Zakazana wiedza

Genialny postęp czy upadek ludzkości?

Klony

Postęp medyczny i technologiczny bardzo szybko się rozwija, pozwala to na osiągnięcia w wielu dziedzinach. Nie każde jednak działanie zmierza w dobrym kierunku. Klonowanie jest procesem pozwalającym na uzyskanie organizmu identycznego jak dawcy. Jest to trudny proces, który wymaga dużego doświadczenia i wiedzy laboratoryjnej. Z punktu moralnego budzi wiele zastrzeżeń i kontrowersji. Proces klonowania w pewien sposób może kojarzyć się nam z dążeniem do nieśmiertelności. Obecnie sklonowano już różne gatunki zwierząt, jednak nie istotę ludzką. Jest to bowiem o wiele trudniejszy proces, jednak naukowcy nie ukrywają, że nie jest to niemożliwe. Do sklonowania człowieka potrzeba bardzo dużo komórek jajowych i wiele matek zastępczych, by uzyskać jeden ludzki klon. Nie mamy jednak pewności co przyniosą nam kolejne lata związane z postępem w tym zakresie.

Genialny postęp czy upadek ludzkości?
Klony

Naukowcy korzystają z techniki przeniesienia jądra komórki somatycznej, która posiada DNA do opróżnionej wcześniej komórki jajowej. W ten sposób niezapłodniona komórka jajowa produkuje komórki macierzyste. Komórki te mają możliwość przemiany  np.w komórki wątroby, serca czy układu nerwowego.
Obecnie naukowcy uważają, że zajmują się procesem klonowania w celach leczniczych typu narządy do przeszczepu, jednak niektórzy obawiają się, że może to pójść w kierunku klonowania ludzi. Takie bowiem procedery w niepowołanych rękach mogą wymknąć się spod kontroli.


Naukowcy zajmują się również tzw. edycją genów, która ma na celu modyfikację genetyczną, w celu uniknięcia chorego potomstwa. Oprócz tego istnieje możliwość nadania dzieciom pożądanych cech np. określonego wyglądu, wysokiej inteligencji. Takie działanie wychodzi już poza granice moralności.

Biblia a klonowanie

W biblii nie znajdziemy wprost odpowiedzi na temat klonowania człowieka, jednak zasady w niej zawarte mogą pośrednio dać odpowiedź. Życie ludzkie jest bardzo ważne, człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Poprzez działania typu klonowanie, człowiek traktowany jest jako towar. Tutaj nikt nie liczy się z ludzkimi embrionami, ponieważ w procesie uzyskiwania odpowiedniego DNA zabija się kilka ludzkich zarodków. Tak więc mamy do czynienia z likwidowaniem nowego życia. Tego typu działania wymagają zastanowienia, ponieważ z punktu moralnego są raczej niewłaściwe. Dylemat jest o tyle większy, że klonowanie może również dawać innym ludziom szansę na ratanie zagrożonego życia. Uważa się bowiem, ze dzięki klonowaniu można uzyskać organy do przeszczepu. W ten sposób komuś można darować drugie życie.

Klonowanie zwierząt

Jedną z metod klonowania jest metoda transplantacji jąder komórkowych. Pozwala ona na sklonowanie dorosłych osobników, można tu uzyskać wiele klonów. Do odtworzenia danego organizmu potrzebna jest komórka jajowa i nieuszkodzony genom tego samego gatunku oraz surogatka, która urodzi potomstwo.
Tak właśnie została sklonowana owca Dolly, podobno posiada ona cztery klony, sklonowano również myszy, koty i inne zwierzęta.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

[Materiał zewnętrzny]

Serwer dedykowany – dla kogo i ile trzeba za niego zapłacić?

post-image

Nie lubisz dzielić się z innymi? Zamiast standardowego hostingu współdzielonego, który jest od dawna podstawowym rodzajem usług hostingowych wybieranych przez posiadaczy stron www, warto postawić na bardziej niezawodny i profesjonalny serwer dedykowany.

Wyższa jakość

Chcąc scharakteryzować mechanizm działania tytułowego serwera najprościej jak się da, warto podkreślić przede wszystkim, iż w odróżnieniu od wcześniej wspomnianego we wstępie hostingu współdzielonego, jest to zupełnie oddzielny komputer, jaki funkcjonuje wyłącznie dla nas, naszych potrzeb i zgodnie z naszymi wymogami i preferencjami. To nasze prywatne urządzenie, jakie wykorzystujemy na własny użytek i nikt nie ma prawa w nie ingerować. Posiadanie serwera dedykowanego jest polecane wszystkim, którzy cenią solidność, liczą na bezawaryjność i są profesjonalistami. Na urządzeniu wykupowanym do indywidualnego zarządzania od firm hostingowych typu Linuxpl.com, właściciel może przechowywać dowolne pliki, nanosić interesujące do zmiany, wprowadzać niczym nieograniczone modyfikacje, samodzielnie z niego korzystać i nim zarządzać. W zasadzie, patrząc chociażby na ogromną swobodę z jaką wiąże się…


Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More
Zagrożenia na Ziemii

Wulkan w Niemczech zagrożeniem dla Polski

post-image

Wulkan Lacher See zlokalizowany jest w zachodnich Niemczech, w Nadrenii. Grupa naukowców jest w posiadaniu niezbitych dowodów na to, że wulkan powoli budzi się do życia.  Wkrótce może nastąpić jego erupcja. Obawy o losy ludzkości są niemałe. Ostatnim razem, kiedy ponad 10 tysięcy lat temu doszło do wybuchu tego wulkanu, okazało się to katastrofą na skalę całego kontynentu europejskiego.

Malowniczy teren pełen tajemnic

Lacher See to stosunkowo niewielkie jezioro mieszczące się w odległości około 40 kilometrów od miasta Bonn. Okoliczni mieszkańcy chętnie spędzają swój wolny czas na wędkowaniu, spacerach z rodziną czy pływaniu łódkami. Nie wszyscy jednak wiedzą, że to niewielkie jeziorko powstało w wyniku potężnej erupcji wulkanu. Miała ona miejsce dokładnie 13 tysięcy lat temu. W rezultacie z wulkanu wydobyło się kilkaset metrów sześciennych pumeksu oraz popiołu. Ciekawostką jest, że dno jeziora Lacher See pokrywa obecnie aż 7 kilometrów sześciennych lawy.


Wulkan nadal żyje

Ostatnio naukowcy coraz częściej przestrzegają odwiedzających jezioro przed…

Może Cię zainteresować:

Read More