[Materiał zewnętrzny]

Pielgrzymka do Włoch śladami świętych – odwiedź najważniejsze miejsca kultu religijnego

Mówią, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, dlatego pielgrzymi z całego świata tłumnie zjeżdżają do stolicy Włoch, by odwiedzić Watykan – najmniejsze państwo świata i siedzibę papieża Kościoła katolickiego. Pielgrzymka do Rzymu jest szczególnie ważna dla Polaków, którzy pragną odwiedzić grób św. Jana Pawła II i udać się w podróż śladami św. Maksymiliana Kolbe. Spraw, by wycieczka do Włoch była wspaniałym duchowym przeżyciem i odwiedź najsłynniejsze miejsca działalności świętych.

Pielgrzymka do Rzymu – w odwiedzinach u papieża

Watykan leży na terytorium Rzymu i jest siedzibą najwyższych władz Kościoła katolickiego, w tym papieża Franciszka. Do obywateli Watykanu zaliczają się dostojnicy kościelni, zakonnice, księża oraz straż przyboczna papieża, czyli Gwardia Szwajcarska. Pielgrzymka do Rzymu najczęściej obejmuje wizytę w Bazylice św. Piotra, znajdującą się na Placu św. Piotra.


Plac św. Piotra to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc dla chrześcijan, gdyż zgodnie z wierzeniami to właśnie w tym miejscu został ukrzyżowany i pochowany pierwszy papież, czyli św. Piotr. Kilkanaście milionów wiernych rocznie odwiedza Bazylikę, by znaleźć ukojenie w modlitwie i odwiedzić grób św. Jana Pawła II.

Pielgrzymka do Włoch śladami świętych - odwiedź najważniejsze miejsca kultu religijnego

Pielgrzymka do Włoch śladami św. Maksymiliana Kolbe

Dużą popularnością cieszą się pielgrzymki śladami świętych. Wycieczką, na którą chętnie decydują się Polacy, jest pielgrzymka do Włoch śladami św. Maksymiliana Kolbe – słynnego polskiego franciszkanina i misjonarza, który działał w Polsce, Włoszech i Japonii.

Pielgrzymka do Włoch samolotem rozpoczyna się od lądowania w Rzymie i udania się do Sanktuarium Matki Boskiej Najczystszej Miłości. Następnie pielgrzymi zwiedzają najważniejsze dla chrześcijan miejsca w Rzymie, takie jak Bazylika św. Piotra czy kościół Sant’Andrea della Valle, w którym św. Maksymilian otrzymał święcenia kapłańskie. Ważnym punktem pielgrzymki jest także udanie się do kościoła Sant’Andrea delle Fratte, a więc miejsca prymicji Świętego, gdzie odprawiał on swoją pierwszą mszę. Na mapie pielgrzymki nie może zabraknąć także klasztoru Casa Kolbe, w którym studiował Święty.

Pielgrzymka do Włoch śladami św. Maksymiliana Kolbe obejmuje też inne miejsca – oprócz Rzymu pielgrzymi mogą więc odwiedzić Neapol, Półwysep Amalfitański, Pompeje, Alberobello, Bari czy San Giovanni Rotondo. W każdym z tych miejsc znajdują się ślady działalności Świętego, który spędził we Włoszech wiele lat swojego życia, jeszcze przed wyjazdem na misję do Nagasaki w Japonii.

Wycieczka do Włoch śladami świętych

Żywoty świętych wprawiają w zachwyt i budzą w nas chęć zbliżenia się do tych niezwykłych postaci. Nie ma na to lepszego sposobu niż pielgrzymka śladami świętych. Jest to bez wątpienia jedna z najchętniej wybieranych ofert spośród programów przygotowanych przez biura pielgrzymkowe.

Pielgrzymka do Włoch śladami świętych - odwiedź najważniejsze miejsca kultu religijnego

Pielgrzymka do Włoch samolotem śladami św. Maksymiliana Kolbe, św. O. Pio i O. Dolindo oraz św. Franciszka to oferta, z której chętnie korzystają pielgrzymi pragnący zobaczyć coś więcej niż Bazylika św. Piotra i ujrzeć na własne oczy miejsca, w których dokonywały się cuda.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like