Connect with us

Hi, what are you looking for?

Zagrożenia na Ziemii

10 największych zagrożeń naszej planety i ludzkości

<a href="https://pixabay.com/users/skeeze/">skeeze</a> / Pixabay

Naszą planetę tworzą nie tylko ludzie, ale także naturalne procesy, które poprzez oddziaływanie ludzkiej egzystencji znacząco się przekształcają w bardzo niekorzystnym dla nas kierunku.

Niestety wielu z tych aspektów nie da się wyeliminować lub trwałoby to bardzo długo z niemałymi utrudnieniami w życiu codziennym. Musimy pamiętać, że o ile łatwo zniszczyć planetę, o tyle o wiele trudniej jest ją odbudować.

10 najwiekszych zagrożeń dla ziemi

Ocieplenie klimatyczne

Wiele mówi się, że ocieplenia klimatyczne cały czas postępują i właściwie nie da się zahamować tego procesu bez pomocy ludzi. Niestety przykre skutki to nie tylko wyższa temperatura powietrza cały rok, nawet w krajach, które do tej pory miały 4 pory roku, ale także znacząco zmniejszenie ilości żywności, bo uprawy nie rosną już tak, jak powinny, ale też o wiele mniejsza ilość wody.

Jest to bardzo niekorzystne zjawisko, które nie tylko może się zdarzyć, ale także już dzieje się z każdym dniem na tyle, że staje się coraz bardziej odczuwalne.

Nadmierna produkcja plastiku

Niestety obecnie możemy zauważyć wielki wzrost produkcji plastikowych opakowań i akcesoriów, które bardzo szybko się psują przez co, nie są już możliwe do użytkowania.

Decydujemy się więc je wyrzucać i zanieczyszczamy tym samym naszą planetę, która staje się coraz bardziej brudna. Cierpią na tym nie tylko rośliny, które dają tlen, ale także zwierzęta. Wiele gatunków ginie, bo żołądki nie wytrzymują tak wielkiej ilości plastiku we wnętrzu.

Wirusy i bakterie

Człowiek coraz mniejszą wagę przykłada do tego, aby zdrowo się odżywiać, dbać na co dzień o higienę, co niestety znacząco przyczynia się do powstania wielu wirusów, które ciężko wyeliminować z życia.

Przetworzona żywność bowiem sprawia, że stajemy się o wiele mniej na nie odporni i coraz więcej ludzi umiera. Co grozi całkowitym wyginięciem planety w przyszłości, bo niestety przyrost naturalny również z wiekiem zmniejsza się dość znacznie.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Niechęć do szczepionek

Obecnie możemy zauważyć ogromną niechęć do szczepionek, które od lat pomagały ludności w obronie przed chorobami. Szczepionka bowiem sprawia, że mimo tego, że nie gwarantuje braku możliwości zachorowania, to przebieg choroby może stać się o wiele mniej dotkliwy. Bez tego z pozoru mało niebezpieczna przypadłość, może stać się rzeczywiście bardzo groźna i trudna do wyeliminowania.

Niespodziewane zderzenie z asteroidą

Asteroida spotykająca się z ziemią oczywiście może zdarzyć się raz na milion lat, jednak nigdy nie wiadomo, które pokolenie będzie musiało się zmagać z tym problemem. Uderzenie asteroidy nie tylko pozbawiłoby światła na długie miesiące, poprzez rozpylenie pyłu, ale byłoby śmiercionośne w skutkach dla obszaru, który zostałby przez nią uderzony.

Coraz mniejsza rola człowieka w życiu

Jeszcze jakiś czas temu to właśnie człowiek był jednostką, która odpowiadała za rozwój i wszelkie ważne czynności. Obecnie coraz więcej korzystamy z robotów, które właściwie potrafią wykonywać coraz więcej czynności za człowieka.

Wkrótce wiec wiele osób może zostać pozbawiona pracy, co spowoduje głód i wszelkiego rodzaju tragedie związane z egzystencją codzienną.

Wojny, terroryzm, niezgoda

Niestety możemy zaobserwować znaczący przyrost niechęci ludzkiej i pogardy. Liczy się tylko to, co można kupić i coraz więcej zwracamy uwagę na rzeczy materialne. Nie liczą się już wartości i natura, co wkrótce może doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Erupcje wulkaniczne

Jednym z zagrożeń, które są wysoce prawdopodobne to wybuchy wulkanu, które mogą doprowadzić do wyludnień z danego terenu. Co więcej, niestety bardzo wiele z kraterów znajduję się w bliskim sąsiedztwie miasteczek, co jest dodatkowym problemem.

Nieszanowanie jedzenia i wody

Żyjemy w czasach, kiedy nadmierna konsumpcja jest na porządku dziennym. Jednak zasoby wody, światła i wiele innych, które pozwalają żyć ludności, mogą się w każdej chwili skończyć, co może doprowadzić do głodu i wymierania ludności.

Egoizm człowieka

Bez wątpienia nie licząc zagrożeń, które wytworzyła sama natura, to właśnie egoizm człowieka jest największym zagrożeniem dla naszej planety. Więcej bowiem niszczymy, niż naprawiamy, co wkrótce może przynieść katastrofalne skutki nie do opanowania.

Advertisement. Scroll to continue reading.
ZOBACZ / NAPISZ KOMENTARZ

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

TOP miesiąca:

Najnowsze wpisy

Iluminaci

Gospodarka globalna, transformacja energetyczna i społeczeństwa międzykulturowe… Czy taka ma być recepta na nowy porządek światowy? Czy w takim „porządku” będzie jeszcze miejsce dla...

UFO

W Polsce temat UFO jest od wielu lat szeroko dyskutowany. Rzekome obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających były zgłaszane w całym kraju i często towarzyszyły im...

Religia

Religie istnieją od wieków, a każda z nich ma unikalną historię. Od najwcześniejszych znanych praktyk duchowych po współczesne religie, oto niektóre z najbardziej starożytnych...

Religia

Religia jest ważnym elementem kultury ludzkiej, który wpływa na wszystkie aspekty życia. Zróżnicowanie religijne ludności świata jest jednym z najbardziej widocznych i znaczących aspektów...

Koniec świata

Biblia jest dla wielu ludzi źródłem pociechy i inspiracji. Dla niektórych jest również źródłem strachu i lęku. Biblia mówi o końcu świata, wydarzeniu, które...

Koniec świata

 Koncepcja końca świata jest znana od wieków, a w historii pojawiło się wiele proroctw i przepowiedni. Od Nostradamusa po Babę Wangę, ludzie spekulowali na...

Facebook

Może Cię zainteresować

Reklama