Pozostałe

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie

Tatuaże

Mówiąc o końcu świata wyobrażamy sobie potworny kataklizm, który niszczy całkowicie wszystko. Tak naprawdę nie mamy pojęcia jak będzie on wyglądał. Może sami przyczyniamy się do niego, sami niszczymy siebie i to co wokół nas jest. Człowiek w dzisiejszych czasach kieruje się przede wszystkim wartościami materialnymi, zapomina o poszukiwaniu prawdziwych wartości.

Człowiek dążąc do  ideałów, czasem gubi się w swoich pragnieniach. Obsesja na punkcie piękna ludzkiego ciała również prowadzi w złym kierunku.  Obecny materializm i pogoń za wieczną młodością mają destrukcyjny wpływ na społeczeństwa. Człowiek sam robi sobie krzywdę, zmierzając do samozagłady. Skupia się bowiem tylko i wyłącznie na swoim wyglądzie, modnym ubiorze, zatraca to co najważniejsze. Nie zauważamy drugiego człowieka, jego problemów i trosk. Ludzie poddający się kolejnym operacjom plastycznym, by się udoskonalić, często gubią się i wiecznie są niezadowoleni z wyglądu. Kult ciała w obecnych czasach jest właściwie na pierwszym miejscu, prowadzi do obsesji i wielu problemów natury psychicznej.


W poszukiwaniu idealnego piękna – kult ciała

Piękna, smukła figura, to marzenie wielu kobiet. Środki masowego przekazu ciągle pokazują piękne aktorki o doskonałych kształtach, niestety często zdjęcia te są najczęściej efektem fotomontażu. Niestety wiele pań nie jest tego do końca świadomych i przez to popadają w kompleksy. Poszukują odpowiednich diet, katują się licznymi ćwiczeniami. Bardzo modne jest „fit ciało”, czyli szczupłe i wysportowane sylwetki o idealnych proporcjach. Takich zdjęć w Internecie jest mnóstwo. Właśnie są  one dla niektórych motywacją do zmiany stylu życia.

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie
Dbałość o wygląd

Jeśli kładzie się nacisk na zdrowe odżywianie i sport to jest to pożądane, jeśli jednak skupiamy się tylko na wyglądzie, wiecznym odchudzaniu i ciężkich treningach, możemy być pewni, że ucierpi na tym nasze zdrowie. Osobom otyłym w  dzisiejszych czasach nie jest łatwo, ponieważ obecnie mały rozmiar jest na topie. Czasem ciągłe odchudzanie prowadzi do anoreksji. Choroba ta jest trudna do wyleczenia i prowadzi do wielu szkód w organizmie.

Spora ilość osób boryka się z nadwagą. Problem ten próbują zlikwidować przeróżnymi dietami i treningami. Niestety nie każdy ma na to wiele sił oraz czasu. Dlatego można skorzystać z efektywnych zabiegów. Przykładem jest kriolipoliza. W czasie tego zabiegu, zniszczone zostają komórki tłuszczowe, nietknięte zostają mięśnie, nerwy i naczynia krwionośne. W tym zabiegu bardzo ważne jest działanie zimna i podciśnienia. Zakres temperatur waha się między pięć stopni Celsjusza a minus dziesięć stopni Celsjusza. Komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu w niskiej temperaturze. Efekty po kriolipolizie widoczne są po około czterech tygodniach, do trzech miesięcy widoczne są jeszcze większe rezultaty, gdyż organizm powoli usuwa  zniszczone komórki tłuszczowe.

Obsesje dotyczące naszego ciała mogą przejawiać się różnymi zaburzeniami np.: bigoreksja jest to obsesja na punkcie umięśnionego ciała, anoreksja to uzależnienie od opalania się, ortoreksja jest to obsesyjna dbałość o zdrowe odżywianie, tanoreksja jest uzależnieniem od opalania.

Modyfikacje ludzkiego ciała

Niektórzy ludzie decydują się na zabiegi, które wcale nie upiększają ciała, ale je oszpecają.  Przykładem jest skaryfikacja, dzięki której na skórze otrzymuje się różne wzory. Polega na wycinaniu skóry, nacinaniu jej czy odmrażaniu. Niektóre osoby fundują sobie implanty, które  umieszczane są pod skórą poprzez zabiegi chirurgiczne. Przykładem są implanty w formie rogów. Takie ozdoby wcale nie upiększają ciała lecz go deformują, mimo to niektórzy chcą wyróżnić się z tłumu.

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie
Tatuaże

Tatuaże stanowią coraz bardziej popularną formę zdobienia ciała. Przybierają postać małych, delikatnych wzorów po duże tatuaże, które zajmują większą część ciała. Oprócz skóry niektórzy tatuują rogówki oczu. Kiedyś stosowano tą metodę w celu korygowania wad wzroku, obecnie decydują się na to osoby, które chcą  się w jakiś sposób wyróżnić.

Jak dbać o swój wizerunek unikając chirurgii plastycznej?

Dbanie o siebie powinno przebiegać w granicach rozsądku i możliwości człowieka. Jeśli nie możemy  osiągnąć upragnionej sylwetki, to można uzyskać lepsze efekty, odpowiednio ubierając się i tuszując mankamenty. Właściwie dobrany strój pozwoli podkreślić nasze atuty. Należy dostosowywać strój do danej figury. Właściwie wykonany makijaż może całkowicie odmienić nasz wygląd. Makeup można wykonać szybko i efektownie, jeśli zna się podstawowe zasady i tajniki makijażu.

Egocentryzm człowieka a samozniszczenie
Makijaż

Można również skorzystać z małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, która pozwoli na zachowanie młodego wyglądu nawet w późnym wieku. Na rynku dostępne są kremy przeciwzmarszczkowe, maseczki, które wygładzają niedoskonałości, odżywiają i nawilżają skórę. Osoby posiadające blizny mają możliwość usunięcia ich poprzez zabiegi laserowe. Zazwyczaj należy poddać się serii takich zabiegów, by osiągnąć wymarzone efekty.

 

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More
Pozostałe

Czy rozwój sztucznej inteligencji oznacza kres dla ludzkości?

post-image

Coraz częściej zewsząd słyszy się o sztucznej inteligencji. Co rusz powstają nowe systemy, dzięki którym tworzy się inteligentne maszyny. Wzorem dla wielu inżynierów jest stworzenie czegoś, co umysłem dorówna człowiekowi. Czy jest to zagrożenie dla ludzkości?

Pierwsze wzmianki

Śmiałe stwierdzenie wysnuł naukowiec amerykańskiego pochodzenia Stuart Armstrong, który podczas konferencji Singularity Summit w 2012 roku głośno oznajmił, że do 2040 roku powstające maszyny będą w stanie myśleć logicznie i racjonalnie jak człowiek. Informacja ta zszokowała publiczność, która jednak przyjęła te słowa z powątpiewaniem.


Dziś już nikt nie wątpi w słowa naukowca. Przekonuje do nich Elon Reeve Musk, który jako właściciel takich przedsiębiorstw jak PayPal czy Tesla, zauważa istniejące zagrożenie dla każdego człowieka.

Inteligencja o globalnym zasięgu

Maszyny ze sztuczną inteligencją nie zabijają co prawda ludzi, o co silne obawy wyraził Musk. Wykorzystuje się je w globalnej sieci, jaką jest Internet. Systemy wyposażone są w algorytmy, które umożliwiają nabywanie wiedzy na temat tego, co się widzi….

Może Cię zainteresować:

Read More