Connect with us

Hi, what are you looking for?

Pozostałe

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie

Tatuaże
Tatuaże

Mówiąc o końcu świata wyobrażamy sobie potworny kataklizm, który niszczy całkowicie wszystko. Tak naprawdę nie mamy pojęcia jak będzie on wyglądał. Może sami przyczyniamy się do niego, sami niszczymy siebie i to co wokół nas jest. Człowiek w dzisiejszych czasach kieruje się przede wszystkim wartościami materialnymi, zapomina o poszukiwaniu prawdziwych wartości.

Człowiek dążąc do  ideałów, czasem gubi się w swoich pragnieniach. Obsesja na punkcie piękna ludzkiego ciała również prowadzi w złym kierunku.  Obecny materializm i pogoń za wieczną młodością mają destrukcyjny wpływ na społeczeństwa. Człowiek sam robi sobie krzywdę, zmierzając do samozagłady. Skupia się bowiem tylko i wyłącznie na swoim wyglądzie, modnym ubiorze, zatraca to co najważniejsze. Nie zauważamy drugiego człowieka, jego problemów i trosk. Ludzie poddający się kolejnym operacjom plastycznym, by się udoskonalić, często gubią się i wiecznie są niezadowoleni z wyglądu. Kult ciała w obecnych czasach jest właściwie na pierwszym miejscu, prowadzi do obsesji i wielu problemów natury psychicznej.

W poszukiwaniu idealnego piękna – kult ciała

Piękna, smukła figura, to marzenie wielu kobiet. Środki masowego przekazu ciągle pokazują piękne aktorki o doskonałych kształtach, niestety często zdjęcia te są najczęściej efektem fotomontażu. Niestety wiele pań nie jest tego do końca świadomych i przez to popadają w kompleksy. Poszukują odpowiednich diet, katują się licznymi ćwiczeniami. Bardzo modne jest „fit ciało”, czyli szczupłe i wysportowane sylwetki o idealnych proporcjach. Takich zdjęć w Internecie jest mnóstwo. Właśnie są  one dla niektórych motywacją do zmiany stylu życia.

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie

Dbałość o wygląd

Jeśli kładzie się nacisk na zdrowe odżywianie i sport to jest to pożądane, jeśli jednak skupiamy się tylko na wyglądzie, wiecznym odchudzaniu i ciężkich treningach, możemy być pewni, że ucierpi na tym nasze zdrowie. Osobom otyłym w  dzisiejszych czasach nie jest łatwo, ponieważ obecnie mały rozmiar jest na topie. Czasem ciągłe odchudzanie prowadzi do anoreksji. Choroba ta jest trudna do wyleczenia i prowadzi do wielu szkód w organizmie.

Spora ilość osób boryka się z nadwagą. Problem ten próbują zlikwidować przeróżnymi dietami i treningami. Niestety nie każdy ma na to wiele sił oraz czasu. Dlatego można skorzystać z efektywnych zabiegów. Przykładem jest kriolipoliza. W czasie tego zabiegu, zniszczone zostają komórki tłuszczowe, nietknięte zostają mięśnie, nerwy i naczynia krwionośne. W tym zabiegu bardzo ważne jest działanie zimna i podciśnienia. Zakres temperatur waha się między pięć stopni Celsjusza a minus dziesięć stopni Celsjusza. Komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu w niskiej temperaturze. Efekty po kriolipolizie widoczne są po około czterech tygodniach, do trzech miesięcy widoczne są jeszcze większe rezultaty, gdyż organizm powoli usuwa  zniszczone komórki tłuszczowe.

Obsesje dotyczące naszego ciała mogą przejawiać się różnymi zaburzeniami np.: bigoreksja jest to obsesja na punkcie umięśnionego ciała, anoreksja to uzależnienie od opalania się, ortoreksja jest to obsesyjna dbałość o zdrowe odżywianie, tanoreksja jest uzależnieniem od opalania.

Modyfikacje ludzkiego ciała

Niektórzy ludzie decydują się na zabiegi, które wcale nie upiększają ciała, ale je oszpecają.  Przykładem jest skaryfikacja, dzięki której na skórze otrzymuje się różne wzory. Polega na wycinaniu skóry, nacinaniu jej czy odmrażaniu. Niektóre osoby fundują sobie implanty, które  umieszczane są pod skórą poprzez zabiegi chirurgiczne. Przykładem są implanty w formie rogów. Takie ozdoby wcale nie upiększają ciała lecz go deformują, mimo to niektórzy chcą wyróżnić się z tłumu.

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie

Tatuaże

Tatuaże stanowią coraz bardziej popularną formę zdobienia ciała. Przybierają postać małych, delikatnych wzorów po duże tatuaże, które zajmują większą część ciała. Oprócz skóry niektórzy tatuują rogówki oczu. Kiedyś stosowano tą metodę w celu korygowania wad wzroku, obecnie decydują się na to osoby, które chcą  się w jakiś sposób wyróżnić.

Jak dbać o swój wizerunek unikając chirurgii plastycznej?

Dbanie o siebie powinno przebiegać w granicach rozsądku i możliwości człowieka. Jeśli nie możemy  osiągnąć upragnionej sylwetki, to można uzyskać lepsze efekty, odpowiednio ubierając się i tuszując mankamenty. Właściwie dobrany strój pozwoli podkreślić nasze atuty. Należy dostosowywać strój do danej figury. Właściwie wykonany makijaż może całkowicie odmienić nasz wygląd. Makeup można wykonać szybko i efektownie, jeśli zna się podstawowe zasady i tajniki makijażu.

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie

Makijaż

Można również skorzystać z małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, która pozwoli na zachowanie młodego wyglądu nawet w późnym wieku. Na rynku dostępne są kremy przeciwzmarszczkowe, maseczki, które wygładzają niedoskonałości, odżywiają i nawilżają skórę. Osoby posiadające blizny mają możliwość usunięcia ich poprzez zabiegi laserowe. Zazwyczaj należy poddać się serii takich zabiegów, by osiągnąć wymarzone efekty.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

ZOBACZ / NAPISZ KOMENTARZ

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

TOP miesiąca:

Najnowsze wpisy

Iluminaci

Gospodarka globalna, transformacja energetyczna i społeczeństwa międzykulturowe… Czy taka ma być recepta na nowy porządek światowy? Czy w takim „porządku” będzie jeszcze miejsce dla...

UFO

W Polsce temat UFO jest od wielu lat szeroko dyskutowany. Rzekome obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających były zgłaszane w całym kraju i często towarzyszyły im...

Religia

Religie istnieją od wieków, a każda z nich ma unikalną historię. Od najwcześniejszych znanych praktyk duchowych po współczesne religie, oto niektóre z najbardziej starożytnych...

Religia

Religia jest ważnym elementem kultury ludzkiej, który wpływa na wszystkie aspekty życia. Zróżnicowanie religijne ludności świata jest jednym z najbardziej widocznych i znaczących aspektów...

Koniec świata

Biblia jest dla wielu ludzi źródłem pociechy i inspiracji. Dla niektórych jest również źródłem strachu i lęku. Biblia mówi o końcu świata, wydarzeniu, które...

Koniec świata

 Koncepcja końca świata jest znana od wieków, a w historii pojawiło się wiele proroctw i przepowiedni. Od Nostradamusa po Babę Wangę, ludzie spekulowali na...

Facebook

Może Cię zainteresować

Reklama