Wiedza Tajemna

Czy to Bóg stworzył ziemię, a może jednak obcy z odległych galaktyk?

stworzenie ziemii

Początki świata w rozumieniu Słowian

Na początku nic nie było, w tej pustce unosiło się Jajo, w którym spał sobie prabóg Boro. To właśnie  on był stwórcą wszystkiego. Z Zaru  stworzył  innych bogów, którzy mieli dokończyć stworzenie świata.


Nasi przodkowie Słowianie wierzyli, że stały ląd i ludzi stworzyli bogowie Perun oraz Wales. Wales zanurkował w wodzie i przyniósł garść mułu, Perun rzucił go w morze i tak powstały wyspy i stały ląd.

Według średniowiecznej, ruskiej kroniki człowiek powstał, gdy bóg mył się w łaźni, wytarł się wiechciem, którego potem zrzucił na ziemię. Właśnie z tego wiechcia powstał człowiek. Diabeł kłócił się z bogiem o człowieka, kto ma go do końca stworzyć. Bóg obdarował człowieka duszą, a diabeł życiem.

Biblijne stworzenia świata

Według biblii Bóg stworzył świat w ciągu sześciu dni, siódmego dnia odpoczywał. Najpierw była ciemność i chaos. Bóg stworzył jasność, którą określił dniem, a ciemność nocą. Później stworzył sklepienie niebieskie, potem oddzielił oceany od mórz, stworzył roślinność i zwierzęta. Świat był piękny i harmonijny. Bóg stworzył człowieka, kobietę i mężczyznę. Pierwsi ludzie to Adam i Ewa, którzy zamieszkali w Raju, gdzie wszystkiego mieli pod dostatkiem. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo. Człowiek w raju był nieśmiertelny, jednak gdy Adam i Ewa zjedli owoc z drzewa zakazanego, utracili ten dar i zostali wyrzuceni z Raju przez Stwórcę.

Teoria hiperczarnej dziury

Według tej teorii świat zaczął swój początek poprzez ekspansję nieskończenie gęstego punktu, nazywanego osobowością. Mimo tych informacji, nikt nie potrafi wyjaśnić co było wcześniej. Naukowcy określają, że świat ma 13,8 miliarda lat. Niektórzy badacze twierdzą, że młody wszechświat był bardzo chaotyczny i nieuporządkowany. Uważa się, że wszechświat płynie niczym membrana. Dla niektórych teoretyków jest on abstrakcyjnym, nieskończonym obiektem.

Wielki wybuch

Naukowcy mają kolejną hipotezę powstania świata. Twierdzą, iż powstał on w wyniku Wielkiego Wybuchu. 3 772 miliarda lat temu. Z gęstej osobowości wyłonił się  wszechświat- przestrzeń, materia, energia i przestrzeń. W momencie powstania wszechświata, panowała ogromna temperatura 1032 kelwinów. Sam wszechświat był dziesięciowymiarowym tworem.

Czy życie zapoczątkowali kosmici?

Wielu naukowców twierdzi, iż życie na ziemi pochodzi od przybyszów z innych galaktyk. Jest to dosyć kontrowersyjne twierdzenie, jednak wiele tomów książek jest temu poświęconych. Badacze skupiają się na kodzie genetycznym, który podobno, w ich mniemaniu, jest właśnie dowodem na kosmiczne pochodzenie człowieka. Niektórzy twierdzą, że kod DNA jest jakby wszczepiony przez cywilizację pozaziemską. Jeśli obcy mają jakąś kontrolę nad nim, to może być dla nich instrumentem wirtualnej rzeczywistości. DNA może być nośnikiem kodów, których nie potrafimy odczytać. Niektórzy naukowcy twierdzą, iż DNA jest genetyczną  zabawką w rękach Obcych.

Istnieją teorie mówiące, iż życie nie mogło powstać samo z siebie, np. z samorództwa. Człowiek musi być efektem wyższej inteligencji. DNA możliwe, że nosi w sobie informacje o naszych przodkach. DNA uważane jest jako program obcych, może działać jak wirus komputerowy, a rzeczywistość jest sztucznie kreowana.

Czy człowiek pochodzi od małpy?

Mówiąc o powstaniu człowieka nie możemy pominąć teorii ewolucji Darwina. Naukowiec ten  uważał, że człowiek pochodzi od małpy. Argumentami jakimi się posługiwał, to min. bardzo podobna budowa ciała oraz 86 procent podobieństwa genetycznego. Naukowcy zajmujący się genetyką, udowodnili jednak, że  nie ma możliwości, by z genów małp wykształciły się geny ludzkie.

W teorii ewolucji przed małpą istniało wiele innych organizmów. Najpierw były to proste organizmy, później rośliny, zwierzęta bezkręgowe, następnie kręgowe. Istnieje nadal wielu zwolenników tych poglądów, jednak nikt nie umie odpowiedzieć na pytanie, co było na początku?

Dzieło stworzenia według Indian

Indianie byli zawsze bardzo zżyci z przyrodą i oddawali jej należny szacunek. Na początku świata była tylko ciemność i woda. Z otchłani morskiej wyłonił się Wędrujący w Samotności, czyli stwórca. Po długim rozmyślaniu rozciągnął sznur od północy do południa. Świat podzielił na cztery części. Stworzył jałową ziemię, góry, rośliny i zwierzęta. Później stworzył  dom, w którym umieścił kije z mahoniu, z nich to stworzył kobiety i mężczyzn. Zadowolony ze swojego dzieła uniósł się do nieba.

Początki świata według Hindusów

Hindusi wierzą, że na początku powstania świata, nastąpiło rozdzielenie nieba- Uranosa i Ziemi- Gai. Inne wierzenia mówią, że świat powstał z połączenia  pierwiastka męskiego i żeńskiego. Pierwszym zarodkiem, który wyłonił się z wód, był  Złoty Zarodek, z niego powstało drzewo kosmiczne. Z niego narodzili się również pierwsi rodzice, czyli niebo i ziemia, a także pozostali bogowie.

Inne zaś podania mówią, że z wody wyłoniło się złote jajko, które pływało po wodzie przez rok. Później wykluł się z niego bóg Pradżapati. To on powołał do istnienia niebo, góry, ziemię demony i bogów.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More
Pozostałe

Czy rozwój sztucznej inteligencji oznacza kres dla ludzkości?

post-image

Coraz częściej zewsząd słyszy się o sztucznej inteligencji. Co rusz powstają nowe systemy, dzięki którym tworzy się inteligentne maszyny. Wzorem dla wielu inżynierów jest stworzenie czegoś, co umysłem dorówna człowiekowi. Czy jest to zagrożenie dla ludzkości?

Pierwsze wzmianki

Śmiałe stwierdzenie wysnuł naukowiec amerykańskiego pochodzenia Stuart Armstrong, który podczas konferencji Singularity Summit w 2012 roku głośno oznajmił, że do 2040 roku powstające maszyny będą w stanie myśleć logicznie i racjonalnie jak człowiek. Informacja ta zszokowała publiczność, która jednak przyjęła te słowa z powątpiewaniem.


Dziś już nikt nie wątpi w słowa naukowca. Przekonuje do nich Elon Reeve Musk, który jako właściciel takich przedsiębiorstw jak PayPal czy Tesla, zauważa istniejące zagrożenie dla każdego człowieka.

Inteligencja o globalnym zasięgu

Maszyny ze sztuczną inteligencją nie zabijają co prawda ludzi, o co silne obawy wyraził Musk. Wykorzystuje się je w globalnej sieci, jaką jest Internet. Systemy wyposażone są w algorytmy, które umożliwiają nabywanie wiedzy na temat tego, co się widzi….

Może Cię zainteresować:

Read More