Connect with us

Hi, what are you looking for?

Pozostałe

[Sponsorowany] Laptop czy Tablet? Lenovo Yoga 900!

yoga900

Wybór pomiędzy niewielkich rozmiarów laptopem a tabletem dla wielu jest naprawdę trudny. Na rynku są jednak dostępne modele, które łączą funkcjonalność tych dwóch urządzeń. Jednym z nich jest Yoga 900 od firmy Lenovo.

Laptop ten zaliczany jest do segmentu urządzeń konwertowalnych, czyli takich, które mogą pracować w kilku trybach. W tym przypadku czterech. Wszystko dzięki zawiasom umożliwiającym obrócenie ekranu o 360 stopni. W ten sposób Yoga 900 może pracować w trybie laptopa, podstawki (klawiatura pełni rolę podstawki), namiotu oraz właśnie tabletu.

Mobilna wydajność

Podkreślić należy przy tym, że omawiany laptop sprzedawany dysponuje ekranem o przekątnej 13,3 cali. Wszystko to sprawia, że w naszym ręku może znaleźć się kompaktowy laptop zbliżony chociażby do Apple MacBook Air 13, który po chwili zamienia się w pełnoprawny tablet, sterowany za pomocą dotyku.

Jest to o tyle atrakcyjne, że Lenovo Yoga 900 dysponuje matrycą pracującą w rozdzielczości QHD+ (3200 x 1800), dlatego gwarantuje całkiem przyzwoite doznania wizualne. Nie należy zapominać również o tym, co laptop ma w środku, czyli najważniejszych podzespołach.

Ze względu na chęć zagwarantowana użytkownikom urządzenia o niskim poborze energii, producent zdecydował się na zamontowanie niskonapięciowych procesorów firmy Intel. Mowa tu o układach szóstej generacji, spośród których najwyższą wydajnością charakteryzuje się i7-6500U. Jego osiągi okażą się w zupełności wystarczające w przypadku obsługi podstawowego pakietu programów. Za szybkość działania laptopa odpowiada również pamięć RAM typu DDR3 (maksymalnie 16 GB).

Jak można było się domyślić, Lenovo Yoga 900 nie dysponuje dedykowaną kartą graficzną. Jednak nie jest to specjalnie duża wada, ponieważ laptop ten nie został przygotowany do pracy w zaawansowanym oprogramowaniu graficznym czy też do obsługi najnowszych i najbardziej wymagających gier komputerowych.

Na pewno dobrą wiadomością będzie to, że urządzenie korzysta z półprzewodnikowego dysku twardego (SSD). Gwarantuje to błyskawiczną obsługę najważniejszych operacji, szybki transfer danych oraz maksymalną ochronę, która okaże się szczególnie istotna podczas podróży.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Do czego przyda się Lenovo Yoga 900?

[Sponsorowany] Laptop czy Tablet? Lenovo Yoga 900!Fakt, iż stanowi on połączenie laptopa i tabletu sprawia, że jest on wolny od typowych wad i ograniczeń tych sprzętów. W przypadku tabletów bardzo często pojawia się problem ich nieco zbyt niskiej wydajności, która uniemożliwia skorzystanie z wielu programów. Klawiatury, które możemy podpiąć do tego typu urządzeń również nie zawsze są dobrej jakości. Yoga 900 nie ma tych ograniczeń.

Z jednej stron dysponuje ona przyzwoitą, integralną klawiaturą, która niczym nie ustępuje rozwiązaniom stosowanym w typowych laptopach, z drugiej natomiast jej podzespoły, jak na tę klasę, są naprawdę przyzwoite. Jej jedynym minusem może być zbyt duży ekran jak na tablet, jednak jest to kwestia przyzwyczajenia.

W przypadku standardowych, pełnowymiarowych laptopów, największy problem wynika z ich wątpliwej mobilności. Lenovo Yoga 900 jest natomiast bardzo kompaktowa i wygodna w użyciu. Co więcej, dysponuje ona na tyle pojemnym akumulatorem, że może pozostawać uruchomiona nawet przez ponad 10 godzin.

Wszystko to sprawia, że omawiany pół laptop – pół tablet doskonale sprawdzi się jako urządzenie typowo multimedialne, które wykorzystać możemy do oglądania filmów, słuchania muzyki czy przeglądania zasobów internetowych. Urządzenie to cieszy się również popularnością wśród klientów biznesowych, którzy poszukują sprzętu do pracy w podróży. Jak więc widać, Yoga 900 ma sporo zalet. Jakie są natomiast wady tego urządzenia?

Przede wszystkim stosunkowo wysoka cena. Poszczególne konfiguracje kosztują od 4000 do około 6000 złotych. Przyczepić należy się również do raczej słabej widoczności podczas pracy przy większym nasłonecznieniu. Odpowiedzialna jest za to błyszcząca powłoka matrycy.

ZOBACZ / NAPISZ KOMENTARZ

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

TOP miesiąca:

Najnowsze wpisy

Iluminaci

Gospodarka globalna, transformacja energetyczna i społeczeństwa międzykulturowe… Czy taka ma być recepta na nowy porządek światowy? Czy w takim „porządku” będzie jeszcze miejsce dla...

UFO

W Polsce temat UFO jest od wielu lat szeroko dyskutowany. Rzekome obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających były zgłaszane w całym kraju i często towarzyszyły im...

Religia

Religie istnieją od wieków, a każda z nich ma unikalną historię. Od najwcześniejszych znanych praktyk duchowych po współczesne religie, oto niektóre z najbardziej starożytnych...

Religia

Religia jest ważnym elementem kultury ludzkiej, który wpływa na wszystkie aspekty życia. Zróżnicowanie religijne ludności świata jest jednym z najbardziej widocznych i znaczących aspektów...

Koniec świata

Biblia jest dla wielu ludzi źródłem pociechy i inspiracji. Dla niektórych jest również źródłem strachu i lęku. Biblia mówi o końcu świata, wydarzeniu, które...

Koniec świata

 Koncepcja końca świata jest znana od wieków, a w historii pojawiło się wiele proroctw i przepowiedni. Od Nostradamusa po Babę Wangę, ludzie spekulowali na...

Facebook

Może Cię zainteresować

Reklama