) byli przeciwni po prostu wykluczył i pozbawił społeczności. To historia stanowi o przyszłości. Poczytaj KRYZYS SUMIENIA, książka wydana przez byłego członka C.K. Co przytoczysz słowa: „Byli wśród nas ale nie byli z nas”? Każdy może to powiedzieć. włącznie ze złoczyńcami. Prawda choćby nie wiem skąd pochodziła JEŚLI JEST PRAWDĄ to taką jest, czy to się komuś podoba czy nie.
  Wam, albo inaczej, wy nie macie świadomości tego co się dzieje, wy naganiacie nowych by łożyli na tych z Warwick, natomiast nie podoba się to tym którym ucieka kasa bo o to GRA się toczy. Przejecie sal królestwa czym było, ja się na to nie godziłem, choć w latach 80-tych łożyłem i uczestniczyłem w budowie sali królestwa. Członkowie C.K. na rękach zegarki o wartości 20 czy 90 tysięcy dolarów, zapewne Pan Jezus dziś, jeździł by Rools Royce-m a na ręku by nosił zegarek wart dakjmy na to wart 65 000 dolarów, tak trzymać, mieszaj w umysłach czytającym, przekierowuj tok myśli, NAJPIERW ODPOWIEDZ NA PORUSZONE KWESTIE.
  Pozdrawiam

 2. Mirek 3 lata ago

  Pozdrawiam i śmieję się z artykuly który jest zmanipulowany.24 lata temu zostałem Św.Jehowy i rodzina sie odsunela od nas.Mozna napisac, źe jak Sw.J.nie walcza z agresorem, to wspolpracuja z agresorem. I na tym polega manipulacja.I nie probujcie zmieniac zasad z Biblii.

 3. yhm 3 lata ago

  Wykluczeni się wypowiadają co mają za cel tylko oszkalować świadków Jehowy, wszystko mówią tak żeby wyglądało na to, że świadkowie Jehowie są źli a oni są wielce pokrzywdzeni. Jakoś się nie protestuje przeciwko katolikom albo innym religiom, jak pijacy są albo się wyrzekają syna bo został świadkiem Jehowy. Jak się ktoś was ‚niby’ wyrzeka to już jest protest. Weźcie se znajdźcie coś kreatywnego w życiu do roboty zamiast spędzać życie na hejtowaniu. świadkowie Jehowy to porządni ludzie, ze święcą takich szukać, stosują się w życiu do tego co mówi Biblia i przez to prowadzą lepsze życie.

 4. PJ 3 lata ago

  Nie ma w pismach zwrotu koniec swiata, ani zakonczenie systemu rzeczy .Proszę uważnie czytać pisma mgreckie.

 5. Wybudzony 3 lata ago

  W imię miłości ta organizacja szkoli ludzi aby dopuszczali się zła. Jak inaczej nazwać sytuację, kiedy rodzice traktują własne dziecko jakby za zmarłe tylko dlatego, że nie jest już Świadkiem Jehowy? Albo w imię posłuszeństwa wobec okrutnego Boga pozwalają dziecku umrzeć bo ktoś powiedział, że przyjęcie transfuzji krwi jest niedozwolone? Ludzie na tym zgromadzeniu to więźniowie chorej ideologii. Aż dziwne że w XXI wieku jest tak mała świadomość społeczna problematyki mechanizmów sekt. Psychomanipulacja powinna zostać prawnie zakazana. Szkoda mi tych ludzi bo to są zwykłe ofiary prania mózgu, oczywiście nieświadome niczego jak alkoholik nie przyznający się do nałogu. Są szkoleni nawet do tego aby natychmiast odrzucać komentarze takie, jak te – niby dorośli i świadomi ludzie ale nie mogą czytać tego co stawia w krytycznym świetle praktyki własnych przywódców. Prawda zawsze sama się obroni, nie potrzeba zakazywać konfrontacji z przeciwnikami.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

III wojna światowa Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Reset cywilizacji 2024 – cykliczny koniec świata

post-image

Dla jednych temat zbliżającego się końca świata stał się równie przejadły, jak wczorajsza pizza. Inni nadal śledzą najświeższe doniesienia, o ewentualnym armagedonie. Nie ma się jednak co dziwić. W naszą naturę wpisany jest koniec. Umieramy. Skoro tak, to dlaczego świat ma być wolny od tej ostateczności? Dlaczego on miałby trwać wiecznie, skoro wszystko się kiedyś kończy? Pustkę po 2012 roku wypełnił reset cywilizacji 2024. I wcale nie wygląda to dobrze. Perspektywy są naprawdę katastroficzne i co najgorsze, nie jest to dla świata (a raczej dla cywilizacji człowieka) żadna nowość!

Reset cywilizacji co 676 lat

Na polskim gruncie hipotezę resetu cywilizacji głoszą tacy badacze dziejów jak Artur Lalak czy Grzegorz Skwarek. Na Youtube można znaleźć wiele ciekawych wykładów i wywiadów, w których dzielą się swoimi wnioskami. Nie są one niestety zbyt optymistyczne. Badacze Ci uważają, że liczne źródła wskazują na kataklizmy, które wyniszczały całe cywilizacje. Co najgorsze, taki…


Może Cię zainteresować:

Read More
[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

post-image

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane…

Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More