Pozostałe

Żywność genetycznie modyfikowana a przyszłe pokolenia

Żywność GMO

Obecnie naukowcy są w stanie stworzyć żywność GMO. Jest to jedzenie „zaprojektowane” w laboratorium. Rośliny modyfikowane genetycznie są bardziej wytrzymałe na  różne warunki transportu, szybciej również rosną i rozwijają się. Rośliny takie łatwiej dostosowują się do gorszej gleby, są bardziej dorodne i kolorowe, długo zachowują świeżość. Naukowcy pracujący nad tym typem żywności uważają, że w ten sposób można rozwiązać problem głodu na świecie. Pierwszą rośliną zmodyfikowaną genetycznie był tytoń, pomidory natomiast były pierwszymi produktami, które trafiły do sprzedaży. Każdy człowiek słysząc o tego typu jedzeniu, zastanawia się do czego prowadzi postęp naukowy i technologiczny? Z jednej  strony niesie wiele rozwiązań i udogodnień, z drugiej zagrożenia i niepewność związaną z przyszłością.

Żywność genetycznie modyfikowana a przyszłe pokolenia
Żywność GMO

Między naukowcami istnieje spór, ponieważ część z nich uważa, że GMO jest nieszkodliwa, druga część jest przeciwnego zdania. Pierwsza strona uważa, że rośliny GMO są zdrowe, tańsze i nie będą źle wpływały na nasze zdrowie. To oni współpracują z firmami, które produkują właśnie taką żywność.


Przeciwnicy, uważają, że mimo braku dowodów na szkodliwość żywności GMO na nasze zdrowie, nie mamy pewności, że po pewnym czasie jedzenia takich produktów, nie będzie miało złego wpływu na nasz organizm. Tak jest bowiem w przypadku różnych substancji np. palenia tytoniu.

Badania na myszach karmionych modyfikowaną kukurydzą, wykazały że w dalszych pokoleniach obniża się płodność tych zwierząt. Tak więc zadawane jest pytanie, jak długodystansowe spożywanie żywności zmutowanej genetycznie wpływa na organizm.

W Polsce na szczęście dalej modna jest żywność ekologiczna, która hodowana jest w normalnych warunkach, jest droższa ale za to mamy pewność jej pochodzenia i właściwości.

Co jeść, a czego unikać

Właściwe odżywianie sprzyja dobremu samopoczuciu. To co jemy wpływa na nasze zdrowie, witalność, inteligencję, wygląd i sen. Naukowcy udowodniają, że złe nawyki żywieniowe przyczyniają się do problemów emocjonalnych lub psychicznych np. depresji, czy załamaniom nerwowym.

Cukier a nadpobudliwość

Prawie każdy lubi łakocie, słodycze. Trudno w to uwierzyć, ale słodycze obniżają nastrój. Osoby smutne, z problemami sięgają często po coś słodkiego, by poprawić sobie humor, nie zdają sobie jednak sprawy, że tym samym wpływają niekorzystnie na swój nastrój. Bardzo wiele produktów zawiera cukier, nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nadmiar słodkości może nawet prowadzić do wybuchów agresji.

Żywność genetycznie modyfikowana a przyszłe pokolenia
Słodycze

Rodzice często dają swoim dzieciom słodycze do szkoły, zdarza się, że śniadanie zastępują  batoniki i kolorowa, bąbelkowa woda. Cukier znajduje się w prawie wszystkich produktach spożywczych. Praktycznie większość dzieci zjada nadmiar cukru.

Badania naukowe wykazały, że nadmiar cukru w diecie prowadzi do nadpobudliwości ruchowej, trudnościach w koncentracji, ma wpływ na iloraz inteligencji.

Poranna kawa

Kofeina jest znana prawie każdemu, niektórzy są od niej po prostu uzależnieni. Spora ilość  kofeiny wprowadza nas w stan euforii i pobudzenia, jednak działa to na krótki czas, później czujemy się szybko zmęczeni.

Żywność genetycznie modyfikowana a przyszłe pokolenia
Kawa mielona

Kawa ma dobry wpływ na mózg, ponieważ poprawia nam się koncentracja  i zdolności intelektualne, jednak jeśli jej nadużywamy, to może nam zaszkodzić. Napój ten może łagodzić np. bóle migrenowe, podobno również regularne picie kawy zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona  oraz cukrzycę typu2. Wiele osób rozpoczyna dzień od filiżanki kawy, w inny sposób nie wyobrażają sobie poranka.

Czym karmić nasz mózg?

Pożywienie wpływa na stan naszego organizmu oraz na samopoczucie,  możemy poprzez odpowiednią dietę poprawić naszą sprawność intelektualną. Niektóre produkty wpływają na nasze zdolności poznawcze, lepsze samopoczucie, spowalniają proces starzenia. Warto więc posiadać taką wiedzę, by wspomóc swój organizm.

 Na prace mózgu ma wpływ glukoza, posiłki zjadane regularnie dostarczają mózgowi dopływ „paliwa”. Urozmaicona dieta ma wpływ na lepsze wyniki w nauce. Niewątpliwie niedobór żelaza powoduje uczucie zmęczenia, trudności z koncentracją uwagi. Również niski poziom magnezu sprawia, że człowiek jest rozdrażniony i senny.

Nasz mózg wymaga sporej ilości tlenu, białka, tłuszczów, witamin C, A, E, B a także składników mineralnych. Składniki te powinny być dostarczane regularnie, ponieważ mózg nie potrafi magazynować zapasów.

Bardzo dobrze na mózg wpływają kwasy omega – 3, które mają wpływ na jakość połączenie między neuronami. Warto więc spożywać ryby i owoce morza, lub tran w postaci kapsułek. Wpływ na prawidłową pracę neuronów, ma również lecytyna znajdująca się w orzeszkach ziemnych, kiełkach pszenicy czy soi oraz w żółtkach jaj.  Poprawia ona przenoszenie impulsów nerwowych między neuronami.

Badania naukowe wykazują, ze dzieci karmione piersią wykazują większy iloraz inteligencji w porównaniu z dziećmi karmionymi sztucznym mlekiem. Również zdrowe posiłki przygotowywane w domu pozytywnie wpływają na dziecko, najlepiej unikać zupek i dań ze słoiczków.

Produkty pogarszające nastrój

Większość z nas kocha słodycze. Ciastka i inne łakocie powodują wzrost glukozy we krwi, to dodaje nam energii, jednak poziom cukru szybko opada  i tak też znika radość. Napoje energetyczne również dodadzą nam na pewien czas energii, jednak działania te są  krótkotrwale, a później mogą wystąpić nawet stany depresyjne.

Alkohol wpływa niekorzystnie na układ nerwowy. Najpierw człowiek czuje się wesoły, jednak później zmienia się nasze myślenie i emocje. Alkohol wzmaga uczucie lęku, przygnębienia. Objawy te występują zwłaszcza następnego dnia.

Należy pamiętać, że alkohol zabija szare komórki. Długofalowe picie na pewno wpłynie na mózg. Zmiany te będą dotyczyły rejonów odpowiedzialnych za  uczenie się, pamięć krótkotrwałą czy też koordynowanie ruchów. Alkohol jest neurotoksyczny, zatruwa mózg. Osoby pijące ciągle alkohol są bardziej podatne na raka, może nastąpić zachwianie równowagi hormonalnej. Warto więc przemyśleć to i unikać regularnego picia alkoholu.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Iluminaci Zagrożenia na Ziemii

Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

post-image

Oglądając wiadomości na temat trwającej epidemii koronowirusa, słyszymy najczęściej informacje o nowych zachorowaniach i kolejnych ofiarach. Nie jest to zbyt budujące, a przecież teraz jak nigdy wcześniej, potrzebujemy też wiadomości pokrzepiających, które pozwolą nam rozładować te wszystkie negatywne emocje strachu o nadchodzące jutro. Śledźmy zatem samodzielnie najnowsze dane na temat koronowirusa!

Na stronie https://www.worldometers.info/coronavirus/ znajdują się nie tylko aktualne statystyki zachorowań i ofiar, ale także już wyleczonych osób. Warto samodzielnie kontrolować sytuację, ponieważ media głównego nurtu wolą nas trzymać w ryzach, poprzez donoszenie przede wszystkim o negatywnych konsekwencjach epidemii CONVID 19, pomijając często, ile osób już jest zdrowych.


Epidemia 2020 – monitoruj sytuację!

Koronawirus – nie jest najgorzej!

Polskie statystyki zachorowań nadal nie są najgorsze. Ostatni duży wzrost nastąpił przede wszystkim po przybyciu do kraju osób przebywających wcześniej za granicą. Jeśli kwarantanna zadziała, jest szansa, że nie będzie już tak gwałtownego…

Może Cię zainteresować:

Read More
Iluminaci Zakazana wiedza

Czy to koniec elit rządzących światem? Może NWO będzie inne, niż myśleliśmy! Co mówi nam QAnon?

post-image

Świat żyje koronawirusem. My nim też żyjemy. Zamknięci w swoich domach. Przestraszeni o to, co będzie z naszym życiem, zdrowiem, pracą. A co jeśli to wszystko jest tak naprawdę przykrywką do zupełnie innych działań? Kim jest QAnon? I czy tak jak twierdzi, mamy tak naprawdę do czynienia nie z triumfem, ale z definitywnym końcem Iluminati?

Qanon – kto to taki?

Qanon (określany także jako Q) pojawił się w 2017 roku i poprzez amerykańskie fora i strony internetowe, zaczął ogłaszać zbliżającą się operację, mającą na celu zdemaskowanie i aresztowanie członków skorumpowanych grup, które poprzez szereg nacisków kontrolują działanie instytucji państwowych na całym świecie.


Już od kilku lat Qanon przygotowywał swoich odbiorców na wielką czystkę wśród czarnych elit (zob. elity bankowe), znanych jako Iluminati. Czy na naszych oczach odbywa się likwidacja najbardziej szkodliwej, bezwzględnej i okrutnej grupy ludzi, która już od bardzo dawna dzierży władzę nad światem i…

Może Cię zainteresować:

Read More
Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

post-image

Kwarantanna trwa. Rząd już wprowadził stan zagrożenia epidemiologicznego w kraju. Lada dzień może zostać wprowadzony stan wyjątkowy. Już w niedzielę zostaną zamknięte granice kraju. Zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób, odwołano imprezy masowe i pozamykano szkoły, teatry, kina, muzea i inne obiekty kulturalne. Zamknięte są już galerie handlowe. Otwarte w nich są jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie. Restauracje i bary też zostały zamknięte. Co będzie dalej? Jak się zachować w tym całym zamieszaniu?

Rozsądek i empatia w czasie pandemii

Dwutygodniowa kwarantanna trwa. A Polacy to zapobiegliwy naród. W sytuacjach kryzysowych potrafimy się dobrze zabezpieczyć i przygotować na najgorsze. Okazuje się jednak, że aż za dobrze. Robienie zapasów na kilka dni w czasie kwarantanny jest oczywiście mądrym posunięciem. Jednak wykupywanie wszystkiego w hurtowych ilościach i doprowadzenie do opustoszenia sklepów, już niekoniecznie. Tak wyglądają supermarkety z pustymi półkami w niektórych miejscach w Polsce:


Kwarantanna. Jak się zachować, aby spokojnie przetrwać pandemię COVID-19

Może Cię zainteresować:

Read More
Zakazana wiedza

Koronawirus – o co tutaj chodzi?

post-image

Wydarzenia ostatniego czasu są nad wyraz niepokojące. I nie chodzi tylko o samego koronawirusa SARS-CoV-2. Ważne jest  to, co tak naprawdę powoduje ta pandemia w sferze wolności społecznej i gospodarczej, do czego jest wykorzystywana i przez kogo. Czy mamy już do czynienia z początkiem końca i wstępem do wielkiego resetu cywilizacji, którym ma być koronawirus?

Koronawirus – statystyki, zachorowania, zgony

Koronawirusy nie są niczym nowym, znane są od dawna. Do grona tego typu cząstek zakaźnych należy znany nam beta-koronowirus SARS (epidemia z 2002 r.) czy MERS (epidemia z 2012 r.). Ten, z którym mamy obecnie do czynienia, to nowy wirus SARS-CoV-2, który powoduje chorobę zakaźną układu oddechowego COVID-19. I nie jest tak, że ta choroba jest bardzo groźna. Śmiertelność wynosi około 3,4 procenta i dotyczy z reguły osób o słabej odporności, spowodowanej najczęściej przewlekłymi chorobami oraz osób starszych.


Na dzień 12.03.2020 zanotowano wystąpienie koronowirusa w…

Może Cię zainteresować:

Read More