Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiedza Tajemna

Czy to Bóg stworzył ziemię, a może jednak obcy z odległych galaktyk?

stworzenie ziemii

Początki świata w rozumieniu Słowian

Na początku nic nie było, w tej pustce unosiło się Jajo, w którym spał sobie prabóg Boro. To właśnie  on był stwórcą wszystkiego. Z Zaru  stworzył  innych bogów, którzy mieli dokończyć stworzenie świata.

Nasi przodkowie Słowianie wierzyli, że stały ląd i ludzi stworzyli bogowie Perun oraz Wales. Wales zanurkował w wodzie i przyniósł garść mułu, Perun rzucił go w morze i tak powstały wyspy i stały ląd.

Według średniowiecznej, ruskiej kroniki człowiek powstał, gdy bóg mył się w łaźni, wytarł się wiechciem, którego potem zrzucił na ziemię. Właśnie z tego wiechcia powstał człowiek. Diabeł kłócił się z bogiem o człowieka, kto ma go do końca stworzyć. Bóg obdarował człowieka duszą, a diabeł życiem.

Biblijne stworzenia świata

Według biblii Bóg stworzył świat w ciągu sześciu dni, siódmego dnia odpoczywał. Najpierw była ciemność i chaos. Bóg stworzył jasność, którą określił dniem, a ciemność nocą. Później stworzył sklepienie niebieskie, potem oddzielił oceany od mórz, stworzył roślinność i zwierzęta. Świat był piękny i harmonijny. Bóg stworzył człowieka, kobietę i mężczyznę. Pierwsi ludzie to Adam i Ewa, którzy zamieszkali w Raju, gdzie wszystkiego mieli pod dostatkiem. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo. Człowiek w raju był nieśmiertelny, jednak gdy Adam i Ewa zjedli owoc z drzewa zakazanego, utracili ten dar i zostali wyrzuceni z Raju przez Stwórcę.

Teoria hiperczarnej dziury

Według tej teorii świat zaczął swój początek poprzez ekspansję nieskończenie gęstego punktu, nazywanego osobowością. Mimo tych informacji, nikt nie potrafi wyjaśnić co było wcześniej. Naukowcy określają, że świat ma 13,8 miliarda lat. Niektórzy badacze twierdzą, że młody wszechświat był bardzo chaotyczny i nieuporządkowany. Uważa się, że wszechświat płynie niczym membrana. Dla niektórych teoretyków jest on abstrakcyjnym, nieskończonym obiektem.

Wielki wybuch

Naukowcy mają kolejną hipotezę powstania świata. Twierdzą, iż powstał on w wyniku Wielkiego Wybuchu. 3 772 miliarda lat temu. Z gęstej osobowości wyłonił się  wszechświat- przestrzeń, materia, energia i przestrzeń. W momencie powstania wszechświata, panowała ogromna temperatura 1032 kelwinów. Sam wszechświat był dziesięciowymiarowym tworem.

Czy życie zapoczątkowali kosmici?

Wielu naukowców twierdzi, iż życie na ziemi pochodzi od przybyszów z innych galaktyk. Jest to dosyć kontrowersyjne twierdzenie, jednak wiele tomów książek jest temu poświęconych. Badacze skupiają się na kodzie genetycznym, który podobno, w ich mniemaniu, jest właśnie dowodem na kosmiczne pochodzenie człowieka. Niektórzy twierdzą, że kod DNA jest jakby wszczepiony przez cywilizację pozaziemską. Jeśli obcy mają jakąś kontrolę nad nim, to może być dla nich instrumentem wirtualnej rzeczywistości. DNA może być nośnikiem kodów, których nie potrafimy odczytać. Niektórzy naukowcy twierdzą, iż DNA jest genetyczną  zabawką w rękach Obcych.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Istnieją teorie mówiące, iż życie nie mogło powstać samo z siebie, np. z samorództwa. Człowiek musi być efektem wyższej inteligencji. DNA możliwe, że nosi w sobie informacje o naszych przodkach. DNA uważane jest jako program obcych, może działać jak wirus komputerowy, a rzeczywistość jest sztucznie kreowana.

Czy człowiek pochodzi od małpy?

Mówiąc o powstaniu człowieka nie możemy pominąć teorii ewolucji Darwina. Naukowiec ten  uważał, że człowiek pochodzi od małpy. Argumentami jakimi się posługiwał, to min. bardzo podobna budowa ciała oraz 86 procent podobieństwa genetycznego. Naukowcy zajmujący się genetyką, udowodnili jednak, że  nie ma możliwości, by z genów małp wykształciły się geny ludzkie.

W teorii ewolucji przed małpą istniało wiele innych organizmów. Najpierw były to proste organizmy, później rośliny, zwierzęta bezkręgowe, następnie kręgowe. Istnieje nadal wielu zwolenników tych poglądów, jednak nikt nie umie odpowiedzieć na pytanie, co było na początku?

Dzieło stworzenia według Indian

Indianie byli zawsze bardzo zżyci z przyrodą i oddawali jej należny szacunek. Na początku świata była tylko ciemność i woda. Z otchłani morskiej wyłonił się Wędrujący w Samotności, czyli stwórca. Po długim rozmyślaniu rozciągnął sznur od północy do południa. Świat podzielił na cztery części. Stworzył jałową ziemię, góry, rośliny i zwierzęta. Później stworzył  dom, w którym umieścił kije z mahoniu, z nich to stworzył kobiety i mężczyzn. Zadowolony ze swojego dzieła uniósł się do nieba.

Początki świata według Hindusów

Hindusi wierzą, że na początku powstania świata, nastąpiło rozdzielenie nieba- Uranosa i Ziemi- Gai. Inne wierzenia mówią, że świat powstał z połączenia  pierwiastka męskiego i żeńskiego. Pierwszym zarodkiem, który wyłonił się z wód, był  Złoty Zarodek, z niego powstało drzewo kosmiczne. Z niego narodzili się również pierwsi rodzice, czyli niebo i ziemia, a także pozostali bogowie.

Inne zaś podania mówią, że z wody wyłoniło się złote jajko, które pływało po wodzie przez rok. Później wykluł się z niego bóg Pradżapati. To on powołał do istnienia niebo, góry, ziemię demony i bogów.

ZOBACZ / NAPISZ KOMENTARZ

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement

TOP miesiąca:

Najnowsze wpisy

Iluminaci

Gospodarka globalna, transformacja energetyczna i społeczeństwa międzykulturowe… Czy taka ma być recepta na nowy porządek światowy? Czy w takim „porządku” będzie jeszcze miejsce dla...

UFO

W Polsce temat UFO jest od wielu lat szeroko dyskutowany. Rzekome obserwacje niezidentyfikowanych obiektów latających były zgłaszane w całym kraju i często towarzyszyły im...

Religia

Religie istnieją od wieków, a każda z nich ma unikalną historię. Od najwcześniejszych znanych praktyk duchowych po współczesne religie, oto niektóre z najbardziej starożytnych...

Religia

Religia jest ważnym elementem kultury ludzkiej, który wpływa na wszystkie aspekty życia. Zróżnicowanie religijne ludności świata jest jednym z najbardziej widocznych i znaczących aspektów...

Koniec świata

Biblia jest dla wielu ludzi źródłem pociechy i inspiracji. Dla niektórych jest również źródłem strachu i lęku. Biblia mówi o końcu świata, wydarzeniu, które...

Koniec świata

 Koncepcja końca świata jest znana od wieków, a w historii pojawiło się wiele proroctw i przepowiedni. Od Nostradamusa po Babę Wangę, ludzie spekulowali na...

Facebook

Może Cię zainteresować

Reklama