Pozostałe

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie

Tatuaże

Mówiąc o końcu świata wyobrażamy sobie potworny kataklizm, który niszczy całkowicie wszystko. Tak naprawdę nie mamy pojęcia jak będzie on wyglądał. Może sami przyczyniamy się do niego, sami niszczymy siebie i to co wokół nas jest. Człowiek w dzisiejszych czasach kieruje się przede wszystkim wartościami materialnymi, zapomina o poszukiwaniu prawdziwych wartości.

Człowiek dążąc do  ideałów, czasem gubi się w swoich pragnieniach. Obsesja na punkcie piękna ludzkiego ciała również prowadzi w złym kierunku.  Obecny materializm i pogoń za wieczną młodością mają destrukcyjny wpływ na społeczeństwa. Człowiek sam robi sobie krzywdę, zmierzając do samozagłady. Skupia się bowiem tylko i wyłącznie na swoim wyglądzie, modnym ubiorze, zatraca to co najważniejsze. Nie zauważamy drugiego człowieka, jego problemów i trosk. Ludzie poddający się kolejnym operacjom plastycznym, by się udoskonalić, często gubią się i wiecznie są niezadowoleni z wyglądu. Kult ciała w obecnych czasach jest właściwie na pierwszym miejscu, prowadzi do obsesji i wielu problemów natury psychicznej.


W poszukiwaniu idealnego piękna – kult ciała

Piękna, smukła figura, to marzenie wielu kobiet. Środki masowego przekazu ciągle pokazują piękne aktorki o doskonałych kształtach, niestety często zdjęcia te są najczęściej efektem fotomontażu. Niestety wiele pań nie jest tego do końca świadomych i przez to popadają w kompleksy. Poszukują odpowiednich diet, katują się licznymi ćwiczeniami. Bardzo modne jest „fit ciało”, czyli szczupłe i wysportowane sylwetki o idealnych proporcjach. Takich zdjęć w Internecie jest mnóstwo. Właśnie są  one dla niektórych motywacją do zmiany stylu życia.

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie
Dbałość o wygląd

Jeśli kładzie się nacisk na zdrowe odżywianie i sport to jest to pożądane, jeśli jednak skupiamy się tylko na wyglądzie, wiecznym odchudzaniu i ciężkich treningach, możemy być pewni, że ucierpi na tym nasze zdrowie. Osobom otyłym w  dzisiejszych czasach nie jest łatwo, ponieważ obecnie mały rozmiar jest na topie. Czasem ciągłe odchudzanie prowadzi do anoreksji. Choroba ta jest trudna do wyleczenia i prowadzi do wielu szkód w organizmie.

Spora ilość osób boryka się z nadwagą. Problem ten próbują zlikwidować przeróżnymi dietami i treningami. Niestety nie każdy ma na to wiele sił oraz czasu. Dlatego można skorzystać z efektywnych zabiegów. Przykładem jest kriolipoliza. W czasie tego zabiegu, zniszczone zostają komórki tłuszczowe, nietknięte zostają mięśnie, nerwy i naczynia krwionośne. W tym zabiegu bardzo ważne jest działanie zimna i podciśnienia. Zakres temperatur waha się między pięć stopni Celsjusza a minus dziesięć stopni Celsjusza. Komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu w niskiej temperaturze. Efekty po kriolipolizie widoczne są po około czterech tygodniach, do trzech miesięcy widoczne są jeszcze większe rezultaty, gdyż organizm powoli usuwa  zniszczone komórki tłuszczowe.

Obsesje dotyczące naszego ciała mogą przejawiać się różnymi zaburzeniami np.: bigoreksja jest to obsesja na punkcie umięśnionego ciała, anoreksja to uzależnienie od opalania się, ortoreksja jest to obsesyjna dbałość o zdrowe odżywianie, tanoreksja jest uzależnieniem od opalania.

Modyfikacje ludzkiego ciała

Niektórzy ludzie decydują się na zabiegi, które wcale nie upiększają ciała, ale je oszpecają.  Przykładem jest skaryfikacja, dzięki której na skórze otrzymuje się różne wzory. Polega na wycinaniu skóry, nacinaniu jej czy odmrażaniu. Niektóre osoby fundują sobie implanty, które  umieszczane są pod skórą poprzez zabiegi chirurgiczne. Przykładem są implanty w formie rogów. Takie ozdoby wcale nie upiększają ciała lecz go deformują, mimo to niektórzy chcą wyróżnić się z tłumu.

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie
Tatuaże

Tatuaże stanowią coraz bardziej popularną formę zdobienia ciała. Przybierają postać małych, delikatnych wzorów po duże tatuaże, które zajmują większą część ciała. Oprócz skóry niektórzy tatuują rogówki oczu. Kiedyś stosowano tą metodę w celu korygowania wad wzroku, obecnie decydują się na to osoby, które chcą  się w jakiś sposób wyróżnić.

Jak dbać o swój wizerunek unikając chirurgii plastycznej?

Dbanie o siebie powinno przebiegać w granicach rozsądku i możliwości człowieka. Jeśli nie możemy  osiągnąć upragnionej sylwetki, to można uzyskać lepsze efekty, odpowiednio ubierając się i tuszując mankamenty. Właściwie dobrany strój pozwoli podkreślić nasze atuty. Należy dostosowywać strój do danej figury. Właściwie wykonany makijaż może całkowicie odmienić nasz wygląd. Makeup można wykonać szybko i efektownie, jeśli zna się podstawowe zasady i tajniki makijażu.

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie
Makijaż

Można również skorzystać z małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, która pozwoli na zachowanie młodego wyglądu nawet w późnym wieku. Na rynku dostępne są kremy przeciwzmarszczkowe, maseczki, które wygładzają niedoskonałości, odżywiają i nawilżają skórę. Osoby posiadające blizny mają możliwość usunięcia ich poprzez zabiegi laserowe. Zazwyczaj należy poddać się serii takich zabiegów, by osiągnąć wymarzone efekty.

 

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Iluminaci Zagrożenia na Ziemii

Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

post-image

Oglądając wiadomości na temat trwającej epidemii koronowirusa, słyszymy najczęściej informacje o nowych zachorowaniach i kolejnych ofiarach. Nie jest to zbyt budujące, a przecież teraz jak nigdy wcześniej, potrzebujemy też wiadomości pokrzepiających, które pozwolą nam rozładować te wszystkie negatywne emocje strachu o nadchodzące jutro. Śledźmy zatem samodzielnie najnowsze dane na temat koronowirusa!

Na stronie https://www.worldometers.info/coronavirus/ znajdują się nie tylko aktualne statystyki zachorowań i ofiar, ale także już wyleczonych osób. Warto samodzielnie kontrolować sytuację, ponieważ media głównego nurtu wolą nas trzymać w ryzach, poprzez donoszenie przede wszystkim o negatywnych konsekwencjach epidemii CONVID 19, pomijając często, ile osób już jest zdrowych.


Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

Koronawirus – nie jest najgorzej!

Polskie statystyki zachorowań nadal nie są najgorsze. Ostatni duży wzrost nastąpił przede wszystkim po przybyciu do kraju osób przebywających wcześniej za granicą. Jeśli kwarantanna zadziała, jest szansa, że nie będzie już tak gwałtownego…

Może Cię zainteresować:

Read More
Iluminaci Zakazana wiedza

Czy to koniec elit rządzących światem? Może NWO będzie inne, niż myśleliśmy! Co mówi nam QAnon?

post-image

Świat żyje koronawirusem. My nim też żyjemy. Zamknięci w swoich domach. Przestraszeni o to, co będzie z naszym życiem, zdrowiem, pracą. A co jeśli to wszystko jest tak naprawdę przykrywką do zupełnie innych działań? Kim jest QAnon? I czy tak jak twierdzi, mamy tak naprawdę do czynienia nie z triumfem, ale z definitywnym końcem Iluminati?

Qanon – kto to taki?

Qanon (określany także jako Q) pojawił się w 2017 roku i poprzez amerykańskie fora i strony internetowe, zaczął ogłaszać zbliżającą się operację, mającą na celu zdemaskowanie i aresztowanie członków skorumpowanych grup, które poprzez szereg nacisków kontrolują działanie instytucji państwowych na całym świecie.


Już od kilku lat Qanon przygotowywał swoich odbiorców na wielką czystkę wśród czarnych elit (zob. elity bankowe), znanych jako Iluminati. Czy na naszych oczach odbywa się likwidacja najbardziej szkodliwej, bezwzględnej i okrutnej grupy ludzi, która już od bardzo dawna dzierży władzę nad światem i…

Może Cię zainteresować:

Read More
Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

post-image

Kwarantanna trwa. Rząd już wprowadził stan zagrożenia epidemiologicznego w kraju. Lada dzień może zostać wprowadzony stan wyjątkowy. Już w niedzielę zostaną zamknięte granice kraju. Zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób, odwołano imprezy masowe i pozamykano szkoły, teatry, kina, muzea i inne obiekty kulturalne. Zamknięte są już galerie handlowe. Otwarte w nich są jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie. Restauracje i bary też zostały zamknięte. Co będzie dalej? Jak się zachować w tym całym zamieszaniu?

Rozsądek i empatia w czasie pandemii

Dwutygodniowa kwarantanna trwa. A Polacy to zapobiegliwy naród. W sytuacjach kryzysowych potrafimy się dobrze zabezpieczyć i przygotować na najgorsze. Okazuje się jednak, że aż za dobrze. Robienie zapasów na kilka dni w czasie kwarantanny jest oczywiście mądrym posunięciem. Jednak wykupywanie wszystkiego w hurtowych ilościach i doprowadzenie do opustoszenia sklepów, już niekoniecznie. Tak wyglądają supermarkety z pustymi półkami w niektórych miejscach w Polsce:


Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

Może Cię zainteresować:

Read More
Zakazana wiedza

Koronawirus – o co tutaj chodzi?

post-image

Wydarzenia ostatniego czasu są nad wyraz niepokojące. I nie chodzi tylko o samego koronawirusa SARS-CoV-2. Ważne jest  to, co tak naprawdę powoduje ta pandemia w sferze wolności społecznej i gospodarczej, do czego jest wykorzystywana i przez kogo. Czy mamy już do czynienia z początkiem końca i wstępem do wielkiego resetu cywilizacji, którym ma być koronawirus?

Koronawirus – statystyki, zachorowania, zgony

Koronawirusy nie są niczym nowym, znane są od dawna. Do grona tego typu cząstek zakaźnych należy znany nam beta-koronowirus SARS (epidemia z 2002 r.) czy MERS (epidemia z 2012 r.). Ten, z którym mamy obecnie do czynienia, to nowy wirus SARS-CoV-2, który powoduje chorobę zakaźną układu oddechowego COVID-19. I nie jest tak, że ta choroba jest bardzo groźna. Śmiertelność wynosi około 3,4 procenta i dotyczy z reguły osób o słabej odporności, spowodowanej najczęściej przewlekłymi chorobami oraz osób starszych.


Na dzień 12.03.2020 zanotowano wystąpienie koronowirusa w…

Może Cię zainteresować:

Read More