Pozostałe

Żywność genetycznie modyfikowana a przyszłe pokolenia

Żywność GMO

Obecnie naukowcy są w stanie stworzyć żywność GMO. Jest to jedzenie „zaprojektowane” w laboratorium. Rośliny modyfikowane genetycznie są bardziej wytrzymałe na  różne warunki transportu, szybciej również rosną i rozwijają się. Rośliny takie łatwiej dostosowują się do gorszej gleby, są bardziej dorodne i kolorowe, długo zachowują świeżość. Naukowcy pracujący nad tym typem żywności uważają, że w ten sposób można rozwiązać problem głodu na świecie. Pierwszą rośliną zmodyfikowaną genetycznie był tytoń, pomidory natomiast były pierwszymi produktami, które trafiły do sprzedaży. Każdy człowiek słysząc o tego typu jedzeniu, zastanawia się do czego prowadzi postęp naukowy i technologiczny? Z jednej  strony niesie wiele rozwiązań i udogodnień, z drugiej zagrożenia i niepewność związaną z przyszłością.

Żywność genetycznie modyfikowana a przyszłe pokolenia
Żywność GMO

Między naukowcami istnieje spór, ponieważ część z nich uważa, że GMO jest nieszkodliwa, druga część jest przeciwnego zdania. Pierwsza strona uważa, że rośliny GMO są zdrowe, tańsze i nie będą źle wpływały na nasze zdrowie. To oni współpracują z firmami, które produkują właśnie taką żywność.


Przeciwnicy, uważają, że mimo braku dowodów na szkodliwość żywności GMO na nasze zdrowie, nie mamy pewności, że po pewnym czasie jedzenia takich produktów, nie będzie miało złego wpływu na nasz organizm. Tak jest bowiem w przypadku różnych substancji np. palenia tytoniu.

Badania na myszach karmionych modyfikowaną kukurydzą, wykazały że w dalszych pokoleniach obniża się płodność tych zwierząt. Tak więc zadawane jest pytanie, jak długodystansowe spożywanie żywności zmutowanej genetycznie wpływa na organizm.

W Polsce na szczęście dalej modna jest żywność ekologiczna, która hodowana jest w normalnych warunkach, jest droższa ale za to mamy pewność jej pochodzenia i właściwości.

Co jeść, a czego unikać

Właściwe odżywianie sprzyja dobremu samopoczuciu. To co jemy wpływa na nasze zdrowie, witalność, inteligencję, wygląd i sen. Naukowcy udowodniają, że złe nawyki żywieniowe przyczyniają się do problemów emocjonalnych lub psychicznych np. depresji, czy załamaniom nerwowym.

Cukier a nadpobudliwość

Prawie każdy lubi łakocie, słodycze. Trudno w to uwierzyć, ale słodycze obniżają nastrój. Osoby smutne, z problemami sięgają często po coś słodkiego, by poprawić sobie humor, nie zdają sobie jednak sprawy, że tym samym wpływają niekorzystnie na swój nastrój. Bardzo wiele produktów zawiera cukier, nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nadmiar słodkości może nawet prowadzić do wybuchów agresji.

Żywność genetycznie modyfikowana a przyszłe pokolenia
Słodycze

Rodzice często dają swoim dzieciom słodycze do szkoły, zdarza się, że śniadanie zastępują  batoniki i kolorowa, bąbelkowa woda. Cukier znajduje się w prawie wszystkich produktach spożywczych. Praktycznie większość dzieci zjada nadmiar cukru.

Badania naukowe wykazały, że nadmiar cukru w diecie prowadzi do nadpobudliwości ruchowej, trudnościach w koncentracji, ma wpływ na iloraz inteligencji.

Poranna kawa

Kofeina jest znana prawie każdemu, niektórzy są od niej po prostu uzależnieni. Spora ilość  kofeiny wprowadza nas w stan euforii i pobudzenia, jednak działa to na krótki czas, później czujemy się szybko zmęczeni.

Żywność genetycznie modyfikowana a przyszłe pokolenia
Kawa mielona

Kawa ma dobry wpływ na mózg, ponieważ poprawia nam się koncentracja  i zdolności intelektualne, jednak jeśli jej nadużywamy, to może nam zaszkodzić. Napój ten może łagodzić np. bóle migrenowe, podobno również regularne picie kawy zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona  oraz cukrzycę typu2. Wiele osób rozpoczyna dzień od filiżanki kawy, w inny sposób nie wyobrażają sobie poranka.

Czym karmić nasz mózg?

Pożywienie wpływa na stan naszego organizmu oraz na samopoczucie,  możemy poprzez odpowiednią dietę poprawić naszą sprawność intelektualną. Niektóre produkty wpływają na nasze zdolności poznawcze, lepsze samopoczucie, spowalniają proces starzenia. Warto więc posiadać taką wiedzę, by wspomóc swój organizm.

 Na prace mózgu ma wpływ glukoza, posiłki zjadane regularnie dostarczają mózgowi dopływ „paliwa”. Urozmaicona dieta ma wpływ na lepsze wyniki w nauce. Niewątpliwie niedobór żelaza powoduje uczucie zmęczenia, trudności z koncentracją uwagi. Również niski poziom magnezu sprawia, że człowiek jest rozdrażniony i senny.

Nasz mózg wymaga sporej ilości tlenu, białka, tłuszczów, witamin C, A, E, B a także składników mineralnych. Składniki te powinny być dostarczane regularnie, ponieważ mózg nie potrafi magazynować zapasów.

Bardzo dobrze na mózg wpływają kwasy omega – 3, które mają wpływ na jakość połączenie między neuronami. Warto więc spożywać ryby i owoce morza, lub tran w postaci kapsułek. Wpływ na prawidłową pracę neuronów, ma również lecytyna znajdująca się w orzeszkach ziemnych, kiełkach pszenicy czy soi oraz w żółtkach jaj.  Poprawia ona przenoszenie impulsów nerwowych między neuronami.

Badania naukowe wykazują, ze dzieci karmione piersią wykazują większy iloraz inteligencji w porównaniu z dziećmi karmionymi sztucznym mlekiem. Również zdrowe posiłki przygotowywane w domu pozytywnie wpływają na dziecko, najlepiej unikać zupek i dań ze słoiczków.

Produkty pogarszające nastrój

Większość z nas kocha słodycze. Ciastka i inne łakocie powodują wzrost glukozy we krwi, to dodaje nam energii, jednak poziom cukru szybko opada  i tak też znika radość. Napoje energetyczne również dodadzą nam na pewien czas energii, jednak działania te są  krótkotrwale, a później mogą wystąpić nawet stany depresyjne.

Alkohol wpływa niekorzystnie na układ nerwowy. Najpierw człowiek czuje się wesoły, jednak później zmienia się nasze myślenie i emocje. Alkohol wzmaga uczucie lęku, przygnębienia. Objawy te występują zwłaszcza następnego dnia.

Należy pamiętać, że alkohol zabija szare komórki. Długofalowe picie na pewno wpłynie na mózg. Zmiany te będą dotyczyły rejonów odpowiedzialnych za  uczenie się, pamięć krótkotrwałą czy też koordynowanie ruchów. Alkohol jest neurotoksyczny, zatruwa mózg. Osoby pijące ciągle alkohol są bardziej podatne na raka, może nastąpić zachwianie równowagi hormonalnej. Warto więc przemyśleć to i unikać regularnego picia alkoholu.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

[Materiał zewnętrzny]

Serwer dedykowany – dla kogo i ile trzeba za niego zapłacić?

post-image

Nie lubisz dzielić się z innymi? Zamiast standardowego hostingu współdzielonego, który jest od dawna podstawowym rodzajem usług hostingowych wybieranych przez posiadaczy stron www, warto postawić na bardziej niezawodny i profesjonalny serwer dedykowany.

Wyższa jakość

Chcąc scharakteryzować mechanizm działania tytułowego serwera najprościej jak się da, warto podkreślić przede wszystkim, iż w odróżnieniu od wcześniej wspomnianego we wstępie hostingu współdzielonego, jest to zupełnie oddzielny komputer, jaki funkcjonuje wyłącznie dla nas, naszych potrzeb i zgodnie z naszymi wymogami i preferencjami. To nasze prywatne urządzenie, jakie wykorzystujemy na własny użytek i nikt nie ma prawa w nie ingerować. Posiadanie serwera dedykowanego jest polecane wszystkim, którzy cenią solidność, liczą na bezawaryjność i są profesjonalistami. Na urządzeniu wykupowanym do indywidualnego zarządzania od firm hostingowych typu Linuxpl.com, właściciel może przechowywać dowolne pliki, nanosić interesujące do zmiany, wprowadzać niczym nieograniczone modyfikacje, samodzielnie z niego korzystać i nim zarządzać. W zasadzie, patrząc chociażby na ogromną swobodę z jaką wiąże się…


Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More
Zagrożenia na Ziemii

Wulkan w Niemczech zagrożeniem dla Polski

post-image

Wulkan Lacher See zlokalizowany jest w zachodnich Niemczech, w Nadrenii. Grupa naukowców jest w posiadaniu niezbitych dowodów na to, że wulkan powoli budzi się do życia.  Wkrótce może nastąpić jego erupcja. Obawy o losy ludzkości są niemałe. Ostatnim razem, kiedy ponad 10 tysięcy lat temu doszło do wybuchu tego wulkanu, okazało się to katastrofą na skalę całego kontynentu europejskiego.

Malowniczy teren pełen tajemnic

Lacher See to stosunkowo niewielkie jezioro mieszczące się w odległości około 40 kilometrów od miasta Bonn. Okoliczni mieszkańcy chętnie spędzają swój wolny czas na wędkowaniu, spacerach z rodziną czy pływaniu łódkami. Nie wszyscy jednak wiedzą, że to niewielkie jeziorko powstało w wyniku potężnej erupcji wulkanu. Miała ona miejsce dokładnie 13 tysięcy lat temu. W rezultacie z wulkanu wydobyło się kilkaset metrów sześciennych pumeksu oraz popiołu. Ciekawostką jest, że dno jeziora Lacher See pokrywa obecnie aż 7 kilometrów sześciennych lawy.


Wulkan nadal żyje

Ostatnio naukowcy coraz częściej przestrzegają odwiedzających jezioro przed…

Może Cię zainteresować:

Read More