Pozostałe

Medjugorie objawienia i tajemnice chorwackiej wioski

Kościół pw. św. Jakuba w Medziugorie

Medjugorie znane też jako Medziugorie to fascynujące i tajemnicze miejsce znane już chyba każdemu. Każdy chce doświadczyć niezwykłych wydarzeń jakie tam się dzieją, a mianowicie objawień Matki Boskiej. Budzi wiele emocji i skrajnych odczuć. Jest to miejscowość położona w południowej części Bośni i Hercegowiny, jej nazwa oznacza „między górami”.

Kiedyś była zwykłą wioską, obecnie to miasteczko tętni życiem, przyjeżdża tam mnóstwo ludzi z różnych stron świata. Panuje tutaj klimat śródziemnomorski, z gorącymi latami i lekkimi zimami. Miejsce to jest uznane przez kościół katolicki jako sanktuarium maryjne, jednak badania nad objawieniami, jakie tu występują, ciągle trwają.


Prawda czy fałsz – Medjugorie miejsce święte

Oczywiście jeśli przeszukamy Internet, odnajdziemy tam mnóstwo informacji o Medjugorie a także osądów rozpatrujących czy jest to prawda czy fałsz. Niestety niektórzy wysuwają bezpodstawne osądy, mimo iż nigdy nie przebywali w tym miejscu i nie znają faktów, które świadczą o tych  nadzwyczajnych zjawiskach. Niestety wiele osób lubi krytykę i nie zważa na to, że nie ma wiedzy na dany temat.

Aby wypowiadać się o fenomenie Medjugorie trzeba byłoby udać się do tego miejsca i poczuć tą niezwykłą atmosferę, jaka tam panuje. Bardzo wiele osób jedzie tam z nadzieją, że zostanie wysłuchanych. Jadą tam ludzie pokaleczeni duchowo, z wielkimi problemami i chorobami, wiążą z tym miejscem wielkie nadzieje. Bardzo wiele osób wracających stamtąd mówi, iż ich życie zmieniło się na lepsze, nastąpiło rozwiązanie problemów, czy nawet uzdrowienie.

Niestety krytycy w rożny sposób próbują udowodnić fałszywość objawień, zarzucają, iż tak naprawdę działa tam szatan, który zwodzi ludzi. Twierdzą oni, że miejsce to i zjawiska nadprzyrodzone nie pochodzą od Boga.

Powiedziane jest w Piśmie Świętym, że jeśli chcemy  rozpoznać czy coś pochodzi od Boga, to należy popatrzeć na owoce, czy są dobre czy nie. W Medjugorie owocami są np. ludzie którzy się tam nawracają, spowiadają się po wielu latach, przemieniają swoje życie na lepsze. Cuda dzieją się tutaj na co dzień, przykładem jest niezliczona liczba uzdrowień, która jest udokumentowana medycznie. Kolejnym argumentem świadczącym o niezwykłości tego miejsca, to mnóstwo ludzi którzy tu przyjeżdżają.

Medjugorie objawienia i tajemnice chorwackiej wioski
Kościół pw. św. Jakuba w Medziugorie

Niektórzy pielgrzymi przybywają tutaj by odpocząć duchowo, zostawić na tym miejscu swoje zmartwienia i zwykłe życie, by odnaleźć jego sens i zacząć wszystko od nowa.

Krytycy i przeciwnicy Medjugorie zaciekle atakują wszystko co jest związane z tym miejscem, bardzo przeszkadza im popularność tego sanktuarium. Niejedna osoba wyśmiewająca Medjugorie, po wyjeździe do tego miejsca zmienia swój punkt widzenia i myślenia. Warto więc najpierw coś dobrze sprawdzić a potem oceniać.

Współczesne Medjugorie

Medjugorie jest miastem, które obecnie rozwija się prężnie, napływają bowiem do niego niezliczone rzesze pielgrzymów, a także osób które są ciekawe tego miejsca.

Pierwsze wrażenie, to fakt, że właśnie miejscowość położona jest między górami. Występują tam wysokie góry i pagórki pokryte wielkimi kamieniami. W Medjugorie ważnym punktem jest kościół świętego Jakuba, Podbrdo- góra na której ukazuje się Matka Boska, góra Krieżevac, na której góruje betonowy krzyż. Na tyłach kościoła znajduje się duży ołtarz polowy, na którym w okresie letnim sprawowane są msze święte, tutaj również znajduje się mnóstwo ławek dla uczestników mszy świętej. Wokół tego placu znajdują się stacje drogi krzyżowej oraz potężny krzyż Jezusa Chrystusa.

Zwykły podróżnik, który nie zna historii Medjugorie może dziwić się ilości ludzi, którzy przyjeżdżają do tego miejsca, ponieważ na pierwszy rzut oka to zwykła miejscowość. Obecnie istnieje tam też wiele sklepów, hoteli i restauracji z których korzystają przyjezdni. Dopiero, gdy wgłębimy się w informacje dotyczące miejscowości, możemy być zadziwieni i zaciekawieni.

Kościół świętego Jakuba jest skromnym budynkiem, w centralnym punkcie ołtarza znajduje się tabernakulum, obok znajduje się figura świętego Jakub Apostoła. W prawej nawie kościoła znajduje się figura Matki Boskiej z Lourdes. Przed kościołem na placu znajduje się figura Królowej Pokoju wyrzeźbiona przez włoskiego artystę Dina Felicia. Jest ona symbolem sanktuarium.

Wokół kościoła z prawej i lewej strony znajduje się bardzo dużo konfesjonałów, gdzie przez większą część dnia spowiadają księża w różnych językach. Medjugorie nazywane jest konfesjonałem świata, ponieważ bardzo dużo osób przystępuje tutaj do sakramentu pokuty, nawet po kilkudziesięciu latach.

Przy drodze prowadzącej na cmentarz znajduje się figura Zmartwychwstałego Jezusa, jest to dzieło rzeźbiarza Andreja Ajdiča. Symbolizuje ona Jezusa ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Nadzwyczajnym zjawiskiem, które się wiążą z tą figurą, jest fakt iż z prawej nogi Jezusa wypływają krople wody. Rzeźba jest wykonana z brązu, całość wypełniona jest batonem, tak więc zjawisko to jest niewytłumaczone skąd woda się bierze. Właśnie przed figurą zawsze występują spore kolejki, każdy chce dotknąć rzeźby i pomodlić się przy niej.

Podbrdo nazywane jest Górą Objawień. To właśnie tam miały miejsca pierwsze objawienia Matki Boskiej od 24.06.1981 roku. Góra ta cała jest usłana wielkimi kamieniami, niektórzy wierni w akcie pokuty i poświęcenia idą boso na samą górę, tam mieści się marmurowa figura Maryi. Poniżej znajduje się niebieski krzyż , który symbolizuje miejsce objawień.

Zadziwiające zjawiska w niepozornej wiosce

Niedaleko o podnóży Podbrdo znajduje się stary dom Vicki, jednej z widzących, która do tej pory rozmawia z Maryją. W tym domu, który jest otwarty dla zwiedzających czasem unosi się zapach róż, który symbolizuje obecność Matki Boskiej. W domu Vicki znajdowała się przez trzydzieści lat figura Matki Boskiej z Lourdes, została podarowana przez jedną z grup pielgrzymów. We wrześniu  2013 roku figura nagle zaczęła świecić, było to zjawisko niewytłumaczalne, bo przez trzydzieści lat nic takiego się nie zdarzyło. Do tego domu zaczęły napływać tłumy pielgrzymów. Ostatecznie figura została zabrana do Watykanu, gdzie miała być badana przez odpowiednią komisję.

Medjugorie na tle wydarzeń historycznych

Objawienia w Medjugorie trwają od roku 1982 po dzień dzisiejszy, to jedyna takie objawienia, które trwają do dzisiaj. Każdy może pojechać w to miejsce i pobyć w tym nadzwyczajnym miejscu, gdzie jak niektórzy mówią, że jest to kawałek nieba na ziemi. 24 czerwca 1982 roku Maryja objawiła się dwóm dziewczynkom, kilka dni później wybrały się one na Podbrdo z czwórkom znajomych. Od tego czasu szóstka dzieci: Iwanka, Mirjana, Jakow, Vicka,  Iwan, Marija mają kontakt z Matką Boską, która przekazuje im orędzia.

Może dla wielu być to absurdalne, lub trudne nawet do wyobrażenia, jednak liczne cuda dziejące się na tym miejscu potwierdzają fenomen Medjugorie. „Gospa” czyli po chorwacku Pani jest obecna w tej miejscowości i ciągle daje dowody swojego pobytu.

Nadzwyczajnym zjawiskiem, które można tu zaobserwować jest „cud słońca”. Zdarza się, że słońce wiruje na niebie, tańczy lub pulsuje jak serce. To zjawisko nie jest wyjaśnione przez naukowców. Można zadać sobie pytanie, dlaczego właśnie tutaj dzieje się takie zjawisko? A nie np. w innym miejscu na świecie. Takie zdarzenie miało miejsce w Fatimie, tam również objawiała się Maryja. Latem o godz. 18.40 podczas mszy świętej kapłani dzwonią dzwonkami, dają znać że na ziemię przychodzi Maryja, wtedy zapada cisza, wszyscy klękają. Jest to symboliczny moment. Czasem właśnie w tym momencie rozpoczyna się cud słońca, czyli jego taniec po niebie. Wiele osób przebywających w Medjugorie może potwierdzić, że takie zjawisko widziało na własne oczy i właściwie już nikogo to już nie dziwi, bo każdy wie, że przebywa w miejscu, gdzie dzieją się na co dzień cuda. Istnieją liczne nagrania dostępne w Internecie pokazujące całe zajście.

Wiele osób robi tam zdjęcia w celu upamiętnienia wyjazdu do Medjugorie, zdarza się że na zdjęciach pojawiają się różne znaki. Jedno takie zdjęcie można zobaczyć w pobliskim hotelu w Medjugorie. Przedstawia tutejszy kościół parafialny a na nim zamgloną postać Matki Boskie.

Istniej wiele książek i publikacji religijnych, które zawierają opisy cudów, jakie dotknęły ludzi przyjeżdżających do Medjugorie, wiele osób podaje świadectwa uleczenia i nawrócenia.

Jeśli ktoś ma wątpliwości odnośnie prawdziwości tego miejsca, powinien tam się udać i spędzić tam trochę czasu.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Iluminaci Zagrożenia na Ziemii

Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

post-image

Oglądając wiadomości na temat trwającej epidemii koronowirusa, słyszymy najczęściej informacje o nowych zachorowaniach i kolejnych ofiarach. Nie jest to zbyt budujące, a przecież teraz jak nigdy wcześniej, potrzebujemy też wiadomości pokrzepiających, które pozwolą nam rozładować te wszystkie negatywne emocje strachu o nadchodzące jutro. Śledźmy zatem samodzielnie najnowsze dane na temat koronowirusa!

Na stronie https://www.worldometers.info/coronavirus/ znajdują się nie tylko aktualne statystyki zachorowań i ofiar, ale także już wyleczonych osób. Warto samodzielnie kontrolować sytuację, ponieważ media głównego nurtu wolą nas trzymać w ryzach, poprzez donoszenie przede wszystkim o negatywnych konsekwencjach epidemii CONVID 19, pomijając często, ile osób już jest zdrowych.


Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

Koronawirus – nie jest najgorzej!

Polskie statystyki zachorowań nadal nie są najgorsze. Ostatni duży wzrost nastąpił przede wszystkim po przybyciu do kraju osób przebywających wcześniej za granicą. Jeśli kwarantanna zadziała, jest szansa, że nie będzie już tak gwałtownego…

Może Cię zainteresować:

Read More
Iluminaci Zakazana wiedza

Czy to koniec elit rządzących światem? Może NWO będzie inne, niż myśleliśmy! Co mówi nam QAnon?

post-image

Świat żyje koronawirusem. My nim też żyjemy. Zamknięci w swoich domach. Przestraszeni o to, co będzie z naszym życiem, zdrowiem, pracą. A co jeśli to wszystko jest tak naprawdę przykrywką do zupełnie innych działań? Kim jest QAnon? I czy tak jak twierdzi, mamy tak naprawdę do czynienia nie z triumfem, ale z definitywnym końcem Iluminati?

Qanon – kto to taki?

Qanon (określany także jako Q) pojawił się w 2017 roku i poprzez amerykańskie fora i strony internetowe, zaczął ogłaszać zbliżającą się operację, mającą na celu zdemaskowanie i aresztowanie członków skorumpowanych grup, które poprzez szereg nacisków kontrolują działanie instytucji państwowych na całym świecie.


Już od kilku lat Qanon przygotowywał swoich odbiorców na wielką czystkę wśród czarnych elit (zob. elity bankowe), znanych jako Iluminati. Czy na naszych oczach odbywa się likwidacja najbardziej szkodliwej, bezwzględnej i okrutnej grupy ludzi, która już od bardzo dawna dzierży władzę nad światem i…

Może Cię zainteresować:

Read More
Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

post-image

Kwarantanna trwa. Rząd już wprowadził stan zagrożenia epidemiologicznego w kraju. Lada dzień może zostać wprowadzony stan wyjątkowy. Już w niedzielę zostaną zamknięte granice kraju. Zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób, odwołano imprezy masowe i pozamykano szkoły, teatry, kina, muzea i inne obiekty kulturalne. Zamknięte są już galerie handlowe. Otwarte w nich są jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie. Restauracje i bary też zostały zamknięte. Co będzie dalej? Jak się zachować w tym całym zamieszaniu?

Rozsądek i empatia w czasie pandemii

Dwutygodniowa kwarantanna trwa. A Polacy to zapobiegliwy naród. W sytuacjach kryzysowych potrafimy się dobrze zabezpieczyć i przygotować na najgorsze. Okazuje się jednak, że aż za dobrze. Robienie zapasów na kilka dni w czasie kwarantanny jest oczywiście mądrym posunięciem. Jednak wykupywanie wszystkiego w hurtowych ilościach i doprowadzenie do opustoszenia sklepów, już niekoniecznie. Tak wyglądają supermarkety z pustymi półkami w niektórych miejscach w Polsce:


Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

Może Cię zainteresować:

Read More
Zakazana wiedza

Koronawirus – o co tutaj chodzi?

post-image

Wydarzenia ostatniego czasu są nad wyraz niepokojące. I nie chodzi tylko o samego koronawirusa SARS-CoV-2. Ważne jest  to, co tak naprawdę powoduje ta pandemia w sferze wolności społecznej i gospodarczej, do czego jest wykorzystywana i przez kogo. Czy mamy już do czynienia z początkiem końca i wstępem do wielkiego resetu cywilizacji, którym ma być koronawirus?

Koronawirus – statystyki, zachorowania, zgony

Koronawirusy nie są niczym nowym, znane są od dawna. Do grona tego typu cząstek zakaźnych należy znany nam beta-koronowirus SARS (epidemia z 2002 r.) czy MERS (epidemia z 2012 r.). Ten, z którym mamy obecnie do czynienia, to nowy wirus SARS-CoV-2, który powoduje chorobę zakaźną układu oddechowego COVID-19. I nie jest tak, że ta choroba jest bardzo groźna. Śmiertelność wynosi około 3,4 procenta i dotyczy z reguły osób o słabej odporności, spowodowanej najczęściej przewlekłymi chorobami oraz osób starszych.


Na dzień 12.03.2020 zanotowano wystąpienie koronowirusa w…

Może Cię zainteresować:

Read More