21 grudnia 2012 – Jaka jest prawda?

W jednym z ostatnich odcinków „Z archiwum X” agent Mulder odkrył, że 21 grudnia 2012roku ma być datą kolonizacji Ziemi przez kosmitów. I chociaż to z pozoru absurdalna teoria, wyciągnięta z filmu Science-Fiction to czy obawy wokół tej daty są zupełnie bezpodstawne?

Teoria z popularnego serialu ma również poparcie w innych podaniach, mianowicie w kalendarzu Majów, który kończy się właśnie w grudniu 2012roku. Również z tą datą wiąże się proroctwo Oriona, które przepowiada falę kataklizmów które pogrążą Ziemię. Która z teorii jest więc prawdziwa?

Czy czeka nas kolonizacja Ziemi?

Na pierwszy ogień przyjrzymy się kolonizacji Ziemi przez przybyszów z kosmosu. Przy stanie obecnej wiedzy jest to teoria nie mająca żadnego naukowego poparcia, chociaż pewne fakty związane z tą teorią są co najmniej niepokojące. Podstawową wątpliwość budzi ukrywanie przez rząd USA prawdy nt. Rosewell i innych zdarzeń, w których mogli brać udział przybysze z innej planety. Wśród ufologów panuje powszechny pogląd, że UFO przybywali na naszą planetę wielokrotnie od czasów starożytnych. I chociaż nie wszyscy podzielają ten pogląd to z pewnością dziwna jest zbieżność podań różnych cywilizacji, które w czasach starożytnych nie mogły o sobie wiedzieć. Czy zatem kolejne rządy ukrywają przed nami prawdę?

Co skrywa kalendarz Majów?

Kolejną teorią jest koniec kalendarza Majów. Ta teoria w ostatnich latach stała się jedną z najpopularniejszych, a co najważniejsze ma podstawy naukowe! Wieloletnie badania nt. tekstów tej starożytnej cywilizacji potwierdzają, jakoby właśnie w tym dniu kończył się Ich kalendarz, ale czy to podstawa do przepowiadania apokalipsy? Niekoniecznie, ponieważ wczytując się trochę głębiej doczytamy, że nie kończy się czas, ale pewien cykl. Zamiast pytać jak będzie wyglądał koniec, może lepiej zapytać czy nie czeka nas początek czegoś nowego?

Kataklizmy według proroctwa Oriona

Jedną z najpopularniejszych teorii dotyczących końca świata jest proroctwo Oriona. Co ciekawe ta apokaliptyczna wizja zbiega się czasowo z końcem kalendarza Majów i datą kolonizacji Ziemi. Owe proroctwo mówi o kataklizmie, który pogrąży Ziemię, tak jak to miało miejsce w 9792roku przed Chrystusem, kiedy to miał mieć miejsce potop i zatopienie legendarnej Atlantydy. I chociaż dzisiaj, wiemy, że nic takiego nie mogło mieć miejsca (przynajmniej nie w skali opisywanej przez proroctwo) to pewne niepokojące sygnały, płynące zarówno z wnętrza ziemi, jak i z kosmosu mogą zatrzymać nasze myśli nad Orionem. Bowiem właśnie na grudzień 2012roku zapowiadane są największe burze słoneczne w historii, a sytuacja sejsmologiczna Ziemi ciągle się zmienia. Kto zatem wie, czy czasem nie czeka nas podwójny kataklizm?

Podsumowując możemy zadać sobie pytanie rzeczywiście czeka nas kataklizm? Czy przyjdzie nowy ład? Poparciem dla tej teorii jest wiele hipotez, zarówno naukowych, jak i paranaukowych, ale na dzień dzisiejszy nie ma żadnego rzeczowego dowodu, który pozwoli na wyznaczenie dokładnej daty Armagedonu. Ostatnim pytaniem jakie sobie możemy zadać to czy rządy ukrywają przed nami prawdę, aby uniknąć paniki? I chociaż pewnie prawdy nigdy nie poznamy, to czasem warto spojrzeć na polityków z pewnym dystansem i przyjrzeć się bliżej niepokojącym sygnałom, które krążą wokół 21 grudnia 2012roku.

Oceń ten artykuł

Autor: Koniecswiata.org

Podziel się na:

68 Komentarzy

 1. Ja tam w to wierze, a już napewno wierze w istnienie obcych.
  Przecież niemożliwe jest, abyśmy w obliczu ogromności wszechświata byli tutaj sami.

  Może obcy nie chcą się z nami kontaktować aby nas przed czymś uchronić i nie ściągnąć na nas zagłady, może nie są jeszcze tak rozwinięci aby zdołać się skontaktować, a może tak naprawdę obserwują nas każdego dnia?

  Post a Reply
  • Nie będzie końca świata…. To by było za piękne. Na razie trwa niesprawiedliwość i wyzysk. Nie wierze w koniec świata ale wierze w to, że gdyby to nastąpiło człowiek człowiekowi będzie największym wrogiem aby tylko przetrwać. Czyli jak to się do tej pory odbywa. :) Czy koniec świata już trwa? .

   Post a Reply
 2. Wątpię żeby chcieli nas uchronić. Od zawsze mówi się że „oni” istnieją, pytanie tylko czy rzeczywiście warto w to wierzyć?

  Post a Reply
 3. No raczej nas nie chronią :D Ja tam zawsze się ich obawiałam.

  Post a Reply
 4. A ja uważam, że jest to bardzo ciekawy tekst i należy się mu przypatrzeć z różnych punktów. Jaka jest prawda? Nie wiadomo..

  Post a Reply
  • LOL wspspółczuje ale końca świata nie będzie także sie nie martw

   Post a Reply
 5. Oby zatopila Izrahell.Z nimi nigdy nie będzie pokoju na Świecie.

  Post a Reply
 6. Żal mi tych którzy w te kłamstwa wierzą. Dodam jeszcze, że tych końców świata było wiele i wszystkie były oszustwem. Tylko Bóg wie kiedy nastąpi koniec świata. :)

  Post a Reply
 7. Ten koniec świata to jest jedno WIELKIE kłamstwo,Tylko tam na górze Bóg wie kiedy ten dzień nastąpi

  Post a Reply
 8. Ja tam wierze w Boga i tylko tyle moge powiedzieć .

  Post a Reply
 9. Mi jest żal tych, którzy wieżą w istnienie Boga. To jest taka sama bzdura jak i inne zabobony.

  Post a Reply
  • Przed tym to poleciłabym ci żebyś sobie kupił słownik ortograficzny , potem porozmawiamy .
   A i jeszcze 1 Nie wierzysz w Boga to jesteś jakimś przygłupem. Myślisz że przez co tyle ludzi chodzi do kościoła ? Bo w niego wierzą i on istnieje.

   A co do końca świata to nie będzie nic -_- Stare gadanie -_-

   Post a Reply
 10. Ja w to nie wierze . Juz słyszałam , że Majowie pomylili się w obliczeniach i tak naprawde koniec świata będzie w 2014 . Nie warto sobie truć tym głowy.

  Post a Reply
 11. Szczerze ja niewiem czy mam w to wierzyc czasami może być ta prawa ale……nikt tego niewiem.Ale czy zapowiedzi sprawdzą sie ?……niewiadomo mam nadzieje że nasze pokolenie wytrzyma dość długo by dać życie naszym dzieciom

  Post a Reply
 12. Hehehe… nie wiem sama czy wierzyć czy nie wierzyć ;? jednak może to się stać ale i nie musi. Przecież moja babcia opowiadała jak to w 2000 roku miał być ten cały „koniec świata” i co był???~~~No chyba żyjemy– ~~~MOIM ZDANIEM to tylko buja wyobraźnia innych! Tylko BÓG jeden wie kiedy to nastanie a przecież skąd my ludzie mamy się o tym dowiedzieć. Owszem mamy wielu naukowców ale co z tego skoro oni sami tego nie wiedzą a te reklamy różne i bzdety to tylko postrach ludzi aby wierzyli. Dlaczego wszyscy planują sylwestra, wigilię, śluby na następny rok? skoro ma być konieć swiata? Nikt w to nie wierzy i ja zapewne też NIE!
  XYZ

  Post a Reply
  • BABCIA Ci opowiadała co było 12 lat temu? To ile Ty masz że sama tego nie pamiętasz? 10?

   Post a Reply
 13. Ja tez do kpnca w to nie wierze. Bylo juz tyle koncow swiata ze kazda kolekna reklama.w.telewizji albo radiu to tylko smiech na sali. Napewno kiedys cos sie wydarzy ale pewnie nie teraz. Teraz to wszystko robia pod publike i zeby nasiac tak naprawde paniki wsrod ludzi.

  Post a Reply
 14. Ja sama nie wiem.. koniec świata miał być już i w 1999 roku i wcześniej. Tylko że jakoś nadal żyjemy ;) Możliwe że tylko nas straszą .. jakoś nie chcę mi się w to wierzyć …

  Post a Reply
 15. ja wierze w Boga i jesli on istnieje a nie jest wymysłony by bali się go ludzie to uchroni swoje idealne dzieło przed zagładą

  Post a Reply
 16. Fascynujące jest to że Ci którzy śmieją się z osób które wierzą w koniec świata padli ofiarą największej światowej bajki zwaną chrześcijaństwo. Muszę przyznać że mistyfikacja z bogiem i całą tą teorią chrystusową na prawdę robi wrażenie. Namówić parę miliardów ludzi do wiary w jakąś baje …. szacunek.

  Post a Reply
  • To jak wytłumaczysz wszystkie cuda?

   Post a Reply
 17. Pf… koniec świata ? Weźcie nie żartujcie …To po co ja się uczę XDD

  Post a Reply
 18. Mi tam pasuje. Ale tak naprawdę nikt nie zna dnia ani godziny. Musimy być zawsze przygotowani, bo to nadejdzie jak złodziej nocą.

  Post a Reply
 19. Powinno najpierw zalac izrael, bo to oni sa najgorsza zaraza tego swiata. Hitler wiedzial co robi.

  Post a Reply
 20. mam nadzieje ze nie bedzie tego końcs świata ale sie boje

  Post a Reply
 21. miał byc rok temu tresienie ziemi koniec swiata 18 00 i dupa

  Post a Reply
 22. ale strasznie sie boje bedzie czy nie to mój koszmar pomórzcie okropnie sie boje spać nie moge plis odpiszcie!!!!

  Post a Reply
  • Przecież Pan Jezus w Piśmie Świetym powiedział, że „nie znacie dnia ani godziny” Jego powtórnego przyjścia czyli końca świata. Na pewno więc nie będzie końca świata w dniu o którym wszyscy trąbią. Śpij więc spokojnie, możesz mieć pewność, że 22 grudnia będziesz czekać na św. Mikołaja. Wigilia 2012 to jest coś co na pewno nastąpi a nie jakiś głupi koniec świata 3 dni wcześniej.

   Post a Reply
 23. Nie ma co się martwić na zapas :). Jak będzie to będzie, jak nie to nie.

  Takie przepowiednie bardzo rzadko się sprawdzają.

  Post a Reply
 24. no właśnie może być i o to sie właśnie martwie umre a to wielki strach nie zdajesz sobie z tego sprawy!CZY TYLKO MNIE TU OBCHODZI PRZYSZŁOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  no bo wiesz kto ma moviestarplanet to mnie zaproście nazywam się ksiezniczka moviestar.a w sprawie świata to
  wielki strach nie wiecie odpisujcie!!!!!!!!!!

  Post a Reply
 25. O co Ci chodzi kobieto? Jakas dziwna jestes :D. co to za ksiezniczka? skad? co robi?

  Post a Reply
 26. sorry ale z nerwów antek sorry jeszcze raz nie wiem czy on w końcu będzie czy nie strasznie sie boje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Post a Reply
 27. tssaaaa…. nie bedzie końca to co pisza na tych ***** stronach to kłamstwo!!!

  Post a Reply
 28. taaaa jasne tylko Bóg wie o tym my nie…ale moim zdaniem to kłamstwo bo ile razy nam o tym oszukano:) prosze wassss

  Post a Reply
 29. dobra fakt ale to na serio kŁAMSTWO JUŻ nas okłamali nie jeden razpoza tym majowi są nienormalni 1000000000000000000000000000000345678 razy mówili że bedzie koniec świata…i co?i nic (gówno) szlak mnie z nimi trafi

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Post a Reply
  • Ja w to nie wierze ale też sie boje.Pomyśl sobie że życie na Ziemi to tylko przygotowanie nas do życia które będzie trwało wiecznie i będzie szczęśliwe.Będziesz żyła ze wszystkimi swojimi bliskimi i rodziną …. ja tam się śmierci nie boje :)

   Post a Reply
 30. To głupoty, bo ten kalendarz majów niby tam się kończy akurat w tym dniu, ale może nie zdążyli go dalej napissać na tej swojej kamiennej tablicy. Nikt o tym nie pomyslał??? A nawet jak cos będzie to i tak napewno nie zniszczy całego swiata. Chyba że słońce wybuchnie (haha) ale to nam raczej grozi za 2 miliony lat. Więc nie obawiajcie się ludzie. Pokoik i dobranoc.

  Post a Reply
 31. będzie to będzie ja tam wziołem kredyt 10 000 zł od 10.12.2012 biore urlop i baluje
  jak sie nic nie stanie rudno będe spłacał ale co sobie pobaluje to moje

  Post a Reply
 32. Odnosząc się do tego Kalendarza Majów ,mamy koniec świata co rok 31.12:)
  1.2013 zawiesimy na ścianie nowy kalendarz i życie toczyć się będzie dalej.

  Post a Reply
 33. Końca świata nie będzie. Będzie to koniec czasów tyranii. Szykujcie się i gdy to nastąpi nie wychodźcie z domu. Nasz Pan przybędzie ziemię oczyścić z wszelkich brudów.Bdzie 3 dni ciemniści i towarzyszące im trzęsienia ziemi na całym globie.Szykujcie gromnice i palcie je przez 3 dni nieustannie..

  Post a Reply
 34. nie bedzie konca swiata tylko bzdury gadaja w bibli pisze ze nikt nie zna daty ani godziny

  Post a Reply
 35. Ja nie wierze w koniec świata jestem, dobrej myśli choć są dowody że koniec się zbliża np. kryzys, powodzie , pożary. Ale pomyślcie sobie co będzie dalej? Znów pojawi się człowiek niby z tąd niby z owąt i będzie życie i wszystko odpoczątku?…

  Post a Reply
 36. Ludzie, zadziwiacie mnie… . Po 1 robicie zasadniczy błąd mianowicie MAJOWIE NIE PRZEPOWIEDZIELI KOŃCA ŚWIATA, oni twierdzili iż wszystko zacznie się od początku. Po 2 wielu z was mówi, że tylko Bóg wie kiedy nastąpi koniec świata… . Ale skąd wasza pewność, że tak naprawdę i On istnieje?? Widzieliście go, dotykaliście, a może czuliście?? Zapewne nie tylko wierzycie, Tak samo jak z końcem świata i Bogiem o tych dwóch rzeczach informują nas żródła, które powstały tysiące lat temu… . Ja również wierzę, podoba mi się, że: „będąc dobrym na ziemi czeka mnie niebo” myślę, że ludzie bez jakiejkolwiek wiary na świecie by zwariowali. Wierzę również w koniec świata… .

  Nie wiem czemu, ale mam nadzieję, że 21 wszystko zacznie się od nowa… . Może moja osoba tak poprostu sobie to wmawia nwm… . A Wy POLACY nie martwcie się, nie przygotowucje się do tego żyjcie jak zyjecie, a już naprawdę wierzę, że większość z was nie zrobi czegoś głupiego czego by potem załowała… . JAK BĘDZIE NAPRAWDĘ DOWIEMY SIĘ 21… . Powodzenia w razie „zniszczenia świata”, cóż gdy jednak nic takiego nas niespotka życzę wszystkim Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego roku :)))

  Pozdrawiam, XXXYYYZZZ

  Post a Reply
 37. ja niewierzam w koniec swiata bo muwi ze bedzie 2012-06-18koniec swiata to byl nie!!! to niebylo i fainie przeciez i ja jego nie widzam i ja moze jego trzekam a moze nie bo ja niekcem chodzic do szkoly ja w 5klasie ja mieszkam wilnie ja mam kolezanek dobrych i ja niechcem bo niedoczekamy Nowego Roku i Boze Narodzenie Pana Chrystusa tylko wie Pan Bog

  Post a Reply
 38. ja w to nie wierze to są tylko bzdury ja wierze w boga i tylko on wie kiety to nastąpi a jak
  już to za 500 000 lat lub wiecej to tylko jedno wielkie kłamstwo!! przeciesz w 2013 roku
  są mistrzostwa świata w piłke nożną napewno no to przecierz nie będzie tego niby
  kataklizmu ludzie niewierzcie w to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Post a Reply
 39. a wugule to Remek ma wielką racje

  Post a Reply
 40. Ludzie to totalna głupota z tym koncem swiata no plis ile razy nas oszukali dla pieniędzy przypomnijcie sobie rok 2000 była większa afera ale nie było konca swiata to głupota!

  Post a Reply
  • Ludzie albo lili1 czy jak ty tam nie martw sie końca swiata nie będzie ile razy miał być koniec swiata nawet 12 grudnia nie dawno no nie buj sie!

   Post a Reply
 41. Siema ziomkowie :d Żadnego końca swiata NIE BEDZIE i pomyslmy logicznie jest tyle stron web na temat konca swiata i kazda mowi o czym innym , i wszystkie te teornie niby sa oparte na kaledazu majów . Jak mowi krewny starożytnych majów ,, wszystkie planety ukladu slonecznego , znajda sie w jednym rzedzie i doswiadczymy czegos niewiarygodnego, dla naszego dobra:D cykl ten bedzie trwal w piatek przez 8 min ” \<—- ja tam wierze tylko w to co ten ziom powiedzial;] pozdro

  Post a Reply
 42. ps. zapraszam w sobote 22 grudnia na mega chlanie , SZCZECIN :D

  Post a Reply
 43. Ja w to niewierze a jak ma być ten Jeb**ny koniec świata to nie będzie bo ja idę na 4 osiemnastki:D

  Post a Reply
 44. Koniec świata…koniec świata..wszędzie już o tym mówią, a nawet widzą oznaki na całym świecie a także w Polsce..obsunięcie się ziemi-> zwiastun apokalipsy. No ludzie święci, ja w to nie wierze ale jak słyszę jak ludzie panikują i wykupują bunkry -> Rosja i zapasy żywności a także świeczki to słabo mi się robi jak ten świat ma wpływ na ludzką psychikę..czyli wg obliczeń zostało ok 25 godzin ? Ok.

  Post a Reply
 45. Ej ja tak mysle ze istnieją kosmici bo my jestesmy dopiero przy 1%obliczana kosmosu a koniec swiata jest bardzo wiarygodny i was rzegnam

  Post a Reply
  • Gdyby kierować się logiką i tym, że w tak ogromnym świecie jest multum planet, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie jesteśmy sami.
   Natury nikt nie przewidzi.
   Ile lat żyjemy na Ziemi, a ciągle dowiadujemy się czegoś nowego :)

   Post a Reply
 46. Witamy wszystkiego Ludzię!
  Proszę Nie rób Martwa z koniec świat!
  Ludzie bardzo duzo skodzę człowiek:
  -Złego sen
  -Straszyć dzieci oraz dorsła
  -Samobójcy
  -wypadki auto

  Ale nie jest koniec świata 2012 tylko po 3 lub 4 milony lat koniec świat

  Proszę wszystkiego nie patrzy gdym
  -Tv
  -Komputer(tylko internia ogląd z koniec świat)
  -IPad(tylko internia ogląd z koniec świat)

  Bardzo proszę z nie martwa was ludzie!

  Dziękuje
  Proszę pamięć z ludzię oraz rodzina

  Post a Reply
 47. Ja tam nie wiem ale się i tak boje że to jutro nastąpi.

  Post a Reply
 48. Ja tam nie wiem ale i tak się boje

  Post a Reply
 49. Moim zdaniem te niby przepowiednie itp to jest jeden wielki trolling ale czasami wierze ze to sie wydarzy :)

  Post a Reply
 50. na you tube był pokazany prawdziwy kosmita , a syreny to też nie bujda napiszcie w google ,,syreny zdjęcia” i będą szkielety.

  Post a Reply
 51. hihihi 21 i zyje, jak czytam te brednie w komentarzach to poprostu usmiech z twarzy nie schodzi :) wierzcie w co chcecie. Kościół, Boga, majów i konca swiata. Naprawde mi to nie wadzi. ale człowiek najpiekniejszy cud Boga to mnie rozwaliło. nasz gatunek jest porażką matki natury czy tam Boga.

  Post a Reply
 52. Zgadzam się z niektórymi osobami . Tylko nasz Bóg wie kiedy gdzie i w jakich okolicznościach nastąpi nasz koniec. Denerwuje mnie iż niektórym osobom zadziałało to na psyche i teraz robią idiotyczne rzeczy np mordują z nienawiści. Napadają molestują gwałcą . Więc jeżeli mamy myśleć o końcu świata to czekajmy na Boga. A na razie cieszmy się z życia :) pozdrawiam Sylwia – Kesza

  Post a Reply
 53. KONIEC SWIATA JEST W REKACH BOGA

  Post a Reply
 54. TYLKO ON TO WIE WIEC KORZYSTAJMY Z ZYCIA BO JEST TAKIE KROTKIE.

  Post a Reply

Dodaj komentarz

Pin It on Pinterest