Connect with us

Hi, what are you looking for?

21 grudnia 2012

Koniec świata potwierdzony – 21.12.12

Majowie w Gwatemali potwierdzili datę końca świata.
Będzie to 21 grudnia 2012 roku. To dzień, w którym nastąpi koniec świata.

Archeologowie potwierdzili nowe odkrycie, odkryto treści Majów sprzed 1300 lat, które zawierają odniesienie do końcowej daty w kalendarzu Majów na 21 grudnia 2012 roku. To odkrycie, to jedno z najbardziej znaczących znalezisk, hieroglifów sprzed dziesięcioleci. Odkrycie ogłoszono do Pałacu Narodowego w Gwatemali.

"Ten tekst opowiada o starożytnej przepowiedni," mówi Marcello A. Canuto, dyrektor Middle Tulane w amerykańskim Instytucie i współdyrektor wykopalisk w ruinach Majów La Corona. "Te nowe dowody sugerują, że 13 data Bak'tun była ważnym kalendarzowym wydarzeniem, które były obchodzone przez starożytnych Majów," mówi Canuto.

Archeolodzy z Rutgers University w New Jersey i Uniwersytetu w Rzymie zgodnie twierdzą, że data zakończenia świata jest wyraźnie zapisana i potwierdzona w hieroglifach.

"Oni wiedzieli, jak długo świat będzie istniał i byli bardzo pewni że apokalipsa nastąpi. Przepowiednie były bardzo zaawansowane, znacznie bardziej niż są dziś", powiedział profesor Kahmra Malley z Rutgers. " Nie chciałbym robić żadnych długoterminowych planów".

Archeolodzy zebrali się w "Site Q" w Gwatemali. Site Q jest źródłem wielu zrabowanych rzeźb, których miejsce pobytu pozostawały tajemnicą aż do ich ponownego odkrycia zaledwie piętnaście lat temu.

W 2012 r. archeolodzy prowadzili wykopy z przodu budynku, który został poważnie uszkodzony prawie 40 lat temu przez szabrowników poszukujących rzeźbionych kamieni i grobowców. "W ubiegłym roku, zdaliśmy sobie sprawę, że grabieżcy określonego budynku mieli wyrzucić niektóre rzeźbione kamienie, ponieważ były zbyt  zniszczone przez erozję by sprzedać je na czarnym rynku antyków", powiedział archeolog Tomas Barrientos ", więc wiedzieliśmy, że znaleźli coś ważnego, ale także, że ich mogli coś przeoczyć. "

W rzeczywistości, w 2012 roku, nie tylko dzięki wykopaliskom odzyskano 10 więcej odrzuconych kamieni hieroglificznych ale  grabieżcy także  znaleźli całkowicie nietknięty kawałek schodka z zestawem 12 pięknie rzeźbionych kamieni nadal w ich pierwotnej lokalizacji (w sumie 22 rzeźbione kamienie zostały odzyskane) . W połączeniu ze znanymi blokami zagrabionych, oryginalne schody miały w sumie nie mniej niż 264 hieroglifów, co czyni go jednym z najdłużej znanych starożytnych tekstów Majów, a najdłuższym w Gwatemali.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kilku archeologów stwierdziło, że odkrycie nowo rzeźbionych kamieni nie tylko ma wielkie znaczenie historyczne, ale te nowe kamienie są też  ostatecznym dowodem na to, że świat się skończy.

"Było wiele sprawozdań i treści, stwierdzającycg, że proroctwo Majów jest oszustwem lub że przewidywania okażą się fałszywe, ale prawie wszystkie przepowiednie Majów się spełniły. Gdyby był jakieś na to zakłady, można postawić na koniec świata. "Tak bym zrobił ", powiedział profesor Malley.

Jak myślicie? Będzie koniec świata czy nie?

33 komentarze

33 Komentarzy

 1. grzegorz

  10 marca, 2017 at 5:45 pm

  to był ten koniec świata w grudniu 2012 r., czy nie? Bo jest już rok 2017 i być może coś przegapiło mi się.

 2. Arecki

  18 grudnia, 2012 at 8:19 pm

  Ema , co to wgl jest xd nie kumam jaka z tego sensacja jest . Bedzie ten koniec to spk chociaz raz cos sie sprawdzi ;D no i co zrobia ci co “przetrwaja“ bez jedzenia bo rozpizdzi wrzystko xd

 3. maikel

  14 grudnia, 2012 at 3:34 pm

  Koniec swiata idzie a Chuck Noris juz tu jest:) ale tak powaznie Tak sobie czytam te artykuly i wiecie co? kompletne bzdury poco oni sie tak osmieszaja z tymi datami przeciez juz nikomu sie o tym słuchac niechce juz to jest nudne ale mam dla was jedna pewna rzecz jak jestescie tacy ciekawi jest ona 100% udowodniona Koniec swiata……..bedzie.ale jak nadejdzie to nie pomoga wam zadne piwnice>hahaha ogolnie to pozdro dla tych co wierza ze bedzie to 21.12 2012r zal mi was

 4. WahoskY

  11 grudnia, 2012 at 7:22 pm

  21…Ze schodów spadnie ogromny Pies który wszystko zniszczy a uratuje mnie…

 5. troll

  11 grudnia, 2012 at 5:14 pm

  Boże koniec swiata… tylko jaka w tym logika zeby wierzyc majom co to jacys bogowie byli ze to przepowidzieli sobie napisali na scianie i sie ciesza-,-

 6. ahaha

  9 grudnia, 2012 at 5:35 pm

  Tak ,jest koniec świata więc kupujcie rzeczy w media markt !
  Pozdrowienia.! Majowie to idioci 🙂

 7. Maniaxd

  9 grudnia, 2012 at 5:32 pm

  Yhm ,koniec świata..Ciekawe! Kurde ja już 4 końce świata przeżyłam i patrzcie żyje !
  Kurde nie wiem po co pisać te bzdury jak to nie prawda. I dobrze by było żeby Ci co to pisali
  po gwiazdce poszli siedzieć 🙂 życzę Wam wesołych świąt 🙂 xdd

 8. janos1212

  5 grudnia, 2012 at 6:47 pm

  guwno wszystko prawda , kalendarz majów to jest ich kalendarz ,a nie nasz oni mieli wiele kalendarzy , a każdy móówi że to ostatni kalendarz majów ,to nie prawda mieli dużo kalendarzy ale zostały zniszczone przez najazd Hiszpanów , a Majowie sobie zapisywali swój koniec śwaita i koniec swojej religii , i namawiali ludzi do modlitw , bo jak nie to bedzie koniec śwaita , mówiąc w prosty sposób . Koniec Świata to już się zaczoł .

 9. osa

  5 grudnia, 2012 at 6:29 pm

  niemam zdania na ten temat moze bedzie a może nie tylko niemoge sobie wyobrazić powolnej męki i patrzenia jak umieraja moi bliscy dzieci ,może to głupie ale nic mnie na tym swiecie niezdziwi nawet ten koniec albo jego brak-tak wogóle to coraz gorzej sie dzieje te wszystkie kataklizmy to do niczego dobrego nieprowadzi, zawsze myslałam ze koniec to koniec raz dwa i nikogo niema a nie jakies znaki i wszystko jak krew z nosa

 10. Pradawny Maj! - John ze Kuwejtu

  4 grudnia, 2012 at 7:39 pm

  Hmmmmmm.! Jam to przewidział! Normalnie ; o. Jam mieszkaniec być Gwatemali o rodowodzie Kuwejskim i afrykańskich korzeniach z nutką japońskiej krwi i zaprawde powiadam wam ! Koniec świata nadejdzie za 16 dni 3 godziny i 22 minuty! A więc kryjcie sie! I kupcie sobie arke noego na ceneo bo koniec świata rozpoczynam od przepowiedni, a zakupy od ceneo!

 11. Kuab

  4 grudnia, 2012 at 4:40 pm

  ja się zgadzam z bobikiem beda szukac nowego terminu czyli 20.12.2013

 12. Physixc

  3 grudnia, 2012 at 7:56 pm

  Tu masz rację 🙂

 13. Zasmach

  3 grudnia, 2012 at 7:39 pm

  @Physixc .. wiesz w Wielkiej Brytanii sprzedają polisy na wypadek uprowadzenia przez UFO. 🙂 Więc nie dziw się, że jakaś firma chce zarobić na głupcach którzy zainwestują w takie ubezpieczenie.

  Fakt, ludzie czytający takie rzeczy nie są głupi. To normalne – ciekawość i chęć poznania danego tematu. Za głupców uważam jednak ludzi,którzy wierzą w te przepowiednie, że świat skończy się 21 grudnia. Bo niby majowie tak przewidzieli.

 14. Physixc

  3 grudnia, 2012 at 7:19 pm

  Ta wasza pewność, że nie będzie. Mówicie: oszczerstwa, kłamcy, głupcy. Pytanie skąd wiecie? Wrócyliście z fusów po herbacie? Omg. Albo będzie albo nie. Tyle.

 15. Physixc

  3 grudnia, 2012 at 7:17 pm

  @Zasmach
  Jakie k**wa ubezpieczenia? Na koniec świata? A kiedy mieliby im odszkodoanie wypłacić? 0.o
  Filmy, książki to normlna rzecz. Na wszystkim się zarabia…

  @Co do tych matołów które mówią nie będzie i śmieją się z czytających…
  Nigdy nic nie wiadomo, a nawet jeśli to napewno byście się nie dowiedzieli bo nie wywoływaliby paniki. Ja także uważam że mało prawdopodobne jest aby był koniec świata, ale to tylko i wyłącznie moja opinia. Ludzie czytający tego typu tematy nie są głupi… Są najnormalniej w świecie ciekawi tak samo jak Wy jakiegoś filmu czy książki… Matołami i głupcami to jesteście Wy bo nawet na głupiej stronie robicie z siebie jednostrzałowców podatnych na głupotę.

  Dziękuję i pozdrawiam.

 16. njso

  2 grudnia, 2012 at 7:15 pm

  boniu wez sie ogarnij mowisz ze idioci w to „wieżą” a sam inteligencja nie swiecisz wierza bo wiara ty matole a koniec swiata czy bedzie czy nie skad wiecie ja mysle ze nie ale wszystko moze sie stac

 17. Zasmach

  2 grudnia, 2012 at 1:02 pm

  A ile można na tym zarobić 🙂 Książki, filmy, schrony, ubezpieczenia itp itd 😀

 18. ktoś

  1 grudnia, 2012 at 5:48 pm

  Jak bd koniec swiata to będzie ale nkt nie wie kiedy

 19. Kuab

  1 grudnia, 2012 at 1:33 pm

  bzdura koniec
  swiata oszczerstwo

 20. Cipkowaty

  1 grudnia, 2012 at 1:27 pm

  A ja sobie będę gadał „Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha” to tylko mogę powiedzieć o końcu świata ! Lol…Takich Baranów nie ma co słuchać, ile już tych końców świata było ? xD. a teraz może się Pośmiejemy / ( Co jest pod ziemią i robi „brrrr” kret na motorze 😉

 21. Wierzący

  1 grudnia, 2012 at 1:16 pm

  To pRAwda !!! Pracuję w tajnym labolatorium i wszystko o tym wiem !!! stanie się to 21 grudnia…….zchowajcie się w piwnicach tylko ogórki kiszone zatrzymajcie .

 22. Nowa

  1 grudnia, 2012 at 1:12 pm

  Hahah, tylko idioci w to wieżą xD !!!

 23. sahu

  29 listopada, 2012 at 7:23 pm

  Witam 🙂 nowy termin już próbują ustalać na jednej ze stron wyczytałem że według kalędaża Juliańskiego 21-12-12 to wypada 3llub 4 styczeń 2013

 24. Zasmach

  27 listopada, 2012 at 7:26 pm

  Antek coraz więcej trzęsień? tsunami? chyba coraz więcej … jakby to nazwać … głupich wierzących w te brednie 🙂

 25. Tony

  27 listopada, 2012 at 6:31 pm

  Kiedy dokładnie ma się to stać? 21.12 ale o ktorej godzinie? Na świecie są przecież różne strefy czasowe, czy wtedy gdy w Australii zacznie się dzień czy w USA. Wiadomo coś na ten temat?

 26. antek

  27 listopada, 2012 at 11:27 am

  no tak, a aktywnosc na słońcu rośnie. Na Ziemi coraz większe trzęsienia ziemi, coraz wiecej fal tsunami

 27. HAHAHA

  26 listopada, 2012 at 8:40 am

  najlepsze najwieksze najbardziej przekonujace bzdury jakie czytałem masakra

 28. Zasmach

  25 listopada, 2012 at 9:23 pm

  Musze Was zmartwić. „Koniec świata” przewidziany rzekomo przez Majów był 2 lata temu a może nawet 7 lat temu. Odkryli, ze data narodzin Jezusa jest pomylona i urodził się on co najmniej 2014 lat temu a może nawet 2019. 🙂

 29. KrzychU

  25 listopada, 2012 at 12:00 pm

  Hehe przeżylem juz 4 konce swiata i przezyje 5 jaki zall xD

 30. Bobik

  25 listopada, 2012 at 7:56 am

  Już zacznijcie szukać nowego terminu!!!!!!

 31. Gosia

  20 listopada, 2012 at 9:27 pm

  Zawsze ma byc i nie ma….Licza na to,ze trafia z data 😉 A jak bedzie to bedzie raz sie zyje!

 32. Arek

  20 listopada, 2012 at 8:02 pm

  planowano już 4 razy. Tak jak Dekan mówi nie usuwać tego!.

 33. dekan

  17 listopada, 2012 at 9:13 pm

  ciekawe co wy zrobicie jak tego konca swiata wtedy nie bedzie? zebyscie nie usuwali tylko tych bzdur – niech kazdy zobacy, ze to glupota.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

TOP miesiąca:

Najnowsze wpisy

Iluminaci

Gospodarka globalna, transformacja energetyczna i społeczeństwa międzykulturowe… Czy taka ma być recepta na nowy porządek światowy? Czy w takim „porządku” będzie jeszcze miejsce dla...

UFO

W Polsce temat UFO jest od wielu lat szeroko dyskutowany. Rzekome obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających były zgłaszane w całym kraju i często towarzyszyły im...

Religia

Religie istnieją od wieków, a każda z nich ma unikalną historię. Od najwcześniejszych znanych praktyk duchowych po współczesne religie, oto niektóre z najbardziej starożytnych...

Religia

Religia jest ważnym elementem kultury ludzkiej, który wpływa na wszystkie aspekty życia. Zróżnicowanie religijne ludności świata jest jednym z najbardziej widocznych i znaczących aspektów...

Koniec świata

Biblia jest dla wielu ludzi źródłem pociechy i inspiracji. Dla niektórych jest również źródłem strachu i lęku. Biblia mówi o końcu świata, wydarzeniu, które...

Koniec świata

 Koncepcja końca świata jest znana od wieków, a w historii pojawiło się wiele proroctw i przepowiedni. Od Nostradamusa po Babę Wangę, ludzie spekulowali na...

Facebook

Może Cię zainteresować

Reklama