Zakazana wiedza

Genialny postęp czy upadek ludzkości?

Klony

Postęp medyczny i technologiczny bardzo szybko się rozwija, pozwala to na osiągnięcia w wielu dziedzinach. Nie każde jednak działanie zmierza w dobrym kierunku. Klonowanie jest procesem pozwalającym na uzyskanie organizmu identycznego jak dawcy. Jest to trudny proces, który wymaga dużego doświadczenia i wiedzy laboratoryjnej. Z punktu moralnego budzi wiele zastrzeżeń i kontrowersji. Proces klonowania w pewien sposób może kojarzyć się nam z dążeniem do nieśmiertelności. Obecnie sklonowano już różne gatunki zwierząt, jednak nie istotę ludzką. Jest to bowiem o wiele trudniejszy proces, jednak naukowcy nie ukrywają, że nie jest to niemożliwe. Do sklonowania człowieka potrzeba bardzo dużo komórek jajowych i wiele matek zastępczych, by uzyskać jeden ludzki klon. Nie mamy jednak pewności co przyniosą nam kolejne lata związane z postępem w tym zakresie.

Genialny postęp czy upadek ludzkości?
Klony

Naukowcy korzystają z techniki przeniesienia jądra komórki somatycznej, która posiada DNA do opróżnionej wcześniej komórki jajowej. W ten sposób niezapłodniona komórka jajowa produkuje komórki macierzyste. Komórki te mają możliwość przemiany  np.w komórki wątroby, serca czy układu nerwowego.
Obecnie naukowcy uważają, że zajmują się procesem klonowania w celach leczniczych typu narządy do przeszczepu, jednak niektórzy obawiają się, że może to pójść w kierunku klonowania ludzi. Takie bowiem procedery w niepowołanych rękach mogą wymknąć się spod kontroli.


Naukowcy zajmują się również tzw. edycją genów, która ma na celu modyfikację genetyczną, w celu uniknięcia chorego potomstwa. Oprócz tego istnieje możliwość nadania dzieciom pożądanych cech np. określonego wyglądu, wysokiej inteligencji. Takie działanie wychodzi już poza granice moralności.

Biblia a klonowanie

W biblii nie znajdziemy wprost odpowiedzi na temat klonowania człowieka, jednak zasady w niej zawarte mogą pośrednio dać odpowiedź. Życie ludzkie jest bardzo ważne, człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Poprzez działania typu klonowanie, człowiek traktowany jest jako towar. Tutaj nikt nie liczy się z ludzkimi embrionami, ponieważ w procesie uzyskiwania odpowiedniego DNA zabija się kilka ludzkich zarodków. Tak więc mamy do czynienia z likwidowaniem nowego życia. Tego typu działania wymagają zastanowienia, ponieważ z punktu moralnego są raczej niewłaściwe. Dylemat jest o tyle większy, że klonowanie może również dawać innym ludziom szansę na ratanie zagrożonego życia. Uważa się bowiem, ze dzięki klonowaniu można uzyskać organy do przeszczepu. W ten sposób komuś można darować drugie życie.

Klonowanie zwierząt

Jedną z metod klonowania jest metoda transplantacji jąder komórkowych. Pozwala ona na sklonowanie dorosłych osobników, można tu uzyskać wiele klonów. Do odtworzenia danego organizmu potrzebna jest komórka jajowa i nieuszkodzony genom tego samego gatunku oraz surogatka, która urodzi potomstwo.
Tak właśnie została sklonowana owca Dolly, podobno posiada ona cztery klony, sklonowano również myszy, koty i inne zwierzęta.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

post-image

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane…

Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More