Pozostałe

Medjugorie objawienia i tajemnice chorwackiej wioski

Kościół pw. św. Jakuba w Medziugorie

Medjugorie znane też jako Medziugorie to fascynujące i tajemnicze miejsce znane już chyba każdemu. Każdy chce doświadczyć niezwykłych wydarzeń jakie tam się dzieją, a mianowicie objawień Matki Boskiej. Budzi wiele emocji i skrajnych odczuć. Jest to miejscowość położona w południowej części Bośni i Hercegowiny, jej nazwa oznacza „między górami”.

Kiedyś była zwykłą wioską, obecnie to miasteczko tętni życiem, przyjeżdża tam mnóstwo ludzi z różnych stron świata. Panuje tutaj klimat śródziemnomorski, z gorącymi latami i lekkimi zimami. Miejsce to jest uznane przez kościół katolicki jako sanktuarium maryjne, jednak badania nad objawieniami, jakie tu występują, ciągle trwają.


Prawda czy fałsz – Medjugorie miejsce święte

Oczywiście jeśli przeszukamy Internet, odnajdziemy tam mnóstwo informacji o Medjugorie a także osądów rozpatrujących czy jest to prawda czy fałsz. Niestety niektórzy wysuwają bezpodstawne osądy, mimo iż nigdy nie przebywali w tym miejscu i nie znają faktów, które świadczą o tych  nadzwyczajnych zjawiskach. Niestety wiele osób lubi krytykę i nie zważa na to, że nie ma wiedzy na dany temat.

Aby wypowiadać się o fenomenie Medjugorie trzeba byłoby udać się do tego miejsca i poczuć tą niezwykłą atmosferę, jaka tam panuje. Bardzo wiele osób jedzie tam z nadzieją, że zostanie wysłuchanych. Jadą tam ludzie pokaleczeni duchowo, z wielkimi problemami i chorobami, wiążą z tym miejscem wielkie nadzieje. Bardzo wiele osób wracających stamtąd mówi, iż ich życie zmieniło się na lepsze, nastąpiło rozwiązanie problemów, czy nawet uzdrowienie.

Niestety krytycy w rożny sposób próbują udowodnić fałszywość objawień, zarzucają, iż tak naprawdę działa tam szatan, który zwodzi ludzi. Twierdzą oni, że miejsce to i zjawiska nadprzyrodzone nie pochodzą od Boga.

Powiedziane jest w Piśmie Świętym, że jeśli chcemy  rozpoznać czy coś pochodzi od Boga, to należy popatrzeć na owoce, czy są dobre czy nie. W Medjugorie owocami są np. ludzie którzy się tam nawracają, spowiadają się po wielu latach, przemieniają swoje życie na lepsze. Cuda dzieją się tutaj na co dzień, przykładem jest niezliczona liczba uzdrowień, która jest udokumentowana medycznie. Kolejnym argumentem świadczącym o niezwykłości tego miejsca, to mnóstwo ludzi którzy tu przyjeżdżają.

Medjugorie objawienia i tajemnice chorwackiej wioski
Kościół pw. św. Jakuba w Medziugorie

Niektórzy pielgrzymi przybywają tutaj by odpocząć duchowo, zostawić na tym miejscu swoje zmartwienia i zwykłe życie, by odnaleźć jego sens i zacząć wszystko od nowa.

Krytycy i przeciwnicy Medjugorie zaciekle atakują wszystko co jest związane z tym miejscem, bardzo przeszkadza im popularność tego sanktuarium. Niejedna osoba wyśmiewająca Medjugorie, po wyjeździe do tego miejsca zmienia swój punkt widzenia i myślenia. Warto więc najpierw coś dobrze sprawdzić a potem oceniać.

Współczesne Medjugorie

Medjugorie jest miastem, które obecnie rozwija się prężnie, napływają bowiem do niego niezliczone rzesze pielgrzymów, a także osób które są ciekawe tego miejsca.

Pierwsze wrażenie, to fakt, że właśnie miejscowość położona jest między górami. Występują tam wysokie góry i pagórki pokryte wielkimi kamieniami. W Medjugorie ważnym punktem jest kościół świętego Jakuba, Podbrdo- góra na której ukazuje się Matka Boska, góra Krieżevac, na której góruje betonowy krzyż. Na tyłach kościoła znajduje się duży ołtarz polowy, na którym w okresie letnim sprawowane są msze święte, tutaj również znajduje się mnóstwo ławek dla uczestników mszy świętej. Wokół tego placu znajdują się stacje drogi krzyżowej oraz potężny krzyż Jezusa Chrystusa.

Zwykły podróżnik, który nie zna historii Medjugorie może dziwić się ilości ludzi, którzy przyjeżdżają do tego miejsca, ponieważ na pierwszy rzut oka to zwykła miejscowość. Obecnie istnieje tam też wiele sklepów, hoteli i restauracji z których korzystają przyjezdni. Dopiero, gdy wgłębimy się w informacje dotyczące miejscowości, możemy być zadziwieni i zaciekawieni.

Kościół świętego Jakuba jest skromnym budynkiem, w centralnym punkcie ołtarza znajduje się tabernakulum, obok znajduje się figura świętego Jakub Apostoła. W prawej nawie kościoła znajduje się figura Matki Boskiej z Lourdes. Przed kościołem na placu znajduje się figura Królowej Pokoju wyrzeźbiona przez włoskiego artystę Dina Felicia. Jest ona symbolem sanktuarium.

Wokół kościoła z prawej i lewej strony znajduje się bardzo dużo konfesjonałów, gdzie przez większą część dnia spowiadają księża w różnych językach. Medjugorie nazywane jest konfesjonałem świata, ponieważ bardzo dużo osób przystępuje tutaj do sakramentu pokuty, nawet po kilkudziesięciu latach.

Przy drodze prowadzącej na cmentarz znajduje się figura Zmartwychwstałego Jezusa, jest to dzieło rzeźbiarza Andreja Ajdiča. Symbolizuje ona Jezusa ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Nadzwyczajnym zjawiskiem, które się wiążą z tą figurą, jest fakt iż z prawej nogi Jezusa wypływają krople wody. Rzeźba jest wykonana z brązu, całość wypełniona jest batonem, tak więc zjawisko to jest niewytłumaczone skąd woda się bierze. Właśnie przed figurą zawsze występują spore kolejki, każdy chce dotknąć rzeźby i pomodlić się przy niej.

Podbrdo nazywane jest Górą Objawień. To właśnie tam miały miejsca pierwsze objawienia Matki Boskiej od 24.06.1981 roku. Góra ta cała jest usłana wielkimi kamieniami, niektórzy wierni w akcie pokuty i poświęcenia idą boso na samą górę, tam mieści się marmurowa figura Maryi. Poniżej znajduje się niebieski krzyż , który symbolizuje miejsce objawień.

Zadziwiające zjawiska w niepozornej wiosce

Niedaleko o podnóży Podbrdo znajduje się stary dom Vicki, jednej z widzących, która do tej pory rozmawia z Maryją. W tym domu, który jest otwarty dla zwiedzających czasem unosi się zapach róż, który symbolizuje obecność Matki Boskiej. W domu Vicki znajdowała się przez trzydzieści lat figura Matki Boskiej z Lourdes, została podarowana przez jedną z grup pielgrzymów. We wrześniu  2013 roku figura nagle zaczęła świecić, było to zjawisko niewytłumaczalne, bo przez trzydzieści lat nic takiego się nie zdarzyło. Do tego domu zaczęły napływać tłumy pielgrzymów. Ostatecznie figura została zabrana do Watykanu, gdzie miała być badana przez odpowiednią komisję.

Medjugorie na tle wydarzeń historycznych

Objawienia w Medjugorie trwają od roku 1982 po dzień dzisiejszy, to jedyna takie objawienia, które trwają do dzisiaj. Każdy może pojechać w to miejsce i pobyć w tym nadzwyczajnym miejscu, gdzie jak niektórzy mówią, że jest to kawałek nieba na ziemi. 24 czerwca 1982 roku Maryja objawiła się dwóm dziewczynkom, kilka dni później wybrały się one na Podbrdo z czwórkom znajomych. Od tego czasu szóstka dzieci: Iwanka, Mirjana, Jakow, Vicka,  Iwan, Marija mają kontakt z Matką Boską, która przekazuje im orędzia.

Może dla wielu być to absurdalne, lub trudne nawet do wyobrażenia, jednak liczne cuda dziejące się na tym miejscu potwierdzają fenomen Medjugorie. „Gospa” czyli po chorwacku Pani jest obecna w tej miejscowości i ciągle daje dowody swojego pobytu.

Nadzwyczajnym zjawiskiem, które można tu zaobserwować jest „cud słońca”. Zdarza się, że słońce wiruje na niebie, tańczy lub pulsuje jak serce. To zjawisko nie jest wyjaśnione przez naukowców. Można zadać sobie pytanie, dlaczego właśnie tutaj dzieje się takie zjawisko? A nie np. w innym miejscu na świecie. Takie zdarzenie miało miejsce w Fatimie, tam również objawiała się Maryja. Latem o godz. 18.40 podczas mszy świętej kapłani dzwonią dzwonkami, dają znać że na ziemię przychodzi Maryja, wtedy zapada cisza, wszyscy klękają. Jest to symboliczny moment. Czasem właśnie w tym momencie rozpoczyna się cud słońca, czyli jego taniec po niebie. Wiele osób przebywających w Medjugorie może potwierdzić, że takie zjawisko widziało na własne oczy i właściwie już nikogo to już nie dziwi, bo każdy wie, że przebywa w miejscu, gdzie dzieją się na co dzień cuda. Istnieją liczne nagrania dostępne w Internecie pokazujące całe zajście.

Wiele osób robi tam zdjęcia w celu upamiętnienia wyjazdu do Medjugorie, zdarza się że na zdjęciach pojawiają się różne znaki. Jedno takie zdjęcie można zobaczyć w pobliskim hotelu w Medjugorie. Przedstawia tutejszy kościół parafialny a na nim zamgloną postać Matki Boskie.

Istniej wiele książek i publikacji religijnych, które zawierają opisy cudów, jakie dotknęły ludzi przyjeżdżających do Medjugorie, wiele osób podaje świadectwa uleczenia i nawrócenia.

Jeśli ktoś ma wątpliwości odnośnie prawdziwości tego miejsca, powinien tam się udać i spędzić tam trochę czasu.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More
Pozostałe

Czy rozwój sztucznej inteligencji oznacza kres dla ludzkości?

post-image

Coraz częściej zewsząd słyszy się o sztucznej inteligencji. Co rusz powstają nowe systemy, dzięki którym tworzy się inteligentne maszyny. Wzorem dla wielu inżynierów jest stworzenie czegoś, co umysłem dorówna człowiekowi. Czy jest to zagrożenie dla ludzkości?

Pierwsze wzmianki

Śmiałe stwierdzenie wysnuł naukowiec amerykańskiego pochodzenia Stuart Armstrong, który podczas konferencji Singularity Summit w 2012 roku głośno oznajmił, że do 2040 roku powstające maszyny będą w stanie myśleć logicznie i racjonalnie jak człowiek. Informacja ta zszokowała publiczność, która jednak przyjęła te słowa z powątpiewaniem.


Dziś już nikt nie wątpi w słowa naukowca. Przekonuje do nich Elon Reeve Musk, który jako właściciel takich przedsiębiorstw jak PayPal czy Tesla, zauważa istniejące zagrożenie dla każdego człowieka.

Inteligencja o globalnym zasięgu

Maszyny ze sztuczną inteligencją nie zabijają co prawda ludzi, o co silne obawy wyraził Musk. Wykorzystuje się je w globalnej sieci, jaką jest Internet. Systemy wyposażone są w algorytmy, które umożliwiają nabywanie wiedzy na temat tego, co się widzi….

Może Cię zainteresować:

Read More