Wiedza Tajemna

Co kryje wnętrze ziemi?

teoria wnętrzu ziemii

Każdy kiedyś na pewno zastanawiał się co kryje wnętrze ziemi. Z geografii wiemy, że w środku znajduje się jądro Ziemi. Badania naukowe mają ograniczone możliwości, dotyczą one jedynie zewnętrznej warstwy ziemi. Najgłębsze wiercenia osiągnęły dwanaście kilometrów na Półwyspie Kolskim. Badania opierają się przede wszystkim na hipotezach, których podstawą są badania geofizyczne. Wyróżniono trzy strefy: skorupę ziemską, która sięga do około osiemdziesiąt kilometrów w głąb ziemi, płaszcz oraz jądro. Mimo wielu teorii, większość to domysły i hipotezy. Pewne teorie wysunięte są na podstawie obliczeń matematycznych a także ruchów sejsmicznych.

Naukowcy uważają, że jest to metalowa kula o promieniu 3500 km. W środku znajduje się jądro wewnętrzne, którego temperatura może mieć od 5000 do 6000 stopni Celsjusza. Uważa się, że składa się ono głównie z żelaza. Jądro wewnętrzne otoczone jest jądrem, zewnętrznym, które ma niższą temperaturę i płynną konsystencję. Dzięki temu powstaje pole magnetyczne. Pole magnetyczne powstaje dzięki zjonizowanym cząsteczkom żelaza, które poruszają się w jądrze zewnętrznym.


Co kryje wnętrze ziemi?Skład chemiczny poszczególnych warstw ziemi różni się od siebie. Najlepiej poznane są wierzchnie warstwy, ponieważ istniej możliwość zbadania skał. Zakłada się, że jądro Ziemi, jest podobne do meteorytów, które były jądrami dawnych planet.

Podczas odwiertów na Półwyspie Kolskim zakładano, iż naukowcy natkną się na dane warstwy, jednak to co odkryli było odmienne od oczekiwań. W odwiercie odnaleziono rudę miedziano- niklową 2 km poniżej poziomu, przy którym tego typu warstwa nie powinna występować. Na głębokości sześciu kilometrów odkryto dwadzieścia cztery gatunki skamieniałości, a także  żywe formy.

Podczas odwiertów w Niemczech odkryto gorące płyny na głębokości trzech kilometrów, była to słona woda mająca dwukrotne zasolenie niż woda morska. Nikt nie potrafił wytłumaczyć tego zjawiska.

Teoria pustej ziemi

Teoria pustej ziemi mówi, iż na biegunach znajdują się otwory w ziemi, przez które można dostać się do jej wnętrza. O tej teorii w starożytności mówił Platon. W XIX wieku większość osób znała tą teorię. Naukowcy zaprzeczali tej tezie, jednak co pewien czas wracano do tajemniczej koncepcji. Według Williama Fairfielda ludzkość powstała na kontynencie Hyperborea, a tak naprawdę wyszła z podziemi, który znajduje się na biegunie północnym, na Antarktydzie. Według niektórych we wnętrzu ziemi żyje cywilizacja, która jest odporna na niedobory tlenu i wysoką temperaturę.

W 1968 roku wykonano zdjęcia satelitarne, na których znajduje się podobno otwór,  jednak do końca nie potwierdzono tego znaleziska. W 2014 roku miała zostać zorganizowana ekspedycja, która miała wyjaśnić te przypuszczenia, jednak uczestnicy zaczęli ginąć w tajemniczych okolicznościach i nie doszło do wyprawy.

Współcześnie niektórzy łączą teorię pustej ziemi z UFO, twierdzą bowiem, że statki istot pozaziemskich wylatują właśnie z wnętrza ziemi. Właśnie tam najczęściej dochodzi do obserwacji takich obiektów.

Fizyk i matematyk – Leonhard Euler uważał, że ziemia jest pusta w środku i, że posiada własne słońce, dzięki temu mogą tam mieszkają tam istoty żywe.

U wrót piekieł?

Co kryje wnętrze ziemi?W latach siedemdziesiątych w północnej Rosji zaczęto drążyć dziurę w ziemi, przekroczono nawet głębokość dwunastu kilometrów i podobno natrafiono na dziwną pieczarę, panowała tam ogromna temperatura, podobno słyszano również przedziwne dźwięki. Mikrofony umieszczony przy wywierconym dźwięku zarejestrowały dziwne dźwięki przypominające torturowanych ludzi. Radzieckie przedsięwzięcie  owiane jest legendą. W 1992 roku zaprzestano prac nad projektem, ze względu na problemy techniczne i finansowe.

Wierzenia w buddyzmie dotyczące wnętrza ziemi

Według buddyzmu we wnętrzu ziemi znajduje się królestwo Agartha, składa się on z labiryntu podziemnych korytarzy. Do dzisiaj wierzenia te składają się na religię buddyzmu. Uważa się że w podziemiach żyją super istoty, mieszkają w wielkich miastach. Władca podziemia kontaktuje się z ludźmi za pośrednictwem duchowego kapłana.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie nigdzie publikowany. Klikając wyślij wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych przez serwis KoniecSwiata.org. Przeczytaj więcej na ten temat na: koniecswiata.org/polityka-prywatnosci/

You may also like

III wojna światowa Koniec świata Zagrożenia na Ziemii

Reset cywilizacji 2024 – cykliczny koniec świata

post-image

Dla jednych temat zbliżającego się końca świata stał się równie przejadły, jak wczorajsza pizza. Inni nadal śledzą najświeższe doniesienia, o ewentualnym armagedonie. Nie ma się jednak co dziwić. W naszą naturę wpisany jest koniec. Umieramy. Skoro tak, to dlaczego świat ma być wolny od tej ostateczności? Dlaczego on miałby trwać wiecznie, skoro wszystko się kiedyś kończy? Pustkę po 2012 roku wypełnił reset cywilizacji 2024. I wcale nie wygląda to dobrze. Perspektywy są naprawdę katastroficzne i co najgorsze, nie jest to dla świata (a raczej dla cywilizacji człowieka) żadna nowość!

Reset cywilizacji co 676 lat

Na polskim gruncie hipotezę resetu cywilizacji głoszą tacy badacze dziejów jak Artur Lalak czy Grzegorz Skwarek. Na Youtube można znaleźć wiele ciekawych wykładów i wywiadów, w których dzielą się swoimi wnioskami. Nie są one niestety zbyt optymistyczne. Badacze Ci uważają, że liczne źródła wskazują na kataklizmy, które wyniszczały całe cywilizacje. Co najgorsze, taki…


Może Cię zainteresować:

Read More
[Materiał zewnętrzny]

Dlaczego warto zainwestować w kartoniarkę?

post-image

Zakłady produkcyjne, wypuszczając swoje artykuły na rynek, z reguły pakują je po kilka lub kilkanaście sztuk w kartonie. Umożliwia to łatwy załadunek i transport, a także bezproblemowe obliczenia, ile sztuk towaru zostało wydane. Pakowanie w kartony może oczywiście odbywać się zarówno w sposób tradycyjny, jak i zautomatyzowany. Poznajmy bliżej zalety mechanicznych kartoniarek.

Kartoniarka – jakie ma główne zadania?

Kartoniarka jest urządzeniem przeznaczonym do automatycznego umieszczania we wstępnie złożonym kartonie produktów. Doskonale sprawdza się do pakowania takich przedmiotów jak butelki, słoiki czy elementy plastikowe. Dzięki takiemu zapakowaniu są one łatwe w transporcie i nie ulegają podczas niego uszkodzeniom.


Kartoniarki mogą także służyć selekcji produktów na poszczególne serie, które pakowane są do odpowiednich, dostosowanych do nich opakowań. Przykładowo, na początku na taśmociągu może znaleźć się seria mniejszych wyrobów, które pakowane będą w mniejsze kartony, a następnie większych, które trafią do dostosowanych do nich opakowań.

W połączeniu z rozkładarkami, zaklejarkami i etykieciarkami, kartoniarki mogą tworzyć zautomatyzowane…

Może Cię zainteresować:

Read More
Piktogramy

Waza z Bronocic – czy to dowód na istnienie kosmitów?

post-image

Tajemniczy piktogram znaleziony w Bronocicach od lat wzbudza kontrowersje i niezgodę wśród społeczeństwa. Jedni twierdzą, że rysunek przedstawia pojazd kołowy, inni zaś upierają się, że to nic innego, jak pojazd kosmiczny starożytnych przybyszów z innej planety. Kto ma rację?

Wykopaliska na terenie Polski

Przedsięwzięcia archeologiczne od lat odbywają się w różnych punktach mapy świata. Niezwykłego odkrycia miało miejsce w Polsce, na terenie osady w Bronocicach, w pobliżu rzeki Nidzicy. Archeolodzy podczas wykopalisk znaleźli ceramiczną wazę, której pochodzenie datuje się na lata 3635-3370 przed naszą erą.


Wazę z każdej strony pokrywają prymitywne, proste rysunki. Jeden z nich stale wzbudza zainteresowanie historyków. Dawno już ustalono, że tajemniczy piktogram oznacza pojazd kołowy, którego używano już w III oraz IV wieku p.n.e.

Odkryty przedmiot okazuje się być starszy od kredowego modelu koła, który znalazła grupa holenderskich badaczy w 1974 roku podczas wykopalisk prowadzonych w Syrii, na środkowej części rzeki Eufrat. Do dziś nikt nie jest jednoznacznie określić,…

Może Cię zainteresować:

Read More
III wojna światowa

Czy III Wojna Światowa to już oczywistość?

post-image

Od dłuższego czasu na politycznej arenie międzynarodowej można wyczuć przysłowiową ciszę przed burzą. Rosja zwraca na siebie uwagę coraz większą liczbą wrogich spojrzeń, głównie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czy ludzkość ma szykować się na najgorsze?

Wsparcie zbrojne z Rosji

Miniony rok 2018 upłynął pod znakiem narastającego konfliktu pomiędzy Rosją a niektórymi krajami po zachodniej stronie. Przedmiotem sporu była przede wszystkim armia syryjska, którą rosyjskie mocarstwo czynnie wspiera. Dzięki wspólnym zmaganiom, Syria zdołała odzyskać panowanie nad znaczną częścią swojego kraju. Państwa Zachodu wystąpiły z oskarżeniem o przeprowadzenie ataku chemicznego przez Syrię na oddziały opozycji, atakując kraj pociskami rakietowymi. Poczynania zmusiły kraje NATO do refleksji nad potencjalnym zagrożeniem konfliktu jądrowego ze strony Rosji.


Konflikt Rosja-Ukraina

Stosunki rosyjsko-ukraińskie od dawna trudno określić mianem pokojowych. Zaostrzenie konfliktu spowodowało przekroczenie przez statki ukraińskie granic Rosji, co zaskutkowało ostrzelaniem okrętów i zatrzymaniem załogi po stronie wroga. W odpowiedzi na ten incydent władze Kijowa wprowadziły stan wojenny. Po stronie Ukrainy…

Może Cię zainteresować:

Read More