Pozostałe

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie

Tatuaże

Mówiąc o końcu świata wyobrażamy sobie potworny kataklizm, który niszczy całkowicie wszystko. Tak naprawdę nie mamy pojęcia jak będzie on wyglądał. Może sami przyczyniamy się do niego, sami niszczymy siebie i to co wokół nas jest. Człowiek w dzisiejszych czasach kieruje się przede wszystkim wartościami materialnymi, zapomina o poszukiwaniu prawdziwych wartości.

Człowiek dążąc do  ideałów, czasem gubi się w swoich pragnieniach. Obsesja na punkcie piękna ludzkiego ciała również prowadzi w złym kierunku.  Obecny materializm i pogoń za wieczną młodością mają destrukcyjny wpływ na społeczeństwa. Człowiek sam robi sobie krzywdę, zmierzając do samozagłady. Skupia się bowiem tylko i wyłącznie na swoim wyglądzie, modnym ubiorze, zatraca to co najważniejsze. Nie zauważamy drugiego człowieka, jego problemów i trosk. Ludzie poddający się kolejnym operacjom plastycznym, by się udoskonalić, często gubią się i wiecznie są niezadowoleni z wyglądu. Kult ciała w obecnych czasach jest właściwie na pierwszym miejscu, prowadzi do obsesji i wielu problemów natury psychicznej.


W poszukiwaniu idealnego piękna – kult ciała

Piękna, smukła figura, to marzenie wielu kobiet. Środki masowego przekazu ciągle pokazują piękne aktorki o doskonałych kształtach, niestety często zdjęcia te są najczęściej efektem fotomontażu. Niestety wiele pań nie jest tego do końca świadomych i przez to popadają w kompleksy. Poszukują odpowiednich diet, katują się licznymi ćwiczeniami. Bardzo modne jest „fit ciało”, czyli szczupłe i wysportowane sylwetki o idealnych proporcjach. Takich zdjęć w Internecie jest mnóstwo. Właśnie są  one dla niektórych motywacją do zmiany stylu życia.

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie
Dbałość o wygląd

Jeśli kładzie się nacisk na zdrowe odżywianie i sport to jest to pożądane, jeśli jednak skupiamy się tylko na wyglądzie, wiecznym odchudzaniu i ciężkich treningach, możemy być pewni, że ucierpi na tym nasze zdrowie. Osobom otyłym w  dzisiejszych czasach nie jest łatwo, ponieważ obecnie mały rozmiar jest na topie. Czasem ciągłe odchudzanie prowadzi do anoreksji. Choroba ta jest trudna do wyleczenia i prowadzi do wielu szkód w organizmie.

Spora ilość osób boryka się z nadwagą. Problem ten próbują zlikwidować przeróżnymi dietami i treningami. Niestety nie każdy ma na to wiele sił oraz czasu. Dlatego można skorzystać z efektywnych zabiegów. Przykładem jest kriolipoliza. W czasie tego zabiegu, zniszczone zostają komórki tłuszczowe, nietknięte zostają mięśnie, nerwy i naczynia krwionośne. W tym zabiegu bardzo ważne jest działanie zimna i podciśnienia. Zakres temperatur waha się między pięć stopni Celsjusza a minus dziesięć stopni Celsjusza. Komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu w niskiej temperaturze. Efekty po kriolipolizie widoczne są po około czterech tygodniach, do trzech miesięcy widoczne są jeszcze większe rezultaty, gdyż organizm powoli usuwa  zniszczone komórki tłuszczowe.

Obsesje dotyczące naszego ciała mogą przejawiać się różnymi zaburzeniami np.: bigoreksja jest to obsesja na punkcie umięśnionego ciała, anoreksja to uzależnienie od opalania się, ortoreksja jest to obsesyjna dbałość o zdrowe odżywianie, tanoreksja jest uzależnieniem od opalania.

Modyfikacje ludzkiego ciała

Niektórzy ludzie decydują się na zabiegi, które wcale nie upiększają ciała, ale je oszpecają.  Przykładem jest skaryfikacja, dzięki której na skórze otrzymuje się różne wzory. Polega na wycinaniu skóry, nacinaniu jej czy odmrażaniu. Niektóre osoby fundują sobie implanty, które  umieszczane są pod skórą poprzez zabiegi chirurgiczne. Przykładem są implanty w formie rogów. Takie ozdoby wcale nie upiększają ciała lecz go deformują, mimo to niektórzy chcą wyróżnić się z tłumu.

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie
Tatuaże

Tatuaże stanowią coraz bardziej popularną formę zdobienia ciała. Przybierają postać małych, delikatnych wzorów po duże tatuaże, które zajmują większą część ciała. Oprócz skóry niektórzy tatuują rogówki oczu. Kiedyś stosowano tą metodę w celu korygowania wad wzroku, obecnie decydują się na to osoby, które chcą  się w jakiś sposób wyróżnić.

Jak dbać o swój wizerunek unikając chirurgii plastycznej?

Dbanie o siebie powinno przebiegać w granicach rozsądku i możliwości człowieka. Jeśli nie możemy  osiągnąć upragnionej sylwetki, to można uzyskać lepsze efekty, odpowiednio ubierając się i tuszując mankamenty. Właściwie dobrany strój pozwoli podkreślić nasze atuty. Należy dostosowywać strój do danej figury. Właściwie wykonany makijaż może całkowicie odmienić nasz wygląd. Makeup można wykonać szybko i efektownie, jeśli zna się podstawowe zasady i tajniki makijażu.

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie
Makijaż

Można również skorzystać z małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, która pozwoli na zachowanie młodego wyglądu nawet w późnym wieku. Na rynku dostępne są kremy przeciwzmarszczkowe, maseczki, które wygładzają niedoskonałości, odżywiają i nawilżają skórę. Osoby posiadające blizny mają możliwość usunięcia ich poprzez zabiegi laserowe. Zazwyczaj należy poddać się serii takich zabiegów, by osiągnąć wymarzone efekty.

 

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

III wojna światowa Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Reset cywilizacji 2024 – cykliczny koniec świata

post-image

Dla jednych temat zbliżającego się końca świata stał się równie przejadły, jak wczorajsza pizza. Inni nadal śledzą najświeższe doniesienia, o ewentualnym armagedonie. Nie ma się jednak co dziwić. W naszą naturę wpisany jest koniec. Umieramy. Skoro tak, to dlaczego świat ma być wolny od tej ostateczności? Dlaczego on miałby trwać wiecznie, skoro wszystko się kiedyś kończy? Pustkę po 2012 roku wypełnił reset cywilizacji 2024. I wcale nie wygląda to dobrze. Perspektywy są naprawdę katastroficzne i co najgorsze, nie jest to dla świata (a raczej dla cywilizacji człowieka) żadna nowość!

Reset cywilizacji co 676 lat

Na polskim gruncie hipotezę resetu cywilizacji głoszą tacy badacze dziejów jak Artur Lalak czy Grzegorz Skwarek. Na Youtube można znaleźć wiele ciekawych wykładów i wywiadów, w których dzielą się swoimi wnioskami. Nie są one niestety zbyt optymistyczne. Badacze Ci uważają, że liczne źródła wskazują na kataklizmy, które wyniszczały całe cywilizacje. Co najgorsze, taki…


Może Cię zainteresować:

Read More
[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

post-image

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane…

Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More