Joshua P. Warren badacz zjawisk paranormalnych w ostatnim czasie ujawnił odkrycie odchylenia czasowego w okolicach strefy 51. Na to odkrycie pozwolił mu różnicowy licznik czasu. Licznik wykazał anomalię czasową liczącą 20 mikrosekund. W celu wyjaśnienia zjawiska badacz postawił kilka teorii. Jedna z nich głosi, że istnieje tunel umożliwiający podróże w czasie. Inna z kolei, że realizowane w strefie 51 na pustyni Nevada doświadczenia spowodowały zmiany w warunkach atmosferycznych tego terenu.
Jakie są więc twierdzenia badacza?
Badacze zjawisk paranormalnych wskazują wiele w miejsc, w których wbrew znanym nam prawom fizyki występują zdarzenia zadające kłam obowiązującym teoriom naukowym. Niejedno z takich miejsc zapewne jeszcze niż zostało odkryte i czeka na eksplorację.
Zona del Silencio
Chociażby Zona del Silencio czyli tzw. „Strefa ciszy” położona w Meksyku. Pustynia ta obejmuje obszar trzech stanów – Durango, Chihuahua i Coahuila. W tym rejonie występują liczne nie wyjaśnione dotąd przez naukowców anomalie radiowe i magnetyczne.
Obszar ten słynie między innymi z tego, że zaobserwowano tam częstsze niż gdziekolwiek uderzenia meteorytów. Zastanawiające jest także zachowanie się fal radiowych w tym regionie. Wielokrotnie fale te zanikają a urządzenia elektroniczne przestają działać. Zaburzone są też wskazania kompasów i zegarów.
Zaobserwowano również pojawianie się zagadkowych świateł oraz istot przypominających kształtem ludzi. Odkryto zmutowane okazy fauny i flory nie występujące na innych terenach. „Strefa ciszy” to obecnie jedno z najbardziej fascynujących i tajemniczych miejsc na ziemi.
Różnicowy licznik czasu
Czym w istocie jest użyty przez Warrena przyrząd do odkrycia anomalii? Urządzenie to zaprojektował i skonstruował kalifornijski inżynier Ron Heatch. Nadano mu nazwę DT Meter. Przyrząd służy do pomiaru prędkości przemieszczania się jednostek. Konstrukcja składa się z czujnika umieszczonego na końcu kabla o długości 30 metrów. Czujnik nadaje sygnał biegnący po kablu i jednocześnie mierzy w jakim czasie sygnał dotrze do końca przewodu. Urządzenie jest bardzo czułe i nie jest wykluczone, że mogą pojawić się niewielkie zakłócenia pomiaru.
Ten przyrząd pozwolił badaczowi ustalić punkt, gdzie występuje opóźnienie w czasie. Ta anomalia to zaledwie 20 mikrosekund, co nie jest możliwe do zaobserwowania dla człowieka. Czułe, dobrze skonstruowanie urządzenie jest jednak w stanie wychwycić tą różnicę.
18 czerwca 2018 roku to data, w której czas zwolnił o 20 mikrosekund a Joshua P. Warren był tego naocznym świadkiem.