Pozostałe

Końce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony

teoria wnętrzu ziemii

Temat końca świata wraca co jakiś czas i porusza, a nawet przeraża rzesze ludzi. To, że kiedyś nadejdzie jest nieuniknione, natomiast na pytanie kiedy to nastąpi zwykłemu śmiertelnikowi trudno znaleźć odpowiedź. Tymczasem wiele końców świata miało już miejsce w przeszłości. O jakich wydarzeniach mowa?

Potop znany z Biblii, Sodoma i Gomora czy starożytne wojny nuklearne, to tylko niektóre przykłady armagedonów, które miały miejsce w odległej przyszłości. Warto je znać i zachować w pamięci, bowiem, jak wiadomo nie od dziś, historia bardzo lubi się powtarzać…


O boskim gniewie, czyli potop biblijny

Dobrze znany chrześcijanom potop został opisany w biblijnej Księdze Rodzaju. Co wiadomo o tym wydarzeniu? Krótko mówiąc, Bóg postanowił sprowadzić na ziemię potop i zgładzić ludzkość, którą sam stworzył. Skąd taka decyzja? Była ona spowodowana tym, że ludzie żyli w sposób niegodny, rozpustny i grzeszny.

Uratować zechciał jedynie syna Lameka, Noego i jego najbliższą rodzinę oraz garstkę zwierząt. Czym ów Noe zasłużył sobie na takie wyróżnienie? Był to człowiek prawy, sprawiedliwy i pokorny wobec Boga, czym zyskał sobie jego wielką przychylność. Stwórca nakazał mu zbudować Arkę i umieścić na niej bliskich oraz kilka zwierząt, a następnie zesłał wielki potop.Końce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony

Deszcz padał nieustannie przez 40 dni, a wezbrana woda osiągała wysokość przekraczającą nawet najwyższe góry. Zagłada objęła więc wszystkich, rzecz jasna poza tymi, którzy byli na Arce. Po wielu tygodniach nadmiar wody opadł, a Arka zatrzymała się w górach Ararat. Ocalony Noe zszedł na ląd i w dowodzie wdzięczności złożył Bogu ofiary z bydła i ptactwa.

Końce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony
Francis Danby – The Deluge

Bóg natomiast złożył wówczas obietnicę mówiącą o tym, że nie sprowadzi więcej potopu z powodu zachowania człowieka i rozciągnął na niebie pojednawczą tęczę. Strach pomyśleć, co by było, gdyby sytuacja sprzed wielu tysięcy lat niespodziewanie się powtórzyła…

Statek zamiast Arki- Epos o GilgameszuKońce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony

Opis strasznego potopu mającego miejsce w odległej przeszłości znajduje się również na XI tabliczce babilońskiego Eposu o Gilgameszu. Utnapisztim, czyli syn sumeryjskiego króla Ubara-Tutu wraz z żoną zostali jako jedyni uratowani z potopu, który sprowadził na świat bóg Enlil. Utnapisztima ostrzegł o zbliżającej się katastrofie bóg Ea, dzięki temu mógł on podjąć kroki, które umożliwiły przeżycie nie tylko jemu, ale też jego ukochanej żonie. Co takiego zrobił mężczyzna? Zbudował statek i umieścił na nim małżonkę, dorobek swojego życia oraz rośliny i zwierzęta wszystkich gatunków. W porę przygotowany statek pozwolił im ocaleć w czasie tragicznego w skutkach potopu.

Dlaczego żywioł został zesłany na ziemię i ludzi? Jako prawdopodobną przyczynę wskazuje się nadmierne rozmnożenie się ludzi, co miało zagrażać spokojowi bogów i bardzo ich rozgniewać. Potop odebrał życie całemu gatunkowi ludzkiemu i zniszczył dosłownie wszystko, co znajdowało się na powierzchni ziemi.

Po wszystkim bogowie bardzo żałowali swojej decyzji i w ramach rekompensaty dali Utnapisztimowi oraz jego żonie nieśmiertelność, a rodzajowi ludzkiemu nowy początek. Ta historia przeraża, zwłaszcza że żal pojawił się zdecydowanie za późno…

Sodoma i Gomora, dalej o niegodziwości grzeszników

To kolejny motyw doskonale znany osobom zapoznanym z naukami Kościoła i Biblią. O co chodzi historii o zagładzie Sodomy i Gomory? Krótko mówiąc, gdy plotki o zepsuciu moralnym w Sodomie i Gomorze, które dochodziły do uszu Boga, potwierdziły się, ten postanowił zmieść je z powierzchni ziemi. Jedynie Ci, którzy kierowali się w swoim codziennym postępowaniu regułami chrześcijańskimi, zostali ocaleni.

Jak to możliwe? Otóż wszyscy żyjący w zgodzie z chrześcijańskimi zasadami zostali uprzedzeni o zamiarach Boga i mogli czym prędzej oddalić się od miasta. A co właściwie stało się z Sodomą i Gomorą? Na rozpustne miasta Stwórca sprowadził potworny deszcz, składający się z siarki i ognia. Na skutek armagedonu zginęli wszyscy zamieszkujący je ludzie, zwierzęta, a nawet rośliny.Końce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony

Historia sprzed tysięcy lat niesie przesłanie bardzo uniwersalne i znajdujące odzwierciedlenie w rzeczywistości, a mianowicie, że kara za niegodne człowieka postępowanie nie ominie winnego i prędzej czy później go dosięgnie…

Meteoryt, który przyniósł kres erze dinozaurów

Armagedony sprzed wielu, wielu lat nie zawsze miały związek z jakąś religią. Przykładem może być koniec świata dinozaurów, który miał miejsce około 66 milionów lat temu, czyli na przełomie kredy i paleocenu. Skała o gigantycznym rozmiarze, 10 kilometrów spadła wtedy z niewyobrażalną prędkością na obszar dzisiejszej Ameryki Południowej, a konkretnie Meksyku tworząc krater o średnicy 180 kilometrów.

Wydarzenie to, a dokładniej fale uderzeniowe będące jego bezpośrednią konsekwencją spowodowały trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów. W rezultacie utworzyły się megatsunami i burze ogniowe na całej planecie. Ponadto, bardzo wzrósł efekt cieplarniany, który w połączeniu z promieniowaniem podczerwonym uśmiercił większość roślin i zwierząt.

Kompletnie przeorganizowało to rozwój ewolucji na ziemi, wyginęły ogromne dinozaury i doszło do rozwoju mniejszych zwierząt, przede wszystkim ssaków. Czy w przyszłości świat może czekać powtórka? Niewykluczone, wszak niezbadane są wyroki kosmosu i wciąż wiemy o nim zbyt mało, by móc z całą pewnością spać spokojnie.

Wojny atomowe w starożytności, czyli wielkie kontrowersje

Nawet Erich von Daniken, czyli autor koncepcji wpływu istot pozaziemskich na życie ludzi w czasach przedhistorycznych (paleoastronautyki) popada w konsternację, odkrywając coraz to nowsze dowody starożytnej wojny nuklearnej. Czy obecną cywilizację techniczną poprzedzała inna, o wiele bardziej rozwinięta?

Końce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony
źródło zdj. – www.quora.com

Jak twierdzą badacze, na podstawie odnajdywanych regularnie pozostałości mogło być tak, że istniała, ale została doszczętnie zniszczona na skutek strasznej wojny nuklearnej. Jednym z dowodów potwierdzających tę szokującą tezę jest Mahabharata, czyli oficjalnie jeden z dwóch głównych poematów Hinduizmu. W treści tego, najdłuższego na świecie utworu znajdują się szalenie drobiazgowe opisy eksplozji ogromnych, ognistych kul powodujących burze i wichury, co według specjalistów wskazuje na używanie broni atomowej.

W dziele tym znajdują się bardzo liczne opisy rozmaitych działań wojennych sugerujących mającą miejsce w starożytności potężną i tragiczną w skutkach wojnę atomową. Warto zapoznać się z treścią Mahabharaty, choć zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie trudno podejść do tego bez emocji i obaw o jutro…

Historia często się powtarza

Końce świata, prawdziwe armagedony nawiedzały świat od najdawniejszych czasów. Trudno oprzeć się wrażeniu, że takie tragedie powinny wpłynąć na gatunek ludzki, niestety tendencja do tego, by zapominać o historii i co za tym idzie nie wyciągać z niej wniosków, jest silna.

Analizując sytuację aktualnie panującą wokół nas, na usta nasuwa się pytanie, kiedy znów światem wstrząśnie armagedon? Bo, że nadejdzie, jest raczej pewne. Nic przecież nic nie trwa wiecznie, a końce świata od zarania dziejów są częścią życia na ziemi.

A Końce Świata, których nie było?Końce świata z przeszłości, czyli starożytne armagedony

Przez ostatnie dwa tysiące lat jesteśmy notorycznie straszeni końcem świata, który na szczęście jakoś nie nadchodzi. Ostatni koniec świata miał mieć miejsce 23 września 2017 roku, kiedy to niewidoczna planeta układu słonecznego – Nibiru, Nemezis czy też Planeta X jak ją różnie nazywają, miała zderzyć się z Ziemią. Nic takiego nie miało miejsca, ale nic straconego, bo już czeka na nas kolejna data, a mianowicie 2036 rok, kiedy to asteroida Apophis może zderzyć się z Ziemią.

Czy kolejny przepowiedziany koniec dołączy do tych minionych bez echa tak, jak koniec świata 2012 czy wiele innych, mniej głośnych końców naszej cywilizacji i planety, jakie były w międzyczasie wyznaczane, ale nie doszły do skutku? Zobaczymy. Na szczęście mamy jeszcze trochę czasu.

 

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More
Pozostałe

Czy rozwój sztucznej inteligencji oznacza kres dla ludzkości?

post-image

Coraz częściej zewsząd słyszy się o sztucznej inteligencji. Co rusz powstają nowe systemy, dzięki którym tworzy się inteligentne maszyny. Wzorem dla wielu inżynierów jest stworzenie czegoś, co umysłem dorówna człowiekowi. Czy jest to zagrożenie dla ludzkości?

Pierwsze wzmianki

Śmiałe stwierdzenie wysnuł naukowiec amerykańskiego pochodzenia Stuart Armstrong, który podczas konferencji Singularity Summit w 2012 roku głośno oznajmił, że do 2040 roku powstające maszyny będą w stanie myśleć logicznie i racjonalnie jak człowiek. Informacja ta zszokowała publiczność, która jednak przyjęła te słowa z powątpiewaniem.


Dziś już nikt nie wątpi w słowa naukowca. Przekonuje do nich Elon Reeve Musk, który jako właściciel takich przedsiębiorstw jak PayPal czy Tesla, zauważa istniejące zagrożenie dla każdego człowieka.

Inteligencja o globalnym zasięgu

Maszyny ze sztuczną inteligencją nie zabijają co prawda ludzi, o co silne obawy wyraził Musk. Wykorzystuje się je w globalnej sieci, jaką jest Internet. Systemy wyposażone są w algorytmy, które umożliwiają nabywanie wiedzy na temat tego, co się widzi….

Może Cię zainteresować:

Read More