Pozostałe

Końce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony

teoria wnętrzu ziemii

Temat końca świata wraca co jakiś czas i porusza, a nawet przeraża rzesze ludzi. To, że kiedyś nadejdzie jest nieuniknione, natomiast na pytanie kiedy to nastąpi zwykłemu śmiertelnikowi trudno znaleźć odpowiedź. Tymczasem wiele końców świata miało już miejsce w przeszłości. O jakich wydarzeniach mowa?

Potop znany z Biblii, Sodoma i Gomora czy starożytne wojny nuklearne, to tylko niektóre przykłady armagedonów, które miały miejsce w odległej przyszłości. Warto je znać i zachować w pamięci, bowiem, jak wiadomo nie od dziś, historia bardzo lubi się powtarzać…


O boskim gniewie, czyli potop biblijny

Dobrze znany chrześcijanom potop został opisany w biblijnej Księdze Rodzaju. Co wiadomo o tym wydarzeniu? Krótko mówiąc, Bóg postanowił sprowadzić na ziemię potop i zgładzić ludzkość, którą sam stworzył. Skąd taka decyzja? Była ona spowodowana tym, że ludzie żyli w sposób niegodny, rozpustny i grzeszny.

Uratować zechciał jedynie syna Lameka, Noego i jego najbliższą rodzinę oraz garstkę zwierząt. Czym ów Noe zasłużył sobie na takie wyróżnienie? Był to człowiek prawy, sprawiedliwy i pokorny wobec Boga, czym zyskał sobie jego wielką przychylność. Stwórca nakazał mu zbudować Arkę i umieścić na niej bliskich oraz kilka zwierząt, a następnie zesłał wielki potop.Końce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony

Deszcz padał nieustannie przez 40 dni, a wezbrana woda osiągała wysokość przekraczającą nawet najwyższe góry. Zagłada objęła więc wszystkich, rzecz jasna poza tymi, którzy byli na Arce. Po wielu tygodniach nadmiar wody opadł, a Arka zatrzymała się w górach Ararat. Ocalony Noe zszedł na ląd i w dowodzie wdzięczności złożył Bogu ofiary z bydła i ptactwa.

Końce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony
Francis Danby – The Deluge

Bóg natomiast złożył wówczas obietnicę mówiącą o tym, że nie sprowadzi więcej potopu z powodu zachowania człowieka i rozciągnął na niebie pojednawczą tęczę. Strach pomyśleć, co by było, gdyby sytuacja sprzed wielu tysięcy lat niespodziewanie się powtórzyła…

Statek zamiast Arki- Epos o GilgameszuKońce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony

Opis strasznego potopu mającego miejsce w odległej przeszłości znajduje się również na XI tabliczce babilońskiego Eposu o Gilgameszu. Utnapisztim, czyli syn sumeryjskiego króla Ubara-Tutu wraz z żoną zostali jako jedyni uratowani z potopu, który sprowadził na świat bóg Enlil. Utnapisztima ostrzegł o zbliżającej się katastrofie bóg Ea, dzięki temu mógł on podjąć kroki, które umożliwiły przeżycie nie tylko jemu, ale też jego ukochanej żonie. Co takiego zrobił mężczyzna? Zbudował statek i umieścił na nim małżonkę, dorobek swojego życia oraz rośliny i zwierzęta wszystkich gatunków. W porę przygotowany statek pozwolił im ocaleć w czasie tragicznego w skutkach potopu.

Dlaczego żywioł został zesłany na ziemię i ludzi? Jako prawdopodobną przyczynę wskazuje się nadmierne rozmnożenie się ludzi, co miało zagrażać spokojowi bogów i bardzo ich rozgniewać. Potop odebrał życie całemu gatunkowi ludzkiemu i zniszczył dosłownie wszystko, co znajdowało się na powierzchni ziemi.

Po wszystkim bogowie bardzo żałowali swojej decyzji i w ramach rekompensaty dali Utnapisztimowi oraz jego żonie nieśmiertelność, a rodzajowi ludzkiemu nowy początek. Ta historia przeraża, zwłaszcza że żal pojawił się zdecydowanie za późno…

Sodoma i Gomora, dalej o niegodziwości grzeszników

To kolejny motyw doskonale znany osobom zapoznanym z naukami Kościoła i Biblią. O co chodzi historii o zagładzie Sodomy i Gomory? Krótko mówiąc, gdy plotki o zepsuciu moralnym w Sodomie i Gomorze, które dochodziły do uszu Boga, potwierdziły się, ten postanowił zmieść je z powierzchni ziemi. Jedynie Ci, którzy kierowali się w swoim codziennym postępowaniu regułami chrześcijańskimi, zostali ocaleni.

Jak to możliwe? Otóż wszyscy żyjący w zgodzie z chrześcijańskimi zasadami zostali uprzedzeni o zamiarach Boga i mogli czym prędzej oddalić się od miasta. A co właściwie stało się z Sodomą i Gomorą? Na rozpustne miasta Stwórca sprowadził potworny deszcz, składający się z siarki i ognia. Na skutek armagedonu zginęli wszyscy zamieszkujący je ludzie, zwierzęta, a nawet rośliny.Końce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony

Historia sprzed tysięcy lat niesie przesłanie bardzo uniwersalne i znajdujące odzwierciedlenie w rzeczywistości, a mianowicie, że kara za niegodne człowieka postępowanie nie ominie winnego i prędzej czy później go dosięgnie…

Meteoryt, który przyniósł kres erze dinozaurów

Armagedony sprzed wielu, wielu lat nie zawsze miały związek z jakąś religią. Przykładem może być koniec świata dinozaurów, który miał miejsce około 66 milionów lat temu, czyli na przełomie kredy i paleocenu. Skała o gigantycznym rozmiarze, 10 kilometrów spadła wtedy z niewyobrażalną prędkością na obszar dzisiejszej Ameryki Południowej, a konkretnie Meksyku tworząc krater o średnicy 180 kilometrów.

Wydarzenie to, a dokładniej fale uderzeniowe będące jego bezpośrednią konsekwencją spowodowały trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów. W rezultacie utworzyły się megatsunami i burze ogniowe na całej planecie. Ponadto, bardzo wzrósł efekt cieplarniany, który w połączeniu z promieniowaniem podczerwonym uśmiercił większość roślin i zwierząt.

Kompletnie przeorganizowało to rozwój ewolucji na ziemi, wyginęły ogromne dinozaury i doszło do rozwoju mniejszych zwierząt, przede wszystkim ssaków. Czy w przyszłości świat może czekać powtórka? Niewykluczone, wszak niezbadane są wyroki kosmosu i wciąż wiemy o nim zbyt mało, by móc z całą pewnością spać spokojnie.

Wojny atomowe w starożytności, czyli wielkie kontrowersje

Nawet Erich von Daniken, czyli autor koncepcji wpływu istot pozaziemskich na życie ludzi w czasach przedhistorycznych (paleoastronautyki) popada w konsternację, odkrywając coraz to nowsze dowody starożytnej wojny nuklearnej. Czy obecną cywilizację techniczną poprzedzała inna, o wiele bardziej rozwinięta?

Końce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony
źródło zdj. – www.quora.com

Jak twierdzą badacze, na podstawie odnajdywanych regularnie pozostałości mogło być tak, że istniała, ale została doszczętnie zniszczona na skutek strasznej wojny nuklearnej. Jednym z dowodów potwierdzających tę szokującą tezę jest Mahabharata, czyli oficjalnie jeden z dwóch głównych poematów Hinduizmu. W treści tego, najdłuższego na świecie utworu znajdują się szalenie drobiazgowe opisy eksplozji ogromnych, ognistych kul powodujących burze i wichury, co według specjalistów wskazuje na używanie broni atomowej.

W dziele tym znajdują się bardzo liczne opisy rozmaitych działań wojennych sugerujących mającą miejsce w starożytności potężną i tragiczną w skutkach wojnę atomową. Warto zapoznać się z treścią Mahabharaty, choć zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie trudno podejść do tego bez emocji i obaw o jutro…

Historia często się powtarza

Końce świata, prawdziwe armagedony nawiedzały świat od najdawniejszych czasów. Trudno oprzeć się wrażeniu, że takie tragedie powinny wpłynąć na gatunek ludzki, niestety tendencja do tego, by zapominać o historii i co za tym idzie nie wyciągać z niej wniosków, jest silna.

Analizując sytuację aktualnie panującą wokół nas, na usta nasuwa się pytanie, kiedy znów światem wstrząśnie armagedon? Bo, że nadejdzie, jest raczej pewne. Nic przecież nic nie trwa wiecznie, a końce świata od zarania dziejów są częścią życia na ziemi.

A Końce Świata, których nie było?Końce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony

Przez ostatnie dwa tysiące lat jesteśmy notorycznie straszeni końcem świata, który na szczęście jakoś nie nadchodzi. Ostatni koniec świata miał mieć miejsce 23 września 2017 roku, kiedy to niewidoczna planeta układu słonecznego – Nibiru, Nemezis czy też Planeta X jak ją różnie nazywają, miała zderzyć się z Ziemią. Nic takiego nie miało miejsca, ale nic straconego, bo już czeka na nas kolejna data, a mianowicie 2036 rok, kiedy to asteroida Apophis może zderzyć się z Ziemią.

Czy kolejny przepowiedziany koniec dołączy do tych minionych bez echa tak, jak koniec świata 2012 czy wiele innych, mniej głośnych końców naszej cywilizacji i planety, jakie były w międzyczasie wyznaczane, ale nie doszły do skutku? Zobaczymy. Na szczęście mamy jeszcze trochę czasu.

 

Może Cię zainteresować:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Koniec świata

Tajemnica ukryta w Biblii – koniec świata nastąpi do 2021 roku

post-image

Z powodu licznie pojawiających się w mediach kolejnych terminów rzekomego końca świata, większość ludzkości przestała już wierzyć w te przepowiednie. Nie mniej jednak, jedna z ostatnio ujawnionych przepowiedni zapowiada ten kres w nieodległym czasie.

Koniec świata ma nastąpić przed rokiem 2021.

Dr F. Kenton Beshore przed swoją śmiercią ujawnił odkrytą przez siebie tajemnicę ukrytą podobno w Biblii. Jako Prezes Światowego Towarzystwa Biblijnego, teolog ten badał Biblię i zawarte w niej proroctwa. Wg niego wiele z sygnałów zapowiadających koniec świata już się pojawiło. Miały to być np. słyszane w różnych częściach świata tzw. „trąby apokalipsy”.


Informacje o tych dziwnych dźwiękach zasłyszanych w różnych częściach globu ziemskiego, można łatwo znaleźć w sieci. Pojawianie się tych dźwięków stanowi nie lada zagadkę dla naukowców, którzy do dziś nie potrafią jeszcze ustalić skąd one mogą pochodzić.

Innymi znakami przepowiadającymi rychły koniec świata, są wg teologa liczne klęski żywiołowe i katastrofy występujące coraz częściej w ostatnich latach.

Czy rzeczywiście nasz…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Fiasko Nato w potyczce z Rosją początkiem III wojny światowej

post-image

Jak podaje brytyjski dziennik „Express”, NATO poniesie początkowo klęskę w sytuacji, gdy siły militarne Rosji uderzą w kraje nadbałtyckie w tym w Polskę. Będzie to swoisty początek III wojny światowej.

Taką tezę postawiono na podstawie raportu sporządzonego 2016 roku przez specjalistów z Rand Corporation. Sporządzony został przez dwóch biegłych tej organizacji badawczej Michaela Johnsona oraz Davida Shlepeka. Stwierdzili oni, że Rosja jest w stanie podbić w ciągu zaledwie kilkunastu godzin miasta będące stolicami państw Estonii, Litwy a także Łotwy. Stacjonujące w tych krajach jak dotąd 4 międzypaństwowe bataliony nie będą stanowiły żadnej przeszkody. W przeciągu jednego dnia Rosjanie są w stanie podbić państwa bałtyckie.


Uzbrojenie Rosji

W przeciągu ostatnich dwóch lat nic w tym zakresie nie uległo zmianie. Pakt Północnoatlantycki ma co należy zaznaczyć coraz większą liczbę skutecznych samolotów bojowych takich jak najnowocześniejsze obecnie myśliwce. Jednakże Rosja może poszczycić się doskonale zorganizowaną obroną przeciwlotniczą. Także świetnie uzbrojona artyleria Rosjan czy też posiadane…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Wstrząsające proroctwo – Europa w 2020 roku

post-image

Niejednokrotnie już od lat prorokowany jest koniec świata. Co chwilę pojawiają się rozmaite przepowiednie zapowiadające koniec naszej cywilizacji. Jedno spośród tych proroctw właśnie się sprawdza i dzieje się to tu i teraz.

Próby budowania jednej wspólnej Europy wielokulturowej i wielu religii jak widać nie powiodły się. Społeczeństwo europejskie zamiast się jednoczyć zostało podzielone.


Trwa ciągła walka polityczna, religijna i kulturowa. Postępujący rozwój technologiczny sprzyja pojawianiu się różnych dziwactw i wypaczeń, promowaniu dewiacji i patologii. Zdaje się, że populacja ludzka zmierza w zupełnie niewiadomym kierunku. Nie ma już tolerancji i wolności. Jest za to wszechobecna cenzura i zniewolenie umysłów.

Terroryzm

Jak to się dzieje, że następujące coraz częściej akty terrorystyczne są przez europejskie media pomijane? Środki masowego przekazu, jeżeli już podają informacje dotyczące takich zdarzeń, zwykle nazywają je „incydentami”. Atak, w którym ginie kilkaset osób traktowany jest jak zwykły wypadek. Wiele z takich spraw w ogóle nie jest podawane do wiadomości publicznej. Jaka jest…

Może Cię zainteresować:

Read More
Zagrożenia z kosmosu

Rok 2019 końcem świata?

post-image

Badacze kosmosu od dawna przewidywali już uderzenie w Ziemię planetoidy, które miałoby spowodować koniec świata. Do tej pory jednak nikt jednak nie miał pewności, kiedy dokładnie to nastąpi.

Statystki prowadzone przez astronomów pozwalały wysnuć wniosek, że taka katastrofa grozi Ziemi, co najmniej za pół miliona lat. Prowadzone obserwacje natomiast skracały ten czas do niespełna 20 lat. Obecnie jak podaje Gazeta Wyborcza realne zagrożenie jest znacznie bliżej.


Czy 1 luty 2019 r. to data końca świata?

Astronomowie z Nowego Meksyku zdołali zaobserwować dość dużą planotoidę. Ma ona około dwóch kilometrów średnicy i została nazwana symbolem 2002 NT7. Początkowo, nie wzbudzała ona podejrzeń obserwatorów. Natomiast przeprowadzona dokładna analiza toru lotu tej planetoidy może budzić już pewne obawy.

Jak obliczyli astronomowie 2002 NT7 porusza się z prędkością 28 km/s a jej obieg dookoła Słońca wynosi 837 dni. Ustalono także, że, że orbita po której porusza się planetoida przetnie się orbitą Ziemi. Dzień 1 lutego 2019 r. został…

Może Cię zainteresować:

Read More