Zakazana wiedza

Prawdziwe oblicze Jezusa w oparciu o Całun turyński

Jezus

Całun Turyński jest szczególną relikwią chrześcijan, ponieważ zakłada się, że w to lniane płótno było zawinięte ciało Chrystusa po jego śmierci. Płótno to zawiera obraz ludzkiej postaci, a także liczne czerwone ślady, po ranach.  Ślady i charakter ran odpowiadają opisom, które zawarte są w Ewangelii świętego Jana. Jak twierdzi święty Jan w grobie uczniowie zastali tylko płótno, w które zawinięte było ciało  Jezusa. Nie wiadomo jednak, kto zabrał je z grobu. Badacze ustalili, że najprawdopodobniej  całun był przechowywany w Jerozolimie, potem w Konstantynopolu.

Prawdziwe oblicze Jezusa w oparciu o Całun turyńskiWiadomo, że był przechowywany również na dworze króla Abgara w Edassie. Był ukrywany w różnych miejscach, kilka razy zaginął.  Nagle pojawia się w miejscowości Lirey jako własność rycerza Gotfryda I de Charny. Był przekazywany różnym władcom, w końcu król Italii Humbert II zapisał całun Janowi Pawłowi II.


Wcześniej często wystawiany był  w kaplicy Chambery, za jego sprawą zdarzały się cuda. Obecnie przechowywany jest w królewskiej kaplicy katedry w Turynie.

Całun Turyński ma 4m 36 cm i 1m 10cm szerokości. Na taninie widać postać mocno zbudowanego mężczyzny. Postać pokryta jest licznymi plamami brązowego koloru, to plamy krwi.

Badania naukowe a całun

Całun poddawany był wielu badaniom. Wykonywano zdjęcia i je powiększano. Zdjęcia robione były przy świadkach. Badań dokonywali ludzie różnych wyznań. W wyniku wielokrotnych doświadczeń nad autentycznością Całunu powstała nauka – syndonologia od słowa „sindon” znaczy prześcieradło.

W latach siedemdziesiątych do badań użyto ultranowoczesnych mikroskopów oraz urządzeń, które miały wykrywać fałszerstwa. Dr Johnsonowi udaje się przy pomocy komputera odtworzyć trójwymiarowe oblicze Jezusa.

 Na podstawie badań i znajomości procesu krzepnięcia krwi, uważa się, że ciało Jezusa zostało owinięte w całun  i pozostawało w nim nie dłużej niż 36 godzin. Naukowcy nie potrafią wytłumaczyć skąd wziął się wizerunek Jezusa na płótnie, próby odtworzenia takiego obrazu nie powiodły się. Sposób w jaki ten wizerunek powstał do dzisiaj jest zagadką. Uważa się, że jest autentyczny.

Wiele spośród tych badań nie dowiodły fałszerstwa, naukowcy w większości obstają za autentycznością relikwii.

Obraz na płótnie został uwieńczony  na  kliszy fotograficznej. W miejscach, gdzie ciało dotykało płótna są ciemniejsze, te bardziej oddalone jaśniejsze. Niektórzy badacze wysuwają wniosek, iż ciało Jezusa emitowało niezwykłą energię. Niektórzy twierdzą, iż obraz pojawił się w wyniku działania wiązki promieniowania neutronowego, podobnie jak uzyskujemy obraz na kliszy rentgena podczas promieniowania.

Chusta będąca częścią Całunu

Sudarium z Oviedo uważana jest za część Całunu, to chusta, w której zawinięto w grobie głowę Jezusa. Tkanina ta ma wymiary 84 na 53 cm. Również o tej tkaninie są wzmianki w Ewangelii. Pierwsza informacja  o niej pojawiają się w 570 roku. Od połowy dziewiątego wieku znajduje się w Hiszpanii, w kaplicy zbudowanej przez Alfonsa II Asturyjskiego. Na chuście i Całunie wykryto tą samą grupę krwi AB, materiał z którego są wykonane wykazuje podobieństwa, różnią się tylko sposobem tkania.

Chustą z Oviedo otarto twarz Jezusa po śmierci, gdy złożono ciało w grobie, położono ją na twarzy Chrystusa.

Udowodniono, iż tkanina pochodzi z Palestyny z czasów Chrystusa. Techniki polaryzacji obrazu wykazały, iż 70 miejsc na czole i 50 na policzkach oblicza na chuście pokrywa się z obrazem na Całunie. Odbicie nosa jest identyczne w obu przypadkach.

A co z chustą z Manoppello?

Kolejną zagadkową relikwią jest chusta z Manoppello. Znajduje się na niej wizerunek Jezusa z otwartymi oczami. Powstał on na ułamek sekundy po zmartwychwstaniu. Przypuszcza się, iż była to chusta, którą nałożyła Maria Magdalena na twarz Jezusa. Chusta jest z bistoru, najcenniejszej tkaniny w tamtych czasach. Jeśli nałoży się obraz z Całunu i chusty, mamy prawie identyczny wizerunek. To wszystko układa się w całość. Do Całunu Turyńskiego należy również odnieść cud w Sokółce, gdzie hostia przemieniła się w kawałek tkanki mięśnia serca. Analiza krwi wykazała również grupę krwi AB.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

post-image

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane…

Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More