Wiedza Tajemna

Co kryje wnętrze ziemi?

teoria wnętrzu ziemii

Każdy kiedyś na pewno zastanawiał się co kryje wnętrze ziemi. Z geografii wiemy, że w środku znajduje się jądro Ziemi. Badania naukowe mają ograniczone możliwości, dotyczą one jedynie zewnętrznej warstwy ziemi. Najgłębsze wiercenia osiągnęły dwanaście kilometrów na Półwyspie Kolskim. Badania opierają się przede wszystkim na hipotezach, których podstawą są badania geofizyczne. Wyróżniono trzy strefy: skorupę ziemską, która sięga do około osiemdziesiąt kilometrów w głąb ziemi, płaszcz oraz jądro. Mimo wielu teorii, większość to domysły i hipotezy. Pewne teorie wysunięte są na podstawie obliczeń matematycznych a także ruchów sejsmicznych.

Naukowcy uważają, że jest to metalowa kula o promieniu 3500 km. W środku znajduje się jądro wewnętrzne, którego temperatura może mieć od 5000 do 6000 stopni Celsjusza. Uważa się, że składa się ono głównie z żelaza. Jądro wewnętrzne otoczone jest jądrem, zewnętrznym, które ma niższą temperaturę i płynną konsystencję. Dzięki temu powstaje pole magnetyczne. Pole magnetyczne powstaje dzięki zjonizowanym cząsteczkom żelaza, które poruszają się w jądrze zewnętrznym.


Co kryje wnętrze ziemi?Skład chemiczny poszczególnych warstw ziemi różni się od siebie. Najlepiej poznane są wierzchnie warstwy, ponieważ istniej możliwość zbadania skał. Zakłada się, że jądro Ziemi, jest podobne do meteorytów, które były jądrami dawnych planet.

Podczas odwiertów na Półwyspie Kolskim zakładano, iż naukowcy natkną się na dane warstwy, jednak to co odkryli było odmienne od oczekiwań. W odwiercie odnaleziono rudę miedziano- niklową 2 km poniżej poziomu, przy którym tego typu warstwa nie powinna występować. Na głębokości sześciu kilometrów odkryto dwadzieścia cztery gatunki skamieniałości, a także  żywe formy.

Podczas odwiertów w Niemczech odkryto gorące płyny na głębokości trzech kilometrów, była to słona woda mająca dwukrotne zasolenie niż woda morska. Nikt nie potrafił wytłumaczyć tego zjawiska.

Teoria pustej ziemi

Teoria pustej ziemi mówi, iż na biegunach znajdują się otwory w ziemi, przez które można dostać się do jej wnętrza. O tej teorii w starożytności mówił Platon. W XIX wieku większość osób znała tą teorię. Naukowcy zaprzeczali tej tezie, jednak co pewien czas wracano do tajemniczej koncepcji. Według Williama Fairfielda ludzkość powstała na kontynencie Hyperborea, a tak naprawdę wyszła z podziemi, który znajduje się na biegunie północnym, na Antarktydzie. Według niektórych we wnętrzu ziemi żyje cywilizacja, która jest odporna na niedobory tlenu i wysoką temperaturę.

W 1968 roku wykonano zdjęcia satelitarne, na których znajduje się podobno otwór,  jednak do końca nie potwierdzono tego znaleziska. W 2014 roku miała zostać zorganizowana ekspedycja, która miała wyjaśnić te przypuszczenia, jednak uczestnicy zaczęli ginąć w tajemniczych okolicznościach i nie doszło do wyprawy.

Współcześnie niektórzy łączą teorię pustej ziemi z UFO, twierdzą bowiem, że statki istot pozaziemskich wylatują właśnie z wnętrza ziemi. Właśnie tam najczęściej dochodzi do obserwacji takich obiektów.

Fizyk i matematyk – Leonhard Euler uważał, że ziemia jest pusta w środku i, że posiada własne słońce, dzięki temu mogą tam mieszkają tam istoty żywe.

U wrót piekieł?

Co kryje wnętrze ziemi?W latach siedemdziesiątych w północnej Rosji zaczęto drążyć dziurę w ziemi, przekroczono nawet głębokość dwunastu kilometrów i podobno natrafiono na dziwną pieczarę, panowała tam ogromna temperatura, podobno słyszano również przedziwne dźwięki. Mikrofony umieszczony przy wywierconym dźwięku zarejestrowały dziwne dźwięki przypominające torturowanych ludzi. Radzieckie przedsięwzięcie  owiane jest legendą. W 1992 roku zaprzestano prac nad projektem, ze względu na problemy techniczne i finansowe.

Wierzenia w buddyzmie dotyczące wnętrza ziemi

Według buddyzmu we wnętrzu ziemi znajduje się królestwo Agartha, składa się on z labiryntu podziemnych korytarzy. Do dzisiaj wierzenia te składają się na religię buddyzmu. Uważa się że w podziemiach żyją super istoty, mieszkają w wielkich miastach. Władca podziemia kontaktuje się z ludźmi za pośrednictwem duchowego kapłana.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

[Materiał zewnętrzny]

Serwer dedykowany – dla kogo i ile trzeba za niego zapłacić?

post-image

Nie lubisz dzielić się z innymi? Zamiast standardowego hostingu współdzielonego, który jest od dawna podstawowym rodzajem usług hostingowych wybieranych przez posiadaczy stron www, warto postawić na bardziej niezawodny i profesjonalny serwer dedykowany.

Wyższa jakość

Chcąc scharakteryzować mechanizm działania tytułowego serwera najprościej jak się da, warto podkreślić przede wszystkim, iż w odróżnieniu od wcześniej wspomnianego we wstępie hostingu współdzielonego, jest to zupełnie oddzielny komputer, jaki funkcjonuje wyłącznie dla nas, naszych potrzeb i zgodnie z naszymi wymogami i preferencjami. To nasze prywatne urządzenie, jakie wykorzystujemy na własny użytek i nikt nie ma prawa w nie ingerować. Posiadanie serwera dedykowanego jest polecane wszystkim, którzy cenią solidność, liczą na bezawaryjność i są profesjonalistami. Na urządzeniu wykupowanym do indywidualnego zarządzania od firm hostingowych typu Linuxpl.com, właściciel może przechowywać dowolne pliki, nanosić interesujące do zmiany, wprowadzać niczym nieograniczone modyfikacje, samodzielnie z niego korzystać i nim zarządzać. W zasadzie, patrząc chociażby na ogromną swobodę z jaką wiąże się…


Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
Przepowiednie

Inwazja na Jerozolimę i koniec świata w 2021 roku

post-image

Wielu jest na świecie proroków, którzy regularnie dostarczają światu nowych informacji wraz z konkretną datą końca świata. Tysiące zwolenników różnych teorii przekazuje wiadomości dalej, nawet nieświadomie wprowadzając niemały chaos. Najnowsze doniesienia mówią jasno, że termin końca świata zapisany jest w Biblii. Co zatem czeka ludzkość?

Twarde dowody

Sensacyjne informacje ujawnił autor strony internetowej Theodore Shoebat. Zdaniem autor ostateczny czas końca świata nadejdzie w trzy i pół roku po tym, jak Jerozolimę najedzie Antychryst.


Co ciekawe, autor nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kim będzie ów tajemniczy Antychryst. Shoebat zauważa jedynie, że obecne liczne konflikty toczą się głównie między ważnych graczy. Są nimi Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Izrael. Nadejście Antychrysta odbędzie się o wiele szybciej, niż zakładamy.

Konkretna data

Na swojej stronie internetowej Theodore Shoebat zamieścił datę 23 marca 2021 roku jako ostateczny moment wypełnienia się apokalipsy na oczach całej ludzkości. Najpierw jednak nawiązuje do Księgi Daniela ze Starego Testamentu, gdzie opisuje Antychrysta…

Może Cię zainteresować:

Read More
Zagrożenia na Ziemii

Wulkan w Niemczech zagrożeniem dla Polski

post-image

Wulkan Lacher See zlokalizowany jest w zachodnich Niemczech, w Nadrenii. Grupa naukowców jest w posiadaniu niezbitych dowodów na to, że wulkan powoli budzi się do życia.  Wkrótce może nastąpić jego erupcja. Obawy o losy ludzkości są niemałe. Ostatnim razem, kiedy ponad 10 tysięcy lat temu doszło do wybuchu tego wulkanu, okazało się to katastrofą na skalę całego kontynentu europejskiego.

Malowniczy teren pełen tajemnic

Lacher See to stosunkowo niewielkie jezioro mieszczące się w odległości około 40 kilometrów od miasta Bonn. Okoliczni mieszkańcy chętnie spędzają swój wolny czas na wędkowaniu, spacerach z rodziną czy pływaniu łódkami. Nie wszyscy jednak wiedzą, że to niewielkie jeziorko powstało w wyniku potężnej erupcji wulkanu. Miała ona miejsce dokładnie 13 tysięcy lat temu. W rezultacie z wulkanu wydobyło się kilkaset metrów sześciennych pumeksu oraz popiołu. Ciekawostką jest, że dno jeziora Lacher See pokrywa obecnie aż 7 kilometrów sześciennych lawy.


Wulkan nadal żyje

Ostatnio naukowcy coraz częściej przestrzegają odwiedzających jezioro przed…

Może Cię zainteresować:

Read More